Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10561 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 10:07

Jacku jsem videl asi pred 14 dny v Kersku s Ludvajsem, pak jsem jeji log z tehoz dne videl na kesce GC5RDA8.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10562 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 21:10

...

Stejně bych byla zvědavá, kdyby Smrk zkusil kontaktovat MF, co by se dělo. Měli nebo neměli by zájem o uvedení záležitosti má pravou míru? Zamysleli by se nad podivným výběrem? ;-) Moc optimista nejsem, ale reakce by mne zajímala.

A to já bych napsal, ale musel bych vědět komu. Jen tak na nějaké všeobecné info to nemá smysl. Občas byste se divili, ale někteří novináři jsou rádi za jakoukoli "kauzu".


  • 0

#10563 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 21:11

Kapsu jsem na podzim potkal s detektorem na Závisti. Nový koníček?

Tohle jsem dělal ještě hodně dávno před keškami. Ale nakonec jsem s tím praštil. Zatímco můj táta nacházel mince, odznaky, nábojnice, já měl parádní sbírku hřebíků a drátů. 


  • 4

#10564 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2020 - 13:15

Proto taky vlakem nejezdim a vyhejbam se mu jak cert krizi. Pro me jizda vlakem je jedno velky prikori od zacatku do konce, na kazdym kroku me necim se... Obvykle to ale skonci uz v zarodku ze ani nejsem schopnej se kvalifikovat nakupem listku, protoze ani to psychicky nedam. Pamatuju doby kdy to normalne fungovalo. Clovek sel na nadrazi, tam byla pokladna, koupil se listek zaslo se na pivo do nadrazni hospody, pak se nekal dojelo a bylo hotovo. Jediny co se mohlo stat ze vlak mel zpozdeni. To zpozdeni zustalo dodneska, Ale v ramci pokroku pribyly dalsi vymozenosti. Neexistujici pokladny. Zamceny cekarny. Zavreny nadrazni hospody. Pro me zcela nepochopitelnej system listku kde v podstate neni mozny bez nasrani koupit normalni lupen. Pokud nejsem stamgast co jezdi furt, nebo skupina vice osob atd, ale jen si proste dojdu na nadrazi na vlak, stoji to pomalu jak jet taxikem a evidenten delaj co muzou abych je uz vickrat svoji pritomnosti neobtezoval.

 

Muj uplne posledni kontakt s drahou bylo v lete nadrazi v Teplicich kam jsem vezl dceru na vlak. To je neco neuveritelnyho. Dum hruzy, totalne vybydlenej, vetsina obrovsky budovy pozavirana, zbejva minimalni prostor v hale kde je jedna jedina pokladna a hnusnej automat na kafe nebo co z toho tece. Okoli nadrazi tez naprosto pochybny. Po hospode ani pamatky, motaj se tam existence ze jsem se neodvazil tam dceru nechat samotnou a pockal jsem tam az bude ve vlaku a vlak odjede. Neuveritelny psycho. A to je hlavni nadrazi ve velkym meste. Tohle je zazitek kterej asi malokdo je ochotnej absolvovat. Pak se divej ze kdo nemusi, tak vlakem nejede.

Koukam ze drahy zavedly novou sluzbu - gumolecbu pendrekem. Ale jestli dobre chapu clanek tak to neni v cene jizdenky, ale za nejakej priplatek, kterej se plati dodatecne, nebo co. Tak uvidime jaky o to bude u cestujicich zajem a jestli se to ujme :)

 

https://www.idnes.cz...3904_domaci_lre


  • 0

#10565 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2020 - 14:14

No nevím. Těžko říct jak to celé bylo. Ale jestli byl cestující ozralej a zaútočil na průvodčího, tak ho plně chápu. Dnes je každej vychcanej a myslí se může všechno. Třeba jezdit na černo, mít keci a nakonec ještě zaútočit, než něco zaplatit. Takovej cestující by pak měl dokázat přijmout nakládačku. Navíc průvodci nevěděl co na něj ten ozrala může vytáhnout. Ten obušek možná nosí už po nějaké zkušenosti. Opravdu těžko říct jak to bylo, ale fandím pruvodcimu. Nejspíš prostě dostal agresivní ozrala po drzce. Dnes aby se člověk bál i bránit.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 02 leden 2020 - 14:17

  • 11
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10566 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 8:49

https://www.novinky....m_campaign=null

Není tam keška?

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 03 leden 2020 - 8:51

  • 0

#10567 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 9:30

No nevím. Těžko říct jak to celé bylo. Ale jestli byl cestující ozralej a zaútočil na průvodčího, tak ho plně chápu. Dnes je každej vychcanej a myslí se může všechno. Třeba jezdit na černo, mít keci a nakonec ještě zaútočit, než něco zaplatit. Takovej cestující by pak měl dokázat přijmout nakládačku. Navíc průvodci nevěděl co na něj ten ozrala může vytáhnout. Ten obušek možná nosí už po nějaké zkušenosti. Opravdu těžko říct jak to bylo, ale fandím pruvodcimu. Nejspíš prostě dostal agresivní ozrala po drzce. Dnes aby se člověk bál i bránit.

 

Ono se ted dost casto zapomina na to, ze kazda mince ma dve strany. A casto ten hlasitejsi nazor je prijat za ten pravdivy! Za sebe taky ma pruvodci moje sympatie, ale mozna mel radeji zavolat v nasledujici stanici policii. Ale je to tezky......


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#10568 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:00

Tak video se mi nezobrazí (nevím, zda je stažené, nebo zda chyba Idnes (občas se mi ty jejich stránky zobrazují hodně rozházeně, tentokráte jen nejde to video), ale v článku je to celkem popsáno. Vyšetřovala to policie a pokutu dostal ten cestující, takže asi uznali, že průvodčí byl v právu se bránit.

S tím, že však podle nějakého kodexu ČD měl spíše přivolat policii ČR v další stanici, jak říká hlavsic, je teď popotahovaný i on.

 

Takže bych to nerozebíral. Kde je přesně pravda se z nějakého krátkého videjka nedozvíme...


  • 1

#10569 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:04

Pokud jsem správně rozklíčoval video, tak tam žádná není. A je to s jistými obtížemi přístupné místo, pokud jdeš nalehko, tak terén 4*. Nicméně hradby jsou na tom místě asi vůbec nejvyšší.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10570 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 10:47

Nevím, proč se řeší tahle "negeokauza" ze září tady na fóru.
Nicméně můj názor je, že ač se někomu zdá zákrok nepřiměřený, tak plně jsem na straně vlakvedoucího. Občas i také narazím při cestování veřejnou dopravou na různá individua, samozřejmě ještě více mimo ni, a řeč po dobrém s takovými lidmi nebývá.
  • 0

#10571 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 11:55

Na jednom plzeňském eventu byl ownerem vypuštěn annoucement, který obsahoval desítky kódů pro logování TB. Připadá vám to normální?

Dlouhé zimní večery trávím mazáním "discovered" logů mého TB, který se tam připletl.... :-(

Dnes jsem se díval a naštěstí už to smazal.

 

Edit: aby bylo správně pochopeno - nemažu ty logy, ale oznámení, co mi chodí na mail.


Tento příspěvek byl upraven od jardavera: 03 leden 2020 - 11:56

  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#10572 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 12:08

Nepřijde. Stejně jako nechápu opisovače kódů na eventech. Zapíšu si jen to, co se mi líbí, případně to, co přenáším z keše do keše. Tu a tam pak nějaký kód zahlédnu na autě a zapsáním pozdravím ownera.


  • 4

#10573 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 12:49

Jo, moje ještěrka na autě se pravděpodobně objevila na nějakém seznamu, který kdosi dal kolovat na eventu v Irsku. Přišlo mi skoro 100 logů, že ji tam viděli. Nekompromisně jsem je skoro měsíc mazal a i teď, p půl roce mi ty logy ještě občas přijdu. A samozřejmě se jich dost ozvalo a to i dost neurvalým tńem, co že si to dovoluju jim mazat log na TB, který viděli na eventu. Fakt jsem autem v Irsku nebyl.


  • 8

#10574 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 15:28

 

Pokud jsem správně rozklíčoval video, tak tam žádná není. A je to s jistými obtížemi přístupné místo, pokud jdeš nalehko, tak terén 4*. Nicméně hradby jsou na tom místě asi vůbec nejvyšší.

 

Myslim, ze zasah je toceny z porodnice, kde je nahore v porodnici parkoviste. Pokud je to tak, keska tam "je", ale nikoliv na hradbach, ale nahore na vyhlidce s terenem 1,5, ale vozickar ji musi v pohode najit:  https://www.geocachi...ji-capi-a-vrany


  • 0

#10575 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 15:47

Myslim, ze zasah je toceny z porodnice, kde je nahore v porodnici parkoviste. Pokud je to tak, keska tam "je", ale nikoliv na hradbach, ale nahore na vyhlidce s terenem 1,5, ale vozickar ji musi v pohode najit:  https://www.geocachi...ji-capi-a-vrany

 

Omlouvám se, taxoft má asi pravdu - dle článku je to ulice "V pevnosti", což by odpovídalo tenisovému kurtu dole pod hradbami a to už je od mnou uváděné cache dál...


  • 0

#10576 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2020 - 22:23

IMHO je to točené z tohoto místa: N 50°03.918 E014°25.221


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10577 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 23:19

Stalo se někomu z vás, že by vás v pořádání eventů zkoušela nějaká ..... (doplňte si přídavná jména ) osoba omezovat?

My máme v Písku poměrně volnou, ale úspěšnou sérii PP eventů - když jsem ji spolu s minayou založila, nečekala jsem, že se dostaneme až k eventu číslo 28, říkala jsem si, že by stačily 2-3 eventy za rok. Jde o to, že se jako owneři střídáme podle nálady a chuti něco uspořádat, každý jsme jiný a takové jsou i naše eventy. Některý rok jich proběhne šest, jindy jen dva, protože zároveň vítáme ownery, kteří k nám přijedou na návštěvu a uspořádají tu svá setkání. Takže pohoda, mezi sebou lehce koordinujeme, co by kdo během roku chtěl uspořádat, mezi tím uspořádáme sem tam i něco mimo sérii na jiných místech nebo jako spoluowneři, popřípadě zastoupíme nemocné nebo z jiného důvodu nepřítomné ownery, navzájem si v případě potřeby různě asistujeme.

No a teď se tu objevila snaha omezovat, co si kdy uspořádáme v zájmu návštěvnosti eventů jedné konkrétní ownerky z jiného okresu, které se lidi zrovna nehrnou, nějaký event pro nezájem v minulosti i rušila.
Nepřijde vám to komické nebo možná spíš k pláči? Přece eventy si může vymyslet kdo chce jakékoliv a je na lidech, komu a čemu dají přednost.
Pokud bude event k jednomu tématu jako je 29.2., nevidím důvod proč by nemohl proběhnout kdekoliv, kde ho někdo bude chtít uspořádat. V životě by mě nenapadlo přes někoho zkoušet ovlivňovat, aby ho někdo ze sousedních okresů nepořádal, to mi přijde dost ubohé. Stejně tak vyčítat někomu, že si 22.12. udělal svůj předvánoční event a nenaklusal tam, kde nebyl o účast zájem. Přece v tomhle termínu bylo po republice eventů kvanta a je na každém, co si vybere. Osobně jsem kdysi jezdívala na tradiční Radyni, teď když mám event blíž, napíšu třeba pozdrav a přání podobně jako k eventu do Tábora, kde je podobná parta a pohoda jako u nás, ale nikoho z těhle lidí by nenapadlo vyčítat komukoliv, že pořádá event ve stejné době ( a tudíž nejede, kam by dotyčná chtěla).

Přemýšlím, proč i ve hře se místo zábavy někdo takhle chová.
  • 0

#10578 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2020 - 23:31

Stalo se někomu z vás, že by vás v pořádání eventů zkoušela nějaká ..... (doplňte si přídavná jména ) osoba omezovat?

My máme v Písku poměrně volnou, ale úspěšnou sérii PP eventů - když jsem ji spolu s minayou založila, nečekala jsem, že se dostaneme až k eventu číslo 28, říkala jsem si, že by stačily 2-3 eventy za rok. Jde o to, že se jako owneři střídáme podle nálady a chuti něco uspořádat, každý jsme jiný a takové jsou i naše eventy. Některý rok jich proběhne šest, jindy jen dva, protože zároveň vítáme ownery, kteří k nám přijedou na návštěvu a uspořádají tu svá setkání. Takže pohoda, mezi sebou lehce koordinujeme, co by kdo během roku chtěl uspořádat, mezi tím uspořádáme sem tam i něco mimo sérii na jiných místech nebo jako spoluowneři, popřípadě zastoupíme nemocné nebo z jiného důvodu nepřítomné ownery, navzájem si v případě potřeby různě asistujeme.

No a teď se tu objevila snaha omezovat, co si kdy uspořádáme v zájmu návštěvnosti eventů jedné konkrétní ownerky z jiného okresu, které se lidi zrovna nehrnou, nějaký event pro nezájem v minulosti i rušila.
Nepřijde vám to komické nebo možná spíš k pláči? Přece eventy si může vymyslet kdo chce jakékoliv a je na lidech, komu a čemu dají přednost.
Pokud bude event k jednomu tématu jako je 29.2., nevidím důvod proč by nemohl proběhnout kdekoliv, kde ho někdo bude chtít uspořádat. V životě by mě nenapadlo přes někoho zkoušet ovlivňovat, aby ho někdo ze sousedních okresů nepořádal, to mi přijde dost ubohé. Stejně tak vyčítat někomu, že si 22.12. udělal svůj předvánoční event a nenaklusal tam, kde nebyl o účast zájem. Přece v tomhle termínu bylo po republice eventů kvanta a je na každém, co si vybere. Osobně jsem kdysi jezdívala na tradiční Radyni, teď když mám event blíž, napíšu třeba pozdrav a přání podobně jako k eventu do Tábora, kde je podobná parta a pohoda jako u nás, ale nikoho z těhle lidí by nenapadlo vyčítat komukoliv, že pořádá event ve stejné době ( a tudíž nejede, kam by dotyčná chtěla).

Přemýšlím, proč i ve hře se místo zábavy někdo takhle chová.

Já to asi nechápu, ale jak tě to omezuje? Prostě si udělej event, kdy chceš ty, ne? Protože přesně jak píšeš, to je přeci tvoje věc, kdy a kde si uděláš jaký event. A ať se lidi svobodně rozhodnou, kam půjdou. To je zase jejich věc.

My máme taky v Praze jednoho takového seedcorpa, kterej si myslí, že má na středu v Praze monopol. Upřímně na něj kašlu. Pravda, je to trochu dané tím, že někomu takovýmu absolutně nemám důvod vycházet vstříc... Jsou owneři, se kterými jsem ochotný se domluvit, když je potřeba.


  • 2

#10579 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2020 - 0:22

Tak nestalo, ale z vyprávění vím, že něco takového proběhlo něco podobného i tady na severu. Ale celkem to chápu. Pokud zrovna nemluvíme o nějakém postávání na náměstí, owner si dá s tou přípravou nějakou práci. U našich eventů jsou to průměrně desítky hodin příprav a výdaje minimálně v řádu stovek. Jedinou odměnou ownerovi jsou spokojení účastníci a jejich logy. A když se pak stane, že si ve vedlejším městě někdo vytvoří event ve stejnou dobu a přetáhne ti případné účastníky, je to přinejmenším k naštvání. Ano, proti pravidlům to není (tedy pokud se splní kolizní pásmo 10km nebo 3 hodiny), ale příjde mi to divné, jako když jsou třeba jednomu kostelu věnovány dvě kešky od různých ownerů 170 metrů od sebe. Jako kdyby neexistoval jiný kostel, jiný datum, jiné téma eventu...


  • 0

#10580 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2020 - 0:40

Jo, vzpomínám si, že to bylo kvůli drakiádě, asi jeden owner bral druhému vítr :unsure: .

Neřeš to, lidi přijedou tam, kde budou čekat lepší atmosféru.


  • 3




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama