Přejít na obsah


Fotka

TOPO 50 v3.1 na internetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2006 - 17:16

Ahoj všichni, na adrese: http://www.garmin.cz...hp?section=6005 je ZDARMA ke stažení nová verze TOPO 50, pro majitele topomapy od Mountfieldu. Také uvítám, když napíšete své postřehy k této nové verzi.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2006 - 19:28

Ahoj všichni, na adrese: http://www.garmin.cz...hp?section=6005 je ZDARMA ke stažení nová verze TOPO 50, pro majitele topomapy od Mountfieldu. Také uvítám, když napíšete své postřehy k této nové verzi.

Picodas se k TOPO 50 od Bedi postavila jako chlap. Zmen sice neni mnoho, ale ta zasadni - routing - zda se byla opravena. Zjemneni detailu mapy asi majitele Legenda diky dost malemu displeji prilis nedoceni, naopak cyklotrasy jsou vyrazne prijatelnejsi. Ja osobne bych preferoval moznost vypnout jejich zobrazeni uplne (i kdyz jsem naruzivy cyklista) hlavne proto, ze jen vyjimecne jsou skutecne tam kde maji byt, tzn. na cestach. Celkove se ale jejich poloha, aspon co jsem stihl zkouknout, vyrazne zlepsila. Na nejake hlubsi uvahy je zatim moc brzy, je potreba si novou mapu dukladne "osahat" a tim predejit unahlenym hodnocenim. Suma sumarum prvni dojmy: opraveny routing povazuji za povinnost, protoze to byla funkcni chyba, za ostatni vylepseni bych dal Picodasu velke +, zvlast kdyz jsou zdarma.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2006 - 19:43

A malem bych zapomel - v instalaci je MapSource v anglictine.... i kdyz to je problem vcelku podruzny, preklad je otazkou nekolika dnu, nicmene cekal bych upozorneni na uvodni obrazovce.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 21:31

... Také uvítám, když napíšete své postřehy k této nové verzi.

V pátek 22 jsem si ji nainstaloval a v sobotu ji jel otestovat do terénu.No ,routování nic moc.Nastavil jsem si dopravní prostředek kolo a nezpevněné cesty.Vyhnalo mne to na asfaltovou silnici,po které je cyklostezka a do cíle, přímo do stráně(tam žádná cesta není ) i když okolo bodu mého zájmu vede značená turistická cesta :-(( a okolo druhého cyklostezka.Myslel jsem,že to vybírá všechny nezpevněné cesty .Samozřejmě jsem jel podle sebe,ne podle vygenerované trasy.(Použité body:Kladno N50 07.647 E14 06.859 ;Lesní Křížek N50 00.132 E13 57.884 ; vyhlídka Čerchov N50 00.274 E13 58.667)

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2006 - 9:00

Ahoj všichni, na adrese: http://www.garmin.cz...hp?section=6005 je ZDARMA ke stažení nová verze TOPO 50, pro majitele topomapy od Mountfieldu. Také uvítám, když napíšete své postřehy k této nové verzi.


No ja jsem s verzi 3.1 spokojenej. Osobne bych uvital kdyby cyklotrasy byly nejak vypinatelny, ale furt je to lepsi nez predtim. Zlepsily i turisticke znacene trasy. Navic upgrade byl zdarma. Muj celkovy dojem je velike plus Picodasu.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 17:27

Mě ta verze připadá horší než v3. Menší silnice mi splývají s většíma cestama např. lesníma. Zda se, že ubylo nezpevněných (čárkovaných) cest a drtivá většina se nově tváří jako zpevněné (plné). Nějak neumím poznat, když mám plnou čáru skrz les, jestli je to silnice nebo cesta. Má někdo podobnej problém s v3.1?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2006 - 23:08

Nechci moc rejpat, ale cyklotrasy jsou ted absolutne nepouzitelny - zobrazeni je tak slaby a nevyrazny (shodne jako vrstevnice) ze neni sance ji na displeji identifikovat - i polni cesta je vyraznejsi :-((( Jezdim hodne na kole, ale tohle me docela zaskocilo. Jinac na dalsi hodnoceni je opravdu asi brzo......
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 20:26

Picodas se k TOPO 50 od Bedi postavila jako chlap. Zmen sice neni mnoho, ale ta zasadni - routing - zda se byla opravena. Zjemneni detailu mapy asi majitele Legenda diky dost malemu displeji prilis nedoceni, naopak cyklotrasy jsou vyrazne prijatelnejsi. Ja osobne bych preferoval moznost vypnout jejich zobrazeni uplne (i kdyz jsem naruzivy cyklista) hlavne proto, ze jen vyjimecne jsou skutecne tam kde maji byt, tzn. na cestach. Celkove se ale jejich poloha, aspon co jsem stihl zkouknout, vyrazne zlepsila. Na nejake hlubsi uvahy je zatim moc brzy, je potreba si novou mapu dukladne "osahat" a tim predejit unahlenym hodnocenim. Suma sumarum prvni dojmy: opraveny routing povazuji za povinnost, protoze to byla funkcni chyba, za ostatni vylepseni bych dal Picodasu velke +, zvlast kdyz jsou zdarma.

Zajimalo by mne jestli eTrex Legend podporuje autorouting a jestli vubec ma cenu tam ty data pro nej nahravat. Rekl bych ze nepodporuje, ale proc se teda u nove verze uvadi optimalizace routingu pokud ho nepodporuje? Tento update map je prece urceny jen pro eTrex Legend od Mountfieldu...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2006 - 21:27

Z TOPO50 a MapSource mám podobný dojem. Mapa mě potěšila a MapSource díky angličtině trochu zklamal a tak jsem raději použil starší český MapSource, co byl k mapě od Mountfieldu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 2:06

Mě ta verze připadá horší než v3. Menší silnice mi splývají s většíma cestama např. lesníma. Zda se, že ubylo nezpevněných (čárkovaných) cest a drtivá většina se nově tváří jako zpevněné (plné). Nějak neumím poznat, když mám plnou čáru skrz les, jestli je to silnice nebo cesta. Má někdo podobnej problém s v3.1?

Jo mam stejny problem. nechapu koho takovahle lbost mohla napadnout. Ony ty polni a lesni cesty nejsou zrovna presne takze jsou tam i cesty vedouci odnikud nikam v mistech kde neni pomalu mozne projit pesky coz u tech carkovanych az tak nevadilo.... clovek vedel ze to je jakasi polni cesta ktera nejspis neexistuje.. no ale v tomhle podani mam na mape plno car vcetne toho ze nekdy vedou mezi dvema vesnicema 4 a ted si vyber ktera je zpevnena a co je jen pro lesniky. tohle tu mapu pro moje ucely strasne shazuje a nejspis bude nepouzitelna :-(
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 9:01

Mě ta verze připadá horší než v3. Menší silnice mi splývají s většíma cestama např. lesníma. Zda se, že ubylo nezpevněných (čárkovaných) cest a drtivá většina se nově tváří jako zpevněné (plné). Nějak neumím poznat, když mám plnou čáru skrz les, jestli je to silnice nebo cesta. Má někdo podobnej problém s v3.1?

Také jsem si 3.1 zkusil nainstalovat a krátce otestovat, nakonec jsem to vrátil zpět. Za přínos lze považovat hladší vyklreslování, čáry jsou zaoblenější. Mínus je a vadí mi, že čárkovaně značené polní a lesní cesty byly nahrazeny plno čarou. Takhle jsem věděl: čárkovaná - je to bez záruky, že vůbec existuje. Co se týče tučných cyklotras, zpočátku mi to vadilo, ale když jsem GPS použil na kole, tak jsem byl rád, že to za jízdy lépe vidím (mám čb displej). No nějak jsem si zvykl.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2007 - 22:38

Mě ta verze připadá horší než v3. Menší silnice mi splývají s většíma cestama např. lesníma. Zda se, že ubylo nezpevněných (čárkovaných) cest a drtivá většina se nově tváří jako zpevněné (plné). Nějak neumím poznat, když mám plnou čáru skrz les, jestli je to silnice nebo cesta. Má někdo podobnej problém s v3.1?


Mapu mám chvíli, Picodas mlží a jejich web je paskvil kde nic nefunguje, takže jsem se o existenci mapy dozvěděl až před pár dny. Datum vydání mapy 20. 9. 2006. Ten problém s cestami tam je. Ale 3.0 zase ukazovala v lesích Ralsko, Milovice apod. jen polnačky když tam jsou nádherné, skoro zánovní asfaltky. Nevyužité po Ivanech ;) Tak uvidíme.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2006 - 9:06

Předpokládám, že stará verze se při upgrade přepíše. Je možná cesta zpátky nebo provozovat obě? Tuším, že ne, ale za optání nic nedám :-)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 11:56

Také jsem si 3.1 zkusil nainstalovat a krátce otestovat, nakonec jsem to vrátil zpět. Za přínos lze považovat hladší vyklreslování, čáry jsou zaoblenější. Mínus je a vadí mi, že čárkovaně značené polní a lesní cesty byly nahrazeny plno čarou. Takhle jsem věděl: čárkovaná - je to bez záruky, že vůbec existuje. Co se týče tučných cyklotras, zpočátku mi to vadilo, ale když jsem GPS použil na kole, tak jsem byl rád, že to za jízdy lépe vidím (mám čb displej). No nějak jsem si zvykl.

Uz mam take zpatky v3. Ta 3.1 je opravdu, kvuli tem nerozpoznatelnejm cestam, pro mne na kolo nepouzitelna... Opravdu nevim, jestli to byl umysl, protoze mi to nejak nedava smysl. Tim spise informace na mape ubylo nez pribylo. Jestli to nemuze byt spis nejaka chybka, ktere si nikdo nevsiml...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 21:12

Zajimalo by mne jestli eTrex Legend podporuje autorouting a jestli vubec ma cenu tam ty data pro nej nahravat.

eTrex Legend autorouting nepodporuje, takže je zbytečné do něj ty data nahrávat, akorád to zabírá místo.

Rekl bych ze nepodporuje, ale proc se teda u nove verze uvadi optimalizace routingu pokud ho nepodporuje? Tento update map je prece urceny jen pro eTrex Legend od Mountfieldu...

Ty mapy od Moutfieldu si moh koupit kdokoli a registrovat si je na jakoukoli GPSku, takže oprava autoroutingu je na místě.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2006 - 11:45

Předpokládám, že stará verze se při upgrade přepíše. Je možná cesta zpátky nebo provozovat obě? Tuším, že ne, ale za optání nic nedám :-)


Původní se nepřepíše, instaluje se do nového adresáře. Přepíší se ale registry.
Nesmí se pro 3.1 použít typek pro Béďu, ale typek pro TopoCzech naklonovany pro family 791.
Jde v podstatě o TopoCzech v1 bez DEM modelu a s jinými vrstevnicemi. Jinak je to totéž.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 22:05

Ale jo, nam to pomohlo, pouzivame GPS nejvice v kombinaci Auto - pěško , a tak jsme rádi za rychlejší vykreslování a menší kostrbatost vykreslení.

Pro nás + to PICODAS

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 12:32

Ty mapy od Moutfieldu si moh koupit kdokoli a registrovat si je na jakoukoli GPSku, takže oprava autoroutingu je na místě.

Mapa TOPO 50 v3.1 je update "doporučené pro přístroje eTrex Legend" (na Picodasu je to tak uvedené) pro ostatní přístroje je nabízeno upgrade na TOPO v1. Domnívám se, že z tohoto důvodu by bylo vhodnější updatovat dost špatně provedený výškopis a průběh cyklistických tras, než routing (stejně i teď má daleko k dokonalosti).
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2006 - 14:29

Mapu jsem stáhl a nainstaloval. Původní mapa TOPO 50 v2 mi tam zůstala a nová se přidala. Bohužel novou TOPO 50 v3 mapu nejsem schopen odemknout ani pomocí původního kódu tak ani pomocí kódů, které jsem získal novým zaregistrováním. Dělám někde chybu? Musím nové TOPO instalovat přes Mounfield CZ mapu? Díky za radu.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2006 - 15:06

Původní se nepřepíše, instaluje se do nového adresáře. Přepíší se ale registry.
Nesmí se pro 3.1 použít typek pro Béďu, ale typek pro TopoCzech naklonovany pro family 791.
Jde v podstatě o TopoCzech v1 bez DEM modelu a s jinými vrstevnicemi. Jinak je to totéž.

Pokud spustis instalaci normalne (a tak to asi udela drtiva vetsina uzivatelu), puvodni TOPO 3 se prepise novou TOPO 3.1 a prepise se samozrejme i MapSource na anglicky (pokud nezrusis jeho instalaci).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama