Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12441 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 12:19

Vrtá mi hlavou, co vám na těch labkách tak vadí.

Občas lovím na výletě ty v přírodě, ale hlavně je využívám, když náhodou vyjde čas na zastávku v centru nějakého města v zahraničí. Předpokládám, že je dělá někdo, kdo tam bydlí, tak je beru jako průvodce po zajímavých místech. A když se nepodaří přeložit otázku nebo nestihnu projít všechny, tak mi to nevadí. Vždyť jsou to v podstatě multiny. A aspoň člověk nemusí na závěr nenápadně přehrabovat mokrý nebo popsaný logbook. V Praze je teda s nimi nějak přeplácáno, ale to je mi jedno, nemám nutkání si jich všímat. Statistikami se nezabývám... Takže mě na nich nic nevadí. Neukamenujte mě :o!


  • 2

#12442 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 12:54

Vadí mi na tom to, že to není Geocaching, ale nějaká mobilní navigační hra, kteých existuje mnoho jiných podobných. Mixovat dvě různé hry dohromady mi smysl nedává. Proč zodpovězení pěti otázek je stavěno na stejnou úroveň, jako nalezení pěti krabiček?


  • 10

#12443 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 13:08

Ohledne te posledni vety - to bychom mohli pouzit "proc vyfoceni jedne fotky ...".

 

Ale jinak souhlasim, ze to je podivny a jen castecne implementovany prilepek navic se samostatnou aplikaci (ale v tom se zase podoba Wigu).


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12444 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 13:25

Multiny - ty klasické, spočítej okna, spočítej okapy -  taky moc nemusím, ale je tam aspoň ten prvek napětí, cesty k cíli. A pak nějaká odměna s radostí z nálezu na konci, i když často olezlá oslizlá.

 

Labky jsou (až na drahocenné vtipné výjimky) naprostá... Prostě pokémon. A když se jich sejde na jednom náměstí či menším městečku tři až pět a člověk má po nich běhat jako křeček v kole, žádný přivedení na zajímavý místa se nekoná. Popravdě, ani moc nevnímám, kde s labkama lovím. Akorát čumím do mobilu a přepínám ze série na sérii (a nestíhám přítele, sama to v podstatě nelovím, jen s někým), loupnu očima, kde co odečíst někde z nějakého nápisu, co do dvaceti minut zapomenu, a honem zas frčím dál.

Jedna pěkná fyzická keš věnovaná tomu místu mi dá daleko víc.

 

A mít pět bodů za takovouhle očesanou ne-multinu pro íkvépět?

Je to podbízení se davům, laciná vějička, nic víc.

 

A když si pak prohlížím některé profily, co mají třeba pět tisíc nálezů pečlivě skrytých na gc.com, ale na projectu se dá zjistit, že z těch skoro pěti tisíc jsou přes tři a půl tisíce labky, tak pak chápu, proč jeden takovej dotyčnej udělal fyzickou sérii keší na úrovni začátečníka, která se za půl roku octla v disable a za dalšího tři čtvrtě roku v archívu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2023 - 13:47

  • 7

#12445 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2023 - 18:21

Ohledne te posledni vety - to bychom mohli pouzit "proc vyfoceni jedne fotky ...".

 

Ale jinak souhlasim, ze to je podivny a jen castecne implementovany prilepek navic se samostatnou aplikaci (ale v tom se zase podoba Wigu).

Ale za wigo extra bod nedostaneš, jen když se nakonec zapíšeš do krabky.


  • 0

#12446 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 5:27

Taky jim to  tam píšu. Ale asi mám špatnou angličtinu :-)

Musíš jim napsat něco v tom smyslu, že si přestaneš platit PM.  :P


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 05 srpen 2023 - 5:28

  • -1

#12447 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 12:33

No tak nebudete mít další sadu suvenýrů. To je fakt takový problém? Evidentně ano. Jasně, labky jsou ve zvláštní aplikaci a je to trochu jiná hra. Ale jsou kačeři, které labky baví a loví je, světe div se, na svůj gc účet. Třeba my. Lepší labka, než hnusná městská keš. A že jsou často o ničem? Většina keší je o ničem, zajímavých je málo. Statistiky to narušuje jen počtem.

Ale musím říct, že se docela bavím. Jsme ve Slovinsku. Je tu s námi spousta lidí z různých států, rodin s dětmi. Padají tu domy, svahy, mosty, silnice. Někteří místní i někteří turisté přišli o všechno, včetně auta. Místní řeší sebe i to, jak nás všechny dostat do bezpečí. Zábavné čtení, jak tu brečíte nad labkami.
  • -1

#12448 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 14:07

Jsme ve Slovinsku. Je tu s námi spousta lidí z různých států, rodin s dětmi. ... Místní řeší sebe i to, jak nás všechny dostat do bezpečí.


Michale, držím palce, ať se v pořádku dostanete domů. Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12449 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 18:26

Co se zase děje? Viděl jsem televizi nějaký hoaxy ohledně povodní... ale to asi zase kecaj, byl jsem se mrknout v lese a křupe to, takhle nám letos houby na Brdech neporostou...


  • 0

#12450 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 21:03

Co se zase děje? Viděl jsem televizi nějaký hoaxy ohledně povodní... ale to asi zase kecaj, byl jsem se mrknout v lese a křupe to, takhle nám letos houby na Brdech neporostou...


Během 10 hodin ve čtvrtek spadlo 150 - 200 milimetrů srážek a řeka Savinja ve které jsme se v 5 odpoledne koupali, byla o půlnoci hnědá a skoro u stanů, takže nám doporučili evakuaci. Všichni z našeho kempu se naštěstí dostali včas do bezpečí. V 5 ráno na stejném místě byla hladina tak o 4 metry výš a kemp kompletně zmizel. Ta zkáza tam obecně je velká.
Díky velkému nasazení místních jsme se v sobotu později odpoledne dostali z postižené oblasti, všechno měli výborně zorganizované.
  • 0

#12451 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2023 - 8:58

Aktuální srážky na vybraných stanicích za 24 hodin - Vortová(Žďárské vrchy) 64,9 mm ; Častolovice(Rychnov nad Kněžnou) 58,3 mm ; Hradec Králové 57,9 mm ; Sebranice(Polička) 67,9 mm... tak třeba porostou tam, jestli je nesebere voda.
  • 1

#12452 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2023 - 22:17

Ale musím říct, že se docela bavím. Jsme ve Slovinsku. Je tu s námi spousta lidí z různých států, rodin s dětmi. Padají tu domy, svahy, mosty, silnice. Někteří místní i někteří turisté přišli o všechno, včetně auta. Místní řeší sebe i to, jak nás všechny dostat do bezpečí. Zábavné čtení, jak tu brečíte nad labkami.

Mno, chápu souvislost a potřebu sdělit pohled z jiného úhlu, nicméně trochu mi to zavání povyšováním se. My tu sice brečíme (jako fakt brečíme? přišlo mi, že spíš brbleme a odpovídáme na položenou otázku) nad blbostí, ale myslím, že nikdo tady nepíše, že na tom stojí naše životní štěstí a bezpečí našich dětí. Prostě je to internetová diskuze, jedna z mnoha milionů. Kdybychom ji měli nahlížet pouze skrze měřítko povodní ve Slovinsku, války na Ukrajině a hladu v Somálsku, tak můžem zavřít ústa, sbalit kufry a přestat keškovat od základu.

Takže - je nutné takové vychovávání?

 

(P.S. Dělám nápisy a portréty na hroby. Měřítka života a smrtí mám před sebou denně, včetně těch někdy i hodně a hodně zbytečně předčasných. Geocaching dělám právě proto, abych si od tohohle odpočnula. Snad na to mám právo, omlouvám se. V pořádku se vraťte, a komu můžete pomoct, pomozte.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 06 srpen 2023 - 22:21

  • 10

#12453 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2023 - 6:45

Mno, chápu souvislost a potřebu sdělit pohled z jiného úhlu, nicméně trochu mi to zavání povyšováním se. My tu sice brečíme (jako fakt brečíme? přišlo mi, že spíš brbleme a odpovídáme na položenou otázku) nad blbostí, ale myslím, že nikdo tady nepíše, že na tom stojí naše životní štěstí a bezpečí našich dětí. Prostě je to internetová diskuze, jedna z mnoha milionů. Kdybychom ji měli nahlížet pouze skrze měřítko povodní ve Slovinsku, války na Ukrajině a hladu v Somálsku, tak můžem zavřít ústa, sbalit kufry a přestat keškovat od základu.

Takže - je nutné takové vychovávání?

 

(P.S. Dělám nápisy a portréty na hroby. Měřítka života a smrtí mám před sebou denně, včetně těch někdy i hodně a hodně zbytečně předčasných. Geocaching dělám právě proto, abych si od tohohle odpočnula. Snad na to mám právo, omlouvám se. V pořádku se vraťte, a komu můžete pomoct, pomozte.)

Nieco taketo som akurat chcel napisat. Ze to uz napriklad mozeme povedat aj - Neviem co v Slovinsku placete, ked na svete su miesta, kde denne dochadza k vrazdam, su tam vojny a roky trvajuci hlad a chudoba. 

 

Vacsinou sa da najst miesto ci stat, kde je horsie ako tam, kde prave som. To ale znamena, ze riesit sa ma najskor ten najvacsi svetovy problem a na tie male kaslat, lebo ved - su aj vacsie problemy?


  • 0

#12454 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 9:25

Stačilo by dát odkaz na keš Čochtan a každému tady by určitě bylo jasné, co se na ní v sobotu událo - kdybych tam ovšem logy těch 8 „hráčů“ ponechal – ale snadno to vysvětlí přiložený obrázek všech logů pohromadě, zaslaný mi jedním (naštvaným) táborským kačerem.  Abyste to nemuseli pracně zkoumat, doplňuji:

 

Keš je odlovitelná v rámci 30m slanění (jsou i jiné možnosti, ale všechny trvají déle). Zkušený horolezec potřebuje na celý cyklus úkonů cca 5 minut: připoutání k lanu, nasednutí do slanění, zastavení u Čochtana, focení, doslanění zbytku (s přehozením lana do boční stěny a slaněním přes převis). Betatester potřeboval 9 minut. Pravidelně chodí na lezeckou stěnu, se mnou byl několikrát na skalách, pouze pro něho bylo novum sednout do slanění s 50 m vzduchu pod zadkem (stěna přímo rovně až dolu je tak vysoká). Je třeba opatrnosti v přístupu ke slanění, velmi zkušený horolezec se přesně tady dříve zabil. Z dané party třeba někdo zkušený je, třeba ten, co tam všechny karty donesl (dá se tušit kdo, ten ale vysloveně zkušený horolezec není). Drtivá většina z ostatních nebude mít podle mě ani zkušenosti betatestera (o někom jsem přesvědčen, že by to nezvládl nikdy).

 


Mezi prvním a posledním logem party 8 lidí by tedy mělo být cca 3/4h (u zkušenějších), nebo spíše přes hodinu. Asi nikomu z té party nedošlo, že po nebi se pohybují mraky a také slunce, které v tomto případě navíc svítí rovnoběžně se stěnkou pod Čochtanem, takže tam by změny stínu byly patrné v řádu minut. Dále je tam stejný úhel záběru (stromy na obzoru vůči vodníkovi apod.). Nikdo nemusí být kriminalista, soudní znalec nebo jiný expert, aby na daných fotkách zjistil, co se stalo. Dokazují opak, než měly, tj. že je fotil jediný člověk a prakticky v jednom okamžiku. Dětinskost účastníků zájezdu je tragikomická.

 

Je to tak průhledné a jasné, že by to také mohla být recese a provokace, to se uvidí po smazání logů, jestli se všichni zasmějí „cha, cha, to jsme zmijovkáře vyprudili“. U této party se ale obávám něčeho jiného, proto je to taky v geodepresivním koutku. Čekat se to dalo, přesně od těchto lidí.

 

S Robinem jsem měl před schválením obsáhlou korespondenci a hodinový tel. hovor právě díky těmto obavám. Chtěl jsem stejnou podmínku, jako je na „5/5 Virtual“ GC7B9E2 – fotit 8x stejnou ruku by bylo přece jen nápadné (ovšem použité fotky tomu konkurují), druhá podmínka je na tamté keši selfie, případně se zakrytým obličejem – to by si asi podvodníci aspoň museli převlékat oblečení ;-)  Bylo mi sděleno, že tohle požadovat nelze. Nicméně jsme se dohodli na jiných logovacích podmínkách, které jsou zcela jasné a dostatečné a byly v sobotu porušeny.

 

Pravdu jsem měl já, přestože mě Robin ještě i krátce po publikaci při nějakém planém poplachu chlácholil, že tohle oni neudělají. Jsou to dospělí lidé, s někým se dá i normálně mluvit, takové chování jak u malých dětí mě fascinuje (ne v dobrém, ovšem).

Přiložené miniatury

  • všechny.jpg

Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 16 srpen 2023 - 9:37

  • 0

#12455 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 9:58

Asi tenhle střet pohledů na způsob dělání geocachingu (či čehokoli) bude ještě chvíli probíhat, jak tak koukám na zpátky zas naskakující logy. Etika a hrdost kontra holá litera zákona. Která vždycky šla v tomhle podání na ruku spíš té druhé straně.

 

To je prostě ten žalostný "provšechnykorektní" směr groundspeaku.

Zabili virtuálky už před časem, když jakýkoli úkol krom prokázání přítomnosti pitomým papírkem s napsaným nickem u nich změnili jen na nepovinný. I s jakýmkoli efektem přimět lidi, aby uidělali něco víc, aby si snažili něco zahrát, něco vymyslet...


  • 0

#12456 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 10:08

Jeee, tam jsem nedavno byl, dokonce mam i skoro stejnou fotku vodnicka, jako je v listingu. Ale netusil jsem, ze je tam nejaka T5 virtualka ;-) Tak treba se k ni nekdy taky podivam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12457 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 11:03

Jeee, tam jsem nedavno byl, dokonce mam i skoro stejnou fotku vodnicka, jako je v listingu. Ale netusil jsem, ze je tam nejaka T5 virtualka ;-) Tak treba se k ni nekdy taky podivam.

Přál bych ti (si), abys sis ji mohl odlovit. Třeba to půjde... :)


  • 0

#12458 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 11:29

Urcite to pujde. Jen musim najit nekoho, kdo tam se mnou pujde. Ne, ze bych tam nemohl jit sam, ale to se z bezpecnostnich duvodu nedela a pak, kdo by tam misto me lezl a udelal fotku z najakym napisem? ;-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12459 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 12:45

Urcite to pujde. Jen musim najit nekoho, kdo tam se mnou pujde. Ne, ze bych tam nemohl jit sam, ale to se z bezpecnostnich duvodu nedela a pak, kdo by tam misto me lezl a udelal fotku z najakym napisem? ;-)

Tak už víš, kde poptávat :D

 

Kdyby někdo úplně vážně chtěl (a nemá závratě, přes ty by to asi nešlo), ale není odlov v jeho vlastních silách, tak mohu doporučit službu místního horského vůdce s licencí UIAGM. Dostane tam člověka bezpečně, ale samozřejmě to nedělá zadarmo. Bez problému bere kohokoliv na skály v okolí, nevodí jen v Alpách. Nebudu mu tady dělat veřejnou reklamu, ale fakt existuje (v Plané n. L.). To jen tak navážno k té srandě.

PS: kdyby tam ale pro někoho chtěl dělat nějaký fotky, tak bych mu to musel rázně zatrhnout ;)


  • 0

#12460 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2023 - 22:30

To je zase příběh, jak owner založil keš a byl nepříjemně překvapen, že si jí někdo dovolil zalogovat bez jeho svolení.  :(


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 16 srpen 2023 - 22:36

  • -7




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama