Přejít na obsah


Fotka

Opakovaný restart PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 19:56

Zdravím, dovolím si zde položit otázku ohledně mého PC. Chodí sem spousty lidí, tak snad se tu najde i nějaký profik přez PC. V poslední době se mi PC sekne, nelze s ním nic dělat a po chvíli se sám restartuje. Pak určitou chvíli šlape jak má a po nějaké době se zase sekne, restartuje atd... PC se sekne při hraní hry, při prohlížení internetu nebo i při klidovém stavu (nic na něm nedělám, je pouze puštěn). PC jsem kompletně vyčistil - nepomohlo. Používám Windows 7. Neví, prosím, někdo co s tím? Případně co by to mohlo mít na svědomí? Předem moc děkuji za každou informaci.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:04

Filtracni kondenzatory? (stary zdroj, nebo stara zakladni deska...)
  • 0

#3 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:06

Při podobném chování jsem vždy zavítal na http://forum.viry.cz/, počítač pročistil nejen od balastu, ale i od virů a podobný havěti a pak to zas šlapalo...
  • 0
Užívej života...

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:15

Zkontrolovat, jestli se spolehlivě točí ventilátory.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:29

Hmm a žádná modrá smrt, ani nic podobnýho? Krom toho, co píše HaLuMa bych ještě zkusil jinou grafiku. Co prohlížeč událostí? Tam to taky nic nepíše? EDIT: Hlavně nepíšeš jak je ten kompl starej a od jakýho výrobce jsou komponenty. Zkus napsat nějaký podrobnosti...
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:41

HaLuMa napsal/a:
Filtracni kondenzatory? (stary zdroj, nebo stara zakladni deska...)


Souhlas. Některé (například 3-4 roky staré MSI) mají elektrolyty stylu "kurvítko" a odejde po 3 letech +- několik týdnů. Postupně jsem jich u nás vyměnil asi 10, z původních už nezbyla žádná. Projev je přesně jak napsal.... Otestoval bych to jednoduše - nechal bych tam běžet Memtest, tím vyloučím disk a operační systém.
Bohužel, výměna desky při tomto stáří znamená nejen vlastní základní desku, ale i paměti (u mne tam byly DDR2, na to už desky nejsou) a procesor (podobně jako u paměti). Pokud je původní disk PATA, tak může být problém s jeho připojením.
  • 0

#7 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 20:51

Co to znamená "kompletně vyčistil"? Na dálku se těžko zjišťuje, jestli je chyba v HW nebo v SW. Zkus opticky prohlédnout základní desku. Už jsem zažil kondenzátory nafouklé a rozšklebené.
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 21:19

Nebo vyměnit ty konďoury, pokud jsou evidentně špatné. Ale většině lidí se do boardu hrabat pájkou nechce. Ještě mě napadlo, co jsem měl já. Nainstaluj si CoreTemp a sleduj teploty procesorů. Já měl na každém jádře jinou teplotu a při sebemenší zátěži se mi to přehřívalo až k vypnutí. To částečně zachrání ten CoreTemp (umí PC při přehřátí uspat), ale definitivně to spravil šmirgl - měl jsem promáčklé pouzdro procesoru a po kratší době to ani nová pasta nezachránila. Přepastovával jsem mnohokrát. A čeká mě šmirgl znova, protože jsem to tehdy nesrovnal úplně a zase už mi teploty jedou nahoru. Stejně to za čas skončí novou bednou.
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 21:55

mpik napsal/a:
Nebo vyměnit ty konďoury, pokud jsou evidentně špatné. Ale většině lidí se do boardu hrabat pájkou nechce.


Chce to dobře seřízenou mikropájku a trochu cviku.

A když je kondík venku, tak ohřát dirky a propíchnout je jehlou, aby tam šel dobře zastrčit ten nový. Propichuje se to zhora.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 22:13

Pokud to není SMD. Ale i ten se dá vyměnit. Běžně jsem měnil i SMD šváby, i menší čtverečky s nohama na všechny strany. To jsem měl ale ještě lepší oči. Ovšem pokud je deska vícevrstvá (a to je board určitě) a má ve vnitřních vrstvách rozvedeno napájení a zem velkými plochami, rozvádí teplo tak důkladně, že se nožičky nedají vytáhnout. V tom případě je lepší kondík urvat a pokusit se je vyndat po jedné.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 22:32

Bezolovem to bude určitě, pokud to není prastaré. Ta norma platí už léta, je otázka, jestli i pro Číňany. Bezolovo je prevít. Vyšší teplota, hůř se rozlévá, ničí vany při pájení vlnou, v důsledku je dražší, součástky se musí používat s vývody cínovanými bezolovem... A pak se do toho zařízení zapájeného bezolovem dá třeba olověná baterka.
  • 0

#12 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 22:38

Arne1 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Filtracni kondenzatory? (stary zdroj, nebo stara zakladni deska...)


Souhlas. Některé (například 3-4 roky staré Gigabyte) mají elektrolyty stylu "kurvítko" a odejde po 3 letech +- několik týdnů. Postupně jsem jich u nás vyměnil asi 10, z původních už nezbyla žádná. Projev je přesně jak napsal....


hmm, tak já mám podobnou zkušenost s MSI - z osmi mainů odešlo 7, je ale úplně možný, že ten poslední jsem jenom neodchytil... všecko v rozmezí cca 1/4 roku, všechno po asi 3 letech provozu, u všech nafouklý kondíky - klasický kurvítko
  • 0

#13 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 10:21

REVIZ napsal/a:
Hmm a žádná modrá smrt, ani nic podobnýho? Krom toho, co píše HaLuMa bych ještě zkusil jinou grafiku. Co prohlížeč událostí? Tam to taky nic nepíše?
EDIT: Hlavně nepíšeš jak je ten kompl starej a od jakýho výrobce jsou komponenty. Zkus napsat nějaký podrobnosti...


PC je staré okolo 5 let.
Základní deska: Asus
Grafárna:Asus
Procesor: Intel Pentium

Kde najdu prohlížeč událostí?

P.S.: Když se to sekne zrovna při hraní hry, tak zvuk jede dál, ale obraz je nečinný. To asi vypadá na grafárnu, že?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#14 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 10:55

Ovládací panely - Nástroje pro správu? Koukám do XP, ale na 7 je to myslím podobně.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#15 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:36

vin-lin napsal/a:
PC je staré okolo 5 let.
Základní deska: Asus
Grafárna:Asus
Procesor: Intel Pentium
Kde najdu prohlížeč událostí?
P.S.: Když se to sekne zrovna při hraní hry, tak zvuk jede dál, ale obraz je nečinný. To asi vypadá na grafárnu, že?


SRY za reakci až teď, ale dneska je nějak blázinec. Prohlížeč událostí je v - Počítač (Tento počítač) klik pravým a spravovat.
Grafika by to podle toho co píšeš mohla být.
  • 0

#16 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:49

OPDCITY napsal/a:
Na microstar mi nesahej, 4 kompy jsem si nechal poskládat z MSI a všechny jedou dodnes, ikdyž 3 jsou ve skříni jako obsoletní ;)
Tvá vlastní zkušenost mi nějak ke značce MSI nesedí..


Jednu dobu šel Microstar strašně dolů s kvalitou. Takže už ho nebereme. Možná jsi měl jen štěstí nebo my smůlu. I když ono si stejně asi nepomůžeš, nebývaly problémy s deskama od ASUSu a dneska už je to minulost. Teďka bereme jen Intel a Gigabyte a zatím bez problémů. Třeba Arne psal, že Gigabytek jim odešlo cca. 10. Jo už to není co to bývalo. Se slzou v oku vzpomínám na svoje Abitky a Aopen. Jedna, původně moje, letitá deska od Abitu, jede snad u strejdy na chalupě doteď a pokud se nemýlím, tak bude v provozu už 12. rok...
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 16:16

REVIZ napsal/a:
....
Teďka bereme jen Intel a Gigabyte a zatím bez problémů.
......


Intel končí s výrobou MB :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 16:35

vin-lin napsal/a:
P.S.: Když se to sekne zrovna při hraní hry, tak zvuk jede dál, ale obraz je nečinný. To asi vypadá na grafárnu, že?


Grafika nebo paměť.

Na paměť si stahni memtest a nech ho alespoň jedno kolo proběhnout.

Grafiku je lepší zkusit vyměnit za jinou, pak uvidíš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 16:54

Něco podobného dělal můj dávný stroj. Viníkem pak byl starý, a hlavně mírně poddimenzovaný, zdroj, který už nezvládal živit nenažranou grafárnu (ještě k tomu to byl Eurocase)... Také ze začátku, dokonce několik měsíců, fungl nová grafika fungovala jak měla, ale po čase se začaly objevovat nenadálé výtuhy, pak rovnou restarty, až to jednou kleklo úplně a bylo po legraci. Tenkrát mne hoooodně zamrazilo, že mi v bedně vyhořelo něco drahého, nakonec to ale opravdu bylo jen tím zdrojem, který nezvládal dávat potřebný výkon. Plus mu asi končila i životnost osazených kondenzátorů... Přeci jenom se v bedně smažil celkově více než 5 let :)
  • 0

#20 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 17:46

REVIZ napsal/a:

vin-lin napsal/a:
PC je staré okolo 5 let.
Základní deska: Asus
Grafárna:Asus
Procesor: Intel Pentium
Kde najdu prohlížeč událostí?
P.S.: Když se to sekne zrovna při hraní hry, tak zvuk jede dál, ale obraz je nečinný. To asi vypadá na grafárnu, že?


SRY za reakci až teď, ale dneska je nějak blázinec. Prohlížeč událostí je v - Počítač (Tento počítač) klik pravým a spravovat.
Grafika by to podle toho co píšeš mohla být.


Tak jsem našel protokol událostí. Nic zvláštního. Až se mi to stane znovu, tak tam mrknu hned a budu vědět.

Zkusím nějaké zátěžové testy grafiky, hdd atd...Snad na něco přijdu.
Každopádně děkuji všem za rady a pomoc....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama