Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8441 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 19:04

Bohužel jeho úsilí pro stovky normálních hráčů přišlo vniveč kvůli několika desítkám finalšmejdům. Kdo bude chtít, tak si tu hru najde a zahraje. Ale po pár měsících už nikdo nebude vědět o bývalé existenci hezkých wig. :-(
  • 1

#8442 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 19:23

 

Mám něco lepšího. Tady se jen počítají některé stromy v určitém úseku. Zatím je skóre 15:68. GC7P3E8

 

 

Tady je to jednoznačně tím, že to každý řeší metodou pokus omyl brutnutím geochecku...


  • 0

#8443 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 19:39

Tady je to jednoznačně tím, že to každý řeší metodou pokus omyl brutnutím geochecku...

A přitom jim bude trvat mnohem kratší dobu projít určenou trasu cca 200 metrů ( rekord je 15 nástřelů behem dvaceti minut ).

Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 13 květen 2018 - 19:40

  • 0

#8444 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 19:49

Nevím jak je to u wheriga po archivaci. Tím myslím jestli se dá stáhnout. Pokud ano a bude se mi nápad líbit, klidně si ho projdu bez bodu a bez keše na konci. mh.maila naprosto chápu a také si myslím, jak už je tady napsáno, že nechce nikoho trestat. Jen se nechce koukat na podvodníky na své keši.

Na wherigo.com normálně zůstává poslední verze cartridge, je možno jí tam stáhnout i zalogovat, vyzkoušeno.


  • 0

#8445 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 21:43

O "finálkářích"  a těch, kteří si souřadnice nějak obstarají, si sice myslím svoje, ale jsou mi taky k něčemu dobří: aspoň mám zpětnou vazbu, jestli se keš neztratila, krabka nepraskla nebo že je logbook vlhký nebo popsaný. Ušetří mi zbytečné cesty. Dva nebo tři poctivci za rok by na to nestačili.

Tohle je fakt naprosta pitomost. Vubec netusis jak finalkari fungujou. Kdyz ti prijde finalkar na kes, samozrejme vubec nevi ze mela nejaky stage, takze ty nezkontroluje. No a kdyz jeste navic nenajde finalku a zalozi tam novou, zaloguje o peknym pocasi, tak vis uplnej prd. Muze ti chybet nekolik stagi i finalka a pritom si podle logu libujes ze je vse OK. Pak tam prijde nekdo normalni a ukaze se ze kes davno nefunguje, nema dve stage, zato ma dve finalky, protoze ty jsi ji sice uz pred pul rokem presunul jinam, ale finalkari na starejch souradkach pohodili filmovku s kusem papiru.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 13 květen 2018 - 21:45

  • 5

#8446 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 22:36

Na druhou stranu existují keše, kde kdysi owner a ještě pár asi tehdy nadšenců (i velmi známých), založí jakousi bejkárnu T5 na stromech tak, že si každý řekne "jednou stačilo" a to, že se ví, že už dávno na stages není vůbec nic a krabice by po těch letech (více než 6) zasloužila lehkou údržbu, v klidu se na finále chodí s poznámkou BF nebo přítel na telefonu pomohl.

Není o tom, založit keš, ale starat se o ni !!!


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8447 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 22:39

A přitom jim bude trvat mnohem kratší dobu projít určenou trasu cca 200 metrů ( rekord je 15 nástřelů behem dvaceti minut ).

 

To jo, ale těch 15 nástřelů udělá člověk doma od počítače a neuberou mu ze vzácného času v terénu. A co si budeme říkat, při kombajnu někde ve vzdálených krajích se každá ušetřená minuta počítá. Navíc má člověk jistotu, že neudělá chybu a pokud vyjde finálka na opačnou stranu, než by pak pokračoval, tak i těch ušetřených metrů může být hodně.


  • 1

#8448 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 4:41

O "finálkářích"  a těch, kteří si souřadnice nějak obstarají, si sice myslím svoje, ale jsou mi taky k něčemu dobří: aspoň mám zpětnou vazbu, jestli se keš neztratila, krabka nepraskla nebo že je logbook vlhký nebo popsaný. Ušetří mi zbytečné cesty. Dva nebo tři poctivci za rok by na to nestačili.

 

To je bohuzel uplna hloupost. Finalkari ani nevedi, ze ta mysterka ma nejake stage. Tzn. nezjistim, ze stage chybi, ani ze je poskozena. O finale vetsinou take nenapisou nic. Log vypada tak, ze: maji za den spoustu kesi s kamarady a ze vsem autorum dekuji.


  • 1

#8449 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 5:46

Už jsem to tu psal. Počítat stromy kolem cesty na 200 metrech je sranda. Někdy se to dá i ze Streetview, Panoramy nebo leteckých snímků. Při takovém počítání se nedivím omylům v ověřovátku. A v terénu s mizerným signálem lovit na mobilu ověřovátko? To jsem ještě nedělal. Ale počítat stromy větší než 1m na poloostrůvku, když není jasné kde začíná a stromy rostou a padají, to je na excel a ověřovátko. Naštěstí excel pomohl. Ale pochopitelně až doma, v terénu se tohle luštit nedá. A v tomto případě se bohužel nedá zeptat ani zakladatele.

A jinak, nepřesně složené origami by mě taky bez ověřovátka poslalo do Prčic, přitom je to jednoznačné.


  • -1

#8450 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 6:46

Tohle je fakt naprosta pitomost. Vubec netusis jak finalkari fungujou. Kdyz ti prijde finalkar na kes, samozrejme vubec nevi ze mela nejaky stage, takze ty nezkontroluje. No a kdyz jeste navic nenajde finalku a zalozi tam novou, zaloguje o peknym pocasi, tak vis uplnej prd. Muze ti chybet nekolik stagi i finalka a pritom si podle logu libujes ze je vse OK. Pak tam prijde nekdo normalni a ukaze se ze kes davno nefunguje, nema dve stage, zato ma dve finalky, protoze ty jsi ji sice uz pred pul rokem presunul jinam, ale finalkari na starejch souradkach pohodili filmovku s kusem papiru.


Jak poctivej nálezce zjisti, ze chybi dve stage a u toho staci najit jeste dve finalky ? :) :) vždyť by to neměl dopočítat :) :)
  • 2

#8451 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 7:46

Ty, co by chtěl tímto potrestat, archivace nepotrestá, nic to nevyřeší.

 

Vedle, jak ta jedle! Z čeho jsi nabyl dojmu, že jsem tím chtěl někoho potrestat? Pokud se nepletu, tak vyznáváš motto, že geocaching je hra, kterou si každý může hrát, jak chce. A mně se strašně chtělo ty keše archivovat. Anebo to motto pro ownery neplatí? A že to nic nevyřeší? Opět omyl. Vyřešilo to spoustu věcí. Mně. A to byl hlavní důvod, proč jsem to udělal. Hezky to tady rozebrali ostatní. Se stim smiř!

 

Ale myslím, že není třeba smutnit. Stačí vydržet do podzimu a začne vznikat spousta nových keší v přírodě.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#8452 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 8:46

Treba proto, ze s maturitou z ucnaku na prodavace se muzes jit tak akorat vyfotit. Pokud s tim pujdes na technickou VS, pak te sice mozna taky vezmou (vezmu kazdyho), ale brzo zjistis ze na to nestacis. Je to stejny jako s jakymkoliv jinym papirem. Bud ho chces ziskat na pohodu, pak ale mas jen ten papir. Nebo ti o papir nejde, chces to umet, pak si sam dobrovolne musis nastavit latku trochu vejs.

 

Jinak samozrejme ze maturita ma bejt stejna, ale kdyz neni, taky se to nepodela. Kdo si neudela tu poradnou, jako by ji nemel. Totez s VS diplomem. Proc bys mel chodit na poradnu skolu, kdyz ten diplom dostanes i jinde? Dnes muzes vystudovat leckde. Akorat kdyz mi pak ty CV od uchazecu o praci lezej na stole, tak zatracene rozhoduje co maj za skolu. Kdo si nenastavil ten level dostatecne vysoko sam a sel si nekam pro papir na pohodu, tak ten se jaksi diskvalifikoval jeste pred startem. Resp. ne kazdy VS diplom uznam jako kvalifikaci.

 

Možná v soukromém sektoru. Ale pochybuju, že třeba u policie, na státních úřadech, v samosprávách apod. personalisti kontrolují co má kdo za školu. Prostě máš SŠ? Pak můžeš nastoupit...
 


  • 0

#8453 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 8:53

A přitom jim bude trvat mnohem kratší dobu projít určenou trasu cca 200 metrů ( rekord je 15 nástřelů behem dvaceti minut ).

 

Nevím jak ostatní, ale já bych těch dvěstě metrů šel asi třikrát, a pokaždé bych napočítal něco úplně jiného...


  • 9

#8454 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 9:09

Vy toho naděláte s dvěma sty metrů stromů...  :P


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 14 květen 2018 - 9:09

  • 3

#8455 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 9:22

Vedle, jak ta jedle! Z čeho jsi nabyl dojmu, že jsem tím chtěl někoho potrestat? Pokud se nepletu, tak vyznáváš motto, že geocaching je hra, kterou si každý může hrát, jak chce. A mně se strašně chtělo ty keše archivovat. Anebo to motto pro ownery neplatí? A že to nic nevyřeší? Opět omyl. Vyřešilo to spoustu věcí. Mně. A to byl hlavní důvod, proč jsem to udělal. Hezky to tady rozebrali ostatní. Se stim smiř!

Ale myslím, že není třeba smutnit. Stačí vydržet do podzimu a začne vznikat spousta nových keší v přírodě.

Tak to se opravdu pleteš, nikdy jsem takové "motto" zde ani jinde neprezentoval. Často tu pouze někdo má nebo předstírá problém s porozuměním psanému textu (hlavně ti, co sami nedodrží základní pravidla stanovená GS, zatímco zdatně ukazují na ostatní hráče), ale to fakt není můj problém. :)

Dík za nabídku nových keší v přírodě, ale tento styl nevyhledávám a s tímto kolegou nemám co do činění. Asi mě to mělo urazit, ne? :D

Jinak je mi naprosto jedno co děláš/neděláš se svými kešemi, byla to Tvoje práce. Tudíž archivuj všechno, máš na to plné právo. Mě to mrzet nebude, Mirka a další třebas ano.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 14 květen 2018 - 10:08

  • 0

#8456 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 9:25

Vedle, jak ta jedle! Z čeho jsi nabyl dojmu, že jsem tím chtěl někoho potrestat? Pokud se nepletu, tak vyznáváš motto, že geocaching je hra, kterou si každý může hrát, jak chce. A mně se strašně chtělo ty keše archivovat. Anebo to motto pro ownery neplatí? A že to nic nevyřeší? Opět omyl. Vyřešilo to spoustu věcí. Mně. A to byl hlavní důvod, proč jsem to udělal. Hezky to tady rozebrali ostatní. Se stim smiř!

 

Ale myslím, že není třeba smutnit. Stačí vydržet do podzimu a začne vznikat spousta nových keší v přírodě.

 

Tak každopádně je to na škodu těm všem poctivým, kteří by si tu keš poctivě odlovili (případně těm, kteří mají wherigo částečně odehrané). Těm to bude určitě líto.

Proč to zavíráš? Abys neumožnil podvody. Bohužel se podvádí a podvádět bude, vzhledem k nastavení pravidel (zápis v logbooku = právo na log). A pokud bychom postupovali všichni podle toho, že raději než abychom umožňovali podvody, tak archivujeme keše, které to podporují (multiny, wherigo, mysterky, letterboxy), bude geokešing opravdu fádní.

 

Podle mě je lepší spíše osvěta u nováčků (u letitých finálkářů je to bohužel zbytečné).

 

Pokud začnou opravdu vznikat nějaké série z toho odkazu - to bude spíš na ještě větší depresi :-( Různých sérií už je všude jak naseto. Ale o kvalitní kešky moc nezavadíš.


  • 0

#8457 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 9:36

Pche, koukni na tuhle: https://www.geocachi...5K_hanova-cesta'>https://www.geocachi...5K_hanova-cesta

 

Jak vypadají ty schody, co se počítají je vidno z obrázku v listingu :D .


  • 2

#8458 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 9:48

Jak poctivej nálezce zjisti, ze chybi dve stage a u toho staci najit jeste dve finalky ? :) :) vždyť by to neměl dopočítat :) :)

No on to treba dopocita, treba si nekomu zatelefonuje(optimalne ownerovi), no a treba taky ne a neda to. Takze tam da DNF a owner si to pak jde zkontrolovat a nestaci se divit. Obnovi stage, zajde na dalsi, zjisti ze ta je taky v haji uz rok protoze tam neco davno zbourali. Pak dojde na finalku zkontrolovat logy. Zjisti ze jich tam 20 chybi. Tak se zajde podivat na stary misto finalky, tam najde falesnou pixlu a v ni tech chybejicich 20 logu.


  • 4

#8459 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 11:07

Pche, koukni na tuhle: https://www.geocachi...5K_hanova-cesta'>https://www.geocachi...5K_hanova-cesta

 

Jak vypadají ty schody, co se počítají je vidno z obrázku v listingu :D .

 

Ještě jedna moc pěkná počítací je GC65DCY a i ten Geocheck je dost vypovídající. Jsme v MB docela často, ale zatím odpor nad listingem převažuje, přestože owneři mají pěkné keše.


  • 1

#8460 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2018 - 11:10

Proč to zavíráš? Abys neumožnil podvody.

Vždyť jasně píše, že zavírá proto, že ho za daných okolností nebaví keš provozovat.


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama