Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9161 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:25

No to uz je fakt jen honeni bodu u silnice.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#9162 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:26

Zaujímá k tomu takové stanovisko, že o tom samozřejmě ví, ale nijak to neřeší. Je otázka, zda to jde a zda to chtějí řešit. Ale začínám mít pocit, že za chvíli už žádné finálkové servery nebudou potřeba, protože tradiční keše (ovšem s různou ikonkou) vznikají samy o sobě. Powertraily už jsou z nejen z tradiček a mysterek, ale i z multin, letterboxů a wherigo. Sice jsou to fakticky pořád tradičky, ale ikonkami se liší. Země zaslíbená pro podobné aktivity je třeba Francie, viz například pěkný kus mapy (ale není jediný): https://www.geocachi...27,0.01854&z=11 Takový instantní geocaching, k čemu finálky :)

 

Jo toto už jsem viděl a je to tedy masakr. I ta logistika, jak to odlovit a projet co nejmíň benzínu, musí být velmi náročná. Možná víc než samotný odlov. :D Ale už dlouho nic pro mě. 


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 11 říjen 2018 - 9:51

  • 0

#9163 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:28

Takhle to dopadá, když si Německý kačer s 8 (OSMI) nálezy založí keš v Čechách

 

https://coord.info/GC7YGH3

 

......ach jo.


  • 0

#9164 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:35

Jen potvrzuji, v SZ mám suchou uplácanou slámu ;-)
Naprosto jasnou odpověď potvrzující co píše k-lord, bohužel bez příslušného dotazu a tedy souvislostí, o které jde především. Takovouhle odpověď můžeš klidně citovat veřejně...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#9165 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:44

Takhle to dopadá, když si Německý kačer s 8 (OSMI) nálezy založí keš v Čechách
 
https://coord.info/GC7YGH3
 
......ach jo.


No to je síla...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#9166 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 9:54

Co se tyka tech disablu, tak ono by asi teoreticky bylo spravne mit dva druhy disablu. Jeden tvrdej, tedy ve smyslu stopky, na takovou kes by se fakt nesmelo a mazaly by se logy. No a druhej mekkej, tedy jen jako warning ze neco neni OK, aby to bylo na prvni pohled videt, takova kes by se ale logovat mohla. Ta stopka by se pouzila na to hnizdeni ptaku, ten warning by se pouzil v pripade ze treba kes ma 3 DNF v rade a owner sice nevi zatim co je, ale dava pro jistotu klasicky "do kontroly disable". Kdo nechce zbytecne hledat tak tam nepujde, kdo chce zamachrovat a pokusit se najit co 3 pred nim nenasli, at tam klidne jde a kdyz najde, aspon usetri ownerovi cestu.

 

Samozrejme nerikam ze se ma pridavat dalsi stav kese, to v zadnym pripade. Ale kdyby to takhle bylo, asi by to bylo jasnejsi. No a vzhledem k tomu ze to takhle udelane neni, porad jeste se muzeme chovat jako kdyby bylo, jen si to musime vykomunikovat pres ty logy. Ale myslim ze zrovna tohle celkem funguje a konfliktu mezi ownerem a lovcem kolem toho zas az tolik neni.


  • 5

#9167 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:08

Takhle to dopadá, když si Německý kačer s 8 (OSMI) nálezy založí keš v Čechách

 

https://coord.info/GC7YGH3

 

......ach jo.

Takového zmateného jedince z Německa jsme také v Českém ráji měli. Opakovaně špatně zaměřené o nějakých 40m, což je v místním skalnatém terénu po čertech hodně, listingy o jedné nebo dvou větách... Přitom má několik tisíc nalezených.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9168 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:12

O nesdílení finálek se taky v pravidlech nedočteš, ale asi se shodneme na tom, jaké stanovisko by k tomu GS zaujal.

 

 

Finalkove servery jsou rozhodne mimo pravidla. Ostatne jejich autori to vedi a take se podle toho chovaji. Budu trochu varit z vody, ale mam pocit, ze ve ToU je krome toho, ze nebudes pristupovat k serverum pomoci cizich nastroju take to, ze nebudet predavat a zverejnovat finalky a dalsi informace o kesi. 


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9169 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:26

Takhle to dopadá, když si Německý kačer s 8 (OSMI) nálezy založí keš v Čechách

 

https://coord.info/GC7YGH3

 

......ach jo.

 

 

První, co mě napadlo: Díky bohu, že to není u nás...

 

I když u nás to postupně už taky vzniká, když vidím přibývající PWT. Bohužel. A ještě více u Poláků.

 

Na druhou stranu, bydlet tam někde uprostřed, tak si hned můžu dát 10 let nepřetržitýho keškování, ani by člověk nemusel jezdit víc jak 10 km :-)


  • 0

#9170 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:34

Takhle to dopadá, když si Německý kačer s 8 (OSMI) nálezy založí keš v Čechách

 

https://coord.info/GC7YGH3

 

......ach jo.

Nejhezčí ale je, že reviewer s ním komunikuje česky. Co jinak, translate to přeloží. Ale věta anglicky nebo německy (jsi v kolizi) by to vyřešila. Nebo rovnou archive.Protože neschválený posun o víc než 161 m (třeba na několikrát) důvod k archivaci je.


  • 1

#9171 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:37

Finalkove servery jsou rozhodne mimo pravidla. Ostatne jejich autori to vedi a take se podle toho chovaji. Budu trochu varit z vody, ale mam pocit, ze ve ToU je krome toho, ze nebudes pristupovat k serverum pomoci cizich nastroju take to, ze nebudet predavat a zverejnovat finalky a dalsi informace o kesi. 

 

Když už jsme u finálek, tak bohužel tam sice mají restrikci, ale jen na svoje stránky. Tudíž finálkový server de fakto nic neporušuje. Oni logicky mohou "chránit jen své uzemí", ale co je za "hranicemi", na to nemohou.

 

bod 2D restriction

xxiii: Publish on our websites the solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache without consent from the geocache owner.


  • 0

#9172 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:47

Tak uplne s tebou nesouhlasim. Jsou to jejich data a maji pravo si je chranit. Nebo chces tvrdit, ze kdyz vezmu neci data a vystavim je na svem serveru, tak je vse v pohode?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9173 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:49

Co se tyka tech disablu, tak ono by asi teoreticky bylo spravne mit dva druhy disablu. Jeden tvrdej, tedy ve smyslu stopky, na takovou kes by se fakt nesmelo a mazaly by se logy. No a druhej mekkej, tedy jen jako warning ze neco neni OK, aby to bylo na prvni pohled videt, takova kes by se ale logovat mohla. Ta stopka by se pouzila na to hnizdeni ptaku, ten warning by se pouzil v pripade ze treba kes ma 3 DNF v rade a owner sice nevi zatim co je, ale dava pro jistotu klasicky "do kontroly disable". Kdo nechce zbytecne hledat tak tam nepujde, kdo chce zamachrovat a pokusit se najit co 3 pred nim nenasli, at tam klidne jde a kdyz najde, aspon usetri ownerovi cestu.

 

Samozrejme nerikam ze se ma pridavat dalsi stav kese, to v zadnym pripade. Ale kdyby to takhle bylo, asi by to bylo jasnejsi. No a vzhledem k tomu ze to takhle udelane neni, porad jeste se muzeme chovat jako kdyby bylo, jen si to musime vykomunikovat pres ty logy. Ale myslim ze zrovna tohle celkem funguje a konfliktu mezi ownerem a lovcem kolem toho zas az tolik neni.

 

Rozumný názor. Ale než dva druhy disable statutu, tak stačí, když se jasně vyjádří owner. Ale fakticky potřebuje mít jistotu, že varuje-li hráče, že nebude uznávat logy, protože tam třeba hnízdí nějaký pták nebo je tam jiný závažný problém, tak bude právo na jeho straně. Co uděláš s tvrdým disable, když i tak se najde kačer, co tam půjde a pak bude šermovat jen s argumentem - jsem v logbooku, mám na FI nárok? Když budou kačeři vědět, že jim smaže právem log, ani se o to nebudou pokoušet. Samozřejmě způsob, jak to obejít by se našel, ale o tom teď nepíšeme. Na druhou stranu měkké disable statuty já většinou nepovažuji za vůbec nutné. Proč disable kvůli plnému logbooku, proč disable, že keška je mokrá? To stačí napsat WN, ať s tím kačeři počítají, event. požádat o pomoc, a opravit takovou maličkost za běhu. Občas takový zbytečný disable končí archivem a vznikem nové archiválie. Je ale jasné, že naprostá většina ownerů nemaže logy u disable kvůli plnému logbooku. Owneři, co to dělají, nejsou, dle mého, normální. Ale vzhledem k tomu prvnímu případu (tvdému disablu) bych neupíral možnost smazat log žádnému ownerovi (nelze to dělit).


  • 0

#9174 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:53

Tak uplne s tebou nesouhlasim. Jsou to jejich data a maji pravo si je chranit. Nebo chces tvrdit, ze kdyz vezmu neci data a vystavim je na svem serveru, tak je vse v pohode?

 

To už jsme mimo téma. Polemizovat o tom můžeme dlouho. Debata byla o pravidlech a ta nic takového nezakazují. Souhlasít nemusíš, ale to je tak jediné. Já ti jen dokázal, ze ani ToU nic takového nezakazují.


  • 0

#9175 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 10:58

Tak ja reagoval a nesouhlasi s timto:

 

... Oni logicky mohou "chránit jen své uzemí", ale co je za "hranicemi", na to nemohou ...

 

K tomu take patril ten muj priklad.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9176 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 11:22

Rozumný názor. Ale než dva druhy disable statutu, tak stačí, když se jasně vyjádří owner. Ale fakticky potřebuje mít jistotu, že varuje-li hráče, že nebude uznávat logy, protože tam třeba hnízdí nějaký pták nebo je tam jiný závažný problém, tak bude právo na jeho straně. Co uděláš s tvrdým disable, když i tak se najde kačer, co tam půjde a pak bude šermovat jen s argumentem - jsem v logbooku, mám na FI nárok? Když budou kačeři vědět, že jim smaže právem log, ani se o to nebudou pokoušet. Samozřejmě způsob, jak to obejít by se našel, ale o tom teď nepíšeme. Na druhou stranu měkké disable statuty já většinou nepovažuji za vůbec nutné. Proč disable kvůli plnému logbooku, proč disable, že keška je mokrá? To stačí napsat WN, ať s tím kačeři počítají, event. požádat o pomoc, a opravit takovou maličkost za běhu. Občas takový zbytečný disable končí archivem a vznikem nové archiválie. Je ale jasné, že naprostá většina ownerů nemaže logy u disable kvůli plnému logbooku. Owneři, co to dělají, nejsou, dle mého, normální. Ale vzhledem k tomu prvnímu případu (tvdému disablu) bych neupíral možnost smazat log žádnému ownerovi (nelze to dělit).

Jo, v podstate to tak je. Je vec nazoru odkdy je uz kes zrala na vypnuti a co se jeste snese. Plnej logbook nekdy znamena jen to ze logujes na desky nebo nekam doprostred, pak si to musis ve vlastnim zajmu vyfotit protoze owner to tam nemusi najit. Plnej logbook u nanovky je jeste vetsi pruser, tam fakt nezalogujes, leda ze bys psal pres neco co uz tam je. Mokrej logbook taky neni zadna radost. Ze to skousnes a nevadi ti to je v poradku, ja to skousnu taky. Nekdo ale z toho muze mit trauma, at uz lovec, nebo ten owner ze nechce aby mu lidi chodili na kes ktera neni zcela v poradku. Myslim ted ownera co se o kes svedomite stara, chce ji udrzovat v perfektnim stavu a kdyz perfektni neni, povazuje to za problem. No a protoze ruzni owneri i ruzni lovci toto samozrejme maji nastavene jinak, tak si to nekdy nemusi sednout.

 

Tvrdy disable ve smyslu zavedeni regulerniho takoveho stavu kese by prave byl bez diskuze, kes by se proste nelogovala a bylo by v pravidlech ze takovy log je mozne smazat. Prave proto by owner sam mohl rozhodnout jaky typ disable na kes da a lovci by vedeli jasne co muzou cekat. V prvnim pripade smazany log, ve druhem pripade problemy pri odlovu, ale s narokem na log.

 

Vzhledem k tomu ze ty dva stavy nemame, je to na dohode. No a kde dohoda selze, neni to na mne, ale na reviewrovi. Sice si nemyslim ze bychom ho meli obtezovat takovou blbosti, ale kdyz uz se stane, tak je to na nem. No a on ma v ruce nastroje jak to rozhodnout. Muze treba u hnizdicich ptaku nebo zimujicich netopejru rict ze kes je v te dobe nezpusobila provozu protoze docasne porusuje pravidla (nejsem si jistej, ale asi by se to nekde naslo ze nesmi ohrozovat zvirata) a ze tedy de facto pri odlovu doslo k poruseni neceho, co opravnuje neuznani logu. Naopak u pripadu kdy je kes vicemene disablovana omylem, nebo preventivne (3 DNF, do kontroly atd), by asi mohl rozhodnut dle pravidla o zapisu v logbooku. Nevidim v tom velky problem a snad mam pocit ze to tak nejak i funguje. Aspon ja bych to takhle nejak rozhodoval.

 

Jinak ja osobne jsem pro vetsi pravomoc owneru u uznavani a neuznavani logu, nez maji ted. Ja bych klidne snesl i to, ze na log mam narok jen kdyz mi ho owner dobrovolne uzna. Nemyslim si ze bych tim o moc logu prisel. Treba za posledni tejden jsem dostal dva maily od owneru s podekovanim za zpusob jakym jsem jim kes odlovil. Kdyby to bylo takhle, hralo by se asi cistejc. Naslo by se par magoru co by logy mazali neopravnene, o tech by se brzo vedelo, tak by na jejich kese nikdo nechodil, a zbytek by fungoval v pohode.


  • 2

#9177 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 11:50

Po zkušenostech, kdy jsem na jednom místě měl 3!! keše, dvě z toho falešné jsem přestal být benevolentní, jako do té doby. Nemám problém poradit, nemám problé poslat i souřadnice, fotolog bez problému uznávám, ale je to tu ale. U několika keší i v listingu zdůrazňuji, že log FI uznám jen potud, pokud je v oficiálním logbooku keše. Nějaké papírky a další mě nezajímají a neuznávám je. Všechny své keše pravidelně kontroluju a když je tam posledních cca 10 listů, měním je. A pokud by byl logbook fakt plný, tak mi stačí fotolog, já hodím keš disable a nejpozději do týdne vyměním. Možná je to drsné, ale číst si že se na mou keš těšili a nakonec to byla zaplivaná plesnivá filmovka taky nepotěší. Samozřejmě nikoho z dalších nálezců ani nenapadlo napsat, že hint ani uložení neodpovídá. Tak jsem se rozhodnul, že když na to ostatní serou, tak proč jim dělat nějaké výhody. Jsi v origo logbooku, pak je to FI, napsal ses do falešné keše? Je to čistě na mě, jesli ten log uznám.


  • 2

#9178 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 11:53

Problem muze byt v tom, jak kacer pozna originalni logbook a ze loguje nekam, kam by nemel.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 12:13

Viděl jsem už několikrát na jednom místě dvě krabičky. Která je ta pravá? Který logbook je originální? Většinou oba, stane se to, když ani owner nenajde a dá novou, pak se stará najde. Už se mi stalo, že jsem několikrát byl na údržbě kvůli mokrému logbooku, ale on byl suchý. Pochopitelně, já měl keš nahoře, ale u paty stromu byla prastará dávno "ztracená" krabička, do které teklo.

Ale jak poznat, že nejde o pravou keš, ale o něco, co tam dal neúspěšný hledač? Když se tam normálně loguje? Nešel jsem teď v Pardubicích na Bažinu, musel bych to koncem září přeplavat nebo hluboce přebrodit, ale z logů jsem věděl, že je tam něco náhradního a owner maže logy, co nejsou v originálním logbooku. To mi za to nestálo.


  • 0

#9180 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2018 - 12:16

Tak ja reagoval a nesouhlasi s timto:
K tomu take patril ten muj priklad.

Oni logicky mohou "chránit jen své uzemí", ale co je za "hranicemi", na to nemohou,


Ale on má k-lord v tomto pravdu. GS opravdu může chránit "jen své území". Pokud zveřejníš keše na svých stránkách, tak porušuješ ToU stránek gc.com. Pokud jseš zároveň registrovaným uživatelem tamtéž, může ti za to GS udělit ban, ale těžko tě může donutit to z tvých stránek odstranit, když sám nebudeš chtít.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama