Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8501 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 12:01

Mám geodepresi z Itálie. Pojedu do Říma, tak si chystám kešky, a říkám si, že tam by potřebovali našeho Rica. Keš půl roku bez nálezu, několik posledních zápisů DNF, nemá ani disable. Pár keší co mají disable, klidně půl, třičtvrtě roku (předtím ještě další čas než se vůbec do stavu disable dostala), a nikomu to nevadí...

A to jsem prozkoumala jen kousek kolem místa, kde budeme bydlet.

No, u me byl Rim, z pohledu Geocachingu, dost velky zklamani...


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#8502 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 12:18

Celkově jsou kešky v Česku mnohem lepší než jinde.


  • 8

#8503 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 14:47

No, u me byl Rim, z pohledu Geocachingu, dost velky zklamani...

Ale pozitivni je, ze jedna z mysterek s nejvice FP je od ceskeho ownera :) Jinak za me taky zklamani. Kesky byly casto na mistech, kam bych se bal sahat metrovou tyci. Takze jsem jen prosel okolo kupicky odpadku a uzival si atmosfery Rima.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#8504 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 16:59

Celkově jsou kešky v Česku mnohem lepší než jinde.

Bohužel někteří owněři cizinu kritizují, ale sami se chovají, jako "cizáci" a na údržbu svých keší dlabou.


  • 1

#8505 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 19:01

No, u me byl Rim, z pohledu Geocachingu, dost velky zklamani...

Pod to se podepíšu. Jestli nalezena polovina z plánovaných, tak je to hodně. Zaměření taky nic moc, ale to je možná i blbnutím signálu v uličkách. Bez fotohintů to bylo 50:50, jestli ji najdu a i sním to nebylo lehké. Jj, vatikánská mysterka byla nejlepší římská keška, a to je vzhledem k tomu, že to je obyčejná petka, dost výmluvné...


  • 0

#8506 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2018 - 18:28

Njn, u nás jsou keše sice pěkné, ale momentálně i takové bouřky a slejváky, že jsem si dala kafčo na benzínce a čekám, jestli nepřijdou kroupy jako před nějakou dobou v Třeboni - rozflákané auto mi jednou stačilo. Keše šly dneska fakt stranou jako nepodstatné a mám takové tušení, že stejně to bude i zítra, kdy jsem váhala mezi gc a nocí kostelů, vymýšlela jak oboje propojit a plánovala, co by na sebe kde časově navazovalo.....
  • 0

#8507 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 9:56

Kvalitní log vždycky potěší... Keše se týkají jen první dvě věty. GLW284FB

 

 

 

Sem jsme si udělali malou zajížďku z lovu sérei HNCMMK.
Nalezeno a odloveno v celku bez potíží. Děkujeme za výživnou kombinaci.

Na sérii HNCMMK jsme vystartovali od "prostředka" tedy pro nás první bylo číslo 13 a pokračovali jsme vzestupně. Bývá zvykem, že se nějaké zásadní informace a komentáře se píšou u sérií k číslu 1 nebo případně ještě k bonusu.
No tak já ty zaběhlé praktiky poruším, a aby v tom nebyl moc chaos, tak asi log nacpu všude ke všem keškám stejný. No ono to u série je asi docela jedno, ne?
Na tuhle sérii jsme se s Petua/Jana vypravili hned po kompletním vyluštění. Ono totiž luštit začala už před nějakým časem Jana. Sem tam bylo pořeba něco konzultovat, ale abych se přiznal, nějaké zásadní nápady na luštění jsem neměl. I když ano, sem tam se v mém vychlastaném mozku nápad zrodil a byl kupodivu v pořádku. Ale když jsem pak třeba zjistil, co bylo správné heslo do ověřovadla, tedy co byla ona tajenka rébusu, tak jsem byl rád, že už jsem plešatej. Protože jinak bych si asi zoufalstvím rval vlasy a nebo bych aspoň zešedivěl. Často je to opravdu série zcela věrná svému hodnocení D - tedy zcela v duchu slavného otitulkovaného videa na YouTube s panem Hitlerem, kde se vzteká ohledně geocachingu a mysterek.. ano, je to přesně o tom hádat, co se ownerovi zdálo po věčírku. A je to chvílemi peklo. Protože je to klasika, D5 člověk dá pomalu za 2 sekundy a nějakou trapnou D2,5 řeší týden čumí na to jak tele na nový vrata a nic, tím myslím NIC, tedy tím myslím zcela PRD... no a pak naštěstí někdo ze známých napoví... a člověk by nejradši tloukl hlavou do zdi a nebo sednul do auta a zejel ownerovi zakroutit krkem... prostě takové pěkné pohodové old school luštěníčko. :-)
Jinak na sérii kladně hodnotím, že kešky vytvoří okruh, takže sice občas člověk jde tak trochu tam a zase zpět, ale v globálu obejde pohodový okruh a dá se to bez nervů zvládnout tak za tři hodinky. Pokud člověk postupuje číslo k číslu, tak není potřeba nějak extra kličkovat po křoviskách, kopřivách a trní a křoví. Až na pár malých výletů od cesty po kolmici směrem ke kešce ( a samozřejmě ne vždy je to nejlepší možnost) je ceý okruh v pohodě na obejití, nikde není žádné drama. No tak samozřejmě, T4,5 nebo T4 znamená stromovku a jsou v pohodě, až na jednu drobnost.
Spíš s těmi stromovkami je drobný problém v tom, že bedničky jsou hezky natřené, ale barva evidentně lepí (nebo dřevo vlhne a roztahuje se) a je trochu problém se do bdniček dostat. Tedy aniž by to člověk zku... takže ono zápasit s bedničkou, balancovat na větvi a bojovat s tím není úplně med. Samozřejmě lze si nahoru vzít nožík a zkusit to "rozloupnout", což dle vrypů a stop ve dřevě někteří zkouší, ale asi nejjednodušší je prostě jednu stranu uchopit za přezku a druhou ruou "rvát" dvířka. Ono to sice vzdoruje, ale jen v rozumné míře a člověk neničí tu krabku nějakým šroubovákem nebo nožem. A to o tom lepení a tvrdohlavosti krabiček se otevřít platí i v okamžiku, kdy tam někdo byl včera den před námi. Tedy aspoň podle záznamu v logbookách. Pokud bude delší pauza v odlovu, tak to asi bude držet ještě o něco víc.
Celá procházka byla parádní. Hezké lesy, po ránu ( startovali jsme od auta zhruba v 8.30) nebylo ještě nějaké zásadní vedro a ani mokro, byť rosa občas v trávě byla a někde byly stopy nedávného deště. Ptactvo hulákalo jak o život, sem tam jsme viděli zajíce a srnu a srnce. Narazili jsme i na třešně. Ty vypadaly luxusně, ale přece jen mezi námi a stromy bylo dost křoví a nejsme tady pro zábavu, že?... takže třešně jsme vynechali a pokračovalli.
Podtrženo a sečteno: hezké a občas psychedelicé luštění, krabky dobře provedené a zaměření docela odpovídá, hinty v drtivé většině něco říkají a napomájí, výživné kombinace do několikátých matrixů.
Kešky i série rozhodně zasluhují bod a některým ho přiřadím.
Děkuji za pozvánku na hezkou vycházku lesem, díky za všechny kešky a další body do sbírky a do statistik. Rozhodně příjemně strávené dopoledne.


  • 0

#8508 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 10:47

@Smrk: kvalitní listing potěší taky - zdá se, že ti tam nějak chybí ty obrázky... ;-)

Jestli si ze série odskočili na multinu, tak bych to bral jako poctu...


  • 0

#8509 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 12:08

To ale asi nebude Smrkův listing. V této souvislosti ale nemohu nezmínit mou fascinaci tím, kolik času a energie vynakládají někteří jedinci na sledování a následně veřejné pranýřování činnosti jiných (viz toto vlákno a vedlejší, věnované tzv. nepoctivcům).


  • 0

#8510 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 12:12

Na tom je depresivni jen to, ze to sledovani nepoctivcu te temer zadne usili nestoji, narazis na ne totiz skoro vsude.


  • 6

#8511 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 12:20

To ale asi nebude Smrkův listing. V této souvislosti ale nemohu nezmínit mou fascinaci tím, kolik času a energie vynakládají někteří jedinci na sledování a následně veřejné pranýřování činnosti jiných (viz toto vlákno a vedlejší, věnované tzv. nepoctivcům).

 

Aha ;-)  Mně nějak nenapadlo, že by někdo "tolik času a energie vynakládal" na "veřejné pranýřování" logu na cizí keši ;-)

Tak jsem to nezkoumal dostatečně...

 

Mám tradičku u PWT. Mám sem postnout všechny ty logy? Je o to zájem? ;-)


  • 0

#8512 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 12:27

To ale asi nebude Smrkův listing. V této souvislosti ale nemohu nezmínit mou fascinaci tím, kolik času a energie vynakládají někteří jedinci na sledování a následně veřejné pranýřování činnosti jiných (viz toto vlákno a vedlejší, věnované tzv. nepoctivcům).


Asi myslíš mě. Věř, že pokud znáš souvislosti, nezabere to dá se říci nijaký čas. A opakovaně napíšu, že v klidu pokaždé na podvodníky veřejně ukážu prstem. Nebudu je tiše podporovat. Svým způsobem si tuhle cestu vybrali oni, ne já.  


  • 0

#8513 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 13:18

Mě jen zajímalo, jestli na té keši byl někdo po mě a zalogoval sebrání CWGčka. Ne že bych lozil po keších a sledoval, kdo co loguje a kopíruje megalogy ze série i na keše okolo, kam se jenom odskakuje. Mimochodem ta keš byla na vysoké úrovni a předpokládám, že lepší než celý trail.


  • 0

#8514 masi.uh

masi.uh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2018 - 18:26

Je nám velkou ctí, že se série HNCMMK dostala do geodepresivního koutku dříve než na finálky :P

 

A snad se díky tomu najde i pár dalších kačerů, které poteší :)


  • 0

#8515 DelfínDan

DelfínDan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 10:38

Ahoj, no v depresi z toho nejsem, ale když je keš disable víc jak rok a tři měsíce, tak si myslím, že je něco špatně, zvláště když nikdo nereaguje ani NA logy. U jiných stačí tři měsíce a šup s ní pryč ...

https://coord.info/GC67B4B

Asi dobrej oddíl :) nebo nějaké úlevy?

Krásné dny všem!


  • 0

#8516 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 10:42

Tak Alexovi to chvilku trvá, než se k tomu dostane.
  • 1

#8517 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 10:50

Což je ovšem špatně, problémy by se měly řešit dřív než novinky.


  • 1
Vložený obrázek

#8518 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 11:02

Nedávno tady jeden RW vysvětloval, že NA logy jim nechodí přímo do mailových schránek, ale musí je aktivně sledovat. Takže se může stát, že některá keš "propadne roštem".
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8519 DelfínDan

DelfínDan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 11:13

Já to nikomu nemám za zlé, jen je to prostě divné. Ale asi je tech kesí takových víc.


  • 0

#8520 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 20:22

Tak jsem byl v Terezíně hledat kešku Muzeum geocachingu. Tak jsem si říkal, keš je na dvorku muzea co má tak 1000 m2, to bude asi bomba, má to 180FP. Asi jsem to s tím těšením přehnal. Na dvorku pověšená cedule logbook je v recepci. Drsňák by jim tam hodil archivní log, protože tradička musí být na souřadnicích a né někde v baráku. Já jsem se sebral a s depkou odešel. Naprosto zásadně nelovím keše v místnostech. Pro mě je geocaching nenápadné hledání pokukování, je tam, není tam. Z mého pohledu cena téhle krabice odpovídá jedné PETce na PWT.


  • 3




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama