Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#1181 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 6:22

Já si vždycky pomyslím "Ty mě taky..." a hned je veseleji.

 

Asi také začnu praktikovat B)

 

Domluv se s Jackou a zařízněte rituálně to půlkoťátko :D :D :D

 

Nechám to raději na celé, kde bych taky sháněl půlkoťátko... :D

 

-     -     -     -     -

 

I ta jedna věta ,,Díky za keš" je daleko lepší než TFTC... :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 October 2013 - 6:24

  • 0

#1182 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 6:27

A to jsem si doposud myslel, že TFTC znamená to samé jako díky za keš.  :o


  • -1

#1183 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 6:40

A to jsem si doposud myslel, že TFTC znamená to samé jako díky za keš.  :o

 

Pro někoho ne. ;) A konec tady, dneska půjdu už jenom do druhého koutku (toho radostného). :) :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 October 2013 - 6:40

  • 0

#1184 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 6:58

Nejhorší je DZK, za to bych fakt už vraždil :lol:  To už radši to TFTC. 


  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#1185 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 7:19

Domluv se s Jackou a zařízněte rituálně to půlkoťátko :D :D :D

 

Pozdě, moje půlkoťátko to už má za sebou i s ocáskem :D! Včera odpoledne tramvajový most v Tróji!


  • -1

#1186 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 9:07

Pozdě, moje půlkoťátko to už má za sebou i s ocáskem :D! Včera odpoledne tramvajový most v Tróji!

Tak to gratuluju - ale spíš to patří naproti :)   Trápilo se hodně ?

Já budu rád, když to moje první půlkotě bude do konce roku.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 30 October 2013 - 9:15

  • 0

#1187 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 9:18

Tak logovat se dá i druhý den. Nebo i klidně za měsíc.
....

 
Nedá :-(
 
Včera jsem si dvakrát musel grabnout zpátky TB http://coord.info/TB4KQDP, abych ho mohl dologovat do keše, kam jsem ho vložil.
Nevím, co je tak nepochopitelné na tom, že neloguju keše do tří do rána, ale v klidu si to nechám na další večer.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1188 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 10:18

Zkratky se mi taky moc nelíbí. Ale co člověk nadělá...

Bohužel ani krásná keška na krásném místě neznamená, že nebude krátký log typu "díky za keš".


  • 0

#1189 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 10:20

 
Nedá :-(
 
Včera jsem si dvakrát musel grabnout zpátky TB http://coord.info/TB4KQDP, abych ho mohl dologovat do keše, kam jsem ho vložil.
Nevím, co je tak nepochopitelné na tom, že neloguju keše do tří do rána, ale v klidu si to nechám na další večer.

 

To mi říkej... Jel jsem loni do Švédska, do jedné keše jsem dal TB s lístečkem , že stihnu zalogovat tak za týden, ať počká (anglicky)... Nebyla moc navštěvovaná, tak 1-2x do týdne. Jako naschvál nějaký Němčour ho grabnul druhý den... A měsíc TB vozil sebou, aby nakonec z Čech docestoval do Němec....

 

PS.: TB nebyl můj...


  • 0

#1190 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2013 - 12:51

Bude zima, bude mráz... Jestlipak jste se už objednali do pneuservisu na přezutí geopneumatik? A koupili kapalinu do ostřikovače (např. teď bude akce v Lidlu)?

 

To já mám - přezouvala jsem, protože jsem zároveň potřebovala vyklepat bouchlý ráfek, a kapaliny do ostřikovače mám doma kanystřík z minulý akce. ;)


  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#1191 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1865 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2013 - 18:22

Měli byste si, owneři, zvyknout, že dostáváte takové logy, jaké si zasloužíte. Logy jsou vizitkou keše, chcete-li lepší logy, musíte si je zasloužit. Na tuctovou keš patří tuctový log, chcete-li vyjímečné logy, tak založte vyjímečnou keš. Takových vlhkých špinavých poloprázdných krabic zabalených do poloschnilých smradlavých igeliťáků, jaké sami máte, nejsou jenom tucty, jsou jich stovky nebo tisíce, až dokážete udělat něco lepšího, než svoji keš přiřadit k těm ostatním tuctovým, tak můžete očekávat lepší logy.  :ph34r:

V tomhle to ale myslím není.  :huh:

Mám kešku, není to vlhká špinavá poloprázdná krabice zabalená do poloshnilých smradlavých igeliťáků a přesto i u ní mám logy stylu TFTC.

Naproti tomu já sama umím napsat hezký log ke kešce, která je vlhká špinavá poloprázdná krabice zabalená do poloshnilého smradlavého igeliťáku (mnohdy za to ani nemůže owner, igeliťáky občas rádi dodávají k nezabalené krabičce samotní kačeři), zvlášť, když jí najdu někde venku v přírodě, na krásném, zajímavém místě. Mnohdy to bývají staré krabičky, na špatně přístupných místech, ale o to větší udělají radost. A že jsou tuctové? Vůbec nevadí! Jde přece hlavně o to hledat a najít! O tu radost z nálezu. 

Sebedokonalejší a kdoví jak vyšperkovaná krabička nakonec stejně v přírodě po nějaké době utrží své zákonité vady na kráse. A absolutně ownerem neudržovaná krabička, ta stejně po čase skončí v propadlišti dějin. 


  • 6
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#1192 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2013 - 20:21

Nejhorší je DZK, za to bych fakt už vraždil :lol:  To už radši to TFTC. 

Tak to teda ne. Z té angličtiny abychom se jednou nepodělali, OMG. Ale za prd stojí stejně oboje logy.


  • 2

#1193 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2013 - 20:39

Tak to teda ne. Z té angličtiny abychom se jednou nepodělali, OMG. Ale za prd stojí stejně oboje logy.

Také mám raději češtinu a proto mi anglické zkratky nikdy nepřirostly k srdci.

 

A kde můžu používám zápisník místo logbook, autor místo owner atd. Vždyť přece čeština je tak krásná :-) 


  • 2

#1194 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2013 - 21:12

Alf Gang: Připojuju svůj podpis, dvakrát podtržený, k tomu, cos shamanovi3 odpověděla.  I "obyčejné" věci kolem nás dokážou rozdávat potěšení a naše slovo si zaslouží. 

 

Jinak pozor - autor a owner se sice mnohdy berou jako synonyma, ale já, ač také dávám přednost tomu prvně jmenovanému, se je snažím přesně rozlišovat. Nemusí totiž být autor a owner nutně jedno a totéž. Jsem kupř. ownerem keše, na jejímž autorství mám podíl nulový, a naopak mám autorsky prsty v desítkách, spíš stovkách keší, jejichž ownery mnohdy ani neznám. :D S Romanem_Jaroměř souhlasím v tom, že kolikrát se přinutím napsat něco najust česky nebo oprášit ze slovního šatníku nějaké slůvko zralé na červenou knihu ohrožených druhů, třebas se "na jazyk" zrovna víc dere výraz současnější či cizokrajný. Ale někdy schválně i naopak. Ale to je jen takové hraní si a psavecké žonglování. On jazyk je stejně především to, co se mluví, ne to, co se píše, a na způsob mohutné plynoucí řeky - svou cestu a koryto si najde a prorazí, přičemž i ta cizí slovíčka pohltí a strhne do svého proudu jako nic. Koneckonců i takové pěkné české slovo jako košile bylo ještě před tisíci let latinské... :)

 

No a abych se pěkně držel depresivní linie: Dneska kvůli časnější tmě jen jedna keš z plánovaných dvou a pak místo procházky na čerstvém povětří přes les domů už nezbývá, než to brát vlakem (a i na ten doklopýtat je zážitek, protože pro šeroslepého člověka jsou lucerny přes veškerý svůj účinek pomalu víc od toho, aby si o jejich sloupy otloukal čelo, než aby viděl,chodník :) ). Takže prosím nezkoušejte mě dojmout historkami o nebohých zmatených kravách a "přirozeném" čase. Nekešuju před snídaní, ale před večeří a sakramentsky mi na to ta hodina světla chybí... A dneska prvně už mě při motání logbooku znatelně zábly prsty. .Ale zase bráno z té lepší stránky - ani jednoho komára či jiného krvesajného trapiče už se v tom lese nenatrefilo. Alespoň za to tedy rádi.


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 01 November 2013 - 21:35

  • 3

#1195 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2013 - 8:33

Tak nějak nechápu některá Alkeho jednání. Byl jsem na jedný jeho keši dal k logu pár fotek, celkem podobných jako tam mají někteří jiní. A ráno koukám fotky smazaný prý jako spoiler. Tak to mi fat hlava nebere, kdyby tam byla fota kde je vidět číselnej kod k zámku nebo podobně, ale fotka malé dcerky jak hází a jak drží propriety to mi fakt nejde do hlavy.


  • 0

#1196 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2013 - 10:24

 Koneckonců i takové pěkné české slovo jako košile bylo ještě před tisíci let latinské... :)

A nebo krásné staročesky archaické slovo fěrtoch, že?

 

Nekešuju před snídaní, ale před večeří a sakramentsky mi na to ta hodina světla chybí..

Zato pro mě pomalu nastává to požehnané období, kdy zas po roce budu snad moci odmazat nějakou tu nočku z okolí HC... pokud začnu v půl čtvtý odpoledne :D! Žel, ty Hraběnky se do hodiny obvykle nestihnou, budu to zas muset brát na několikrát. Že bych navrhla posun zimního času ještě o hodinu nazpátek?


 

.


  • 0

#1197 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2013 - 5:22

... A že jsou tuctové? Vůbec nevadí! Jde přece hlavně o to hledat a najít! O tu radost z nálezu. ...

Já jsem rád, že si tu někdo kromě mě dokázal vůbec přiznat tu skutečnost, že je 99 % krabic tuctových (a tím nemyslím pouze jejich fyzický stav). Každej kdo trochu přičichne k geocachingu a najde dvě tři keše, tak se žene do zakládání vlastních keší, pak je z toho akorát skrývání odpadků v přírodě. Všude je už překešováno, revívři by měli zakládání nových keší zastavit a počkat, až se uvolní místo po tom boomu v zakládání tuctových keší, který v posledních letech nastal. Brzo si stejně budou muset přiznat, že je třeba uvažovat o nějakém STOP stavu, nebo začnou mudlové o ukryté krabice nechtěně zakopávat na každém druhém kroku a k tomu snad nenechají dojít. 

Radost z nálezu je subjektivní dojem, tu radost snad ani nemůže mít normální člověk pokaždé, zaujmout ho dnes mohou mezi tím množstvím tuctových krabic pouze vyjímečné věci a vyjímečné zážitky. Když najde kvůli veliké hustotě kešek deset krabic za den, tak z toho snad nemůže mít desetkrát radost, radost je pocit podvědomý a člověka k němu nemůžeš přinutit nějakou poučkou, že je slušnost až skoro povinnost napsat u každé krabice dlouhý děkovný a oslavný log. Už ze samotného faktu, že je možno odlovit na jízdním kole klidně i deset krabic denně, může mít člověk akorát tak smutek, depresivní náladu a ne radost. Nález tuctové krabice rozhodně není žádný vyjímečný zážitek, stala se z toho norma, alespoň pro mě. Vyjímečné už jsou vlastně jen ty archivované kešky, protože zatím jich je pouze pár a moc lidí o nich neví. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 03 November 2013 - 5:51

  • -12

#1198 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2013 - 7:06

Já jsem rád, že si tu někdo kromě mě dokázal vůbec přiznat tu skutečnost, že je 99 % krabic tuctových (a tím nemyslím pouze jejich fyzický stav). Každej kdo trochu přičichne k geocachingu a najde dvě tři keše, tak se žene do zakládání vlastních keší, pak je z toho akorát skrývání odpadků v přírodě. Všude je už překešováno, revívři by měli zakládání nových keší zastavit a počkat, až se uvolní místo po tom boomu v zakládání tuctových keší, který v posledních letech nastal. Brzo si stejně budou muset přiznat, že je třeba uvažovat o nějakém STOP stavu, nebo začnou mudlové o ukryté krabice nechtěně zakopávat na každém druhém kroku a k tomu snad nenechají dojít. 

Radost z nálezu je subjektivní dojem, tu radost snad ani nemůže mít normální člověk pokaždé, zaujmout ho dnes mohou mezi tím množstvím tuctových krabic pouze vyjímečné věci a vyjímečné zážitky. Když najde kvůli veliké hustotě kešek deset krabic za den, tak z toho snad nemůže mít desetkrát radost, radost je pocit podvědomý a člověka k němu nemůžeš přinutit nějakou poučkou, že je slušnost až skoro povinnost napsat u každé krabice dlouhý děkovný a oslavný log. Už ze samotného faktu, že je možno odlovit na jízdním kole klidně i deset krabic denně, může mít člověk akorát tak smutek, depresivní náladu a ne radost. Nález tuctové krabice rozhodně není žádný vyjímečný zážitek, stala se z toho norma, alespoň pro mě. Vyjímečné už jsou vlastně jen ty archivované kešky, protože zatím jich je pouze pár a moc lidí o nich neví. 

1...já mám radost z každé nalezené krabičky... takže podle tebe nejsem normální?...

2...proč se tedy geocachingem zabýváš, když 99% krabiček považuješ za tuctové?...


  • 4

#1199 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2013 - 9:46

Jinak k tematu: pri pohledu z okna me postihla deprese jako prase...:-/

To je dost brzy ne ? Vezmi to z lepší stránky - ideální čas na přípravu nových netuctových keší a vymazlených listingů :)


  • 4

#1200 Gribojedov

Gribojedov

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2013 - 10:59

Já jsem rád, že si tu někdo kromě mě dokázal vůbec přiznat tu skutečnost, že je 99 % krabic tuctových (a tím nemyslím pouze jejich fyzický stav). Každej kdo trochu přičichne k geocachingu a najde dvě tři keše, tak se žene do zakládání vlastních keší, pak je z toho akorát skrývání odpadků v přírodě. Všude je už překešováno, revívři by měli zakládání nových keší zastavit a počkat, až se uvolní místo po tom boomu v zakládání tuctových keší, který v posledních letech nastal.

blablabla

 

Shamane3,
Jsi Dost Inteligentní.
Dostáváš Opakovaně
Provokačními Reakcemi Další Egomaniaky, Leckdy Elegantně.
Ale
Holt Nepíšeš Extra Distingovaně.


  • 12




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama