Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10661 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 6:25

Třeba je to pravda. ON jich objevil 16000, zbytek je asi práce týmu.
  • 3

#10662 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 8:14

Třeba je to pravda. ON jich objevil 16000, zbytek je asi práce týmu.

Ja mu snad neverim ani tech 16000.....


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#10663 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 8:14

Třeba redaktor nebo korektor prostými kupeckými počty došel k tomu, že při počtu 116000 průměrný čas potřebný k odlovu jedné keše vychází tak nesmyslně krátký, že to ani pan rekordman nemohl stihnout a jedná se z jeho strany jistě o přeřeknutí :-) Že si číslo neoveřili na webu by mne zas tolik nepřekvapilo...
  • 0

#10664 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 8:26

Když si vezmu, o kom je se tady diskutuje, jak všichni čtou články aby věděli. :-(  No mám z vás pondělní ranní depresi.


  • 0

#10665 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 9:54

Safra zima nikde a všude samé bahno, jak já to nesnáším. Nemá někdo informace, zda se letos dostavi zima?


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10666 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 10:00

Dej pokoj, já už chci jaro. Ráno když jdu do práce, tak je pořád tma jak v pr....


  • 0

#10667 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 10:06

Ty dej pokoj! :D Zimu to chce, pořádnou, alespoň dva tři týdny mrazů jak řemen.
  • 8

#10668 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 791 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 10:20

Jak kdo. Já bych byl taky pro jaro. Třeba na to někdy vypíšou referendum, jestli chceme nebo nechceme zimu. Myslím, že milovníků mrazů a dlouhé tmy by byla menšina.


  • 2

#10669 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 10:41

Nejlepe holomraz, aby pochcipalo co nejvic klistat. B)


  • 6

#10670 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 10:59

Přesně

Je leden, má být mráz a sníh. Jsme v mírném pásu, ne v subtropech. A i kdyby bylo teplo na koupání venku, stejně bude tma. Takže já hlasuji pro běžný průběh počasí a ne pro tuhle zimu nezimu.


  • 5

#10671 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 11:06

Jak kdo. Já bych byl taky pro jaro. Třeba na to někdy vypíšou referendum, jestli chceme nebo nechceme zimu. Myslím, že milovníků mrazů a dlouhé tmy by byla menšina.


Beru to tak, že zima je potřeba. Všichni by pořád chtěli jaro, léto... Poslední roky se v létě den co den div netaví asfalt na všech silnicích před očima, ale jen se trochu ochadí, hned se remcá, že "už by to zase chtělo teplo...". Možná je milovníků mrazů menšina, ale až se budeme v létě zase roztékat za pochodu, drtivá většina lidí z toho rozhodně nebude nadšená. Nicméně, neříkám, že jaro není fajn, jen má přijít po pořádné zimě a ne po tom, co máme teď.

 

Nejlepe holomraz, aby pochcipalo co nejvic klistat. B)


Je leden, má být mráz a sníh. Jsme v mírném pásu, ne v subtropech. A i kdyby bylo teplo na koupání venku, stejně bude tma. Takže já hlasuji pro běžný průběh počasí a ne pro tuhle zimu nezimu.


Ano, přesně tak! Ona ta půda potřebuje také promrznout. Sníh by zase doplnil zásoby vody,...


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 13 leden 2020 - 11:06

  • 4

#10672 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 11:11

Safra zima nikde a všude samé bahno, jak já to nesnáším. Nemá někdo informace, zda se letos dostavi zima?

 

Zima se letos z důvodů rozpočtových škrtů ruší.


  • 5

#10673 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 11:36

Nejlepe holomraz, aby pochcipalo co nejvic klistat. B)

 

Bohuzel jde dat jen jeden palec nahoru!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#10674 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 791 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 11:44

Jsme v subtropech. Kudlanku nábožnou jsem viděl jen v 80. letech na Žitném ostrově a dnes už jsou prý i v Krkonoších.


  • 1

#10675 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 12:55

Tož tady to máte, celostránkovou fotku Nejlepšího jsem neskenoval....attachicon.gifjo1.jpgattachicon.gifjo2.jpgattachicon.gifjo3.jpg

 

Díky, rád si počtu. Už ta první věta novináře Jsem typický mulder mě ale odrazuje od toho, abych mu něco psal. Ještě mě pak unese ufo.


  • 1

#10676 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 13:12

Chi, ten článek měl zřejmě vyjít na apríla... ;D ;D ;D!
  • 0

#10677 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 13:25

Jsme v subtropech. Kudlanku nábožnou jsem viděl jen v 80. letech na Žitném ostrově a dnes už jsou prý i v Krkonoších.

 

Jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá. Jeden exemplář našli v podhůří Krkonoš a zřejmě tam byl zanesen větrem, běžně tam nežije. Podnebí se otepluje, to ano, ale do subtropů máme ještě (naštěstí) daleko. V horizontu několika desítek let možná, ale zatím ne. Rozhovorů s meteorology či klimatology, kde se tohle řeší, lze dohledat po síti víc.


  • 1

#10678 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 13:30

Tak to, že je divné, že 2. 1. bylo byla v Jánských lázních na spodní stanici lanovky na černou horu zelená tráva (tedy, krom sjezdovky) je opravdu divné...

Jsem zvědavý, na hladinu podzemních vod letos v létě... Docela se toho bojím. I když mě osobně se to týká až zprostředkovaně (přes nízkou úrodu, schnutí lesů apod.).

 

 

Díky, rád si počtu. Už ta první věta novináře Jsem typický mulder mě ale odrazuje od toho, abych mu něco psal. Ještě mě pak unese ufo.

Jo, taky mě to zarazilo, dál jsem to měl čas jen prolítnout, když jsem četl nějaké ty věci další, tak jsem přestal mít chuť si to číst celé...


  • 0

#10679 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 14:06

Jak mám ráda teplo a koupání, v tuhle roční dobu bych souhlasila s Kulíškem a přála přírodě alespoň dva měsíce zimy se sněhovou peřinou a mrazy. A hezky se sluníčkem, aby se dalo venku běžkovat, bruslit a stavět ze sněhu. Je mi líto dnešních dětí, naše juniorka si ještě sníh a bruslení na rybniku užila, ale dneska? I já jdu bruslit radši do přírody než na zimák a kdy byla naposledy zamrzlá Otava nebo Lužnice?
Nejde jen o klíšťata, ale o celou řadu přemnožených škůdců, které by tohle počasí početné zredukovalo. Co třeba loňska kalamita hlodavců? Jestli bude pokračovat....Ovšem co příroda vyvede s námi jako největšími škůdci je ve hvězdách.
  • 0

#10680 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 14:44

Neboj, letos bude uz predatoru vice a hlodavcu bude nakonec mene a mene. To je takovy kolobeh. Cim vic hlodavcu tim vic nasledne predatoru, kteri zdecimuji hlodavce, tak ze pak dojde diky nedostatku potravy i k ubytku jejich populace do stavu kdy se zase populace hlodavcu zmatori atd. atd.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 13 leden 2020 - 14:46

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama