Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8541 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2018 - 23:14

Tak jsem byl v Terezíně hledat kešku Muzeum geocachingu. Tak jsem si říkal, keš je na dvorku muzea co má tak 1000 m2, to bude asi bomba, má to 180FP. Asi jsem to s tím těšením přehnal. Na dvorku pověšená cedule logbook je v recepci. Drsňák by jim tam hodil archivní log, protože tradička musí být na souřadnicích a né někde v baráku. Já jsem se sebral a s depkou odešel. .....

 

A už jsi někdy hledal tradičku či multinu v Itálii nebo i jinou keš? Najít něco na danných souřadnicích se rovná malému zázraku. Běžně i několik desítek metrů. Pokud tam není pořádný popis popřípadě fotka, co hledáš a kde to je, tak většinou nic nenajdeš. Takže z tvé deprese, že ti někdo poradí, kde ta keš je, jsem úplně happy  ;)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8542 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 6:45

A už jsi někdy hledal tradičku či multinu v Itálii nebo i jinou keš? Najít něco na danných souřadnicích se rovná malému zázraku. Běžně i několik desítek metrů. Pokud tam není pořádný popis popřípadě fotka, co hledáš a kde to je, tak většinou nic nenajdeš. Takže z tvé deprese, že ti někdo poradí, kde ta keš je, jsem úplně happy  ;)

Na severu Itálie (Garda) je to celkem pohoda. Ale také jsem se tam pokoušel o FTF, hint "kámen", všude hromady kamení ... FTF padlo po sérii DNF až po několika měsících!


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8543 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 7:20


 

Já bych si to jako FTF odpoledne nezalogoval, ale nic proti tomu nemám, nijak mě to neuráží a dokonce mi to ani nepřijde divné. Když to owner tak bere a chce... Proč ne? Proč jet furt strikktně na nějaká pravidla, tím spíš nepsaná?

Striktně určitě u nepsaného pravidla ne, ale logicky uvažovat by člověk mohl. Na FTF jsem nikdy nehrál a hrát nebudu, ale když člověk loguje keš, byť i virtuální, dejme tomu v devět ráno, přijde mi hodně podivné a k smíchu, když si na té samé keši píše ve dvanáct hodin kačer FTF. Tyhle lidi prostě hru prasí a nikdo mi nevysvětlí že ne. 


  • 5

#8544 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 7:39

Nedávno jsem zažil geodepresi u mudly. Často jezdím po Evropě po tanečních soutěžích. A moje tanečnice už našla kešku ve všech okolních zemích, jen v Česku ne. A to jsme takhle jeli ze Slovenska a zastavili hned za hranicemi v osadě U Sabotů, která plnila zprávy v roce 1992 každý večer, tak jsem to tam chtěl vidět. Auto jsme zaparkovali za patníkem v Česku a šli pro keš. Tentokrát ji našla právě moje tanečnice a měla velkou radost, že našla první českou kešku. Její radost trvala asi minutu, než jsem zjistil, že jsme pět metrů na Slovensku.  :D


  • 1

#8545 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 9:46

Už dlouho jsem žádné FTFko nedal (za poslední 3 roky jen dvě :-) ). Stejně poslední dáváme většinou "ve dvou", když na nějaké dovolené náhodou ani po dnu nikdo není :-).

 

Osobně to mám nastavené tak, že ctím to pravidlo o "nezavřené schránce", a vždy, když se mi FTF podařilo (už je to pár let), tak jsem chvíli čekal (kolem čtvrt hodinky). Je to přece hra a přece jen je celkem pěkné se sejít s pár podobně postiženými na místě.

Ale při logování FTFka, než bude krabice zavřená pro mě platí jen do doby, kdy jsou tam zároveň přítomni i ti, kteří kešku našli jako první... Dá se to ještě u nějakého menšího eventu (do cca 50-ti lidí, kde je společný program). Pokud to je nějaký ME (GE), jak kdo prokáže, že už keš dávno nebyla zavřená? Že ji už někdo další přede mnou neotevřel... To bych mohl logovat FTF ještě druhý den, když jsem přišel po některém jiném lovci, protože keš přece je stále ještě otevřená.

Ale je to na svědomí každého a o tom, jak hodně velké číslo potřebuje mít u statistiky.

 

 

Ovšem vlastní FTFka si dělím pocitově na 3 stupně:

 

1. typ (dá se říct - zlato): Najdu kompletně sám (včetně vyluštění, dopravy, nálezu).

2. typ (řekněme - stříbro): Jedu s kamarády, multinku třeba počítáme spolu, ale krabičku najdu sám první.

3. typ (bronz): přijdu k tomu jak slepý k houslím - tj. někdo už krabičku drží.

 

Jednou jsem napsal do logu, že jsem konečně dokázal to pravé FTF, když jsem našel keš 1. typu. To pak byl kousavý komentář od někoho jiného, že ty ostatní FTFka jsou něco méně...


  • 1

#8546 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 10:10

Striktně určitě u nepsaného pravidla ne, ale logicky uvažovat by člověk mohl. Na FTF jsem nikdy nehrál a hrát nebudu, ale když člověk loguje keš, byť i virtuální, dejme tomu v devět ráno, přijde mi hodně podivné a k smíchu, když si na té samé keši píše ve dvanáct hodin kačer FTF. Tyhle lidi prostě hru prasí a nikdo mi nevysvětlí že ne. 

Že jsme zde na fóru na pravidla občas trochu dost ujetý, to už vím, ostatně taky nemám rád podvodníky a často s místními názory souhlasím. Ale jestli máš potřebu hrotit i FTFko u keše puštěný a objednaný na megáč, tak mi to přijde už fakt jako dělání z komára velblouda.

I když jak říkám, těmto hromadným FTFkám se účelově bráním a nezúčastňuju se jich. (jo, tak jednu eventovou keš mám, pravda. Ale dojel jsem k ní o tři minuty dřív, než ostatní, i kdy uznávám, že byla taky pípnutá na ten event speciálně, musel jsem tam však na kole ještě asi 3,5 km dojet)

 

 

 

 

Ovšem vlastní FTFka si dělím pocitově na 3 stupně:

 

1. typ (dá se říct - zlato): Najdu kompletně sám (včetně vyluštění, dopravy, nálezu).

2. typ (řekněme - stříbro): Jedu s kamarády, multinku třeba počítáme spolu, ale krabičku najdu sám první.

3. typ (bronz): přijdu k tomu jak slepý k houslím - tj. někdo už krabičku drží.

 

Jednou jsem napsal do logu, že jsem konečně dokázal to pravé FTF, když jsem našel keš 1. typu. To pak byl kousavý komentář od někoho jiného, že ty ostatní FTFka jsou něco méně...

 

Je to sice vlastně blbost, ale já mám teda taky největší radost z FTF "prvního typu" a beru je jako "lepší" než ty ostatní. Ale že bych kvůli tomu do někoho rejpal? Taky kravina a zbytečnost, protože jak píšu, ve skutečnosti je FTF jen jedno. A buď se povede nebo ne.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 25 červen 2018 - 10:15

  • 3

#8547 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 10:21

Když někdo napíše "FTF. Když jsem přišel ke krabičce, už tam seděl kačer XY", tak mi to přijde prostě k smíchu.

 

Copak o to, to je ještě celkem běžné. Zvlášť na eventech, kde jde krabička z ruky do ruky. Ale co pak takové FTF předpublikační, následované (za týden) FTF popublikačním... Divím, se, že se následně podle této logiky nelogovalo FTF páteční, sosbotní, červnové, za slunečna, za deště, atd. jak který soudruh ráčí... :-)
 


  • 2

#8548 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:03

Že jsme zde na fóru na pravidla občas trochu dost ujetý, to už vím, ostatně taky nemám rád podvodníky a často s místními názory souhlasím. Ale jestli máš potřebu hrotit i FTFko u keše puštěný a objednaný na megáč, tak mi to přijde už fakt jako dělání z komára velblouda.
I když jak říkám, těmto hromadným FTFkám se účelově bráním a nezúčastňuju se jich. (jo, tak jednu eventovou keš mám, pravda. Ale dojel jsem k ní o tři minuty dřív, než ostatní, i kdy uznávám, že byla taky pípnutá na ten event speciálně, musel jsem tam však na kole ještě asi 3,5 km dojet)


Je to sice vlastně blbost, ale já mám teda taky největší radost z FTF "prvního typu" a beru je jako "lepší" než ty ostatní. Ale že bych kvůli tomu do někoho rejpal? Taky kravina a zbytečnost, protože jak píšu, ve skutečnosti je FTF jen jedno. A buď se povede nebo ne.


Nic nehrotím, vidíš to snad někde? Napsal jsem k tomu svůj názor a za tím si stojím. Směju se prostě těm co si logují FTF po kačerech, kteří již navštívili keš před tím než oni. Protože úplně degradují smysl FTF. Zopakuji jen že na FTF nehraji. Jinak rozhodně nesouhlasím s tím, že by zde byl někdo ujetý co se týče pravidel. Jedině že by jsi ujetost bral tak, že je ujeté dodržovat úplně ty nejzákladnější pravidla se kterými každý při registraci souhlasil.


  • 1

#8549 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 11:52

Každej to má jinak, pro mě FTF je že najdu krabičku první, třeba s partou, ale společně. Pak píču coFTF, pokud ji najdu sám, pak je to to jediné správné FTF. Předpublikační FTF neuznávám z jednoho prostého důvodu, pokud není publikace, není keška a tím pádem není ani FTF. Jednou se mi to stalo na wherigu a tak jsem požádal nálezce aby svůj log změnil na betatest. Ten kačer to tak udělal a všichni jsme byli v pohodě.


  • 0

#8550 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 12:09

V době když jsem se bavil FTF se mi nejvíc líbilo nepsané pravidlo, že FTF se počítá do doby než se poprvé zavře krabička.

V našem geokroužku jsme to doposud tak nějak intuitivně brali tak, že FTF mají všichni ti, co krabičku v době jejího objevu na místě hledají. Nerozlišovali jsme nikdy, kdo konkrétně je nálezce (vždyť vlastně každý hledající je jednou pomyslnou rukou takového vícehlavého kačerského "organismu" :) ). A tohle rozšíření až do zavření krabičky je rozumné, těžko odpírat někomu, kdo stihne doběhnout, aby přidal svůj podpis pod velké FTF. :)  A taky proč. O nic nejde, je to jen takové neoficiální označování a podstatné je tu asi to gentlemanské uznání jednoho každého, jestli skončil se zlatou nebo bronzovou. Nebo bramborovou (mé oblíbené umístění Brambor To Find  :rolleyes: ).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8551 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 13:10

Předpublikační FTF neuznávám z jednoho prostého důvodu, pokud není publikace, není keška a tím pádem není ani FTF. Jednou se mi to stalo na wherigu a tak jsem požádal nálezce aby svůj log změnil na betatest. Ten kačer to tak udělal a všichni jsme byli v pohodě.

 

A to "není publikace, není keška" prosímtě píšou kde? Není náhodou v pravidlech, že v době publikace musí být keš na svém místě? Pokud je mi známo, tak publikací se pouze zveřejní listing. Betatest chápu jako odlov kešky s informacemi poskytnutými před publikací ownerem, abych ověřil, že v listingu není nějaká zásadní chyba a keš je lovitelná. Pokud kešku najdu "na brutál" (neplést s "zalogoval jsem se u ownera v obýváku") a jsem první v logbooku, je to jasné FTF, o to cennější, protože jsem keš našel bez jakýchkoliv podkladů.


  • 8

#8552 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 13:15

No, ja jednou vyrazil na reverzni wigo a opravdu jsme dorazil po nekolika pokusech na misto prvni. Bohuzel mel owner blbe ty sestimistne kody, takze jsme byli sice vypocetne spravne, ale krabka byla uplne jinde :-( Takze misto FTF, jsme nakonec byli aspon STF. Zrovna todle SFTko me tehdy dost nakrklo.

 

Jinak FTFka mam 2 zlaty a to dokonce jedno bylo moje kes cislo 2500 - takze pro me mozna diamantovy :-)

No a dve FTFka ma bronzovy, hromadny z megacu.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#8553 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 13:53

Já mám FTF jen dvě, jedno jsem našel BF předpublikačně a počkal si na publikaci, druhé vlakem po asi dvou dnech, kdy se do kopce ve větru nikomu nechtělo. Ale mám pár FTFTY, a jedno dokonce v květnu a na krabičce celkem hodně dostupné, tomu se divím. Každý ať si to počítá jak chce, na to opravdu závazná pravdla nejsou.


  • 0

#8554 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 15:23

A to "není publikace, není keška" prosímtě píšou kde? Není náhodou v pravidlech, že v době publikace musí být keš na svém místě? Pokud je mi známo, tak publikací se pouze zveřejní listing. Betatest chápu jako odlov kešky s informacemi poskytnutými před publikací ownerem, abych ověřil, že v listingu není nějaká zásadní chyba a keš je lovitelná. Pokud kešku najdu "na brutál" (neplést s "zalogoval jsem se u ownera v obýváku") a jsem první v logbooku, je to jasné FTF, o to cennější, protože jsem keš našel bez jakýchkoliv podkladů.

Tady si protiřečíš. V době publikace musí být keš na místě, to je svatá pravda. Ale keš jako taková vzniká právě tou publikací. Do té doby je to jenom kus ukrytého bordelu v lese nebo někde jinde. Alespoň já to tak vnímám a je to stejné i po archivaci keše. Když jako owner archivuju keš a než ji uklidím ty jí najdeš a zaloguješ se, tak já ti log klidně smažu, protože už si se logoval opět pouze do neuklizeného bordelu v lese. Ta tahle konstrukce funguje. Samozřejmě jsem zatím krom toho wiga nic takového neudělal a nijak to nehrotím, ale tady jsem přesvědčenej o své pravdě. BF v průběhu života keše je naprosto jasné a logické.


  • -1

#8555 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 17:01

O nic nejde, je to jen takové neoficiální označování

 

Jde jenom o to mít co nejvíce FTF, i když jsem tam první nebyl. Prostě prázdná tři písmena bez významu. Vždyť je to stejně jako honění bodů za krabičky,


  • 4

#8556 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 17:06

Tady si protiřečíš. V době publikace musí být keš na místě, to je svatá pravda. Ale keš jako taková vzniká právě tou publikací. Do té doby je to jenom kus ukrytého bordelu v lese nebo někde jinde. Alespoň já to tak vnímám a je to stejné i po archivaci keše. Když jako owner archivuju keš a než ji uklidím ty jí najdeš a zaloguješ se, tak já ti log klidně smažu, protože už si se logoval opět pouze do neuklizeného bordelu v lese. Ta tahle konstrukce funguje. Samozřejmě jsem zatím krom toho wiga nic takového neudělal a nijak to nehrotím, ale tady jsem přesvědčenej o své pravdě. BF v průběhu života keše je naprosto jasné a logické.

Teoreticky tahle konstrukce funguje, prakticky nikoliv. Oporu v pravidlech nema ani tvuj vyklad, ani ten opacny. Pokud mysis ze ano, ukaz mi kde to je v pravidlech resene. Je to spis o zvyklostech. No a zvyk je ze i archivovana kes se loguje a logy se obvykle uznavaji, totez i nepublikovana kes. Par lidi to vnima jinak, zazil jsem dva smazany logy na archivovany keski. Jeden byl celkem opravneny protoze z kese zbyly jen trosky, uz byla v archivu asi tyden a vedel jsem ze v archivu je. Druhhy pripad byl od ownera dost prasarna, protoze kes byla ve 100% poradku, do archivu sla asi den nebo 2 pred mym nalezem a o archivaci jsem vubec nemel tuseni. K neuznani logu nebyl celkem rozumny duvod. Jinak mi vsichni log na archivalii uznali.

 

No a protirecis sam sobe s tim predpublikacnim nalezem. Pokud pred publikaci kes neexistuje, nemohl by vzniknout zadny betatest, resp. nemohl by byt povazovany za nalez. A to ani ten umyslny (kam owner betatestera posle), ani ten neumyslny (predpublikacni BF). Vzhledem k tomu ze evidentne oba tyto typy predpublikacnich nalezu uznavas jako betatest (a tedy jako nalez), mas tu kontrukci logicky ponekud nesmyslnou.

 

No a pokud tedy predpublikacni nalez pripustis, pak se skutecne technicky deli pouze na ten kde nalezce mel predem neverejne informace o kesi (tedy vyzadany betatest), pak samzrejme nalez plati, FTF to ale neni protoze mel nepripustnou vyhodu ve znalosti neverejnych informaci, a na nalez kde nalezce neverejne informace nemel, pak ale nemel zadnou neopravnenou vyhodu proti ostatnim (spis naopak, o kesi nevedel) a takovy nalez se normalne bere jako regulerni FTF.

 

Samozrejme existuji lidi co si nejsou schopni pripustit vlastni prohru diky nejake nahode a ti si pak narokuji FTF po publikaci i tam kde kes uz nekdo davno nasel. Naopak kdo ma koule tak predpublikacni nalez oceni a s timze sam prisel o FTF se smiri. Stejne se to stane bud jen zcela vyjimecne, nebo hrubou chybou ownera.


  • 7

#8557 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 18:30

FTF ale v pravidlech není. To je jen taková minihra, asi jako když žáčci na základce utíkají, aby byli první ve frontě na oběd.


  • 12

#8558 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 20:36

Copak o to, to je ještě celkem běžné. Zvlášť na eventech, kde jde krabička z ruky do ruky. Ale co pak takové FTF předpublikační, následované (za týden) FTF popublikačním... Divím, se, že se následně podle této logiky nelogovalo FTF páteční, sosbotní, červnové, za slunečna, za deště, atd. jak který soudruh ráčí... :-)
 

 

Jestli nemáš nemyslíš FTF předpublikační se používá na Valašském keškobraní. Tam jsou listingy a souřadnice natištěné na kusu papíru a slouží jen k tomu keškobraní, aby bylo vidět kdo zvítězil.

FTF popublikační někdo píše, když se ty keše objeví na GC o dva dny později. Co s tím?


  • 0

#8559 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2018 - 20:55

vlastin: predpublikacni nalezci meli oproti ostatnim podstatnou vyhodu v tom ze dostali informace jak kese nalezt. Ale s ohledem na to ze tam meli i ostrou konkurenci me zrovna tam nijak neurazi ze se na kesi objevi ftf pred i po publikaci.


  • 0

#8560 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 2:09

Ja nevim, ale uz ze slova First mam ja osobne jasny dojem, jak by to melo byt. Nicmene me ftf nikdy nebralo. Teda az na ty diskuze :)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 26 červen 2018 - 2:09

  • 4
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama