Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10841 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2020 - 22:23

To jako fakt? To už ale není to, no pr...l


O batohu si slyšel? Svého času to bylo hodně probírané téma.

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 15 únor 2020 - 22:24

  • 0

#10842 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2020 - 5:52

Jo to slyšel. Ale nevěděl jsem jak to tehdy bylo
  • 0

#10843 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2020 - 16:44

Zjednodušeně: šel do obchodu, opsal si trackovací kód vystaveného batohu, doma si jej aktivoval, aniž by batoh zakoupil (ten byl stále v obchodě).


  • 0

#10844 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2020 - 18:55

Zjednodušeně: šel do obchodu, opsal si trackovací kód vystaveného batohu, doma si jej aktivoval, aniž by batoh zakoupil (ten byl stále v obchodě).


A nakonec ho za nej zaplatil nekdo cizi, komu prislo, ze se mu krivdi. :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#10845 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2020 - 20:54

Proste Danielko Kotmel
  • 0

#10846 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2020 - 22:22

No, tohle je trochu jiný případ. Dotyčný prostě na webu zkoušel zda kódy existují a pokud ano (a líbily se mu), pak si na odkazu Retrieve your activation code vyzvedl aktivační kód a předměty aktivoval. Buď se jednalo o hezky zapamatovatelné kódy, nebo si také vybíral podle názvů a ikonek (například kód od Official trackable LogBook Geocoin měl v plánu využít na logbook ke svému eventu). Od zhruba desítky pak pouze vyzvedl aktivační kódy a poslal je jako dárek jinému hráči, ať si je aktivuje a využije podle svého uvážení.

Když si zhruba po roce uvědomil nesprávnost svého počínání, dané listingy adoptoval ze svého účtu na nově založený (nebo ponechal na druhém účtu, který měl původně v plánu použít pro svůj event). Celkem se jedná zhruba o padesátku listingů. Většina jich tam doteď leží bez povšimnutí (geocoiny jsou pravděpodobně ještě ve skladech nějakých geoshopů), jen jeden má nějaký discover z Německa.

Dotyčného ale nechám v anonymitě. Má za sebou více prohřešků kterých si je moc dobře vědom, mám za to že své chování již změnil dostatečně, a tenhle prohřešek se prostě provalil až teď.

Vše jsem samozřejmě napsal na HQ, takže brzy snad budou listingy deaktivovány.


  • 1

#10847 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 5:55

On ten systém, kdy se jen dle kódu TB/GC komukoliv vygeneruje aktivační kód, je úplný nesmysl. Ten akt.kod se tím pádem nemusí generovat.
K TB/GC by ten akt.kod měl být přiložen, aby nebyl zjistitelný pro někoho, kdo TB/GC nemá v ruce.
Takto je bezpečnost/ochrana majitele neaktivovaného TB/GC rovna nule.
  • 11

#10848 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 6:54

Jednou se mi při aktivaci coinu stalo, že jsem místo nuly dal písmeno O. A aktivoval jsem něco jiného. Psal jsem na GS, jestli by to mohli zase deaktivovat a oni mi napsali, že ne a jestli si ten coin někdy někdo koupí, tak se mi ozve, že jsem mu ukradnul coin a já mu ho dám k adopci. Stalo se někdy v roce 2011 a dodnes se nikdo neozval.


  • 2

#10849 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 8:29

Mě se stalo totéž při logování. Viděl jsem něco na autě, neměl tužku, zapamatoval si to, ale ne úplně přesně a když jsem to zkoušel zalogovat, trefil jsem se až na několikátý pokus. Něco z toho neexistovalo, ale mohl jsem klidně zalogovat tři věci někde na světě, až pak jsem se trefil na trakovací auto ownera, jehož nick mi byl povědomý. Takže kdo by chtěl, může klidně náhodným výběrem zalogovat cokoli na světě. A jak vidím, může si cokoli na světě i aktivovat. Ještě že to takhle nefunguje s bankovními účty.


  • 2

#10850 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 8:34

No on ani ten prilozeny papirek s aktivacnim kodem neni vsemocny. Ja si takhle jednou koupil geocoin, aktivoval podle listecku a po aktivaci vidim, ze to cislo neni totozne s tim mym gecoinem a co ted. Nastesti se mi ozval druhy nestastnik, ktery si toho vsiml jeste pred aktivaci a jelikoz jsme nebyli daleko od sebe, tak jsme si ty geocoiny pod ocasem vymenili.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10851 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 11:31

A nakonec ho za nej zaplatil nekdo cizi, komu prislo, ze se mu krivdi. :)

A opakovaně veřejně tvrdil, že se přijde omluvit. Což nikdy neudělal. (Ale řada lidí žije v představě "vždyť se přeci omluvil".)


  • 9

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#10852 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 0:55

Co to tady je za bordel s tou nabídku řidičáku? :-(
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10853 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 6:23

https://casopis.fit....8/06/spam-1.png


  • 0

#10854 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 6:33

A opakovaně veřejně tvrdil, že se přijde omluvit. Což nikdy neudělal. (Ale řada lidí žije v představě "vždyť se přeci omluvil".)


Ahoj Slavku, v tom ze se prisel aspon omluvit jsem zil taky.asi proto, ze jako aspon trochu normalnimu cloveku mi to prijde jako proste minimum za to co udelal. Takze ho radim z krabicky blbcu do krabicky totalnich idiotu. Diky
  • 0

#10855 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 7:13

Co to tady je za bordel s tou nabídku řidičáku? :-(

Mě snad šálí zrak. To takhle někdo nabízí švýcarský pas??????


  • 0

#10856 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 7:20

Moderátor bude mít co mazat. :-(

Mám ve spamu v mailu pár desítek podivným jazykem psaných zpráv o nějaké zásilce - samozřejmě jsem nerozklikla, už týden se zapomínám pro jistotu na poště zeptat, jestli tam náhodou něco nemám, i když tuším, že spíš půjde o pokus mi propašovat nějakou breberku nebo o nějaký podvod.
  • 0

#10857 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 9:38

Tak si říkám, jestli tohle není spíše na nahlášení policii... Přijde mi to spíše jako trestné jednání nějakého podvodu apod., pokud nabízí řidičák bez jakýchkoliv zkoušek apod.


  • 0

#10858 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 12:25

Tohle si rozhodne admin, ale díky místnímu rannímu překvapení jsem nesmazala spamy ve svém mobilu a konečně se zeptala na poště, jestli mám u nich něco uloženo. Samozřejmě nic, dokonce mi řekli, ze byli sami před něčím varováni. No, když spamy jen mažu, pokusy přitvrzují, v posledním se objevilo logo pošty a údajný odesílatel Datart - máme tu pobočku, nakupovala jsem u nich před cca půl rokem..... teď je cestou upozorním, že někdo zneužívá jejich značku a uvidíme, jestli uz třeba centrála nepodala trestní oznámení. ;-)
Takže doporučuji opatrnost, něco zase řádí!

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 18 únor 2020 - 12:28

  • 0

#10859 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 13:30

Ahoj Slavku, v tom ze se prisel aspon omluvit jsem zil taky.asi proto, ze jako aspon trochu normalnimu cloveku mi to prijde jako proste minimum za to co udelal. Takze ho radim z krabicky blbcu do krabicky totalnich idiotu. Diky

Jen tak pro zajimavost se zeptam. Vystacis s temahle dvouma krabickama (tedy ze mnozinu vsech lidi rozdelis na blbce a totalni idioty), nebo mas jeste nejake dalsi kategorie? ;) Jeden muj spoluzak kdysi vystacil se dvema krabickama. Delil lidi na trubce a hovada. Pro normalniho cloveka bylo cti byt klasifikovan za hovado :)


  • 1

#10860 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 13:52

Jen tak pro zajimavost se zeptam. Vystacis s temahle dvouma krabickama (tedy ze mnozinu vsech lidi rozdelis na blbce a totalni idioty), nebo mas jeste nejake dalsi kategorie? ;) Jeden muj spoluzak kdysi vystacil se dvema krabickama. Delil lidi na trubce a hovada. Pro normalniho cloveka bylo cti byt klasifikovan za hovado :)


Krabicek mam vic. Tyhle dve jsou predposledni a posledni. Druha od konce jeste umoznuje kroky kupredu a dava malou nadeji, ze jeste existuje moznost sebereflexe a v te posledni jsou lidi u kterych uz nepomuze asi vubec nic.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 únor 2020 - 13:54

  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama