Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11761 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 10:22

Tak já se klidně přiznám, dvakrát za těch 10 let co kešuju jsem použil fotolog a dvakrát jsem se zapsal do "fake" keše. První fake log byl na místě, kam owner plánoval přesunout ztracenou krabičku (keš ale nebyla disable) a byl jsem cca patnáctý. Tam mi owner napsal, že to sice ještě nezveřejnil, ale log je OK - protože tam byla krabka + notýsek. Druhý fake jsem měl kousek za Prahou, tam byly v aleji jabloně a u jedné se dalo parkovat a pěšinka rovnou ke stromu. Po poměrně krátkém čase se ozval owner, že tohle místo je 15 metrů od origo keše. Tak jsem svůj log smazal a při příští cestě kolem jsem svou chybu napravil. Ta tužka je problém, v autě mám krabičku tužek cca 20 kousků + krabičku CWG. Ale pokaždé se nepovede. Je pravda že dva kousky na 9 let kešování není až zas tolik. Kdyby to ownerovi vadilo, tak mě smázne. Třeba já dám přednost fotologu kačera před przněním logbooku klacíkama, otiskama palce ....

Tak nějak, fotolog jsem párkrát použil za situace, kdy byl logbook tak promočený, že se do něj nedalo psát. Občas mám tedy problém s tužkou, tu a tam zapomenu úplně, častěji ve variantě, že někde opřu kolo a dojdu k cachi a tam zjistím, že tužka zůstala v brašně na kole a v cachi není. U cachí v dosahu odpolední vyjížďky na kole jsem se holt párkrát k cachi vrátil s tužkou. Co se prznění logbooku týče, občas se dá narazit na přírodní barviva, už jsem pomocí stébla logoval šťávou z ostružin a nebylo to o nic horší, než kdybych se logoval fixem.

"Fake" cache jsou problém, když někdo nenajde a bez konzultace s ownerem tam plácne vlastní krabičku a pak se střídavě loguje do dvou, už jsem párkrát dodatečně zjistil, že jsem se do něčeho takového logoval. Někdy je nápadné, že je v logbooku nápadná pauza od posledního logu. Jeden owner z okolí takhle dodatečně z různých náznaků zjistil, že adoptoval dvě krabičky, ale na té originální měl DNF. Ovšem také jsem jednou našel dvě krabičky cca 3m od sebe, obsah sesypal do té zachovalejší a tu druhou odvezl.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11762 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 14:19

Edit: reakce na velkyBobik: Přesně, ono se ani tak nejedná o foto otevřeného LOGBOOKU a zda ano nebo ne, ale o foto neotevřené kesky na stromě nebo v úkrytu, ke kterému se True_ nedostane - to je to, o čem je diskuze (respektive snad není ;-), že je 100ně ve formálním rozporu s pravidly a dle mého názoru i se smyslem hry....
A čistě teroreticky, pokud je pro někoho smyslem hry GC dostat se na pěkné místo (nebo třeba sbírat série a obrazce), pak ho asi netrápí, ze se k logbooku nedostane a pošle fotolog. Ale to je podle mě neobhajitelné, protože nemůže vědět, jestli úmyslem ownera nebylo v konkrétním případě udělat třeba právě ten logbook v hlavolamu a vymazlenou krabici. A myslím, že přání a úmysl ownera by se měl ctít na prvním místě, pokud to jen trochu jde, protože jinak se na to tvůrci pěkných keší vyserou, zůstanou nám jen dikyzabod krabice kolem cest a zmizí ta různorodost, kde si každý může vybrat to svoje....

Kdyz nevylezu na strom kde je kes, tak me ani nenapadne logovat FI. Neco jinyho je tiktakovka nebo micro za znackou, ne?
  • -7

#11763 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 14:35

Kdyz nevylezu na strom kde je kes, tak me ani nenapadne logovat FI. Neco jinyho je tiktakovka nebo micro za znackou, ne?

Tak to je uplne totez. Jestli nedosahnes o 1m, nebo o 30m neni zadny rozdil. Proste jsi to nedal. Kdyby ses ke kesi dostal a treba neslo zalogovat protoze je mokrej logbook, pak si s ownerem klidne domluv fotolog. Sice na nej nemas narok, ale na druhou stranu neni asi duvod ho neuznat, je to mezi tebou a ownerem, kes jsi odlovil, jen technicky nebylo mozne zalogovat a nebyla to tvoje vina. Pokud sis na ni nesahnul proto ze ses na misto ulozeni kese nedokazal dostat, nemas na log narok a owner je v podstate povinen ho smazat. Zrovna tohle je bez jakykoliv diskuze.


  • 19

#11764 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 17:54

Proto mají kešky různou obtížnost T, tj. terén. Když je keš na zemi neno lehce dosažitelná, bude mít třeba T2. Ale na značce, na kterou musíš třeba šplhat nebo mít pomůcku, na skalce, kam musíš vylézt atd. bude mít T3 a čím hůř se ke keši dostaneš, případně potřebuješ speciální vybavení, tím má vyšší T. Proto já nebudu mít kešky T5 na stromech či skalách, na které se leze s výbavou, poněvadž na ně nemám. A nenapadlo by mě si zalogovat FI - vidím keš ale je vysoko, kterej blbec to tam dal, tam nedošáhnu, nevylezu a v lepším případě pošle fotku. I takové logy jsem už mnohokrát četl a ownera to nechá v klidu
  • 1

#11765 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 8:49

Proto mají kešky různou obtížnost T, tj. terén. Když je keš na zemi neno lehce dosažitelná, bude mít třeba T2. Ale na značce, na kterou musíš třeba šplhat nebo mít pomůcku, na skalce, kam musíš vylézt atd. bude mít T3 a čím hůř se ke keši dostaneš, případně potřebuješ speciální vybavení, tím má vyšší T. Proto já nebudu mít kešky T5 na stromech či skalách, na které se leze s výbavou, poněvadž na ně nemám. A nenapadlo by mě si zalogovat FI - vidím keš ale je vysoko, kterej blbec to tam dal, tam nedošáhnu, nevylezu a v lepším případě pošle fotku. I takové logy jsem už mnohokrát četl a ownera to nechá v klidu

Samozrejme ze u T5 neloguji FI kdyz nemam vybavu... U T5 (/T4.. proste stromovky) jde o to tam vylezt, kdezto za znackou kam nijak nejde vylezt je to o tom tam dosahnout a taky prumerny dospely clovek tam dosahne, ja ne...
  • -1

#11766 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 8:57

Takhle jsem logoval jednu krabičku na jednom z tatranských velikánů. Asi po roce jsem potkal na jednom eventu autora a bavili jsme se o jeho keši. Ten mi řekl, že to je falešná keš, kterou už několikrát hledal, aby ji odnesl, ale nemohl ji najít. Říkal ale, že je to naprosto v pohodě. Přitom přesně odpovídala nápovědě. Jen to byla větší mikro a velikost byla smallka. A ono upřimně, kolik jste už viděli PETek označených jako small? Já hodně. Naposledy včera. Bohužel kačer pak má občas hodně velký problém rozeznat, co je pravá a co falešná keš, pokud jsou do cca 30 metrů od sebe.                                                                                                               


  • 0

#11767 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 9:00

Když tam nedosáhnu, tak neloguju. Já jsem malej, tak mám taky potíže. Ale třeba si najdu něco pod nohy, jednou jsem si zašel domů pro kyblík, v lese zase hledám kus dřeva, kámen, starou pneumatiku.... A nebo (pokud je na magnetu) sundám klackem, pak na klacek připevním a vrátím. Možností je hodně.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#11768 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 9:50

Mimochodem, jak říkala Zvědavka s tou smycí a použití třeba na značky, to je zajímavé řešení. Chápu to dobře, že ze smyce uděláte prusík, který i na hladké tyči drží? Pak už je jasné, že do takto upevněné smyčky člověk šlápne a dostane se výš.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11769 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 10:44

Bál bych se, že značku vyvrátím.


  • 2

#11770 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 10:56

Pokud nebude prusik drzet, staci omotat jeste jednou. Nebo pouzit rampouchovy uzel, ten bude drzet urcite.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11771 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 11:08

Tezko bude ve meste clovek splhat po znacce? :)
  • 0

#11772 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 11:28

No když owner dá kešku na značku, tak musí předpokládat, že mu na ni kačeři polezou a musí i předpokládat, že to někomu bude vadit. Osobně okolo takové kešky na značce, kam musím vyšplhat, nebo si k ní postavit schůdky/žebřík, jen projdu. Něco jiného je to někde v polích, ale ve městě opravdu nepotřebuju být objektem něčího zájmu. 


  • 2

#11773 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 11:38

Zverinec: to záleží na konkrétním umístění. Většinou nejsou okešované značky na hlavní křižovatce. :)

 

Gorde, nedodal bys příležitostně obrázek k tvému popisu Rampouchového uzlu? Studuju si k tomu i Schwabisch, který je mu podobný, ale zatím si to neumím představit. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11774 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 11:45

Ale jo, je to dalsi z pomnicku. Protoze se da najit docela dobre na webu, nejak me to moc nenuti. Muzes zkusit https://en.wikipedia...ki/Icicle_hitch, ale najde se i animovany navod.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11775 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 13:52

Zverinec: to záleží na konkrétním umístění. Většinou nejsou okešované značky na hlavní křižovatce. :)

Presne. Zalezi na konkretnim pripadu. Jednou se tam da vylizt/vyskocit a pak jsem kousek od České na krizovatce a jsem rad ze dokazu fotit, natoz shanet klacek. Ten mi taky parkrat poslouzil, ale nekde to proste nejde... Osobne nechapu proc nekdo dela micra za znackama... Uzavreme tuto diskuzi, stejna si to bude kazdy dale delat po svem a zalezi na konkretnim pripadu a ownerovi.
  • 0

#11776 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2020 - 9:35

O víkendu jsem našel v Protivíně keš, která tam byla hned třikrát. Jedna byla okousaná od myší, logbook plný, mokrý a plesnivý. Tak tam zřejmě nějaký dobrodinec dal náhradní kešku i s novým logbookem. A další lovec našel zase tu plesnivou a dal tam taky náhradní i s novým logbookem. Koukal jsem na to jako zjara, kam se mám logovat. Někteří se logují pro jistotu do všeho. https://www.geocachi...3e-741ddf15e58e


  • 0

#11777 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2020 - 9:40

Owner od 23.11.19 nereaguje na NM a pak se není čemu divit


  • 0

#11778 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2020 - 18:12

Smrku, to je keš, kterou jsem lovila téměř před dvěma roky. Že jsou tam tři kešky je děs, schválně se podívám, kdy byl owner naposledy přihlášený.

Aha,KKčko je dost aktivní, to je divné, že nereaguje takovou dobu. Dnes byl přihlášený, zkus mu poslat mail přes profil. Měla jsem za to, že se o své keše stará.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 05 srpen 2020 - 18:18

  • 0

#11779 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 8:37

Tohle je přesně ta chvíle, kdy je na místě NA log.


  • 4

#11780 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 11:04

Kouknul jsem na jeho kešky a vidím že místo údržby rovnou archivuje. Plno kesek ale archivoval i v jednom dni bez předchozích "osklivych" logů. Prostě FI,FI...Archiv

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 06 srpen 2020 - 11:04

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama