Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8421 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2018 - 23:24

Proč?

https://www.geocachi...4d-ffabeb56dfc4 těchto logů bohužel dorazilo do mé mailové složky "Notifikace" více  :(


  • 0

#8422 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2018 - 23:34

Mirku, tvoje deprese by měla směřovat někam úplně jinam, mh.mailovy pohnutky chápu.

 

BTW: Tahle wheriga jsem měl v budoucnu zájem absolvovat, třeba to ještě půjde.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 12 May 2018 - 23:37

  • 1

#8423 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1982 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2018 - 23:51

https://www.geocachi...4d-ffabeb56dfc4 těchto logů bohužel dorazilo do mé mailové složky "Notifikace" více  :(

 

O ou, tak o tom, že jeho míra znechucení aktuální situací dosáhla už až takhle daleko jsem neměl tušení. Ale na druhou stranu se mu vůbec nedivím. Vzhledem k práci kterou těm hrám musel věnovat chápu, že prostě nechce přihlížet tomu, jak to někdo "ojebává". Tyhle hry byly asi to NEJ z wherigo her co jsem hrál (i NEJdelší ;) ).


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 12 May 2018 - 23:52

  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8424 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 7:50

Mě teď hodně hlubokou depresi způsobuje kolega mh.mail


Ty, co by chtěl tímto potrestat, archivace nepotrestá, nic to nevyřeší. Hra bude ochuzená pro hráče, kteří na to chtěli jít, je to mrzet bude. Že ho to už nebaví asi chápu. Na druhou stranu, tohle prožívá takřka každý owner se složitější keší. Mohl bych rovněž zavřít úplně všechno neb souřadnice jsou dávno "uveřejněné". Soustřeďme se na to dobré.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 13 May 2018 - 8:13

  • 8

#8425 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 8:45

Ty, co by chtěl tímto potrestat, archivace nepotrestá, nic to nevyřeší. Hra bude ochuzená pro hráče, kteří na to chtěli jít, je to mrzet bude. Že ho to už nebaví asi chápu. Na druhou stranu, tohle prožívá takřka každý owner se složitější keší. Mohl bych rovněž zavřít úplně všechno neb souřadnice jsou dávno "uveřejněné". Soustřeďme se na to dobré.

 

Přesně tak.

Bohužel finálkáři argumentují leda tím, že finálkáření přece podvod není a pokud autor kešky nechce finálky, má zakládat tradičky. A jediným, komu bude líto archivace je ten, kdo má keš rozdělanou, nebo se na ní těšil, že si ji poctivě projde. Finálkáři je to z vysoka jedno :-( A že přece na finálkáře spousta lidí nadává, ale stejně se to děje, takže to vlastně nevadí:-(

 

 

Osobně dělám spíše jednodušší keše. Taky mě naštve, že někteří to odloví podvodem. Někdy jim i něco napíšu, i když mě pak mají za blbce, že řeším podobné věci a stejně si vedou své, že oni přece mají spoustu kamarádů, kteří to chtějí dělat jako oni. Stejně však své keše neplánuji archivovat kvůli těmto blbcům.

 

Právě proto, že vím, že alespoň pár lidí si keš odloví poctivě a ty keška potěší.


  • 5

#8426 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 9:18

JJ....Když přijede třebas takovej Paha Ahma :) žiju z toho "půl roku". Jeho zalogování jsou neuvěřitelná...Za mě má medaili za nejlepší logy :D Rád bych mu to oplatil až se vydám jeho směrem :) Konečně i mh.mail mě svého času velmi potěšil a rozesmál, když mi napsal lichotku: "Dante, Goethe, von Broninovky — známka vytříbeného vkusu." :D Ale to spíš patří do koutku radostného....Vlastně jsem teď drobet pokazil geodepresi, ale dobře, venku je krásně na výlet!


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 13 May 2018 - 9:28

  • 3

#8427 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 9:20

S těmi učňáky je to těžký. Kdysi perfektně vyučený řemelník byl někdo. Soustružník, svářeč, kovář... Dnes je pořád někdo, ale je jich třeba málo. Jsou to vzorkaři, opraváři, výrobci jedinečných kousků na míru. Ve fabrikách místo toho je obsluha automatů. Takže ta maturita o obráběče asi smysl má. Navíc je pravděpodobné, že každých pár let bude dělat na jiné technologii. Takže se bude učit dál. Ale pravda je, že kadeřnice bude celou kariéru pracovat se stejnými nůžkami, tam smysl maturity nevidím


  • 1

#8428 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 9:37

Jo, tuhle argumentaci jsem taky zaslechl. Když se ownerům nelíbí, že jim na keše chodí finálkaři, tak ty keše nemají vůbec dělat.

Já mh.maila chápu. Ty keše dělal pro někoho jiného, než pro ty, co přijdou jen na finálku. Proč tedy udržovat při životě něco o co podle měřítka ownera není zájem. Každý to má to měřítko nastavené jinak. Těch keší je škoda, ale má povinnost owner udržovat něco, co už ho netěší? Ne a má na to plné právo. 

Abych citoval log na jedné naší keši, kterou jsem právo kvůli finálkařům poslal do archivu, "doba takovým keším nepřeje". Celkem dovedu pochopit, že někdo nechce trávit čas luštěním u počítače (i když je to taky jen výmluva, keše lze ignorovat, je spousta jiných snadnějších), ale když někomu owner připraví zábavu do terénu a přesto není u většiny ochota se jí účastnit, protože kačer chce jen ten bod (kterých se kolem válí mraky, keší je všude spousta), je to důvod k archivaci.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 13 May 2018 - 10:18

  • 4

#8429 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 9:58

Jak říkám, já ho na jednu stranu chápu, sám jsem jednu svou D5 kvůli těmhle blbečkům archivoval (čím dál víc si myslím, že to byla blbost), ale štvát mě to může. Dobře, napsal jsem to blbě, depresi mi nepůsobí ani tak mh.mail, jako spíš ta příčina archivace.


  • 1

#8430 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 10:03

Ještě takle. ITZ #1 jsem měl, dvojka a trojka mi chyběla. Ale třebas vím, že tohle si někdy rád projedu i bez bodu.


  • 0

#8431 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 10:26

Ještě takle. ITZ #1 jsem měl, dvojka a trojka mi chyběla. Ale třebas vím, že tohle si někdy rád projedu i bez bodu.

 

No vidíš. Kouzlo wheriga je v té hře. Takže těm poctivým archivace vadit třeba tolik nebude, ale finálkař už tam nepřijde. 


  • 2

#8432 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 10:48

Ty, co by chtěl tímto potrestat, archivace nepotrestá, nic to nevyřeší.

Já to chápu tak, že nechce trestat ty slušné, ale chce eliminovat vlastní utrpení při čtení těch podvodných logů. Já to třeba beru jinak a finálkářům bych klidně přál, ať se zapíšou do logbooku a táhnou dál a těšil se na pěkné logy od skutečných hráčů, ale ne každý to má tak na háku. Pak je lepší se trápení zbavit.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8433 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 10:59

Je to smutný, s finálkářskou rakovinou se nedá zvítězit, dá se jen kritizovat. Mh. chápu, ale tento způsob trestu a protestu zdá se mi poněkud nešťastným. Finálkáři si toho ani nevšimnou, naopak možná budou rádi, že mají vytištěnou mapu okolí.
  • 0

#8434 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 11:02

Já Miloše vcelku chápu. Wigo je přeci jenom trochu něco jiného, než ostatní kešky. Je tam ten příběh a ten se samozřejmě musí narodit v hlavě ownera a ten ho pak musí realizovat. A pak logicky owner k tomu svému dítěti přistupuje trochu jinak. Přiznám se, že i já jsem archivoval jedno wigo na kterém jsem skoro rok pracoval, když mi ho zfinálkařily dvě party Němců.

Když pomineme lineární wiga a průvodce, tak ostatní příběhy jsou proklatě složitá věc. Miloš postoupil do jiného levelu, ale ten má bohužel strašně málo cílových kačerů. Teď jsem přišel o možnost betatestu nového wiga a dopředu je mi jasné, že sám to nedám. Přesně tyhle obtížnosti lákají finálkáře k "odlovení".


  • 0

#8435 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 11:20

O "finálkářích"  a těch, kteří si souřadnice nějak obstarají, si sice myslím svoje, ale jsou mi taky k něčemu dobří: aspoň mám zpětnou vazbu, jestli se keš neztratila, krabka nepraskla nebo že je logbook vlhký nebo popsaný. Ušetří mi zbytečné cesty. Dva nebo tři poctivci za rok by na to nestačili.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 May 2018 - 11:21

  • -2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8436 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 11:33

No vidíš. Kouzlo wheriga je v té hře. Takže těm poctivým archivace vadit třeba tolik nebude, ale finálkař už tam nepřijde. 

Ano, to je cesta: Založím multinu, mysterku, wherigo, letterbox... ... a než se dostane na finálkový web, tak jí zase zaarchivuju. Kdo jí bude chtít odlovit, najde si jí přes project-gc a finálkáře nebudou tyhle keše dráždit na mapě :ph34r: :D :rolleyes: .


  • 0

#8437 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 16:26

Tak mám další důvod k depresi:

Založil jsem keš Zachovej nám Hospodine  GC7P2QY s lehounkým matematickým (geometrickým) příkladem, až mně to bylo samotnému trapné. A výsledek? v logu píšu:

 

18 zelených a 60 červených - no lidi, neblbněte!!! Vždyť je to prachobyčejná roura! Odečíst od sebe dva válce, když už se vám nechce hledat vzorec...
Původní mé zadání bylo: vnější průměr je D, tloušťka D/20, délka 10D, hmotnost  2,8 kg a hustota 7850 kg/m3. Spočítejte její délku (10D).       (11. 5.: jsem opravil překlep - místo R mělo být D)
Ale kamarádka mě uprosila, ať to nedávám tak těžké a já se nemohl na ty její žalostné oči koukat...

Tak jsem tam dal příklad na hmotnost dutého válce (viz listing).
Nechci vidět co se stane, až klika Cermat-Ministerstvo školství prosadí povinné jednotné státní maturity i na učňácích. Kadeřnice, která to u maturity nevypočítá, pak může nanejvýš stříhat ovce někde na salaši...
Snad by pomohlo prosadit, aby každý poslanec nebo senátor, který chce hlasovat pro jednotnou maturitu z matematiky, musel napřed vypočítat podobný příklad. A hodnotil by to Cermat...
P.S. ve škole se sice učí pěkné zbytečnosti, ale asi nikoho nenapadlo vysvětlit studentům, že když chtějí mít výsledek na 4 platné číslice, tak nemohou dosadit za pí 3,14!!!

 

 

Mám něco lepšího. Tady se jen počítají některé stromy v určitém úseku. Zatím je skóre 15:68. GC7P3E8


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 13 May 2018 - 16:27

  • 0

#8438 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 16:47

O "finálkářích"  a těch, kteří si souřadnice nějak obstarají, si sice myslím svoje, ale jsou mi taky k něčemu dobří: aspoň mám zpětnou vazbu, jestli se keš neztratila, krabka nepraskla nebo že je logbook vlhký nebo popsaný. Ušetří mi zbytečné cesty. Dva nebo tři poctivci za rok by na to nestačili.

 

Obvykle mi od finálkařů chodí univerzální logy za celý den, takže se dost často nedozvím, že je s krabičkou problém. Vždyť mnohdy ani nevědí, co loví, některé logy o tom svědčí. Ale v logbooku jsou, tak s tím nejde nic dělat. Takže tady jsou ty jejich návštěvy většinou k ničemu. A na keších, kde jsou v terénu stage, se taky nic nedozvím. Takže když jde občas nějaký poctivý kačer, na problém se stage nebo indicií se přijde relativně pozdě. To je alespoň moje zkušenost.


  • 4

#8439 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 16:52

K wherigu: Musí být vůbec publikováno na geocachingu?

Ale pokud nebude, nikdo tam nepůjde, lidí, kteří sledují wherigo.com je málo a poznají se podle předpublikačního FTF, protože publikace na GS je pozdější.


  • 0

#8440 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2018 - 18:31

Nevím jak je to u wheriga po archivaci. Tím myslím jestli se dá stáhnout. Pokud ano a bude se mi nápad líbit, klidně si ho projdu bez bodu a bez keše na konci. mh.maila naprosto chápu a také si myslím, jak už je tady napsáno, že nechce nikoho trestat. Jen se nechce koukat na podvodníky na své keši.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama