Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12401 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2023 - 10:21

Tak mám dneska den blbec. Víc jak půl roku předělávám svou archivovanou noční multinu na wherigo. Ono to není tak jednoduché vymyslet scénář noční keše aby to bylo zajímavé, ale zase né úplně triviální. Když to dodělám, ukecám pár lidí aby to otestovali a upravím podle požadavků a konečně pošlu k publikaci. No a zrovna nejsložitější místo, jak programově tak úpravami v terénu je v kolizi. Holt archiv nepublikované kešky. :-(

To je ale škoda  :( Noční wigo by bylo super.


  • 0

#12402 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2023 - 10:51

Největší depku mám, že to kolidovalo s mojí jinou keší. Nejdříve jsem si říkal, že ty souřadnice v listingu posunu na bezkolizní místo - ve wigu se to nepozná. Ovšem to bych negoval veškeré mé chování za 13 let mého keškování. Takže archiv. Nakonec mi ale přišlo líto těch několika desítek hodin dělání scénáře a programování a tak to zkusím jinak. Všichni víme, že použití virtuálních stage je ošidné. Objekt který existoval řadu let najednou zmizí a je problém. Noční wigo nemůže hráče dostat na místo, odkud není cesta dál. U multiny je možné se vrátit a zkusit něco jiného, u wiga to tak jednoduché není. No nic, můžu si za to sám a příště už takovou chybu neudělám.


  • 0

#12403 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2023 - 8:13

Krabic už je všude kolem nasázených až moc, o jednu méně, pro přírodu lépe.  :P


  • -8

#12404 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2023 - 11:26

Krabic už je všude kolem nasázených až moc, o jednu méně, pro přírodu lépe.  :P

No to je mi ale přístup...o tom snad ta naše hra je, že schováváme krabice do přírody, ne?

Nebo jsem pozadu, krabice jsou přežitek a dnes už se loví jen LABky?


  • 0
Lamin%C3%A1tka240.png

#12405 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2023 - 11:31

Laminátko, prosím, NEKRM TROLLA!
  • 6

#12406 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2023 - 20:46

Krabic už je všude kolem nasázených až moc, o jednu méně, pro přírodu lépe.  :P

Pro přírodu je lepší, když jsi doma a trolíš, než když jdeš ven lovit kešky :P


  • 3

#12407 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2023 - 6:53

Zlý owner ji dá moc vysoko a pak tam nechce mít žádný DNF?  :wacko:

 

http://www.geocachin...-jak-se-bránit/


  • -5

#12408 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2023 - 17:12

Když někdo umře, tak o tom neví, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když je někdo blbec.


  • 1

#12409 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2023 - 10:31

Bohužel se jedná o dotaz v Reviewer fóru, kam není možné nic napsat, takže aspoň takhle s citací:
 

Prosím o vysvětlení, proč byl obnoven log smazaný ownerem, přestože log porušoval pravidla.
DNF log:
“They alert others that the cache may be more difficult to find than anticipated or may even be missing. DNF logs also inform the cache owner they may need to check on their container.”

Cacher shaman3 tento log zneužil - DNF zalogoval proto, že je neschopný a neochotný akceptovat pravidla a respektovat atributy kese, tedy ze je keš na sloupu, tedy vysoko, má terén 5 a dokonce upozornění v listingu, že je třeba pomůcek.
Navic v logu ani nezdůvodnil, proč loguje DNF, takže neoprávněně avizuje ownerovi, že by měl provést kontrolu keše.
Nemel by jako reakce být spíš BAN cachera, než mu obnovit log?

Děkuji


Je mi to líto, ale tohle považuji za úlet a obtěžování reviewerů zbytečnými dotazy. Opravdu nevidím, jaká pravidla shamanův log porušuje. Obsahuje pouze datum a čas, nic víc. Uměl bych si představit DNF log porušující pravidla, když vyzrazuje některé informace, které nemají být veřejné. Tohle se tady neděje.

 

Zajímalo by mě, odkud plavčík cituje zmíněné pravidlo o DNF logu. V Help Centru vidím trochu něco jiného. Celé „pravidlo“ o DNF logu zní (spíš než pravidlo je to vysvětlení jeho významu):

 

Use a “Didn’t find it” (DNF) log when you look for a cache but do not find it. DNF logs are an important log type — they inform cache owners and other finders that a cache may be extra difficult to find or possibly missing. DNF stands for “Did not find”.

https://www.geocachi...id=107&pgid=534

 

Neboli:

Když hledáte keš, ale nenajdete ji, použijte log "Didn't find it" (DNF).

 

Zbytek pak už je pouze vysvětlení, proč může být DNF log užitečný, nikoliv to, že by samotný DNF log zavdával povinnost ownera keš kontrolovat (to by mělo být smyslem Need Maintenace logu).

 

Já osobně jsem toho názoru, že DNF log je prostě informace o tom, že jsem keš aktivně hledal, ale z nějakého důvodu nenašel. Snažit se podsouvat, že někdo logoval DNF neoprávněně??? To je trochu silné kafe, byť by se jednalo o shamana.

 

Na závěr bych chtěl shamana upozornit, aby z tohoto mého postu nevyvozoval žádné nepodložené závěry. Není to můj kamarád a nemám jeho způsoby rád. Ale tohle je od ownera i od plavčíka zbytečnost.

 


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12410 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2023 - 17:26

Tak co se týká citace, není nic jednoduššího, než ji hodit do Googlu, je to hned první odkaz:

https://www.google.c...-I&opi=89978449

Co se týká dotazu, nech hodnoceni na rewiewerovi, nakolik byl zbytečný. DLR mi odpověděl a já mu za to dekuji.

 

A co se týká logu a šamana - v obou pravidlech je napsané, že kačer keš hledal a nenašel nebo byla obtížnější, než se dalo čekat. Ani jedno nebyl případ šamana a tohoto logu, který keš rozhodne nehledal, ale až na souřadnicích zjistil, ze je keš vysoko na sloupu, jak se sám prásknul. 
A pak si tady ještě stěžuje.

 

Tak jsem to holt trochu vyventiloval.

Tímto moje angažovanost kvůli tomuto individuu zase nadlouho končí..

 

 


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12411 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2023 - 17:50

Ani jedno nebyl případ šamana a tohoto logu, který keš rozhodne nehledal, ale až na souřadnicích zjistil, ze je keš vysoko na sloupu, jak se sám prásknul.

No a? Tak si prostě keš poznačil, že na ní byl, ale nemá ji.
Z jakéhokoli důvodu. Log není jen pro ownera, ale také pro kačera.
Já si třeba projíždím své NM logy, zda se owner už o keš postaral, nebo ji poslal do archivu.
  • 2

#12412 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2023 - 20:52

Jsem docela rád za tu odpověď DL, protože alespoň vím, že nedělám nic špatného, když si loguji DNFka u keší, na které nedosáhnu (často třeba D4,5, které jsou dle mého bez vybavení nedosažitelné)...

Ovšem osobně vždy napíšu PROČ jsem keš nenašel... Ne nicneříkající log, jako Shaman.


  • 2

#12413 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2023 - 7:42

I za mě je vysvětlení DL naprosto jasné. Myslím, kdyby tam nefiguroval ten vů..... tak by si toho nikdo nevšimnul. :) 


  • 0

#12414 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2023 - 10:06

Neznám ani Plavčíka ani Shamana ani DL, ale tady musím dát za pravdu Plavčíkovi, i když osobně bych ten DNF log asi nikomu nemazal.

 

Já osobně DNF (Did Not Find) už podle názvu chápu tak, že jsem danou kešku hledal a nenašel. Když přijdu ke kešce a až na místě zjistím, že je to T4,5 nebo T5 a nemám na ni, tak jsem ji přece nehledal a pocitově si nemůžu zalogovat DNF, maximálně tak WN, nebo spíše nic. Je můj problém, že jsem si nepřečetl listing a atributy dopředu.Takhle to dělám já. Nesplňuje to ani tu podmínku "byla obtížnější, než se dalo čekat", neboť očekávání má v tomto konktétním případě jasně daná hvězdičkami terénu.

 

Když vidím nějakou kešku kde je více DNF logů za sebou, tak tu kešku ani nečtu a v dané chvíli ignoruji. Kbyby si každý logoval obtížnější kešky DNF logem pro sebe, tak by to asi nebylo úplně v pořádku vůči ostatním budoucím hledačům.


  • 0

#12415 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2023 - 11:14

... a až na místě zjistím, že je to T4,5 nebo T5 a nemám na ni, tak jsem ji přece nehledal a pocitově si nemůžu zalogovat DNF, maximálně tak WN, nebo spíše nic.


Už jsem četl spoustu logů od nepozorných kačerů, kteří na místě chvíli hledali, pak se znovu podívali na listing a teprve zjistili, že jde o T5. :) 

 


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12416 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2023 - 12:17

Owner smí smazat nálezový log, pokud nebyly splněny podmínky pro jeho zapsání (zápis v logbooku, foto z webky, úkol challenge).
Dále smí smazat jakýkoliv log, který porušuje podmínky webu (spam, vulgarismy, urážky).
Žádné další možnosti, jako například udržení si listingu s pouze Found It logy, pravidla nenabízí. Tolik k té první části, tedy smazání a následné obnově logu.

Co se týče toho kdy DNF psát, souhlasím s tím že když člověk hledal a nenašel, čímž ovšem jsem na straně Shamana. Hledal a nenašel, nebo dost možná zrakem i našel (pár metrů nad hlavou).
  • 3

#12417 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 7:24

Ja som bol stále názoru, že ak prídem na kešku a náhodou až tam zistím, že ide o T5 a neviem sa k nej dostať a kešku vidím, tak DNF je odveci písať. Kešku som našiel, len som sa k nej nedostal. Čiže som splnil časť podmienky pre found it - nájsť kešku, ale nie som zapísaný, čiže found it si nemôžem dať. Ale tiež to nie je DNF - keďže som ju našiel a nie nenašiel. Čiže ak už by som veľmi chcel niečo napísať, tak by som dal write note


  • 2

#12418 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 7:52

DNF log používám, abych na tu keš už příště nejezdil, když jedu náhodou na kole okolo, že už jsem tam prostě byl a nemám ji možnost v aplikaci Locus Map vyselektovat jako nalezenou. Log WN keš na mapě v aplikaci nijak neodliší. Zatím mi ho nikdo nesmazal, toto bylo poprvé a dost překvapivě nekompromisní, občas se nějaký owner dotáže na můj DNF log na své keši, tak mu to tak vysvětlím a nabídnu mu, že si log můžu změnit na FI, pokud mu DNF vadí. Až takto jsem ochoten ustoupit. Ale mazat DNF log jen proto, že tam chce mít samé FI, na to owner právo nemá. 

https://coord.info/GCA0YKD

;)

 

Dále bych chtěl upozornit, že stejnému ownerovi už jsem v minulosti na dvě keše dal DNF log a po jeho dotazu takové vysvětlení podal a nabídl změnu na FI, takže věděl moc dobře, o co mi jde DNF logy, tehdy se s nimi smířil, tentokrát bez vysvětlení drze smazal. Takové arogantní jednání z pozice moci je ale nepřijatelné. 

https://coord.info/GL15VCB3Q

https://coord.info/GL15VCB2R

All3s.png


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 27 červenec 2023 - 8:12

  • -2

#12419 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 9:10

DNF log používám, abych na tu keš už příště nejezdil, když jedu náhodou na kole okolo, že už jsem tam prostě byl a nemám ji možnost v aplikaci Locus Map vyselektovat jako nalezenou. Log WN keš na mapě v aplikaci nijak neodliší.


Fajn. Ale kdyby se všichni chovali jako ty, budou T5 keše plné DNF logů. Promiň, ale mě jako ownera nezajímá, že šla kolem mé T5 keše rodinka na výlet.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 27 červenec 2023 - 9:11

  • 4

#12420 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 9:30

DNF log používám, abych na tu keš už příště nejezdil, když jedu náhodou na kole okolo, že už jsem tam prostě byl a nemám ji možnost v aplikaci Locus Map vyselektovat jako nalezenou.

Pokud na kešku z nějakého důvodu nechci jet (já na T5 nemám výbavu) , nebo mám jiný důvod ji nevidět na mapě, jednoduše si ji dám na Ignore list. Není to lepší než plevelit listing svými, pro jiného nepodstatými logy jen proto že na ni nemám vybavení?

DNF dám na kešku jen tehdy, když ji nenajdu, ne že na ni jen technicky nemám, abych příště věděl, že se mám podívat jestli ji ostatní po mě našli a vrátil se k ní i já.

Jenže ty máš potřebu za každou cenu provokovat a nasrat všechny okolo, takže rozpoutáš duskusi okolo nějakého DNF a hle - najednou ti plno lidí (i včetně mě) odpovídá v diskusi a ty si spokojeně mneš předníma, jak jsi s námi vyjebal a konečně můžeš s někým i diskutovat, ne jen vykřikovat bez reakce ostatních

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 27 červenec 2023 - 9:42

  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama