Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9201 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 14:30

 

Srovnávat hudbu či filmy se souřadnicemi prostě nejde. Je to jako bych si z CD s hudbou vzal jen nic neříkající název jedné písničky, ale písnička jako taková by mě nezajímala. A stejné je to i z listingem, ze kterého si vemu souřadnice a text mě nezajímá. Chtělo by to asi nějakého právníka na autorské právo. :)

 

Co název, zkus vzít z té písničky jen jeden verš. Co verš, půlku verše... a problém to je! Viz. https://www.novinky....-treba-zed.html


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 12 říjen 2018 - 14:31

  • -1

#9202 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 14:48

To Modrak: I u toho 1% ze všech keší jsem bral v potaz jen to, co je na finálkách, tudíž velmi malá část listingu. Možná jsem to jen nepřesně formuloval. Zhodnotil bych to asi takto: Z 1 % keší je vzata zanedbatelná část informací (myslím na počet znaků, nikoli důležitosti k odlovu), kde primární roli hrají souřadnice a gc kód (zbytek je nepodstatný).

 

To HaLuMa: Nepopírám, že verš známé písničky je porušení autorského práva. Ale vem si slova - dělání, chleba, zeď a operuj jen s touto zanedbatelnou části. To porušení autorského práva být nemůže, i když si plno lidí může domyslet, že to má něco s tou písničkou.

 

 

A než mě tu někdo obviní z toho, že se snažím právně bránit finálkový server, tak rozhodně ne. Zajímá mě to čistě ze zvědavosti, jak to skutečně je. :)


  • 0

#9203 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:32

Myslím, že bod 3 a vlastně i ostatní, mluví docela jasně. Otázkou je jestli by se případně GS do nějakého sporu pustil.

https://www.geocachi...ents/termsofuse
 

 

Restrictions. Permission to use our services is subject to the following restrictions. Whether these restrictions have been violated shall be determined in our sole discretion. You agree not to:

  1. Use any robot, spider, scraper or other automated means to access our services for any purpose without our express written permission.

  2. Frame our websites or any portion of our sites on another website or mobile application without our written permission.

  3. Use our services, including GPX files, for any purpose other than your personal use without our written permission.

  4. Take any action that imposes, or may impose in our sole discretion an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure.

  5. Abuse or exploit bugs, undocumented features, design errors or problems in our services.

  6. Interfere or attempt to interfere with the proper working of our services or any activities conducted on through our services or other measures we may use to prevent or restrict access to our services.

  7. Upload, post, transmit or otherwise distribute (including by emailing us) any content that threatens or attacks others on the basis of race, ethnicity, national origin, sexual orientation, gender, religion, age, disability or disease; is unlawful, harmful, threatening, abusive, harassing, tortious, defamatory, vulgar, profanity, obscene, libelous, invasive of another's privacy, hateful, embarrassing, harmful to minors; or is otherwise reasonably objectionable to any person or entity.

  8. Impersonate any person or entity, or falsely state or otherwise misrepresent your affiliation with any person or entity.

  9. Upload, post, transmit or otherwise distribute any content that you do not have a right to under any law or under contractual or fiduciary relationship or for which you have not obtained required consent from third parties.

  10. Upload, post, transmit or otherwise distribute any content that infringes any patent, trademark, trade secret, copyright or other intellectual property or proprietary rights of any person, including without limitation under any privacy or publicity rights.

  11. Upload, post, transmit or otherwise distribute any unsolicited or unauthorized advertising, promotional materials, junk mail, spam, chain letters, pyramid schemes, or any other form of unauthorized solicitation.

  12. Upload, post, transmit or otherwise distribute any content that contains viruses or any other computer code, files or programs which interrupt, destroy, limit the functionality of, or cause damage to our services or any computer software or hardware or telecommunications equipment.

  13. Disrupt the normal flow of dialogue in our forums or otherwise act in a manner that negatively affects other users' ability to engage in real time exchanges.

  14. Interfere with or disrupt our services or servers or networks connected to the services, or fail to comply with any requirements, procedures, policies or regulations of networks connected to the services.

  15. Reverse engineer, decompile, or attempt to extract the source code of the software associated with our services.

  16. Violate any applicable local, state, national or international law.

  17. Violate any of the guidelines or policies associated with our services.

  18. Interfere with the ability of others to enjoy our services.

  19. Stalk, harass, or otherwise harm another user of our services, Groundspeak employee or third party.

  20. Collect, store or distribute personal data about other users of our services.

  21. Promote, distribute or provide instructional information about illegal activities

  22. Promote physical harm or injury against any group or individual or property damage.

  23. Publish on our websites the solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache without consent from the geocache owner.

  24. Misrepresent the location, permission status or legality of a geocache you have submitted through our services.

 


  • 0

#9204 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:33

Pochopitelne z pouziti slov "delani, chleba a zed" asi nebude souvislost s uvedenou pisni zrejma. Ale jde take o poradi. Mnozstvi not je omezene a neni mozne chranit autorskym pravem jednotlive noty. Ovsem u not k pisnim je to jinak. Tam je dane poradi not... A pokud si pamatuji, tak pouziti 8 taktu uz se povazuje za poruseni autorskeho zakona. Ale mene nez 8 taktu je v poradku ;-) A je jedno, zda ta original skladba mela 10 taktu nebo 200.

 

Myslim, ze nejsme ve sporu, zda o poruseni jde nebo ne. Ale problem bude vymahatelnost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9205 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:36

 

Myslím, že bod 3  a  10 a vlastně i ostatní mluví docela jasně. Otázkou je jestli by se případně GS do nějakého sporu pustil.

https://www.geocachi...ents/termsofuse
 

 

  1. ...

 

 

Uz to zminoval Modrak ... dnes jsou ToU uplne jine nez v dobe, kdy jsem s nimi souhlasil. Takze to by take mohl byt v pripadnem sporu jeden z argumentu - casova osa kdy, co, ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9206 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 16:11

Uz to zminoval Modrak ... dnes jsou ToU uplne jine nez v dobe, kdy jsem s nimi souhlasil. Takze to by take mohl byt v pripadnem sporu jeden z argumentu - casova osa kdy, co, ...

Vím a chápu, ale asi by patrně v případě sporu tohle neobstálo. Co si pamatuji, tak posílali e-mail o změnách podmínek / ne neschoval jsem si ho / a pokud jsi zůstal je to bráno jako souhlas. V opačném případě, když to budeme brát doslova, by člověk, co nesouhlasí, měl zrušit registraci a opustit stránky. Vím, to co jsem napsal je hnané do krajnosti, nicméně v případě soudního sporu, si myslím, že by to protistrana neváhala použít. 


  • 0

#9207 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 17:09

Vím a chápu, ale asi by patrně v případě sporu tohle neobstálo. Co si pamatuji, tak posílali e-mail o změnách podmínek / ne neschoval jsem si ho / a pokud jsi zůstal je to bráno jako souhlas. V opačném případě, když to budeme brát doslova, by člověk, co nesouhlasí, měl zrušit registraci a opustit stránky. Vím, to co jsem napsal je hnané do krajnosti, nicméně v případě soudního sporu, si myslím, že by to protistrana neváhala použít. 

Ani tohle neni pravda. Pokud nekde pristoupis na nejake smluvni podminky, nemuze je druha strana jednostranne zmenit bez tveho souhlasu a za souhlas nelze povazovat poslani nejakeho mailu, ktery ti navic ani neprijde, protoze treba mas zasilani servisnich zprav od GS vypnute v profilu. BTW ja to sice uz delsi dobu zapnute mam, ale troufam si tvrdit ze k posledni zmene TOU ktera podle data probehla relativne nedavno jsem asi nic nedostal. I ty TOU jsou napsane naprosto amatersky a umoznuji ve spouste bodu vicero vykladu. Jsou naprosto stejne deravy jak jejich SW. Takze diskutovat to v ciste pravni rovine vubec nedava smysl. Ma to tolik stupnu volnosti, ze se nedoberes niceho. Natoz aby cokoliv bylo nejak vymahatelne, zejmena pak zememluvem ktery neni schopen nebo spis ani ochoten vymahat ani to, kde by to slo snadno.


  • 0

#9208 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 17:12

Jako že mě finálkáři ser...ou, tak vaše argumenty nejsou OK. Oni si totiž na internetu pouze vyměňují vyluštěné souřadnice mezi sebou. Owner keše sám chce aby kačer podle indicií ty souřadnice vyluštil. A jak jsem pochopil, tak na finálkovém serveru dostaneš souřadnice nějaké keše za jiné, nedošlo tady pravděpodobně k žádnému právnímu problému. Něco jiného by asi bylo, kdyby se někdo naboural do serveru GS a tam to stáhnul, ale takhle nevím nevím.


  • 0

#9209 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 17:31

Jako že mě finálkáři ser...ou, tak vaše argumenty nejsou OK. Oni si totiž na internetu pouze vyměňují vyluštěné souřadnice mezi sebou. Owner keše sám chce aby kačer podle indicií ty souřadnice vyluštil. A jak jsem pochopil, tak na finálkovém serveru dostaneš souřadnice nějaké keše za jiné, nedošlo tady pravděpodobně k žádnému právnímu problému. Něco jiného by asi bylo, kdyby se někdo naboural do serveru GS a tam to stáhnul, ale takhle nevím nevím.

Ani toto neni pravda. Ani to s tou vymenou, ani to s tim ze se souradnice neziskavaji nabouranim nejakeho serveru.


  • -1

#9210 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 19:38

Na posledních hrách v Terezíně jsem seděl u stánku vedle party, která to takhle provozovala. Ten jejich boss se chlubil, že se mu podařilo stáhnout xx souřadnic, které ještě neměli. Jistě viděl jsem spoustu filmů jak si borec sednul ke kompu a prolomil se za pět minut na raketovou základnu, ale moc těmhle konspiracím nevěřím. Kdyby se dalo třeba do serveru GS dostat nějak snadno, tak jsem přesvědčenej, že za měsíc budou všechny finálky ke stažení.


  • 0

#9211 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 20:18

Jako že mě finálkáři ser...ou, tak vaše argumenty nejsou OK. Oni si totiž na internetu pouze vyměňují vyluštěné souřadnice mezi sebou. Owner keše sám chce aby kačer podle indicií ty souřadnice vyluštil. A jak jsem pochopil, tak na finálkovém serveru dostaneš souřadnice nějaké keše za jiné, nedošlo tady pravděpodobně k žádnému právnímu problému. Něco jiného by asi bylo, kdyby se někdo naboural do serveru GS a tam to stáhnul, ale takhle nevím nevím.

Finálkové servery nefungují tak, že tam dáš jedny souřadnice a jedny dostaneš. Prostě tam dáš kód keše a vyplivne ti to finálku.


  • 0

#9212 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 20:36

Jeden funguje na principu výměny, druhý ne.
  • 1

#9213 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 21:13

Ani tohle neni pravda. Pokud nekde pristoupis na nejake smluvni podminky, nemuze je druha strana jednostranne zmenit bez tveho souhlasu a za souhlas nelze povazovat poslani nejakeho mailu, ktery ti navic ani neprijde, protoze treba mas zasilani servisnich zprav od GS vypnute v profilu. BTW ja to sice uz delsi dobu zapnute mam, ale troufam si tvrdit ze k posledni zmene TOU ktera podle data probehla relativne nedavno jsem asi nic nedostal. I ty TOU jsou napsane naprosto amatersky a umoznuji ve spouste bodu vicero vykladu. Jsou naprosto stejne deravy jak jejich SW. Takze diskutovat to v ciste pravni rovine vubec nedava smysl. Ma to tolik stupnu volnosti, ze se nedoberes niceho. Natoz aby cokoliv bylo nejak vymahatelne, zejmena pak zememluvem ktery neni schopen nebo spis ani ochoten vymahat ani to, kde by to slo snadno.

Ale může. Pokud to tak není, tak asi půjdu žalovat Vodafone, UPC, T-Mobile a další, protože od všech jmenovaných jsem nikdy dopis nedostal. Jen e-mail o případném zdražení, změně atd.... Nepodání výpovědi berou automaticky jako že souhlasíš se změnou. Doslova. Pokud souhlasíte se změnami nemusíte dělat nic. Pokud ne, doručte nám na adresu xy vypověď ze smlouvy, která je v tomto případě bezplatná. 

A platí to jak u nás.

 

V některých případech občanský zákoník výslovně připouští „jednostranné“ změny závazku. Jednostranné změny závazku lze rozdělit na ultimativní a neultimativní. U všech těchto změn však platí, že je zde ponechána druhé smluvní straně svoboda rozhodování, zda bude vázána změněným závazkem.  ;) 

Tak i na GS


Changes to Our Services. Groundspeak may change, suspend, or discontinue any portion of our services at any time, including but not limited to: any feature, database, application, or content. Groundspeak may also impose limits on certain features offered through our services with or without notice. Our services include software that may update automatically on your device once a new version or feature is available. We are under no obligation to provide maintenance support or upgrades for any of our software except where required by applicable law.


  • 0

#9214 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 21:42

Ale může. Pokud to tak není, tak asi půjdu žalovat Vodafone, UPC, T-Mobile a další, protože od všech jmenovaných jsem nikdy dopis nedostal. Jen e-mail o případném zdražení, změně atd.... Nepodání výpovědi berou automaticky jako že souhlasíš se změnou. Doslova. Pokud souhlasíte se změnami nemusíte dělat nic. Pokud ne, doručte nám na adresu xy vypověď ze smlouvy, která je v tomto případě bezplatná. 

A platí to i u nás.

 

V některých případech občanský zákoník výslovně připouští „jednostranné“ změny závazku. Jednostranné změny závazku lze rozdělit na ultimativní a neultimativní. U všech těchto změn však platí, že je zde ponechána druhé smluvní straně svoboda rozhodování, zda bude vázána změněným závazkem.  ;) 

Zdrazeni je neco jinyho. Spousta smluv ma ceny vynaty nekam mimo smlouvu a pak menit jdou. Staci do smlouvy napsat ze ceny se ridi cenikem ktery je vyhlasovany. Jak uroky v bance. Ty jsou taky vyhlasovany a ne takovy jaky byly kdyz sis konto otviral. Na druhou stranu bys koukal jak banka nahani klienty aby ji podepsaly zmenu ve smlouve. Kdyz nepodepisou, plati stara. Kdyz je pro ne nevyhodna, nezbyva jim nez ji vypovedet. Viz stary smlouvy o stavebnim sporeni a podobny veci, kterych se nemuzou zbavit dodneska. Takhle funguji ty neultimativni zmeny zavazku. Kdyz nesouhlasis, nemaj narok. U ultimativnich to za prve musi byt uvedeno uz ve smlouve ze je to mozne, za druhe by musela zmena podminek byt prokazatelne dorucena smluvni strane. Coz hromadne posilany mail (ktery ale podle me GS ani neposila) rozhodne neni. Fakt to nefunguje tak ze proste jen tak nekdo na webu zmeni nejaky podminky a ostatni jsou tim automaticky vazani.

 

Nicmene tady je dost odvazne ohanet se nejakym obcanskym zakonikem. Plati vubec na smluvni vztah mezi tebou a americkym subjektem?

 

A fakt si myslis ze tihle operatori co jsi vyjmenoval postupuji vzdy podle zakona? Nenech se vysmat. Muj svara dela u jedny takovy firmy podnikovyho pravnika. A kdyz jsem se pozastavoval nad nekterymi jejich praktikami podobnymi tem co zminujes, samozrejme rekl ze jsou protipravni a ze to dobre vedi, ale ze to na lidi proste zkousej, protoze si to skoro vsichni nechaj libit.


  • 2

#9215 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 21:50

Však jsem psal že to ženu do krajnosti. Nejde jen o zdražování. Nevěř tomu, že kdyby k něčemu došlo, že by to GS nezkusil. 


  • 0

#9216 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 16:37

Tak jsem se dnes dozvedel, ze odpovedi na moji EC jsou ciste vec nazoru (a to jsou v listingu uplne presne definovane) - fyi pres 3700 nalezu cili zadny zacatecnik

na druhou stranu, to byl prvni nafoukany ignorant nalezce za nekolik let ....

Tento příspěvek byl upraven od angrod66: 14 říjen 2018 - 16:40

  • 0

#9217 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 19:46

Pořád jsou lidi, co si myslí, že je Země placatá a na hřbetu slona.


  • 0

#9218 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 21:38

Pořád jsou lidi, co si myslí, že je Země placatá a na hřbetu slona.

Takovou blbost si snad nikdo myslet nemuze. Zemi prece nese zelva :P


  • 14

#9219 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 6:21

Takovou blbost si snad nikdo myslet nemuze. Zemi prece nese zelva :P

 

 

A ja hlupak celou dobu ziju v presvedceni, ze je zeme duta.

 

Jeste mi rekni, ze darky nenosi jezisek a budu mit opravdu depku.


  • 5

#9220 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 7:33

A já myslel, že to tu je depresivní :-). Koukám, že se ty koutky nějak pomíchaly. V radostném se objevují příspěvky, jak špatné je spojení a jak je na depresi odlovit bonusovku bez jedné keše ze série, kterou člověk nenalezl, a tady je taková legrace :-)


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama