Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8481 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 19:26

Schvaleni majitele pozemku je u EC pozadovano odjakziva, minimalne co ja pamatuji :)... mam svou EC jiz nekolik let.... pokud nejde o nejake opravdu vyznamne uzemi, tak stacilo potvzeni ownera, zbytek uz bylo o jeho svedomi...
  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#8482 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 20:06

Chtěla jsem u jedné keše dát NM a v novém vzhledu ho nemám v roletce. To je delší dobu nebo zase probíhají změny? Ve starém vzhledu jde NM jako obvykle.
  • -1

#8483 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 20:17

To už je bohužel delší dobu. NM se dle nové filozofie přiděluje tak, že se dá log (FI, DNF, WN) a k tomu se dá příznak NM (s výběrem pár přednastavených voleb, které občas neodpovídají). Text k tomu NM nejde napsat.

Dopadá to tak, pokud loguješ později, že máš třeba FI log a několik dní potom (z data logování) NM log s nic neříkajícím přednastaveným anglickým textem :-(. Takže v lozích musíš hledat, který log k tomu NM patří.


  • 0

#8484 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 20:47

Nedávno jsem chtěl udělat earthku u jedné geologické a pravěké expozice. A co se po mě nechtělo? Souhlas majitele... S virtuální keškou? Kam chodí za pěkného počasí mnoho desítek lidí? To mi hlava nebere. Zlaté časy, kdy byly kešky tajné a hledaly se co nejvíc nenápadně. 

Mylsím, že to má geoaware doslova napsaný v profilu. U EC se to vyžaduje. Já teda vždy píšu, že jde o veřejně přístupné místo a je to v pohodě.

Ono vůbec schvalování Earth keší je reviewerem nějaký podivný. Chtěl jsem založit jednu tady u nás kde jsou zajímavé rašeliniště a bylo mi sděleno, že toto téma nemá absolutně nic společného s geologií a vznikem země, že mi tuto keš nepustí. No a pak asi během 14 dnů, byla jinde schválena bez problémů earthka s úplně stejným zaměřením.

Mnom, dokonce jsem slyšel o situaci, kdy se s ním pohádal profesionální geolog, kterému nechtěl pustit EC. A nepustil mimochodem. 

To už je bohužel delší dobu. NM se dle nové filozofie přiděluje tak, že se dá log (FI, DNF, WN) a k tomu se dá příznak NM (s výběrem pár přednastavených voleb, které občas neodpovídají). Text k tomu NM nejde napsat.

Dopadá to tak, pokud loguješ později, že máš třeba FI log a několik dní potom (z data logování) NM log s nic neříkajícím přednastaveným anglickým textem :-(. Takže v lozích musíš hledat, který log k tomu NM patří.

Jinak řečeno zase totálně [dosaď si libovolné vhodné sprosté slovo] něco, co bezvadně fungovalo. Já to teda občas ještě píšu přes cgeo, kde se odešle ten text do NM logu.

Musím ale zaklepat, že jsem dřív nepsal třeba NM z důvodu plného logbooku. Napsal jsem to do FI a tím to pro mě haslo. Teď kliknu na jedno tlačítko a ono se to udělá a ownerovi dám vědět, dřív jsem kvůli tomu NM nikdy nepsal (žiju totiž v bublině, že owner čte všechny logy, byť vím, že je to nesmysl).

Ale jak píše Roman, to je už minimálně několik měsíců.


  • 0

#8485 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 20:58

Na mé poslední kešce vydrželo víčko pouhých 8 nálezů. Devátý a desátý hlásí, že je bez víčka. Je to bohužel stromovka, sice pohodová, ale stejně je to nějakejch 10 metrů hustým smrkem. Škoda, že ten co mu upadlo na zem už neměl sílu tam vylézt podruhé, nebo nebyl tak odvážnej aby mi to napsal. Takže hlásím, mám depku. :-(


  • 0

#8486 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 21:01

Já jsem u své zeměkeše měl s revírníkem tu nejlepší zkušenost. Napsal jsem mu, co bych chtěl publikovat, jaké mám otázky a on mi téměř okamžitě odpověděl, co by tam ještě mělo být a hotovo. Dodělal jsem listing a do týdne byla keška publikovaná.


  • 1

#8487 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 21:17

NM řeším tak, že napíšu log + zadám nic moc neříkající NM, ten pak edituji a popíšu o co jde.
Touhle novou funkcí to tedy nezjednodušili.
  • 1

#8488 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2018 - 22:32

NM řeším tak, že napíšu log + zadám nic moc neříkající NM, ten pak edituji a popíšu o co jde.
Touhle novou funkcí to tedy nezjednodušili.

Nejsem si bohužel jistý, kolik ownerů si ten zeditovaný NM přečte. Já bych na něj třeba musel narazit náhodou, čtu všechno přes mail a do logů v listingu už pak většinou nekoukám.


  • 1

#8489 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2018 - 7:47

A proto pořád používám starou verzi logování a píšu extra FI a NM...


  • 1

#8490 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2018 - 13:33

Tak dneska mě přepadla opravdu geodeprese. Bohužel budu asi muset zrušit připravované CITO, od kterého jsem si sliboval utužování dobrých vztahů mezi geokomunitou a CHKO.

 

https://www.geocachi...W_cito-pr-zubri

 

Moc lidí se nepřihlásilo a navíc parťáci odpadají jeden po druhém. :(

Achjo. :(


  • 0

#8491 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2018 - 16:07

Tak dneska mě přepadla opravdu geodeprese. Bohužel budu asi muset zrušit připravované CITO, od kterého jsem si sliboval utužování dobrých vztahů mezi geokomunitou a CHKO.
 
https://www.geocachi...W_cito-pr-zubri
 
Moc lidí se nepřihlásilo a navíc parťáci odpadají jeden po druhém. :(
Achjo. :(

To mě mrzí také, Strádov byl na podzim perfektní. Bohužel v sobotu jsem mimo, v neděli mám sice teoreticky v plánu CITA v Českém Švýcarsku, nicméně kdybys to přesunul, tak bychom dorazili my s casper. Ale jestli by ti to pomohlo... Každopádně je to škoda, zkoušel jsi nějakou reklamu tomu udělat?
  • 0

#8492 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2018 - 18:33

To mě mrzí také, Strádov byl na podzim perfektní. Bohužel v sobotu jsem mimo, v neděli mám sice teoreticky v plánu CITA v Českém Švýcarsku, nicméně kdybys to přesunul, tak bychom dorazili my s casper. Ale jestli by ti to pomohlo... Každopádně je to škoda, zkoušel jsi nějakou reklamu tomu udělat?

 Díky za nabídku, ale dva lidi navíc to bohužel nevytrhnou. Počítal jsem s 15 - 20 lidmi.

Odkaz jsem hodil na fb kačeři pardubicko-chrudimsko a na CITO profil, ale nikdo nezabral. Holt není to blízko města a není za to suvenýr tak je to taková hospoda na mítince :unsure:.


  • 0

#8493 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2018 - 20:03

 Díky za nabídku, ale dva lidi navíc to bohužel nevytrhnou. Počítal jsem s 15 - 20 lidmi.

Odkaz jsem hodil na fb kačeři pardubicko-chrudimsko a na CITO profil, ale nikdo nezabral. Holt není to blízko města a není za to suvenýr tak je to taková hospoda na mítince :unsure:.

Jasně, myslel jsem si to. Je to škoda :-(


  • 0

#8494 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2018 - 5:07

Mylsím, že to má geoaware doslova napsaný v profilu. U EC se to vyžaduje. Já teda vždy píšu, že jde o veřejně přístupné místo a je to v pohodě.

...

 

Vyžadovat to může, ale u veřejně přístupného místa mi to přijde zbytečné. Lidi tam chodí keš nekeš. Nakonec jsem o svolení nežádal. Jednak to má být tajná hra a jednak tam kdysi byla tradička a ač je hned vedle v provozu malá zoo záchranné stanice, kam se normálně platí vstupné, tak se jim nelíbila natolik, že ji owner zrušil.


  • 0

#8495 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2018 - 8:49

Podmínky pro založení EC se za posledních pár let zpřísnily, ale to povolení tam je už dlouho. Pokud se ale jedná o veřejně přístupné místo, není nutné žádné extra povolení. Stačí tvoje prohlášení v Reviewer Note. Máme založeno celkem 5 EC a problém s publikací nikdy nebyl. Originální popis toho, kde keš být může, je na Groundspeak Wiki a nutné podmínky pro EC jsou v EC guidelines (v bodě 4 se jasně píše, že na základě platných lokálních zákonů nemusí být souhlas vyžadován, ale mělo by to být sděleno v RN při publikaci keše). Jinak on tam ten souhlas je podle mě kvůli tomu, že tam potenciálně přitáhneš více lidí a mohlo by se stát, že to pro lokalitu nebude vhodné. Ale to je stejné jako s ostatními kešemi. Měl bys je dělat tak, aby nedocházelo k ničení místa a/nebo nedocházelo k obtěžování majitele dotčeného pozemku. Je celkem jedno, zda tam někdo jde pro fyzickou schránku nebo zjišťovat odpovědi.


  • 1

#8496 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2018 - 9:35

No, nevím jak kde, ale s návštěvností EC bych to nepřeháněl. Nejnavštěvovanější bude asi něco jako Pravčická brána, kde prochází stovky turistů a mezi nimi pár kačerů. A na nějakou skalku ve vsi, kolem které chodí místní lidé pořád, se přijde podívat kačer tak v průměru jednou za 5 dní. A na něco v lese mimo cesty jde lidí málo. EC se zakládají většinou tam, kde se stejně pohybuje spousta lidí. Takže pokud stačí napsat, že jde o veřejně přístupné místo a informace se zjišťují z infotabulí a nenavádím lidi k dolování zkamenělin a rozbíjení šutrů, tak je to asi v pořádku. Shánět souhlas majitele remízku, cesty, apod., to by asi většinu lidí odradilo. Navíc zájem mívá i někdo jiný než majitel - správa CHKO, myslivci, atd. Osobně si myslím, že pokud jsou informace zjistitelné z turisticky přístupného místa (značka, infotabule, veřejná cesta), je souhlas zbytečný i v nejpřísnější rezervaci.

Co se týká zpřísňování EC - viděl jsem EC, které toho s geologií moc společného neměly. I když někdy to geologie je a v terénu nic vidět není (např. rozvodí). Ale nemusí mít EC každý malý vodopád nebo soutok.


  • 0

#8497 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2018 - 20:13

Ještě jsem nestihl dolovit PWT z ledna a už tu máme další.


  • 0

#8498 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2018 - 23:25

Kde?

 

Už hodně dlouho zlobí vyhledávání na https://www.geocachi...x?country_id=56. Když si tam dám určitý typ keše, tak na první stránce se zobrazí správně, ale na kterékoliv další už to ukazuje všechny typy.


  • 0

#8499 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2018 - 5:45

Jo, to vím. Ale ne na poslední stránce. Když si dám eventy v republice, tak cca prvních 10 stránek je v pořádku, ale jakmile se přiblíží k současnému datu, je tam všechno. Bohužel, staré vyhledávání je opravdu staré, tj. zřejmě nepodporovaná a neopravovaná záležitost. Buďme rádi, že tam je. Ze dne na den ho mohou vypnout. A zbyde nové, které si vyhledává, co chce samo, nebo ProjectGC. Nebo stáhnout všechno do GG.


  • 0

#8500 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2018 - 11:33

Mám geodepresi z Itálie. Pojedu do Říma, tak si chystám kešky, a říkám si, že tam by potřebovali našeho Rica. Keš půl roku bez nálezu, několik posledních zápisů DNF, nemá ani disable. Pár keší co mají disable, klidně půl, třičtvrtě roku (předtím ještě další čas než se vůbec do stavu disable dostala), a nikomu to nevadí...

A to jsem prozkoumala jen kousek kolem místa, kde budeme bydlet.


  • 1




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama