Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12521 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2023 - 13:31

To mě tak moc nepřekvapuje. Zažil jsem i případ, kdy jisté identifikační číslo v PROFI aplikaci bylo moc dlouhé na integer, tak ho dali float, A pak místo koncové 1 bylo 0.99994 a pochopitelně se to nespárovalo s dalšími údaji. Chybička na pár kliků opravy, ale divili jsme se, proč nám to něco neukazuje.

Samozřejmě nevím, co je příčinou, ale nemusí to být jejich vina. Pamatuju řešení dost podobného problému a schválně jsem otestoval, v prohlížeči stále je. Viz. https://stackoverflo...l-numbers-issue

 

Stačí v debuggeru prohlížeče pustit:

console.log(762.2+300.2) -- výsledek je 1062.4

console.log(762.2+300.1) -- výsledek je 1062.3000000000002

 

Ano, máš samozřejmě pravdu, že přidat zaokrouhlování problém vyřeší. Ale pokud na vstupu ověřuješ číslo na 1 desetinné místo, napadne Tě výsledek zaokrouhlovat? Navíc když to dělá jen na některé vstupy, takže to při testování nemusíš vidět :-).


  • 0

#12522 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2023 - 17:04

Koukám na jednu keš, která má souřadnice ... E 014° 39.120. To by nebylo tak zajímavé, ale že Groundspeak má v GPX  lon="14.651994" a v API lon="14.6519945" mě trochu udivuje :o . Neboť je to správně lon="14.652" (přesně!). No, ještě že neprovozují třeba banku nebo lety do kosmu :P

To je toho. Podle obojích souřadnic jí najdeš. Nebo nenajdeš. Ale je to jedno. Mě kdysi jeden známej vyprávěl jak se mu povedlo převést seznam s telefonníma číslama na float a zaokrouhlit na 2 desetinná místa. Ten už si nezavolal nikam :)


  • 1

#12523 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2023 - 10:37

Tak tady nešlo o hledání, spíš technické podivení se nad tím, co s těmi čísly vyvádějí, když zrovna u tohoto čísla ani běžné zkreslení formátu mantisa+exponent k jimi prezentovanému výsledku nevede.


  • 0

#12524 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2023 - 20:05

Dneska jsem zveřejnil své LABky. A mám malou geodepresi. 

Na statistice je krásně vidět, že když jsou otázky na číslo, které je z nižších jednotek, tak to část kačerů prostě natipuje aniž by tam byli. Že používají falešnou GPS v mobilu.

Kde to jde vidět? 
Za prvé na dvou stagích je 11 odlovů a na zbytku jen 8! Ty dvě stage zrovna mají jako odpověď číslo.
Za druhé na "FTF" na jednotivých stagích. Kde jsem je obcházel s prvními kačery a jednu odlovil někdo jiný, který tam vůbec nebyl! Sni-mek-obrazovky-2023-12-17-v-19-52-58.
 


  • 0

#12525 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2023 - 10:56

Dneska jsem zveřejnil své LABky. A mám malou geodepresi.

Na statistice je krásně vidět, že když jsou otázky na číslo, které je z nižších jednotek, tak to část kačerů prostě natipuje aniž by tam byli. Že používají falešnou GPS v mobilu.
Kde to jde vidět?
Za prvé na dvou stagích je 11 odlovů a na zbytku jen 8! Ty dvě stage zrovna mají jako odpověď číslo.
Za druhé na "FTF" na jednotivých stagích. Kde jsem je obcházel s prvními kačery a jednu odlovil někdo jiný, který tam vůbec nebyl! Sni-mek-obrazovky-2023-12-17-v-19-52-58.

Vítej v realitě. Pokud chceš alespoň chvíli mít poctivé odlovy, nemůžeš dávat otázky, kde je odpovědí jednoduché číslo. Výhledově se publikací odpovědí na serverech temné strany a gaučovým odlovům stejně nevyhneš, ale složitějšími odpověďmi tuto skutečnost alespoň oddálíš. Navíc jsou i kačeři, co berou labky jako mysterku. Je lepší se tím netrápit.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 18 prosinec 2023 - 10:59

  • 2

#12526 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2023 - 13:48

Vítej v realitě. Pokud chceš alespoň chvíli mít poctivé odlovy, nemůžeš dávat otázky, kde je odpovědí jednoduché číslo. Výhledově se publikací odpovědí na serverech temné strany a gaučovým odlovům stejně nevyhneš, ale složitějšími odpověďmi tuto skutečnost alespoň oddálíš. Navíc jsou i kačeři, co berou labky jako mysterku. Je lepší se tím netrápit.

Já to věděl, ale myslel si, že ty falešné GPS jsou už nějak pořešeny.
Zjistil jsem, že nejsou. 
U mých předchozích 3 sérii mám otázky na barvy nebo na nějaké složité nápisy na místě.
Tady jsem dal dvě fakt číslo do 50. COž taky někdy tipuju, ale nejprve se do zóny fyzicky dostavím. Vzpomínám is na nějakou Labku, co jsem odlovil ve vlaku Praha - Beroun.

No nic, vylil jsem to ze sebe a jdeme dál :-)
Pěkné svátky a hodně zdraví.
 


  • 0

#12527 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2023 - 16:05

Evidentně to nemají pořešené , i když to ohlídat není složité. Rozumím tomu, že řeší důležitější změny než hlídat někoho, kdo se snaží sám sebe podvést.
  • 1

#12528 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2023 - 17:41

Já chápu, že někoho třeba baví hledat krabičky a u netradiček používá různé "zkratky", aby se k nim dostal. Ale u LABek, kde je výsledkem jenom nějaký bod v databázi? Ti lidi musí mít děsně smutný život, když ho tráví gaučovým sběrem zcela bezcenných bodů. Jako owner bych to asi vůbec neřešil.


  • 4

#12529 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2023 - 11:56

Občas jsem raději, že je někdy otázka na nějaké to číslo. Protože občas ty složité nápisy, kdy člověk neví, co tam má napsat, je hrozné.  To se alespoň dá natipovat. Zvlášť, když člověk jde s rodinou a děti nemají zrovna náladu na to, aby člověk stál 5 minut a zkoušel psát do mobilu různé odpovědi. Zkoušejte pak na místě na otázku "co vidíte za zvíře" zkoušet psát "beránka" "beranka" "ovečku" "ovecku". "ovecka" apod., když nakonec prošel "beranek".

 

V cizině jsem byl dokonce docela rád, že falešnou polohu jde použít, protože jsem ji používal docela často - připravil jsem si totiž překlad otázek už před výletem. Jinak bych na místě měl často docela problém s odpovědí. V terénu jsem měl pak připraveno, co mám zjišťovat a zadával jsem tak rovnou odpovědi.


  • 2

#12530 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2023 - 13:19

Občas jsem raději, že je někdy otázka na nějaké to číslo. Protože občas ty složité nápisy, kdy člověk neví, co tam má napsat, je hrozné.  To se alespoň dá natipovat. Zvlášť, když člověk jde s rodinou a děti nemají zrovna náladu na to, aby člověk stál 5 minut a zkoušel psát do mobilu různé odpovědi. Zkoušejte pak na místě na otázku "co vidíte za zvíře" zkoušet psát "beránka" "beranka" "ovečku" "ovecku". "ovecka" apod., když nakonec prošel "beranek".

 

V cizině jsem byl dokonce docela rád, že falešnou polohu jde použít, protože jsem ji používal docela často - připravil jsem si totiž překlad otázek už před výletem. Jinak bych na místě měl často docela problém s odpovědí. V terénu jsem měl pak připraveno, co mám zjišťovat a zadával jsem tak rovnou odpovědi.

Jako já jsem taky rád za jednoduchou otázku na číslo. 
Ale VŽDY kolem stage projdu, aby se mi otázka otevřela. Jak jsem psal výše využil jsem toho i ve vlaku.

A letos na dovolené, DÁN-ŠVE-NOR, jsem vše co jsem minul rozhodně neodlovil, protože někdy jsem nepochopil překlad nebo nenašel odpověď. Štve pes!
I tak jsem jsem tam odlovil 95 LABek, což bych nikdy ve fyzických keškách nedal.
Ale to je úhel pohledu na hru.

S tím, že falešná poloha není vyřešena už jsem se smířil a jako owner tomu umím čelit.
Spíš mě štve stálá neochota aplikace udržet se na konkrétní LABstagi při překlikávání mezi aplikacemi. Vždy se mi hodí na základní mapu a já se musím zase proklikat.
 


  • 0

#12531 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2023 - 7:49

Některé odpovědi vyžadují tolik hledání na netu, že to se v terénu s jedním mobilem nedá. Třeba jak se něco řekne bulharsky, když na wiki je asi 20 synonym. To dohledávám zpětně, když jsem si odemknul zónu. Tím, že jsem v ní byl a poznal jsem, že to v terénu nedám. Někdy je to opravdu jen tipovačka, jako třeba kolik let bylo ownerovi, když to zakládal. Ale teď chodím pořád kolem jedné stage nočky a nic. Je tam někde číslo, ale nevidím ho ve dne ani v noci. A může být i trojciferné, nebo římské, nebo slovní... Ostatní z těchto několika sérií jdou najít v pohodě.

A tu falešnou GPS neznám, ale dovedu si představit její využití. Na testování když bych něco podobného vyvíjel. Pokud je nějaká aplikace, co vnutí nějaké číslo přímo do systému, bude se to všem aplikacím jevit jako skutečná poloha.  Jako když jsem měl mobil, který kecal a všechno mi ukazovalo, že stojím uprostřed rybníka.


  • 1

#12532 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2023 - 17:57

Polsko hlásí rozsáhlé anomálie signálu GPS, piloti dostali varování

 

https://www.idnes.cz...zahranicni_pitt

Jestli to postihne i u nás, tak to bude na depku.


  • 0

#12533 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2023 - 9:17

Polsko hlásí rozsáhlé anomálie signálu GPS, piloti dostali varování

 

https://www.idnes.cz...zahranicni_pitt

Jestli to postihne i u nás, tak to bude na depku.

 

Tak si raději vezmi s sebou i papírovou mapu :-), v dávné době cestování zvládli i bez GPS


  • 2

#12534 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2024 - 14:09

Dnes stačí offline mapy.cz. Podle toho se dá orientovat stejně jako podle papírové mapy. Tedy, pokud máš elektřinu:-).


  • 1

#12535 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2024 - 15:54

Tak jsem včera asi po třech letech lovil keše s telefonem, neb jsem obě GPS zapoměl na chaloupce. První a druhá keška v poho, třetí byla v údolí směrem k berounce a ejhle. Není signál, tím pádem nejsou mapy není keška. Zase dlouho nepoužiju telefon na lovení keší. :-(


  • -2

#12536 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2024 - 22:35

Kdyby nebyly jen mapy, je to v pohodě... Ale díky GPS, kde mám většinou data o keších off-line, nemám je nahrané off-line v mobilu. A tam tahám vše on-line, takže pak je problém, když u keše není signál. To pak nejsou ty souřadnice a to je hlavní...

Že není on-line mapa by vůbec nevadilo. Na to mám off-line mapy.cz. Když jsou off-line mapy a souřadnice, tak se dá občas hledat i jen podle nich i bez signálu GPS. Horší je, že už několik let jsem línej rozchodit si na mobilu aplikaci pro off-line hledání keší...


  • 0

#12537 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2024 - 15:09

Ono by to chtělo taky používat trocha mozek. Ale stačí vypadnout kus za město a s datama může být problém, stačí údolí a kačer je bez signálu. Pamatuju taky v lesích u Karlových Varů, kde nebyl ani telefonní signál.


  • 0

#12538 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2024 - 10:26

Tak jsem včera asi po třech letech lovil keše s telefonem, neb jsem obě GPS zapoměl na chaloupce. První a druhá keška v poho, třetí byla v údolí směrem k berounce a ejhle. Není signál, tím pádem nejsou mapy není keška. Zase dlouho nepoužiju telefon na lovení keší. :-(

 

Však na lov s GPS se musíš taky připravit doma, ne? wink.png (Myslím tím stažení mapy a keší offline.)


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12539 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2024 - 12:14

Však na lov s GPS se musíš taky připravit doma, ne? wink.png (Myslím tím stažení mapy a keší offline.)

Jaký smysl má tvůj příspěvek?


  • 0

#12540 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2024 - 13:17

Že za nefunkčnost mimo síť nemůže telefon jako takový, ale neexistence stažení keší a map do něj, stejně jako bez tohoto nefunguje GPS? :-)


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka