Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9761 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 7:23

Opravdu k zasmání... jak stejná slova znamenají úplně něco jiného. Musel jsem si to dát tedy do překladače, abych zjistil co znamená "kadit" a protože se mi nechtělo věřit, že ve Slovinštině znamená otrok dítě :-).

"Když kouříte v autě, kouří také vaše dítě".


  • 0

#9762 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 7:35

No ja se tenkrat na celnici smal az to pritahlo pohledy mistnich organu, tak jsem se musel umirnit.


  • 2

#9763 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 10:59

Nálepka Otrok v autu je docela populární.

Ale i chorvatština je hezká. Zákaznická podpora (korisnička podrška), obchodní dům (trgovačka kuča) apod.

Mimochodem, v muzeu v Šibeniku jsem viděl cosi archeologického s popiskem Drška s figurom ovna. Ještě že to tam bylo i anglicky (ovan=beran).


  • 1

#9764 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 14:36

Ale i chorvatština je hezká. Zákaznická podpora (korisnička podrška), obchodní dům (trgovačka kuča) apod.

 

A co teprve „studené nápoje“!


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#9765 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 14:42

No ale mam geodepresiu. Sice malou, ale mam. Nejakej dobrak vyhodil 5km od HC dalsi trail o 20 krabicich. Doufam, ze to nijak nezasahne navstevnost mych kesi. 

 

A pritom by tam byla tak krasna multinka :( 


  • 1

#9766 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 15:49

Na pěknou keš to chce nápad a práci.

Na trail jen vruty, držáky a PETky a jdeš.
Pěkný je, ze owner opět neni místní.

Nic nenaděláš, podívej se okolo do států, samý hadi. Tam to spěje i u nas a budou jen výjimky.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 28 srpen 2019 - 15:49

  • 0

#9767 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2019 - 21:25

Mártyho polabský trail, že? Mně na tom zaujalo to Závěrečné upozornění:

 

Jelikož jsem pražský nedostanu se na údržbu v rámci pár hodin, ale v rámci víkendů. Proto apeluji i na vás hráče o pomoc s údržbou keší. Pokud uvidíte, že keška má plný logbook budu rád pokud do keše přidáte nový. Pokud uvidíte poškozenou schránku budu rád když jí vyměníte za novou a obsah vložíte do nové...

 

Není toto nabádání k údržbě ze strany kačerů proti nějaké guideline?


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9768 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 4:39

V kazdym pripade je to na palici. Rozhazel jsem u vas v Polabi 20 plastaku a starej se kdo chces.
  • 1

#9769 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 5:46

Nemyslím, že by na tom bylo něco špatně. Nezříká se údržby, pouze vysvetluje, jak to je. Nemám s tím problém. Vzájemná drobná výpomoc s údržbou je podle mne slušnost. Je to přeci jenom pouze a jen hra. Žádný závod ani soutěž.
  • 0

#9770 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 6:10

Prijde mi logicke, ze kdyz zakladam kes pocitam i s tim, jestli ji zvladnu udrzovat. Pokud nekdo vypomuze kdyz nemuzu, ok. Ale napsat na ferovku do listingu, ze to udrzovat nebudu a ze si s tim vlastne muze udelat kdo chce co chce v poradku neni.

A mit kes v okoli neceho takoveho je za trest. Vetsina logu se omezi na strojovy log z trailu doplneny o vetu Odlovenu behem vyletu na nedaleky trail.
Diky nechci

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 srpen 2019 - 6:18

  • 11

#9771 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 7:38

Kdyby o to zadal u jine kese, tak to nikomu nevadi. Tady to vadi, ze je to nejaka serie. A on nepise, ze se nebude starat. Pise, ze v ramci vikendu je mozna udrzba.
  • 2

#9772 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 7:44

Vetsina logu se omezi na strojovy log z trailu doplneny o vetu Odlovenu behem vyletu na nedaleky trail.

No když tak občas kouknu na některou z keší blízkou trailu, ani to ne. Většinou tu keš při logování Ctrl+V pojmou do trailu. Já mít takto "postiženou" keš, jde do archivu.


  • 1

#9773 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 8:01

Kdyby o to zadal u jine kese, tak to nikomu nevadi. Tady to vadi, ze je to nejaka serie. A on nepise, ze se nebude starat. Pise, ze v ramci vikendu je mozna udrzba.

 

To je tam sice napsane, ale pokud jsi schopen kese udrzovat o vikendech, tak ji proste disablujes a o vikendu, nebo i za 14 dni ji prijedes da do poradku a pustit. 

Tohle dejte papirek, nebo celou krabku kdyz se vam bude chtit je podle me, jen receno " Nekontroluju logy a pokud je rozbita krabka, tak to zalogujte, kdyz ji vymenite". Kdyby se o to aspon trochu poctive staral.

 

Kdyby to bylo u jedne kese tak to tolik nevadi protoze ta nelaka honibody z okoli, ale tihle hadi jen nicej elan okolnich owneru co si vyhrali s krabickama a nabadaji k tomu delat podobne veci jinde. Uvidime jak na tom budou za par tydnu moc pekne kese v okoli, treba Pivovar a Vystup na Prerovskou huru. 


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 srpen 2019 - 9:05

  • 3

#9774 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 8:04

No když tak občas kouknu na některou z keší blízkou trailu, ani to ne. Většinou tu keš při logování Ctrl+V pojmou do trailu. Já mít takto "postiženou" keš, jde do archivu.

 

Jj, ja tohle uz jednou zazil a tenkrat zavrel vsechny svoje kese. Jen tak tak jsem se z toho vylizal, protoze nekdo ten trail ustavicne nicil a nevydrzel tam dlouho. Ale tohle je opravdu zlo. 


  • 1

#9775 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 9:37

Me teda tahle deklarace prijde v pohode. Proste jen pise, ze pokud nekdo narazi na problem a bude ho chtit opravit, ze muze. Tedy padaji tim predem diskuze u kese jestli muzu pridat logbook nebo celou chybejici pixlu  bez souhlasu ownera, tady ten souhlas pausalne maji vsichni predem. Owner se udrzby sam nijak nezrika, jen pise ze tam nebude behat denne. Coz stejne malokterej owner dela. Z trailu sice zadnou radost nemam, ale to prohlaseni o udrzbe mi nijak nevadi.


  • 4

#9776 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 9:45

U nás na Kladně vznikly dvě nové keše, ale je to na depresi viz GC8AZ3K a GC8CM11. Tak jsem se těšil, že si jednu z nich dneska odlovím a ono asi z toho nic nebude, to abych jel pro kešku zase někam za Kladno, abych si udržel straik.
  • 0

#9777 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 10:52

No to je fakt na depresi, takhle umistenou jsem uz parkrat lovil, ale nadseny jsem z toho nebyl.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9778 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 14:13

U nás na Kladně vznikly dvě nové keše, ale je to na depresi viz GC8AZ3K a GC8CM11. Tak jsem se těšil, že si jednu z nich dneska odlovím a ono asi z toho nic nebude, to abych jel pro kešku zase někam za Kladno, abych si udržel straik.

včera na eventu se vzpomínalo na legendární rozdělovské "skákající" tradičky co měnili jména snad každou hodinu.... tohle vypadá taky zajímavě :-)  u té co je v archívu sem zaváhal - 600m od HC a já pro ní nešel ;-)


  • 0

#9779 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 14:53

Ad GC8AZ3K ... první keška ownera s 6 nálezy. No comment.

 

A teď koukám, že ta druhá je po 5 dnech archivovaná...


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 29 srpen 2019 - 14:55

  • 0

#9780 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2019 - 16:47

Nemyslím, že by na tom bylo něco špatně. Nezříká se údržby, pouze vysvetluje, jak to je. Nemám s tím problém. Vzájemná drobná výpomoc s údržbou je podle mne slušnost. Je to přeci jenom pouze a jen hra. Žádný závod ani soutěž.

Mně to přijde především úsměvný. Je z Prahy a řeší náročnost údržby série, kde sedne do vlaku a za hodinu je na místě. Pokud se tam může dostat o víkendu, tak vlastně vůbec nechápu, proč to tam píše. Když je problém, disabluju a o víkendu / za 14 dnů / měsíc opravím. Nazdar, není co řešit.

Kdyby o to zadal u jine kese, tak to nikomu nevadi. Tady to vadi, ze je to nejaka serie. A on nepise, ze se nebude starat. Pise, ze v ramci vikendu je mozna udrzba.

No právě, jak píšu, tak když ta údržba ve skutečnosti není problém, tak tam tu formulaci vůbec nedávám.

Chápu, mě teď třeba vylezla série na Průmyslový v Praze. Mám tam dvě keše. S údržbou problém nemám, zejména u jedné z nich mám ale záměrně mysterku, abych tam nemusel lítat tak často. Ta keš je dost mrňavá, vejde se do ní jen malý kus papírku jako logbook a teď tam samozřejmě budu muset třikrát častěji. Tak to nepotěší, no. (Ne, keš vzhledem k velmi specifickému provedení zvětšit nelze.) Teď ji mám právě kvůli plnému logbooku disable a upřímně tam moc nespěchám, aby opadl aspoň počáteční nápor. Kolik lidí vezme při cestě po trailu jen finálku, to už snad radši vůbec nechci vědět.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka