Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12461 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 0:01

Stačilo by dát odkaz na keš Čochtan a každému tady by určitě bylo jasné, co se na ní v sobotu událo - kdybych tam ovšem logy těch 8 „hráčů“ ponechal – ale snadno to vysvětlí přiložený obrázek všech logů pohromadě, zaslaný mi jedním (naštvaným) táborským kačerem.  Abyste to nemuseli pracně zkoumat, doplňuji:

 

Keš je odlovitelná v rámci 30m slanění (jsou i jiné možnosti, ale všechny trvají déle). Zkušený horolezec potřebuje na celý cyklus úkonů cca 5 minut: připoutání k lanu, nasednutí do slanění, zastavení u Čochtana, focení, doslanění zbytku (s přehozením lana do boční stěny a slaněním přes převis). ....

Mezi prvním a posledním logem party 8 lidí by tedy mělo být cca 3/4h (u zkušenějších), nebo spíše přes hodinu. Asi nikomu z té party nedošlo, že po nebi se pohybují mraky a také slunce, které v tomto případě navíc svítí rovnoběžně se stěnkou pod Čochtanem, takže tam by změny stínu byly patrné v řádu minut. Dále je tam stejný úhel záběru (stromy na obzoru vůči vodníkovi apod.). Nikdo nemusí být kriminalista, soudní znalec nebo jiný expert, aby na daných fotkách zjistil, co se stalo. Dokazují opak, než měly, tj. že je fotil jediný člověk a prakticky v jednom okamžiku. Dětinskost účastníků zájezdu je tragikomická.

 

Je to tak průhledné a jasné, že by to také mohla být recese a provokace, to se uvidí po smazání logů, jestli se všichni zasmějí „cha, cha, to jsme zmijovkáře vyprudili“. U této party se ale obávám něčeho jiného, proto je to taky v geodepresivním koutku. Čekat se to dalo, přesně od těchto lidí.

 

S Robinem jsem měl před schválením obsáhlou korespondenci a hodinový tel. hovor právě díky těmto obavám. Chtěl jsem stejnou podmínku, jako je na „5/5 Virtual“ GC7B9E2 – fotit 8x stejnou ruku by bylo přece jen nápadné (ovšem použité fotky tomu konkurují), druhá podmínka je na tamté keši selfie, případně se zakrytým obličejem – to by si asi podvodníci aspoň museli převlékat oblečení ;-)  Bylo mi sděleno, že tohle požadovat nelze. Nicméně jsme se dohodli na jiných logovacích podmínkách, které jsou zcela jasné a dostatečné a byly v sobotu porušeny.

 

Pravdu jsem měl já, přestože mě Robin ještě i krátce po publikaci při nějakém planém poplachu chlácholil, že tohle oni neudělají. Jsou to dospělí lidé, s někým se dá i normálně mluvit, takové chování jak u malých dětí mě fascinuje (ne v dobrém, ovšem).

Tak ue některých kačerů (A.....g) bych rád viděl jak tam šplhají :-) a pak ještě dají NAlogy se sáhodlouhýma kecama. já T5 nelovím prodože se na ně necítim, ale ctím je.


  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#12462 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 5:43

Asi tenhle střet pohledů na způsob dělání geocachingu (či čehokoli) bude ještě chvíli probíhat, jak tak koukám na zpátky zas naskakující logy. Etika a hrdost kontra holá litera zákona. Která vždycky šla v tomhle podání na ruku spíš té druhé straně.

To je prostě ten žalostný "provšechnykorektní" směr groundspeaku.
Zabili virtuálky už před časem, když jakýkoli úkol krom prokázání přítomnosti pitomým papírkem s napsaným nickem u nich změnili jen na nepovinný. I s jakýmkoli efektem přimět lidi, aby uidělali něco víc, aby si snažili něco zahrát, něco vymyslet...


Který vychází z toho, že oni prostě nepočítají s tím, že někdo bude podvádět. Protože nechápou, proč by to někdo dělal. Když se ti něco podobného stane na T5 klasické fyzické keši, budou všichni zapsaní v logbooku, ale vylezl tam stejně jenom jeden. A nepoznáš nic. Jen někomu bude divné, že zalogovaný kačer, o kterém víš, že trpí závratěmi, má zalogovanou T5. Pravidla jsou prostě volná a je to jen o tom, co kdo považuje za akceptovatelné a co ne. Každý má hranici jinde.

Není tedy lepší kačerům, kteří řeší logování tímto zákonným, ale neetickým způsobem, spíše v logu a jinde udělat negativní reklamu? Protože tam alespoň zjistíš, jestli je to někdo, komu to vadí nebo někdo, komu je to úplně jedno. Krásný příklad je třeba seedcorp. Ten na mnoha fyzických keších vůbec nebyl, ani se neobtěžoval s tím, aby ho tam někdo zapsal. A má je v klidu zalogované, protože owneři mu to nesmažou. A že ho upozorníš na podvod? To je mu úplně volné. Nebo shaman3, který EC loguje tak, že tam dorazí, vyfotí kolo a pošle nesmyslné nebo žádné odpovědi. Podmínky přece splnil, protože ty přece nemusíš poslat správné odpovědi, ale to, co si myslíš, že je správně. Logické, že?
Kazit si tím hru? Proč? Někdo takhle zaloguje jednou a pak se zastydí, někdo takhle loví běžně. Jen budeš vědět, že až daného kačera potkáš na eventu, nebudeš se s ním bavit.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 17 August 2023 - 6:27

  • 1

#12463 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 8:03

Neschvalujem sice co urobili, ale nebudes nakoniec tahat za kratsi koniec? Podmienka bola fotka nicku s postavou, co splnili. Tak isto ako na fyzickej je podmienka byt zapisany...


  • 0

#12464 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 8:47

Stačilo by dát odkaz na keš Čochtan a každému tady by určitě bylo jasné, co se na ní v sobotu událo - kdybych tam ovšem logy těch 8 „hráčů“ ponechal – ale snadno to vysvětlí přiložený obrázek všech logů pohromadě, zaslaný mi jedním (naštvaným) táborským kačerem.  Abyste to nemuseli pracně zkoumat, doplňuji:

 

Keš je odlovitelná v rámci 30m slanění (jsou i jiné možnosti, ale všechny trvají déle). Zkušený horolezec potřebuje na celý cyklus úkonů cca 5 minut: připoutání k lanu, nasednutí do slanění, zastavení u Čochtana, focení, doslanění zbytku (s přehozením lana do boční stěny a slaněním přes převis). Betatester potřeboval 9 minut. Pravidelně chodí na lezeckou stěnu, se mnou byl několikrát na skalách, pouze pro něho bylo novum sednout do slanění s 50 m vzduchu pod zadkem (stěna přímo rovně až dolu je tak vysoká). Je třeba opatrnosti v přístupu ke slanění, velmi zkušený horolezec se přesně tady dříve zabil. Z dané party třeba někdo zkušený je, třeba ten, co tam všechny karty donesl (dá se tušit kdo, ten ale vysloveně zkušený horolezec není). Drtivá většina z ostatních nebude mít podle mě ani zkušenosti betatestera (o někom jsem přesvědčen, že by to nezvládl nikdy).

 


Mezi prvním a posledním logem party 8 lidí by tedy mělo být cca 3/4h (u zkušenějších), nebo spíše přes hodinu. Asi nikomu z té party nedošlo, že po nebi se pohybují mraky a také slunce, které v tomto případě navíc svítí rovnoběžně se stěnkou pod Čochtanem, takže tam by změny stínu byly patrné v řádu minut. Dále je tam stejný úhel záběru (stromy na obzoru vůči vodníkovi apod.). Nikdo nemusí být kriminalista, soudní znalec nebo jiný expert, aby na daných fotkách zjistil, co se stalo. Dokazují opak, než měly, tj. že je fotil jediný člověk a prakticky v jednom okamžiku. Dětinskost účastníků zájezdu je tragikomická.

 

Je to tak průhledné a jasné, že by to také mohla být recese a provokace, to se uvidí po smazání logů, jestli se všichni zasmějí „cha, cha, to jsme zmijovkáře vyprudili“. U této party se ale obávám něčeho jiného, proto je to taky v geodepresivním koutku. Čekat se to dalo, přesně od těchto lidí.

 

S Robinem jsem měl před schválením obsáhlou korespondenci a hodinový tel. hovor právě díky těmto obavám. Chtěl jsem stejnou podmínku, jako je na „5/5 Virtual“ GC7B9E2 – fotit 8x stejnou ruku by bylo přece jen nápadné (ovšem použité fotky tomu konkurují), druhá podmínka je na tamté keši selfie, případně se zakrytým obličejem – to by si asi podvodníci aspoň museli převlékat oblečení ;-)  Bylo mi sděleno, že tohle požadovat nelze. Nicméně jsme se dohodli na jiných logovacích podmínkách, které jsou zcela jasné a dostatečné a byly v sobotu porušeny.

 

Pravdu jsem měl já, přestože mě Robin ještě i krátce po publikaci při nějakém planém poplachu chlácholil, že tohle oni neudělají. Jsou to dospělí lidé, s někým se dá i normálně mluvit, takové chování jak u malých dětí mě fascinuje (ne v dobrém, ovšem).

8 prakticky identickejch fotek z jednoho místa? To je toho. Máme experta, lovce EC, který měl takhle identických fotek snad asi 20, v rozmezí celého dne, a z 20 různých míst. Tohle jsou ještě amatéři. Počkej až se naučej s PaintShopem :D 


  • 1

#12465 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 9:16

Tak tady s tím úplně nesouhlasím. Politická, genderová a další "korektnosti" hýbou světem a bohužel většina z nich pochází od našich bratrů z USA. Pravidel je málo, ale nejsou volná. Je vlastně jenom jedno BYL JSEM / NAŠEL JSEM. Zápis v logbooku zatím zůstává, z virtuálek a earthek zmizela fotka xichtu. Proč? Opět přehnaná korektost. Pokud máš problém se svou vizáží, je tu sposta dalších jinejch kešek. To samé je s eventama. Proč se zrušil zápis do eventového logbooku? Že by kvůli některým co neumějí psát? :-) Spoléhat se na slušnost lidí je naprostá stupidita. V každé společnosti jsou vychcánkové. Kačeři - záměrná změna bydliště aby poplatek za PM byl o něco levnější. Sorry, když na to nemám, tak se tam nehrnu. Němci - u nich v obci jedou raději 45km než povolených 50, ale u nás se chovají jak zvířata. Protože bydlím na pomezí, vidím ve škarpách ty hromady německého bordelu. Prostě určité procento lidí se vymyká. Pokud jim ale budeme ustupovat, bude se to stále zhoršovat.

Překvapivě se to týká i ownerů, je sice žůžo založi keš, ale kdo se pak o ní bude starat?


  • 3

#12466 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 10:05

.

Překvapivě se to týká i ownerů, je sice žůžo založi keš, ale kdo se pak o ní bude starat?

 

 

Ehm, mám čerstvou zkušenost z jedné série. Owner mi na moje o ownerský zásah upomínající logy (a nebezpečnost některých keší v sérii) napsal: "Během prázdnin mám jiné aktivity než údržbu kesi." - Vyměnil si se mnou v ten večer několik zpráv, kdy jsem se snažila vysvětlit co a proč, marně, ale disable na dvě opravdu rizikové keše stejně nedal.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 17 August 2023 - 10:05

  • 0

#12467 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1224 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 10:48

Neschvalujem sice co urobili, ale nebudes nakoniec tahat za kratsi koniec? Podmienka bola fotka nicku s postavou, co splnili. Tak isto ako na fyzickej je podmienka byt zapisany...

Nevíš, co je pro mě osobně delší a kratší konec... Schválené podmínky logování sis asi nepřečetl pořádně - nesplnili.

A ta fotka, co jsem v úvodu zveřejnil, ti přijde OK?

Přiložené miniatury

  • všechny.jpg

Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 17 August 2023 - 10:49

  • 0

#12468 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 20:39

Nevíš, co je pro mě osobně delší a kratší konec... Schválené podmínky logování sis asi nepřečetl pořádně - nesplnili.
A ta fotka, co jsem v úvodu zveřejnil, ti přijde OK?


No, přiloženou fotku s nickem tam mají, ale nick měl být napsaný, ne vytištěný. Takže nesplnili. Ale podle mě to neobhájíš, pokud si budou stěžovat. Nech tam jenom ten nick napsaný na ruce, to se bude komplikovaněji podvrhávat.
U možnosti 1 máš selfie, které si pochopitelně musíš pořídit sám, ale u druhé možnosti je papír s nickem a nic o tom, že tu fotku musí pořídit daný kačer, tam napsané nevidím. Takže bych to navíc přeformuloval na "osobně pořiďte fotografii s nickem ... a přiložte k logu" a pak nebude o čem diskutovat. Ale ojebat to tak, abys to nepoznal, to s trochou invence stejně půjde.
  • 1

#12469 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 17 August 2023 - 20:55

A proč neprošel ten nick napsaný na ruce, jako je to na  https://coord.info/GC7B9E2 5/5 Virtual?


  • 0

#12470 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 1:39

Někdo si možná Schválené podmínky logování nepřečetl pořádně, a někdo si v těch svejch podmínkách vidí co tam není.
Nic o nutnosti přesunout kačeří zadek do intimní blízkosti k vodníkovi.
Co se řešeným lovcům (a dost možná že i jiným z historie) akorát dá vytknout je, že jejich nick nebyl napsán/vytištěn na papír bezprostředně u vodníka :P

Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 18 August 2023 - 1:48

  • 1
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12471 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 7:23

Já si tedy podmínky přečetl a chápu je jinak. Autor řečeným lovcům vytýká, že k logu nepřiložili selfie, ačkoliv u jiných keší tak činí. Možnost s napsaným nickem tam má pouze pro lidi, kteří nefotí do logů svoji tvář kvůli soukromí, nikoliv pro ty, kteří si tím chtějí usnadnit získání bodu a neumí to s lanem ani s photoshopem.


  • 1
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#12472 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 330 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 9:56

Je to bohužel častý problém, zlí owneři neoprávněně mažou logy, dokonce i DNF logy.  :(


  • -1

#12473 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1224 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 12:28

No, přiloženou fotku s nickem tam mají, ale nick měl být napsaný, ne vytištěný. Takže nesplnili. Ale podle mě to neobhájíš, pokud si budou stěžovat. Nech tam jenom ten nick napsaný na ruce, to se bude komplikovaněji podvrhávat.
U možnosti 1 máš selfie, které si pochopitelně musíš pořídit sám, ale u druhé možnosti je papír s nickem a nic o tom, že tu fotku musí pořídit daný kačer, tam napsané nevidím. Takže bych to navíc přeformuloval na "osobně pořiďte fotografii s nickem ... a přiložte k logu" a pak nebude o čem diskutovat. Ale ojebat to tak, abys to nepoznal, to s trochou invence stejně půjde.

Podmínky zůstanou tak, jak byly schváleny. Nejsou špatné, ale samozřejmě v nějaké míře podvodům zabránit nemohou, to je jasné... Mně ale vyhovují.


  • 0

#12474 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1224 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 12:33

A proč neprošel ten nick napsaný na ruce, jako je to na  https://coord.info/GC7B9E2 5/5 Virtual?

Přesný důvod nevím, ale ani nemám potřebu to pitvat. Za 14 let, co hraju, jsem dostkrát registroval tvrzení reviewers, že se ve hře precedenty nemohou používat, takže jsem to prostě přijal. Použité podmínky jsou ale docela dobré.

S precedenty je to samozřejmě i obráceně, takže ohánět se "jak to, že mi tohle támhle prošlo, a že jiný owner něco uznal" je nesmyslné a v rámci této "kauzy" jsem na takové výhrady ani nereagoval.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 18 August 2023 - 12:34

  • 0

#12475 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 13:29

Podmínky zůstanou tak, jak byly schváleny. Nejsou špatné, ale samozřejmě v nějaké míře podvodům zabránit nemohou, to je jasné... Mně ale vyhovují.

Ak ichnechces menit, tak je to tvoja vec, ale potom sa nestazuj, ze to takto ludia obchadzaju. Jedna vec je co ty myslis tymi ulohami, druha vec co je tam napisane a hladac sa nemusi zaoberat moralkou a svedomim, ked tym nedisponuje, splni doslova co chces a ide dalej. Jedine co sa da polemizovat o tom co nesplnili moze byt to, ze tie nicky nie su napisane, ale vytlacene. Ostatok je podla podmienok splnene. Rovnako ako ked na tradicke zapisem kamarata, teoreticky by si mohol povedat, ze kamarat nemal stat meter od kesky, mal si zobrat logbook a sam sa zapisat. Nie. V podmienkach je byt zapisany, co je a dalej je to len o debate a nazoroch. Ak chces aby ludia logovali tak ako si to ty myslel, tak to prepis. Ak nechces prepisat, tak ocakavaj, ze sa obcas vymyselnik najde. Naprilad mna napadla nejaka tycka na ktorej spustit papierik s napisanm nickom a odfotit to dronom. Tiez by si to zmazal?

 

Este tvoja podmienka: přiložte fotografii s nickem napsaným na papír nebo na dlaň bezprostředně u vodníka - nikde sa nepise, ze tu fotku musim urobit ja. Fakt - opytaj sa nejakeho pravnika ked mi neveris, ale tvoja podmienka nehovori o tom, ze tu fotku musim urobit ja. Ja ju len musim prilozit. Cize teoreticky ak by si dokazal, ze za mna zalogovala priatelka na stranke, tak by si mi to mohol zmazat, ale to je tak vsetko. 

 

PS: tieto nase odovodnenia neber ako urazku, mne to pride ze to tak beries. Proste je to tak ako piseme. Bud zmen pravidla, alebo nam ver, ze to je tak. A ked neveris, tak sa opytaj reviewera a hotovo. Nech on rozhodne.


  • 0

#12476 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1224 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 14:55

Máš dost velké mezery v pravidlech, protože je obecné pravidlo pro všechny virtuálky, že máš doložit, že jsi byl na místě. Na to navazují konkrétní způsoby, jak to doložit, které se mohou u keší lišit. Takže nápady s dronem jsou blbost, nesplňuješ to obecné pravidlo.


  • 0

#12477 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1087 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2023 - 21:23

Mám geodepresi!
Dnes jsem vyjel na zítřejší mega v UH.
Zašel jsem si na místní T5 a zůstaly mi tam viset oba nahazovací pytlíky s provázky!! Kešku jsem odlovil na smycích, ale přes ní se už nedostal.
Nenašel by se někdo, kdo by zítra mezi 8-10 ráno mi nahodil svůj provaz a já si ty svoje sundal?

Nebo půjdu koupit nové klubko a matky a nahodím to tak.
  • 0

#12478 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1087 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2023 - 7:29

Geodeprese částečně vyřešena.

Ráno jsem si pro vercajk šel, když jsem se předtím stavil v železářství pro lanko a matky.

Ale na místě už nic nebylo, někdo tam byl rán o dřív a věci sebral.
Dle logu jsem si jednoho vytipoval a napsal mu. Ten má mole lanka a kladku. 
Druhý si vzal nahazovací pytlík - tak se ho pokusím kontaktovat, aby mi ho poslal.

Jen nechápu to, že si ty věci normálně rozebrali! To si mysleli, že se po nich nikdo nebude shánět? 
Čekal, jsi, že je někdo zanese k pořadatelům MEGA, aby si je původní majitel vyzvedl.

No nic, hlavně že je budu mít zpátky.


  • 0

#12479 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2023 - 7:53

Včera jsem jel zkontrolovat svoji keš GC5NDEM, kde jeden z nálezců psal, že tam nebyl logbook, tak vložil vlastní. Ale už nenapsal, že tam nebyla keš, takže náhradní logbook - čti papírek - pouze vsunul do trubky lavičky. Kačer před ním zapsal DNF - logicky, když tam nebyla keška. Ale dalším kačerům nebylo divné, že je tam jen papírek a zalogovali se též. 

 

Keš půjde do archivu, protože se na místě evidentně schází omladina a keš se ztrácí pravidelně. Ale co teď s těmi logy "nálezců"? Jak píšu v disable logu, tak mám v plánu je smazat - protože keš nenašli. Ale raději se zeptám komunity, jak to vidí ona :) 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#12480 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2023 - 7:58

Myslim ze podla pravidiel by si mal vymazat tomu, co tam dal logbook a tym dalsim nechat. Ale neviem ci je toto pravidlo, alebo na to bola niekde v komentaroch vseobecna zhoda. Dalsi keseri totiz logovali v dobrej viere, ze ide o kesku. Ten co obnovoval si bol vedomy, ze tam keska a logbook niesu.


  • 3




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama