Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12421 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 11:27

DNF dávám ve chvíli, kdy aktivně hledám a nenacházím. Podle situace pak přidávám i NM log - například v případě, že je víceméně jasné, kde keš byla a není. 

 

Pokud přijdu na T5 a zjistím, že ji nemůžu odlovit, tak nepíšu DNF, ale vynadám si do blbců, že jsem se špatně kouknul na atributy. 


  • 7

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#12422 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2023 - 15:35

DNF dávám ve chvíli, kdy aktivně hledám a nenacházím. Podle situace pak přidávám i NM log - například v případě, že je víceméně jasné, kde keš byla a není. 

 

Pokud přijdu na T5 a zjistím, že ji nemůžu odlovit, tak nepíšu DNF, ale vynadám si do blbců, že jsem se špatně kouknul na atributy. 

Tady by slušelo napsat WN, že jsi ji třeba viděl, ale nedolezl


  • -1

#12423 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2023 - 12:00

Jsem docela rád za tu odpověď DL, protože alespoň vím, že nedělám nic špatného, když si loguji DNFka u keší, na které nedosáhnu (často třeba D4,5, které jsou dle mého bez vybavení nedosažitelné)...

Ovšem osobně vždy napíšu PROČ jsem keš nenašel... Ne nicneříkající log, jako Shaman.

Ono to má jeden důsledek, který tu nezazněl, bohužel ani od revírníka. Zbytečnými (v některých případech prudicími) DNF logy se snižuje skóre keše, které hráči nevidí, ale systém a revírníci ano. Takže v případě, že by se každý choval jako dotyčný provokatér, dojde k přidělání práce revírníkům, též ke zbytečným Disable keší a zbytečné buzeraci ownera, který pak musí reagovat. A koho z vás, ownerů, by to za chvíli přestalo bavit?

 

Ergo dávat zbytečné DNF jen proto, že jedu svoji trojkovou hru, která nemá nic společného ani s tím geocachingem před GS, kdy bylo na celém světě celých 75 keší, ani s tím, který rozjel GS, když už to máme rozlišovat, a nic jiného neuznávám, je bezohledné a v důsledcích i škodlivé.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12424 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2023 - 8:00

Skóre keše? Owneři by si měli konečně uvědomit, že keše zakládají pro kačery a ne pro sebe a pro skóre keše. Jestli mají kvůli DNF špatné skóre, tak mají prostě špatné keše, neumožňují nález všem kačerům, měli by se nad svým počínáním zamyslet. Já s sebou na jízdním kole opravdu nebudu tahat nějaké lezecké vybavení, když jedu třeba 100 km cestu. A ten log mu na FI klidně změním, když o to požádá, jestli mu jde o nějaké skóre, nemám s tím problém. Ale DNF log používám správně a basta, owner ho nemá právo mazat, vaše názory považuji už za dost ujeté.


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 29 červenec 2023 - 8:10

  • -10

#12425 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2023 - 10:43

Owneři si uvědomují, že všichni kačeři nejsou stejní a že část kačerů ocení zaokapovku, jiná část kačerů nějakou obtížnou keš, pak jsou takoví, co chtějí mít "čistou mapu", a to jsem určitě nejmenoval všechny, podle mne normální kačery.

Nebýt zapsaný v logbooku a chtít FI, považuji za ujeté.


Tento příspěvek byl upraven od honzak123456: 29 červenec 2023 - 14:12

  • 3

#12426 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2023 - 9:26

Nic nepochopil... HOWGH.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12427 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2023 - 5:49

Skóre keše? Owneři by si měli konečně uvědomit, že keše zakládají pro kačery a ne pro sebe a pro skóre keše. Jestli mají kvůli DNF špatné skóre, tak mají prostě špatné keše, neumožňují nález všem kačerům, měli by se nad svým počínáním zamyslet. Já s sebou na jízdním kole opravdu nebudu tahat nějaké lezecké vybavení, když jedu třeba 100 km cestu. A ten log mu na FI klidně změním, když o to požádá, jestli mu jde o nějaké skóre, nemám s tím problém. Ale DNF log používám správně a basta, owner ho nemá právo mazat, vaše názory považuji už za dost ujeté.

 Nestálo by za zamyslenie, či nie je tvoj názor zlý, keď ti tu každý hovorí, že sa mýliš? Podľa teba aký význam má T5? Idem na bicykli a musím vedieť odloviť? Podľa mňa má význam taký, že keď mám len bicykel, tak neodlovím. Jedine, že by sa jednalo o vodný bicykel a keška bola na nejakom ostrove. A čo je to za zmýšľanie, že keď nemôžem mať DNF, ktoré používam nesprávne (už len z anglického did not find it - logicky vyplýva, že ak niečo hľadám a vidím, že je na strome, tak som to našiel, ale nie som zapísaný, teda nemôžem si dať DNF ani FI. Ak by si bol na zemi, čumel hore na stromy a kešku na žiadnom nevidel, tak daj DNF. Ale ak si ju videl, tak už z prekladu vyplýva, že to DNF nie je. Ak ti niečo spadne pod posteľ, tú vec vidíš, ale je tam tak málo miesta, že ju nedočiahneš, tak tiež tú vec nevieš nájsť. - Nie, vieš ju nájsť, našiel si ju, ale nedočiahneš na ňu), tak mám nárok na FI, pričom nie som zapísaný v logbooku? Fakt sa zamysli, či keď ti viac ľudí hovorí, že niečo robíš zle, či nemajú pravdu. A na mape si kešku vieš rozlíšiť, keď si ju hľadal a (podľa teba) nenašiel - daj si ju do IGNORE listu, prípadne ešte si urob bookmark DNF kešiek (ako ich ty nazývaš)

 

PS: teraz čítam, že ide o stĺp. Ide ale o rovnaký princíp. A to, čo píše Darklord - neviem, či nevie po anglicky, ale slovo ANTICIPATED znamená predpokladaný. Ak má keška T5, tak kešer by mal PREDPOKLADAŤ, že bude na jej odlov potrebná nejaká pomôcka typu lano, loďka a podobne. A nie bicykel na cesty.


Tento příspěvek byl upraven od ondro91: 31 červenec 2023 - 5:55

  • 2

#12428 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2023 - 10:48

Nevím, ale za mě.
Byl na místě, kešku viděl, ale není zapsán v logbooku = může si zapsat DNF.

Já osobně jsem na dovolené našel 290 keší, nenašel tak kolem 20, ale DNF si napsal jen u 4. U těchto čtyřech jsem to pro sebe považoval za důležité, abych. věděl, že jsem tam byl a nevyšlo to.
 


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 31 červenec 2023 - 10:48

  • 3

#12429 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2023 - 12:28

Za mě:

 

- DNF = nenalezeno, neviděno, keška možná není na místě nebo jsem úplně pitomá a slepá. Současně při další kumulaci DNF info pro ownera, že je potřeba kontrola.

 

- Viděla jsem, ale je dosažitelná jedině technikou, kterou neovládám, nikdy ovládat nebudu, případně nechci, a ani neznám nikoho, kdo by mi ji zprostředkoval - Ignore list. Od toho je.

 

- Viděla jsem, ale jsem taky pitomá, neb jsem se nekoukla na obtížnost, lezení si nechala v autě a šla bez něj a už nestíhám odlov s otočkou pro cajky, nebo plánuju přijít příště s někým, kdo se mnou tu lanovku postaví - jen Write note nebo vůbec nic a zařazení do soukromého seznamu "dolovit".

 

---

 

DNF na pětkách "viděli jsme, ale nemáme čím odlovit" mě spíš dopalujou jako zbytečný balast a matení: Když v aplikaci koukám na rychlý náhled ikonek logů a ony jsou tam poslední tři logy modré, tak mě to v případě časového omezení a nutnosti volby, kam vyrazit (což je většinou), odradí tam vůbec jít, abych pak následně doma zjisitila, že to byla skupinka tří nelezců, kteří si všichni "poctivě" logují DNF hledíce lítostivě vzhůru do stromu. 


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 červenec 2023 - 12:29

  • 4

#12430 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2023 - 14:53

- DNF = jsem úplně pitomá

 

V takovém případě to u paškálovaného jedince dává smysl :D

 

Samozřejmě při adekvátní změně osoby přídavného jména. 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 31 červenec 2023 - 15:39

  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#12431 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 7:57

Netušil jsem že pří čtení tohoto fóra budu muset použít "Slovník české frazeologie a idiomatiky" tak přilkádám to co jsem objevil a doufám, že to přínosné nejenom pro mně:

 

Význam slova paškál

 

Text dotazu

Dobrý den, prosím něco více o významu slova paškál,vím ,že je to velká velikonoční svíce,ale proč se to používá v případě domluva apod. Děkuji.

 

Odpověď

 

Dobrý den,

Slovník české frazeologie a idiomatiky uvádí následující výklad slovního spojení "vzít si někoho na paškál":

Slovník české frazeologie a idiomatiky. Výrazy slovesné. A-P. Praha : Academia, 1994. s. 618. ISBN 80-200-0347-9.
vzít si/brát si někoho/něco na paškál (Rodiče, šéf, úředník, policie ap. autoritativně vůči podezřelému n. provinilci, popř. kritik vůči veřejnému nepořádku, zlořádu ap. :) přísně někoho vyslýchat, vyslechnout n. něco vyšetřit a ostře ho, to pokárat, zkritizovat a napomenout. Vemte si kluka na paškál, až přijde domů. Myslím, že to rozmlátil on.
Paškál (z lat. paschalis a to od pascha = velikonoce) byla velikonoční svíce (velká a zdobená), při které se slavnostně přísahalo a slibovalo, zvl. v případech podezření, a tedy i výslechu.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 01 srpen 2023 - 7:57

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12432 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 11:46

Pokud vím, tak někteří owneři s tímto problémem dělali ostudu i na HQ. Pro američany je něco takového naprosto nepochopitelné.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12433 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 16:13

Tak čekám na nové kolo Wheel of Challenges a GS mlčí

Tento příspěvek byl upraven od pavlisp: 01 srpen 2023 - 16:14

  • 0

#12434 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 16:39

Tak čekám na nové kolo Wheel of Challenges a GS mlčí

https://www.geocachi...-of-challenges/


  • 0

#12435 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 16:48

Ha! už to také přišlo.
  • 0

#12436 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 17:59

Takže když nelovím Labky, tak mám smolíka. Fakt už neví jak ty Labky protlačit.


  • 1

#12437 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2023 - 20:21

Takže když nelovím Labky, tak mám smolíka. Fakt už neví jak ty Labky protlačit.

Já je taky ze zásady nelovím. Ulovím jednu, a pak ji zase smažu. Suvenýr ti zůstane. 

 

Když labky začínaly kdysi na geoskořápkách, tak jsem je tehdy ulovila a zalogovala, ale pak jsem zjistila, jaký to dělá bordel ve statistikách, a zase jsem si je smazala. A když teď mají labky inflaci a mnohé mají jako bonus fyzickou krabici, založila jsem si alter ego, které loví jen labky (a jen ty, co mají ten bonus). To mi pak předá souřadnice té bonusovky :-).

 

Dokonce jsem hodně váhala loni na giga, jestli si nemám odlovit aspoň jednu, abych měla 15 ikonek za den, ale nakonec jsem zůstala u 14.


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 01 srpen 2023 - 20:24

  • 0

#12438 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 7:17

Ani náhodou. Jen ať v GS vidí, že labky nelovím a to ani kvůli suvenýrům. Pokaždě jim to v těch dotaznících píšu ať labky integrujou do geocachingu, nebo ať je úplně oddělí. A oni to možná jednou udělají.


  • 0

#12439 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 7:18

Labky jsou nepovedenej paskvil bez provázanosti na geocaching. Krom pár kousků z eventů je vynechávám.


  • 3

#12440 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2023 - 7:48

Ani náhodou. Jen ať v GS vidí, že labky nelovím a to ani kvůli suvenýrům. Pokaždě jim to v těch dotaznících píšu ať labky integrujou do geocachingu, nebo ať je úplně oddělí. A oni to možná jednou udělají.

Taky jim to  tam píšu. Ale asi mám špatnou angličtinu :-)


  • 1




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Seznam (2), Bing (1)

Reklama