Přejít na obsah


Fotka

Opakovaný restart PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 17:47

podle toho co píšeš - pokud máš u koho, zkus si půjčit silnější (nebo aspoň ověřený a spolehlivý) zdroj a případně i nějakou jinou grafárnu
  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:19

Opravdu nevím, proč se namáhám...
Zkoušet všechno vyměňovat je dobrý, ale v trochu jiném pořadí. Resp. kdyby se to stalo mně, tak bych ten zdroj preventivně vyměnil, ve skladu vždycky nějakej novej máme.
Ale radil jsem pustit Memtest - samozřejmě ne proto, aby se testovala paměť ( i když vadná paměť to je samozřejmě taky jedna možnost) ale aby na počítači něco běželo co má konstatní nároky na hardware a vyloučí to breberky v operačním systému. Pokud bude padat Memtest, tak se různé části hardware otestují mnohem snadněji (disk není zapotřebí, grafika se nemusí konfigurovat, paměti se dá klidně dát polovina).

Jooo a co je to Memetest ? Test paměti co nepotřebuje operační systém. Stáhne se obraz CD (nebo flešky nebo diskety) z www.memtest86.com a pustí se to. Pokud to pod čárou nic nevypisuje, tak je to dobrý. Jede to furt dokola dokud to nevypnete.

  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:21

[quote]REVIZ napsal/a:
[quote]Arne1 napsal/a:
[quote]HaLuMa napsal/a:
Filtracni kondenzatory? (stary zdroj, nebo stara zakladni deska...)

hmm, tak já mám podobnou zkušenost s MSI - z osmi mainů odešlo 7, je ale úplně možný, že ten poslední jsem jenom neodchytil... všecko v rozmezí cca 1/4 roku, všechno po asi 3 letech provozu, u všech nafouklý kondíky - klasický kurvítko[/quote]

oprava - byly to také MSI N1996.
  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:22

REVIZ napsal/a:

OPDCITY napsal/a:
Na microstar mi nesahej, 4 kompy jsem si nechal poskládat z MSI a všechny jedou dodnes, ikdyž 3 jsou ve skříni jako obsoletní ;)
Tvá vlastní zkušenost mi nějak ke značce MSI nesedí..


Jednu dobu šel Microstar strašně dolů s kvalitou. Takže už ho nebereme. Možná jsi měl jen štěstí nebo my smůlu. I když ono si stejně asi nepomůžeš, nebývaly problémy s deskama od ASUSu a dneska už je to minulost. Teďka bereme jen Intel a Gigabyte a zatím bez problémů. Třeba Arne psal, že Gigabytek jim odešlo cca. 10. Jo už to není co to bývalo. Se slzou v oku vzpomínám na svoje Abitky a Aopen. Jedna, původně moje, letitá deska od Abitu, jede snad u strejdy na chalupě doteď a pokud se nemýlím, tak bude v provozu už 12. rok...

Oprava, u mne to nebyly Gigabyte ale MSI.
  • 0

#25 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 7:40

Arne1 napsal/a:
Opravdu nevím, proč se namáhám...
Zkoušet všechno vyměňovat je dobrý, ale v trochu jiném pořadí. Resp. kdyby se to stalo mně, tak bych ten zdroj preventivně vyměnil, ve skladu vždycky nějakej novej máme.
Ale radil jsem pustit Memtest - samozřejmě ne proto, aby se testovala paměť ( i když vadná paměť to je samozřejmě taky jedna možnost) ale aby na počítači něco běželo co má konstatní nároky na hardware a vyloučí to breberky v operačním systému. Pokud bude padat Memtest, tak se různé části hardware otestují mnohem snadněji (disk není zapotřebí, grafika se nemusí konfigurovat, paměti se dá klidně dát polovina).

Jooo a co je to Memetest ? Test paměti co nepotřebuje operační systém. Stáhne se obraz CD (nebo flešky nebo diskety) z www.memtest86.com a pustí se to. Pokud to pod čárou nic nevypisuje, tak je to dobrý. Jede to furt dokola dokud to nevypnete.

Dnes po práci vyzkouším memtest.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#26 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 9:03

Zkus ještě sundat chladič z procesoru, očisti starou pastu, nanes novou. Ona pasta stárnutím ztrácí původní vlastnosti.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 9:37

geoFukar napsal/a:
Zkus ještě sundat chladič z procesoru, očisti starou pastu, nanes novou.
Ona pasta stárnutím ztrácí původní vlastnosti.


To je sice pravda, ale teplota na desce a procesoru se dá měřit a tím zjistit, jestli se dostává někam, kde být nemá. Na Intel platformě s originál chladiči tenhle typ problémů není moc častý.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 9:54

B)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 12:20

kolombo napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Zkus ještě sundat chladič z procesoru, očisti starou pastu, nanes novou.
Ona pasta stárnutím ztrácí původní vlastnosti.


To je sice pravda, ale teplota na desce a procesoru se dá měřit a tím zjistit, jestli se dostává někam, kde být nemá. Na Intel platformě s originál chladiči tenhle typ problémů není moc častý.

Jak už jsem psal. U mě to problém byl a je. Promáčknutý heatspreader.Vidět to není. Ale zřejmě jak to s teplotou pracuje, se po kratším čase pasta utrhne a je tam mikroskopická mezera. Pomohl čtvereček alobalu, ale nejvíc šmirgl. Úplně nejvíc by pomohl nový procesor, ale ještě víc nová deska, do ní i nové paměti. A zcela nejvíc by pomohlo nechat jen tu plechovou bednu a vyměnit to všechno.

Jenomže to moje se neprojevuje restartem, ale tvrdým vypínáním. Nebo teď po instalování CoreTempu jen usínáním. Prostě, jakmile CoreTemp ukazuje rozdílné teploty na jednotlivých jádrech třeba o 10 stupňů, je to problém.
  • 0

#30 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:01

Tak mi Reviz půjčil grafickou kartu a zdá se, že je problém vyřešen (jsem mu opravdu zavázán - děkuji). Nyní se mi, ale objevil jiný problém - po vypnutí PC a vypnutí zdroje se resetuje bios, takže po zapnutí PC musím vždy nastavit znovu čas, pořadí bootování a zakázat disketovou mechaniku. Napadla mne baterie základní desky, tak jsem koupil novou a baterii vyměnil. Nicméně problém přetrvává. Tento problém se objevil po vyjmutí původní grafické karty a opětovném jejím vložení. Nenapadá někoho, prosím, co s tím?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#31 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:16

Nevypadla ti na základní desce propojka na reset biosu?
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#32 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:25

geoFukar napsal/a:
Nevypadla ti na základní desce propojka na reset biosu?


A kde ji najdu? Nebo jak ji poznám?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#33 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:29

Většinou jsou někde u baterky 3 pozlacený kontakty a na nich je ta propojka. Nejlíp, když si stáhneš návod od desky a tam je to označené.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#34 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:42

geoFukar napsal/a:
Většinou jsou někde u baterky 3 pozlacený kontakty a na nich je ta propojka. Nejlíp, když si stáhneš návod od desky a tam je to označené.


Tak jsem to našel a jumper se tam nachází....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#35 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 10:47

Hm. Tak už jedině zkontroluj kontakty v držáku na tu baterku, případně je malinko přihni. Pokud je baterka OK, tak je to asi poslední možnost.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#36 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 11:09

Podobný resety se mi kdysi taky dělaly - příčinou byl lehký nános prachu na přídavné RAM paměti. Stačilo vyndat RAM ze slotu, otřít antistatickou utěrkou, dobře zandat a problém byl vyřešený. Jinak samozřejmě to chce mít vnitřek PC (MB, graf. desku atd.) čistý bez prachu a pavučin ;) + vyzkoušet, že všechny karty i kabely jsou opravdu dobře zastrčený.
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 11:56

vin-lin napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Nevypadla ti na základní desce propojka na reset biosu?


A kde ji najdu? Nebo jak ji poznám?


Najdi si na netu manuál k desce, propojek je tam víc a můžeš koukat na jinou. Mapu desky v počítači asi nalepenou nemáš, co ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 12:44

kolombo napsal/a:

vin-lin napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Nevypadla ti na základní desce propojka na reset biosu?


A kde ji najdu? Nebo jak ji poznám?


Najdi si na netu manuál k desce, propojek je tam víc a můžeš koukat na jinou. Mapu desky v počítači asi nalepenou nemáš, co ?


To nemám.
A asi jsem úplný idiot, protože nemůžu najít ani ten manuál k desce Asus P5K. Asi se půjdu zastřelit...
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#39 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 12:55

http://www.asus.com/...upport_Download
Zadej operační systém a dál by měl být manuál ke stažení.
Doplnění:
Pravý dolní roh, 3 piny pod jumperama, na které jsou přivedené kablíky od front panelu PC. Na schématu označené CLRTC.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#40 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:06

geoFukar napsal/a:
http://www.asus.com/...upport_Download
Zadej operační systém a dál by měl být manuál ke stažení.
Doplnění:
Pravý dolní roh, 3 piny pod jumperama, na které jsou přivedené kablíky od front panelu PC. Na schématu označené CLRTC.


Děkuji,
zkontrolováno a jumper je tam kde má být. Tak ještě zkontrolovat kontakt baterie....Jinak už nevím....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama