Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8561 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 8:31

Na předpublikační FTF jsem tu chtěl nahodit téma, tak jsem rád, že už se to tu rozjelo.

 

Znám na to dva názory:

 

"Keš vzniká v době publikace, do té doby je to plastová krabice s papírem."

 

"První místo v logbooku je jen jedno a to je FTF."

 

Osobně se kloním k tomu druhému, ale jsou situace, kdy podle mě platí obě, byť se mi to ne úplně líbí. Např. nedávná série BGR, kde hloupostí autora, který se veřejně chlubil připravovanou sérií, došlo k jak předpublikačnímu FTF, tak k popublikačnímu.


  • 0

#8562 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 8:53

Máme tu jediné pravidlo, zápis v logbooku. Kdo se do něj první zapíše, logicky je první, měl by samozřejmě také mít dle zvyku FTF. FTF z pohledu pravidel neexistuje, takže se není o čem dohadovat a owner nemá co uznávat/neuznávat. Psát do logu FTF, pakliže na keši už je někdo zapsán, působí z pohledu hráče dost směšně ;)
  • 10

#8563 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:24

Jo mají to ti FTFkáři složitý. Co třeba ta depka z toho, když otevřete prázdný logbook, zapíšete datum, a než najdete razítko v batohu, kolega pod datum dá svoje. Kdo má pak FTF? Ten co psal datum, nebo ten co tam má první svůj nick?  :D :D :D :D :D
 


  • 1

#8564 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 10:27

To už se tu před časem řešilo a dospělo to k víceméně shodě na tom, že je možné předpublikační FTF i klasické FTF, pokud je pokaždé od jiného hráče. Předpublikační je tak vzácné a ojedinělé, že ani nemá cenu to nějak řešit. Pokud se to někdy někomu povede, tak z toho má radost na celý život. :-)

 

Jednou mi vyprávěl nějaký německý kačer, že jel z Drážďan někam do Rakouska, zastavil v Olbramovicích a šel se vycévkovat. A co nevidí, pod stromem hrobeček. Rozebral ho a tam nepublikovaná keška. Zalogoval se, keška vyběhla několik hodin potom a on z toho měl Vánoce.  :D Keška tak udělala velikou radost a tím vlastně splnila svůj cíl. Kešku pak pochopitelně našel další kačer, logoval už normální FTF a radost měl taky převelikou.

 

 

(já jednou takový hrobeček našel taky, rozebral jsem ho a byl tam křeček)


  • 10

#8565 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 11:53

:-) Teď už ale poslední příspěvek. Jak tu správně někdo podotknul, FTF Zeměmluv neřeší, tedy je to čistě na úsudku ownera keše. Ani já jako owner to neřeším a ani by mě nenapadlo zpochybňovat ten nález, ale to neznamená že s tím musím souhlasit. Co se týkalo toho "betatestu", tam šlo o to, že si dotyčný stáhnul z wherigo .com neaktivovanou hru a prošel si to ještě před publikací a já na to přišel při poslední kontrole před tím, než budu keš publikovat. A co se týká archivovaných keší, tak na to už GS pamatuje a owner má krabku uklidit. Když to neudělá, tak se mu tam klidně někdo zapíše. Tahle věc se mě netýká, protože nejdřív odnesu krabku a hned po tom archivuju. Dokonce u některých keší jsem archivaci hlásil dopředu.


  • 1

#8566 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 12:59

No ja se přiznám, že mám předpublikační FTF Lavickova #10 - BF a to cca rok před publikací a dosud mne to teší a že tam je cache to jsem zjistil až v okamžiku kdy jsem jí našel, jen jsem tušil, že by tam správně měla být.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#8567 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 6:54

:-) Teď už ale poslední příspěvek. Jak tu správně někdo podotknul, FTF Zeměmluv neřeší, tedy je to čistě na úsudku ownera keše. Ani já jako owner to neřeším a ani by mě nenapadlo zpochybňovat ten nález, ale to neznamená že s tím musím souhlasit. Co se týkalo toho "betatestu", tam šlo o to, že si dotyčný stáhnul z wherigo .com neaktivovanou hru a prošel si to ještě před publikací a já na to přišel při poslední kontrole před tím, než budu keš publikovat. A co se týká archivovaných keší, tak na to už GS pamatuje a owner má krabku uklidit. Když to neudělá, tak se mu tam klidně někdo zapíše. Tahle věc se mě netýká, protože nejdřív odnesu krabku a hned po tom archivuju. Dokonce u některých keší jsem archivaci hlásil dopředu.

Podle mě je tohle naprosto legální FTF. Stejně jako lze náhodně nalézt krabičku před publikací, tak se lze "procházet" po internetu a náhodou  najít wherigo. Stránka je volně dostupná, může si jí otevřít kdokoli. Můžeme se jen bavit o tom, zda jde o vlastnost nebo o systémovou chybu, že tam jsou cartridge dostupné předem. Taky jsem tu příležitost nedávno měl u jednoho plzeňského wiga, nejel jsem tam, protože jsem měl zrovna plno práce s přípravou svého vlastního.

Nálezce je navíc znevýhodněn, nemá k dispozici listing, kde mohou být další doplňující informace, kromě toho riskuje, že si stáhl ještě nefunkční cartridge.

O betatest v žádném případě nejde, ten si owner domlouvá předem, nikoli ex post.


  • 1

#8568 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:07

Jestli nemáš nemyslíš FTF předpublikační se používá na Valašském keškobraní. Tam jsou listingy a souřadnice natištěné na kusu papíru a slouží jen k tomu keškobraní, aby bylo vidět kdo zvítězil.

FTF popublikační někdo píše, když se ty keše objeví na GC o dva dny později. Co s tím?

 

Ano, už jsem odlovil pár krabiček, které byly součástí nějaké soutěže (zde u nás před pár lety probíhala bezkonkurenční Litoměřická 24, jejímž otcem byl UrbanB - dej mu Pánbůh věčnou slávu) a pro svůj úspěch byly některé později publikovány jako normální kešky. V takovém případě loguji pouze jako betatest, protože v duchu uvedené logiky jsem měl ještě před publikací k dispozici listing, tzn. proti popublikačním nálezcům konkurenční výhodu.


  • 0

#8569 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:14


"Keš vzniká v době publikace, do té doby je to plastová krabice s papírem."

 

IMHO keš vzniká založením listingu (vzniká jednoznačná identifikace). Fyzicky je však možné zalogovat pouze po umístění schránky v terénu (za stále platné podmínky, že na GC je log platný pouze při fyzickém logu ve schránce). Publikací se keš pouze zveřejní ("na vědomí se dává...")

 

 

Např. nedávná série BGR, kde hloupostí autora, který se veřejně chlubil připravovanou sérií, došlo k jak předpublikačnímu FTF, tak k popublikačnímu.

To na věci nic nemění - pokud se autor chlubil veřejně, všichni měli stejné šance keš nalézt ještě před publikací.


  • 0

#8570 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:18

Jednou mi vyprávěl nějaký německý kačer, že jel z Drážďan někam do Rakouska, zastavil v Olbramovicích a šel se vycévkovat. A co nevidí, pod stromem hrobeček. Rozebral ho a tam nepublikovaná keška. Zalogoval se, keška vyběhla několik hodin potom a on z toho měl Vánoce.  :D Keška tak udělala velikou radost a tím vlastně splnila svůj cíl. Kešku pak pochopitelně našel další kačer, logoval už normální FTF a radost měl taky převelikou.

 

A pak to našel Franta, jenže to už byl pátek, tak si zalogoval páteční FTF :D

 

Jinak už jsem zažil viděl logování FTF jako první v daném roce a dokonce FTF v novém vyměněném logbooku. :D


  • 0

#8571 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:21

Co se týkalo toho "betatestu", tam šlo o to, že si dotyčný stáhnul z wherigo .com neaktivovanou hru a prošel si to ještě před publikací a já na to přišel při poslední kontrole před tím, než budu keš publikovat.

 

Jsem asi nějak pozadu. To jde, stáhnout neaktivovanou hru? Já myslel , že na whereigo se publikuje nějak podobně jako na GC?  A jak se taková neaktivovaná hra hledá? No, jestli má tuto možnost každý (stáhnout neaktivovanou hru) a neporušuje tím podmínky, pak bych mu to FTF i uznal.


  • 0

#8572 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 7:24

Koukám, že tento víkend dostanou PWT honibodi suvenýr.


  • 0

#8573 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 9:16

Jsem asi nějak pozadu. To jde, stáhnout neaktivovanou hru? Já myslel , že na whereigo se publikuje nějak podobně jako na GC?  A jak se taková neaktivovaná hra hledá? No, jestli má tuto možnost každý (stáhnout neaktivovanou hru) a neporušuje tím podmínky, pak bych mu to FTF i uznal.


Před publikací na GC.com musí být hra nahrána na Wherigo.com, kde máš volbu buď jej zobrazit všem, anebo těm, kteří mají odkaz (doufám, že si to teď pamatuji správně). Občas je tedy možné narazit na dosud nepublikované kešky, ke kterým již je hra dostupná. Na webu Wherigofoundation.com je trochu sofistikovanější systém, neboť se hra uveřejní automaticky při publikaci keše na GC.com (je tam přímé propojení).
  • 0

#8574 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 9:46

...Pak píču coFTF, pokud ji najdu sám, pak je to to jediné správné FTF...

Luboši...?!? :P


  • 3

#8575 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 11:02

To u nás máme jednoho, co běžně wheriga hledá předpublikačně, protože sleduje stránky wherigo.com.

A zrovna tak je možno hrát wherigo po archivaci keše, i po odnesení krabičky. Sice bez bodu, ale hrát to lze. Pokud to autor nesmaže i z wherigo, com, nebo pokud si to stáhnu dříve.

A měli jsme tu i jednoho, co předpublikačně našel celou sérii tradiček, díky chybě systému. Když jsem pak ten postup viděl, nechtělo by se mi to dělat, postup zjištění souřadnic byl značně zdlouhavý. Taky se pak běžně logovalo FTF po publikování, tak nějak se dohodlo, že sice jo, byl první, ale ten další byl první taky.


  • 2

#8576 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 12:25

Luboši...?!? :P

Sorry iPhone je vůl.


  • 1

#8577 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 13:51

Sorry iPhone je vůl.

Co bys chtěl, první iPhone se objevil v roce 2007, teď je mu 11 let a pomalu bude v pubertě :D .


  • 6

#8578 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 16:15

Koukám, že tento víkend dostanou PWT honibodi suvenýr.

 

Já jsem začal už dneska. Získat během kousku odpoledne 7 suvenýrů, to se často nepoštěstí. A aspoň je důvod zbavit se aspoň části PWT v okolí, kterých mám požehnaně.


  • -1

#8579 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 20:22

Hele, ve vedlejším koutku řešíte slavného Joneu, já už třeba z druhé keše mažu see.bee, protože v logbooku prostě není.


  • 1

#8580 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2018 - 21:50

Hele, ve vedlejším koutku řešíte slavného Joneu, já už třeba z druhé keše mažu see.bee, protože v logbooku prostě není.

Jestli von taky neloguje tim tajnym inkoustem, jak jsem tez zminoval v sousednim vlakne :)


  • 3




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama