Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12501 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 12:16

Ta podobnost logů je Log Similarity na stránce https://project-gc.c...cs/ProfileStats . To je zajímavá věc. Nevím, jak to počítají, já od začátku na GC píšu ke každé keši zvlášť log a mám tam dlouhodobě 23%. Kopírovači mívají nad 50%, teď jsem narazil dokonce i na 84%.

 

Já mám 47% a to rozhodně logy nekopíruji - respektive mám vždy úvodní informaci o pořadí a času nálezu a na konci poděkování za keš, které dávám z šablony. Vždy doplním individuální text k dané keši. Ale často spíše kratší, pokud se nejedná o extra zážitek. Takže asi Log Similarity je zkreslená tou šablonou a kratšími logy. 


  • 2

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#12502 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 12:51

Ta podobnost logů je Log Similarity na stránce https://project-gc.c...cs/ProfileStats . To je zajímavá věc. Nevím, jak to počítají, já od začátku na GC píšu ke každé keši zvlášť log a mám tam dlouhodobě 23%. Kopírovači mívají nad 50%, teď jsem narazil dokonce i na 84%.

 

Ale někteří si této statistiky všimli. Tady v našem okolí je jeden talent, který log doplní textem přibližně na téma keše odněkud zkopírovaným. Log je vždy jiný, přitom dlouhý, aby dosáhl na odznáček. :)

 

Je to škoda, tohleto plevelení logů. Owner by si obvykle rád početl o zajímavých zážitcích při odlovu jeho keše. Místo toho dostane stručný souhrn třídenní expedice. Nicméně nakonec často bývá zmínka o jeho keši: "Na cestě jsme odlovili mnoho zajímavých keší. TATO JE JEDNA Z NICH!" :D

Jo, to je ono. Mám 24%.

Zkusil jsem tam zadat jednoho experta-pleveliče, ale "výpočet trval příliš dlouho".

 

"Owner by si obvykle rád početl o zajímavých zážitcích při odlovu jeho keše." - ano, tak to má být podle pravidel této hry.

 

 


  • 0

#12503 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2023 - 13:17

U mě je procento shody docela vysoké, což je dáno více faktory jakými jsou například mé logy v zahraničí nebo užívání shodné šablony v rámci něčeho jiného. Osobně mi nevadí, když někdo ve svém logu zmíní, že se někam vydal a ve stručnosti nastíní, co všechno navštívil. I já toto praktikuji u svých logů. Beru své logy i jako jakýsi stručný bodový deník a možnost se díky tomu pak zpětně se podívat kdy a v rámci čeho jsem nějakou keš hledal. Když mě nějaká keš zaujme, rád se rozepíšu více. Nicméně je mi milejší, když někdo napíše nedlouhý log a zmíní v něm výše uvedené s informací, že je má keš v pořádku, než aby k tomu připojil obrázek z emotikonů, dvoustránkový nesouvisející popis počasí nebo článek z Wikipedie.
  • 2

#12504 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 8:18

 Nicméně je mi milejší, když někdo napíše nedlouhý log a zmíní v něm výše uvedené s informací, že je má keš v pořádku, než aby k tomu připojil obrázek z emotikonů, dvoustránkový nesouvisející popis počasí nebo článek z Wikipedie.

Ano, i jen TFTC mě jako ownera potěší více, než zmíněné nesmysly. Je to aspoň krátké a vyjadřuje se to nějak ke keši, byť zcela minimalisticky.

Když někdo nechce/neumí psát něco k odlovu dané keše, tak je milé, když je aspoň stručný...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 05 září 2023 - 8:29

  • 0

#12505 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 9:03

Pro více legrace svůj spamtext zašifrujte.
Stává se, že se podmínky kolem keše zhorší, zaroste trním, stavební úpravy, nepřesné souřadky, problém na stage, atp., prostě krabka je těžko k nalezení. To pak nebožáky hledající extrahinty v návštěvních zápisech ještě víc zdrží.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12506 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2023 - 6:06

.. Owner by si obvykle rád početl o zajímavých zážitcích při odlovu jeho keše. ...

Vzhledem k tomu, že počet keší již dávno přesáhl rozumnou mez, všechny jsou víceméně na jedno brďo, nemůže se kačerovi při odlovu už nic zajímového přihodit. Lovení je dnes taková nudná "rutina". Trochu zajímavější je, když se loví archivní keše, samozřejmě jen ty, co jsou několik let od posledního nálezu. 


  • -2

#12507 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2023 - 10:12

Naštěstí většina kačerů ví, že není nutné lovit nudné keše, že díky tomu, že počet keší již dávno přesáhl rozumnou mez je rozumný počet keší, kde nehrozí rutina.

Jaký si to uděláš, takový to máš :P


  • 7

#12508 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2023 - 9:24

A kde najdu alespoň jednu cache, ke které každý kačer loguje zajímavé zážitky? 


  • 0

#12509 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2023 - 19:30

Třeba tady?: https://coord.info/GLTXYR92


  • 2

#12510 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2023 - 22:25

No nevím, vzpomněl jsem si na to přísloví o házení perel sviním….

 

https://www.geocachi...77-9858901d2312

 https://www.geocachi...93-55f8d962f74d 

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12511 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2023 - 23:54

Mám menší dilema, které tak nějak spadá do tohoto vlákna. Natrefil jsem pro prohlížení mapy na kešku, která se dle logů už asi docela dlouho loguje fotkami z místa, kde se má nacházet. Problém je, že nejde o virtuálku, ale o klasickou fyzickou krabičku. Nicméně je to keška stará, a to vcelku dost. A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...


  • 0

#12512 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 5:49

A kde najdu alespoň jednu cache, ke které každý kačer loguje zajímavé zážitky? 

Né že bych se chtěl chlubit vlastními logy, ale na tenhle zážitek fakt nejde zapomenout :D :lol:

https://www.geocachi...fa-7e7e51ac97ab

 

Kdo keš nezná, je umístěna na šraňkách na železničním přejezdu a vyzvednout/vrátit ji lze jen v okamžiku, kdy jsou závory spuštěny dolů, což zrovna zde je vždy jen na velmi krátkou dobu.


Tento příspěvek byl upraven od Laminátka240: 18 září 2023 - 5:54

  • 1
Lamin%C3%A1tka240.png

#12513 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 5:51

Mám menší dilema, které tak nějak spadá do tohoto vlákna. Natrefil jsem pro prohlížení mapy na kešku, která se dle logů už asi docela dlouho loguje fotkami z místa, kde se má nacházet. Problém je, že nejde o virtuálku, ale o klasickou fyzickou krabičku. Nicméně je to keška stará, a to vcelku dost. A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...

Která to je? Jestli autor není aktivní, nedalo by se tam umístit nějakou náhradní krabičku?


  • 1
Lamin%C3%A1tka240.png

#12514 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 6:22

... A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...

Já mám v tomto případě poměrně radikální názor. Stáří není zásluha. Jestliže keška nefunguje tak, jak by měla, a owner s tím nic nedělá (bez ohledu na důvod), pak šup s ní do archivu, ať tam třeba může někdo udělat nějakou novou. Nechápu ten falešný sentiment k něčemu, co už prakticky neexistuje.
  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12515 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 9:07

Mám menší dilema, které tak nějak spadá do tohoto vlákna. Natrefil jsem pro prohlížení mapy na kešku, která se dle logů už asi docela dlouho loguje fotkami z místa, kde se má nacházet. Problém je, že nejde o virtuálku, ale o klasickou fyzickou krabičku. Nicméně je to keška stará, a to vcelku dost. A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...

Kouknul jsem na jednu cca 22 let starou keš, ale u ní jsou standardní logy, takže to bude jiná.

Sice mám taky názor, že stáří není zásluha, ale respektuji názory jiných. Pokud na onu keš chodí kačeři kvůli jejímu stáří, tak by bylo vhodné třebas na nějakém eventu domluvit se s někým, kdo bude neoficiálně dělat údržbu keše.


  • 1

#12516 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 10:24

A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...

Úplně normálně nahlásit logem NA. Nemám s tím vůbec žádný problém a už jsem to tak několikrát udělal, když jsem něco hledal a byla tam dlouho keška s DNF logy nebo jak ty píšeš fotology.


  • 2

#12517 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 13:14

Mám menší dilema, které tak nějak spadá do tohoto vlákna. Natrefil jsem pro prohlížení mapy na kešku, která se dle logů už asi docela dlouho loguje fotkami z místa, kde se má nacházet. Problém je, že nejde o virtuálku, ale o klasickou fyzickou krabičku. Nicméně je to keška stará, a to vcelku dost. A co teď, upozornit na ni vyšší místa nebo to přejít, jak to dělaji víceméně všichni? Nechce se mi sprovodit ze světa dnes už historickou kešku...


Pokud chceš keš zachránit, kontaktuj ownera. Pokud už nehraje, tak ti asi nezbude nic jiného, než keš sám (pokud si jsi jistý umístěním) obnovit. Jinak je NA log zcela správný postup.
Mimochodem, jak je ta keš stará?
  • 2

#12518 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2023 - 21:36

Pokud na onu keš chodí kačeři kvůli jejímu stáří, tak by bylo vhodné třebas na nějakém eventu domluvit se s někým, kdo bude neoficiálně dělat údržbu keše.

A v tom je právě ten problém. Ti kačeři už nechodí na tu keš, ale pouze na místo, kde kdysi ta keš byla a už není. Tam něco vyfotí a vesele se zalogují, aniž by keš našli. Přitom to místo je tímto chováním zbytečně blokováno.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12519 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2023 - 9:10

Koukám na jednu keš, která má souřadnice ... E 014° 39.120. To by nebylo tak zajímavé, ale že Groundspeak má v GPX  lon="14.651994" a v API lon="14.6519945" mě trochu udivuje :o . Neboť je to správně lon="14.652" (přesně!). No, ještě že neprovozují třeba banku nebo lety do kosmu :P


  • 1

#12520 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2023 - 12:28

To mě tak moc nepřekvapuje. Zažil jsem i případ, kdy jisté identifikační číslo v PROFI aplikaci bylo moc dlouhé na integer, tak ho dali float, A pak místo koncové 1 bylo 0.99994 a pochopitelně se to nespárovalo s dalšími údaji. Chybička na pár kliků opravy, ale divili jsme se, proč nám to něco neukazuje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka