Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9221 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 9:32

Tak jsem se dnes dozvedel, ze odpovedi na moji EC jsou ciste vec nazoru (a to jsou v listingu uplne presne definovane) - fyi pres 3700 nalezu cili zadny zacatecnik

na druhou stranu, to byl prvni nafoukany ignorant nalezce za nekolik let ....

No nic proti... Nevím o čem jste si dopisovali. Ale hodně záleží i na formulaci otázky. :)

U špatně položených otázek se u mne taky probudí ta má část "geo..." a většinou píšu odpovědi tak, aby si ovner uvědomil, že tam má asi třeba něco nepřesně definovaného. ;)
Takže ode mne by jsi na otázku
3. Pokud stojíte na soutoku řek, na jakém typu podloží stojíte a na čem stojíte na povrchu.
dostal odpověď že stojím na zvodnělém podloží a na povrchu stojím na naplaveném bor..lu.

A na otázku
4. Na jakém podloží stojí Samsonova kašna na náměstí a na čem stojíte ve skutečnosti
Kašna jako stavební objekt stojí na podloží suchém / zvodnělém, vhodném /podmínečně vhodném /  nevhodném,
zpevněném / nezpevněném, dle normy PI / PII /PIII, pružném / nepružném, vrstevnatém / kompaktním,
stmeleném / nestmeleném atd... prostě vyber si co se při stavbě jako podloží stavebního prvku použilo.
A já ve skutečnosti stojím na asfaltu / obrubníku / kostkách / chodníkových tvarovkách (dle toho co je tam u kašny použito) ,

případně taky na "fuj taky jsem do toho nemusel šlápnout".. :D

Zatím tam kde jsem podobný typ odpovědí použil, to většina ovnerů vzala stejně s nadhledem... :) :)

 

P.S. Je to vlastně v geodepresi, tak aby to nebylo tak veselé, fakt mám občas depku z toho, jak se ta geologie v těch EC občas przní... :( :(


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 15 říjen 2018 - 9:37

  • 6

#9222 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 10:41

Jedna z věcí, proč EC moc nevyhledávám. U spousty případů při odesílání odpovědí na "zcela jasné" otázky mám takový pocit, že to mám stejně blbě, protože jsem neuhádla, na co se vlastně autor ptá.

Třeba u poslední Stoupni si zády k informační tabuli a urči název v pořadí třetího vzorku horniny po levé straně, nejblíže k tobě. Kdy třetí v řadě fakt nemůže být nejblíž.

Nebo pak dodatečně po mně chtěl owner z místa fotku, kterou jsem opravdu neměla. Teď už je earthka v archivu, protože je s ní prý moc práce. 


  • 6

#9223 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 11:19

Tak tohle je opravdová geodeprese. Vlastně má být owner nadšen, že mu někdo zfinálkařil keš a ještě napsal do logu pouze TFTC.

 

 

Přiložené miniatury

  • Schránka-1.jpg

  • 0

#9224 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 11:35

A z logu od Joney, tj. už z jeho samotného zájmu o keš, musí mít owner přímo geoorgasmus. A pokud by to byl třeba stý, tisící nebo podobně kulatý odlov, tak mu snad z té radosti praskne cévka v mozku.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#9225 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 13:02

Tak jsem se dnes dozvedel, ze odpovedi na moji EC jsou ciste vec nazoru (a to jsou v listingu uplne presne definovane) - fyi pres 3700 nalezu cili zadny zacatecnik

na druhou stranu, to byl prvni nafoukany ignorant nalezce za nekolik let ....

 

A co by jsi chtěl na otázku začínající "odhadněte .... "? Ty jsou vždy věc názoru. Ostatně, když kouknu na všechny otázka z té Vltavské EC, tak budou všechny mé odpovědi jen můj subjektivní názor. A to jak na délku čehokoli nebo třeba odhad z čeho je podloží, skála, kámen apod. Nejsme geologové (obecně) a leserový měřič vzdálenosti taky moc kačerů nenosí. Jestli chceš přesné odpovědi, musíš připravit takové otázky, resp. úkoly, které můžou kačeři zjistit, resp. změřit bez problémů třeba metrem.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 15 říjen 2018 - 21:19

  • 1

#9226 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 18:36

To jako fakt???

 

https://coord.info/GLX94ECP


  • 1

#9227 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 18:49

Tak nevím proč na tom Martuli tak bazíruje, u Alkeho logu jsou vyfocení oba dva. Asi zbytečně vyhrocené emoce...


  • 1

#9228 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 19:07

To znám, šlápnutí na kuří oko bolí. 


  • 1

#9229 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 19:23

Tak nevím proč na tom Martuli tak bazíruje, u Alkeho logu jsou vyfocení oba dva. Asi zbytečně vyhrocené emoce...

Tipnul bych si ze sis taky neprecetl listing.


  • 1

#9230 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 20:20

Hm, mista s EC sice navštěvuji ráda, ale většinou je neloguji - sice jsem s žádným ownerem těch mých pár zalogovanych neměla problém, ale když si přečtu úkoly.....tak mě to prostě nebaví. Ano, užívám si místa, něco se dozvím, ale.....Body pro mě nejsou až tak důležité. :-) Čili většinou bez logu, kaju se.
Chápu, že owner si dal práci s listingem, jenže úkoly mě kolikrát tak otrávily, že mám k logovani EC přímo blok. :-( K různým kesim nemám problém napsat dlouhý log, ale úkoly z EC? Brrr... přiznávám se bez muceni.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 říjen 2018 - 20:21

  • 8

#9231 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 20:28

Tak vždyť tu EC logovat nemusíš.
Už jsem sel na par EC, místo fajn, ale úkoly mne nebavily/neslo je rozumné zvládnout atp., takže jsem nelogoval.
No a? Asi to chce nadhled a netrapit se nějakou ikonou na mapě.
  • 1

#9232 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 20:44

Právě, že to beru jak píšeš - ovšem z pohledu ownera je log poděkování za jeho práci a toho se ode mne nedočkal. ;-)

Víš, v mém věku už člověk bere věci s nadhledem a nad leccim jen mávne rukou. Stejně tak už se naučí víc si užívat čas, radost mu dělá čím dál vic věcí.....
  • 0

#9233 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:33

Právě, že to beru jak píšeš - ovšem z pohledu ownera je log poděkování za jeho práci a toho se ode mne nedočkal. ;-)

 

Taky earthky nemusím a jejich logování zpravidla vynechávám, ale když chci poděkovat za hezké místo nebo zajímavý jev, tak použiji WN.


  • 1

#9234 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 22:40

Tipnul bych si ze sis taky neprecetl listing.

Ale přečetl. Dokonce jsem tam před pár týdny byl, ale neměl jsem nic s kolečky. I když, TB s autíčkem by se možná našlo, už nevím jestli jsem je tenkrát měl, nenapadlo mne je použít. Každopádně jsem nezalogoval FI, nestálo mi to za případné dohadování. Jen mám pocit, že jsme všichni lidi a podle toho bychom se měli chovat. To je vše...


  • 0

#9235 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 22:42

Zvědavka, Vláček: earthka je stejná keš jako například virtuálka, nevidím důvod jí nezalogovat, pokud mám odpovědi.


  • 0

#9236 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 6:59

Ale přečetl. Dokonce jsem tam před pár týdny byl, ale neměl jsem nic s kolečky. I když, TB s autíčkem by se možná našlo, už nevím jestli jsem je tenkrát měl, nenapadlo mne je použít. Každopádně jsem nezalogoval FI, nestálo mi to za případné dohadování. Jen mám pocit, že jsme všichni lidi a podle toho bychom se měli chovat. To je vše...

Ono nejde jen o kolečka, druhým úkolem je poslat přes Message Centrum další fotku, kde je Tvá pozice v modelu Brna. A jestli jsem to pochopial správně, tak toto splněno nebylo.


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9237 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 7:08

To jako fakt???

 

https://coord.info/GLX94ECP

 

Log je archivován, takže teď už v něm bohužel nic k počtení není.... k jaké keši se to vztahovalo?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9238 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 7:48

Log je archivován, takže teď už v něm bohužel nic k počtení není.... k jaké keši se to vztahovalo?

 

Screenshot. Na Facebooku na geožumpě se kolem rozvinula hodně zajímavá diskuse...

Přiložené miniatury

  • 44199755_2385750151441582_6870554270245060608_o.jpg

Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 16 říjen 2018 - 7:50

  • 0

#9239 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 8:31

Zvědavka, Vláček: earthka je stejná keš jako například virtuálka, nevidím důvod jí nezalogovat, pokud mám odpovědi.

 

Nerozumím, co jsi tím chtěl říct. My ti v logování nebráníme.


  • 0

#9240 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 9:06

Nerozumím, co jsi tím chtěl říct. My ti v logování nebráníme.

Jenom jsem se podivil, proč v logování earthek bráníte sami sobě.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama