Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#81 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 10:47

rubick napsal/a:
On zrovna Ivor (rizmani) je trochu blázen (v dobrém, znám ho dlouho a tak si troufnu i říct, že jsme kámoši), protože ten se na lov vrcholovek soustřeďoval v rámci geopuzzle už delší dobu a mimochodem on je myslím i autorem nápadu na zmapování geomorfologických celků na Slovensku, odkud sis ho asi půjčil a rozšířil pro celou bývalou republiku, když už jsme u toho ;)

Pomlouvat a lhát ti rubicku jde, aš už nejsem retrívrem. Pokud bys sledoval to vlákno na slovenském fóru, tak bys věděl, že Ivor udělal prvotní nástřel (s mnoha chybami), ten jsme pak společně zkorigovovali já a tusombol, pro ČR jsem to udělal komplet celé (naštěstí to nebylo až tak časově náročné jako to Slovensko). Nemluvě o tom, že to Slovensko jsem měl hotové, aniž bych o tom vláknu na slovenském fóru vůbec věděl:)
  • 0

#82 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 10:50

hanska napsal/a:
Obávám se, že by to bylo ještě mnohem obtížnější.


A co tu druhou podmínku aspoň zjednodušit? Vyhodit kategorie a napsat, že aspoň 10 z těch třiceti keší musí být na kopcích vyšších než X metrů?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#83 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 10:54

rubick napsal/a:
Ivor...je myslím i autorem nápadu na zmapování geomorfologických celků na Slovensku

hanska napsal/a:
Pomlouvat a lhát ti rubicku jde...Ivor udělal prvotní nástřel

No to je jedno, nic ti vymlouvat nebudu. Ale určitě se ti budu snažit zase někdy poradit ;)
  • 0

#84 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 10:55

Je někde k vidění ten bookmark, ze kterého PaWcz vytáhl ty počty odlovených keší u jednotlivých lovců? Asi jsem slepý. Jinak k tématu: myslím, že pokud ve dvou státech existuje jeden člověk, který se na vrcholky dlouhodobě cíleně zaměřuje a i tak je na 85 % výzvy, je dobrý ukazatel toho, že podmínka je přestřelená.
  • 0

#85 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 10:56

Jednu keš z každého celku, stačí splnit 50 ks, v každém celku si vybrat jednu ze 3 nejvýše položených. Nevidím důvod, proč spojovat ČR a Slovensko dohromady. Hory v obou zemích se značně liší, jak charakterem, tak sortou lidí, kteří je rádi navštěvují. Tu by bylo vhodné to rozdělit na 2 keše, jak kvůli tomu charakteru, tak kvůli dostupnosti z ČR.
  • 0

#86 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:03

rubick napsal/a:

rubick napsal/a:
Ivor...je myslím i autorem nápadu na zmapování geomorfologických celků na Slovensku

hanska napsal/a:
Pomlouvat a lhát ti rubicku jde...Ivor udělal prvotní nástřel

No to je jedno, nic ti vymlouvat nebudu. Ale určitě se ti budu snažit zase někdy poradit ;)

Vymlouvat mi nic nemusíš, Ivor udělal pouze celky (a to ještě s chybami), tam to jde i na Slovensku zjistit vcelku rychle a snadno, pak tusombol a já jsme nezávisle na sobě udělali podcelky (já i okrsky u nejvyšších celků) a navzájem to zkontrolovali a z toho pak vznikla současná finální verze. Netroufám si na 100 % tvrdit, že bezchybná, ale těch chyb tam bude jen minimum. On je docela problém i občas určit správnou výšku - u jednoho podlelku tatáž kóta v jedné mapě 723 m, ve druhé 823, Popriečny vrch jednou 995 m, podruhé 1 024 m, mnohde navíc dva různé názvy pro stejnou kótu, která je v různých mapách různě lokalizována... Opravdu zlatá ČR, kde existují dokonce 2 publikace (jedna má 2 vydání, jedno starší a druhé novější), na Slovensku je veškerý oficiální podklad mapa 1:500 000 a z ní odvozená podrobnější mapa na jedněch webových stránkách. Ale dále na východ od Slovenska je ta situace ještě horší, to zase jo...
  • 0

#87 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:08

MedoMys napsal/a:
Jednu keš z každého celku, stačí splnit 50 ks, v každém celku si vybrat jednu ze 3 nejvýše položených. Nevidím důvod, proč spojovat ČR a Slovensko dohromady. Hory v obou zemích se značně liší, jak charakterem, tak sortou lidí, kteří je rádi navštěvují. Tu by bylo vhodné to rozdělit na 2 keše, jak kvůli tomu charakteru, tak kvůli dostupnosti z ČR.

Důvody, proč spojit ČR a Slovenskou jsem měl tyto: mnohá pohoří jsou přeshraniční a v jednom z nich je ona keška umístěna. Dostupnost z ČR je naprosto bezproblémová pěšky i na kole, takže asi tak:)
  • 0

#88 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:13

hanska napsal/a:
Dostupnost z ČR je naprosto bezproblémová pěšky i na kole, takže asi tak:)

To myslíš vážně? Průměrná vzdálenost Čecha do slovenských hor je 500+ km!
Navíc bys stejně tak mohl argumentovat Polskem, Rakouskem a Německem, atd sousedy sousedů :)
  • 0

#89 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:14

Jistě, Gerlachovský štít nebo jakékoliv hory z Tater jsou naprosto bezproblémově dostupné i na kole z Čech, to je argument jak noha. Uvést do seznamu pohraniční hory například z Beskyd by určitě problém nebyl, ale kvůli tomu zahrnovat i Slovensko je nesmysl. Nevybrečel sis keše ani v Polsku, ani na Slovensku, tak to zkoušíš ještě u nás? S podobným přístupem brzy spláčeš nad výdělkem.
  • 0

#90 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:25

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
Dostupnost z ČR je naprosto bezproblémová pěšky i na kole, takže asi tak:)

To myslíš vážně? Průměrná vzdálenost Čecha do slovenských hor je 500+ km!
Navíc bys stejně tak mohl argumentovat Polskem, Rakouskem a Německem, atd sousedy sousedů :)

Mluvil jsem o konkrétní lokalizaci samotné kešky, ale to ti asi nedošlo:( S tou průměrnou vzdáleností Čecha do slovenských hor 500+ km, to mě taky rozesmálo, např. z Pardubic, které leží již v západní části ČR, je to autem do Tater cca 425 km, ovšem např. z Ostravy je to do Tater 250 km, např. do východní části Šumavy 450 km, do Krušných hor přes 500 km. Zhruba 1/5 obyvatel ČR to má do slovenských hor do 200 km:) ČR opravdu není jen Praha a území na západ od ní:)
  • 0

#91 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:29

A bude betatestovana? Potrebovala bych, aby neco vydrzela, nechala bych si ji na duchod.
  • 0

#92 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:31

Slanecek napsal/a:
A bude betatestovana? Potrebovala bych, aby neco vydrzela, nechala bych si ji na duchod.

Nebude. Neni tu žádnej betatester, kterej by měl splněnou podmínku, aby si to pak moh zalogovat!
  • 0

#93 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:36

hanska napsal/a:ČR opravdu není jen Praha a území na západ od ní:)

... což jistě MedoMys ví, když se pohybuje na Moravě.

(Obvious.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#94 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:37

hanska napsal/a:
Mluvil jsem o konkrétní lokalizaci samotné kešky, ale to ti asi nedošlo:( S tou průměrnou vzdáleností Čecha do slovenských hor 500+ km, to mě taky rozesmálo, např. z Pardubic, které leží již v západní části ČR, je to autem do Tater cca 425 km, ovšem např. z Ostravy je to do Tater 250 km, např. do východní části Šumavy 450 km, do Krušných hor přes 500 km. Zhruba 1/5 obyvatel ČR to má do slovenských hor do 200 km:) ČR opravdu není jen Praha a území na západ od ní:)

Tak to jsme si asi nerozuměli. Pak ale nerozumím, proč jsi mi na můj návrh odpověděl naprosto něčím jiným, a to polohou tvojí keše? Já mluvil o rozdělení požadovaných území na česká a slovenská, kvůli chararekteru hor a dostupnosti z ČR.
BTW předpokládám, že průměrný střed rozložení obyvatel ČR je někde u Prahy. A to mi vychází 500km pouze na dálnici mezi slovenské hory. http://mapy.cz/s/6K2M
  • 0

#95 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:39

Jen pro názornost reakce reviewerů: vyjadřovali se k tomu 4: Vrso (ten to schvaluje) - nepozdava se mi to, je to prilis slozite a komplikovane + ocitovaná část pravidel, odpověď na opakovaný dotaz, kdy to pro něj bude schvalitelné, opakovaně žádná, DLR max. 10-20 a i tak to odloví 1-2 jedinci ročně + osobní výpady, Skupec mi doporučil co předělat apod (takto si představuji komunikaci s reviewerem)., podle toho jsem to udělal, Geoware napsal, aniž bych se jej tázal, že se mu to velmi líbí, ač to nebude snadné a jednoduché splnit. I revieweři neloví zdaleka vše - pro DLR, který loví terén max. 3,5 je míra schvalitelnosti jiná než pro někoho, kdo se rád toulá po horách. Proto jsem požádal o názor více reviewerů, to jen pro ozřejmění!
  • 0

#96 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:40

hanska napsal/a:
Jen pro názornost reakce reviewerů: vyjadřovali se k tomu 4: Vrso (ten to schvaluje) - nepozdava se mi to, je to prilis slozite a komplikovane + ocitovaná část pravidel, odpověď na opakovaný dotaz, kdy to pro něj bude schvalitelné, opakovaně žádná, DLR max. 10-20 a i tak to odloví 1-2 jedinci ročně + osobní výpady, Skupec mi doporučil co předělat apod (takto si představuji komunikaci s reviewerem)., podle toho jsem to udělal, Geoware napsal, aniž bych se jej tázal, že se mu to velmi líbí, ač to nebude snadné a jednoduché splnit. I revieweři neloví zdaleka vše - pro DLR, který loví terén max. 3,5 je míra schvalitelnosti jiná než pro někoho, kdo se rád toulá po horách. Proto jsem požádal o názor více reviewerů, to jen pro ozřejmění!

Poslyš, pane, chtěl jsi slyšet naše názory, nebo se tu snažíš zase kydat špínu na RW a rozpoutávat hádky?
  • 0

#97 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:51

Už jsem zase chtěl něco napsat, ale autocenzura naštěstí zafungovala, reagovat na ty osobní výpady teda už nebudu, nestojí mi to za to. Ale pokud se vrátím k podstatě kešky - ono totiž ani těch 75 kešek nemusí stačit, protože, jak jsem už psal, tohle není jediná podmínka, kešky jsou rozděleny do určitých skupin a z těch je třeba mít odloveno daný počet. Takže ve finále ani ten jeden kačer z CZ/SK, který by teoreticky tu hranici 75 odlovených kešek mohl mít splněnou, nemusí mít splněny podmínky challenge, protože některé kešky se mu prostě nemusí započítat. Proto jsem ti mezi jinými i já psal, ať ty skupiny zrušíš. Na svou otázku co je podle ostatních rozumná podmínka jsi už řadu odpovědí dostal, tak je teď jen na tobě, jestli se podle toho zařídíš, nebo jestli budeš stále jen filtrovat své emoce a rozumy přes PC. Ono totiž popravdě nikoho nezajímá jestli průměrný Čech má do Tater nebo jiných hor dojezdovou vzdálenost 200 nebo 500 kilometrů nebo jestli má Popriečny vrch nadmořskou výšku 995 nebo 1024 metrů. Podstata tvého problému s touto challenge je úplně jinde a řada lidí už ti to v tomto vlákně napsala, takže buď názory ostatních chceš slyšet, nebo ne (pak je ale zbytečné zakládat na fórech nová vlákna).
  • 0

#98 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 11:54

[quote]MedoMys napsal/a:
[quote]hanska napsal/a:
Poslyš, pane, chtěl jsi slyšet naše názory, nebo se tu snažíš zase kydat špínu na RW a rozpoutávat hádky?[/quote]
Chtěl jsem slyšet kvalifikovaný názor, ne to, že podmínku max. 10 - 20 keší splní za rok max. 1-2 kačeři, což je zjevná nepravda a nelze to považovat za kvalifikovaný názor! Navíc v podmínkách pro zakládání challenge keší není nikde psáno, že to musí ihned moci odlovit desítky kačerů, jak si to zřejmě DLR a někteří další představují (to bypk jaksi nemohla být obtížnost 5, ale možná tak 3). To by pak nikdy nebyla schválena většina náročnějších výzev!!! A pokud veškerá komunikace reviewera, který to schvaluje, spočívá v tom, že napíše nepozdává se mi to, je to příliš složité a ocituje obecnou část pravidel (ty si může každý vyložit po svém), tak to asi nebude to pravé ořechové!
  • 0

#99 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:00

hanska napsal/a:
... podmínku max. 10 - 20 keší splní za rok max. 1-2 kačeři, což je zjevná nepravda ...

Zjevná? Z čeho soudíš? Nemyslím si, naopak je to docela reálný odhad.

hanska napsal/a:
... A pokud veškerá komunikace reviewera, který to schvaluje, spočívá v tom, že napíše nepozdává se mi to, je to příliš složité ...

A co čekáš? Že ti to vymyslí za tebe, aby to bylo pro něj průchozí? Řekl ti, že to je složité, tak to zjednoduš a zkus to znova. To mi přijde jako normální postup.

Návrhů tu máš spoustu, můžeš se podle nich zařídit a vytvořit průchodný listing. Pokud si dál myslíš, že všichni kromě tebe jsou pitomci a nerozumí tomu, tak příště po nás nechtěj naše názory. :o Ach jo, zase ztráta času. :(
  • 0

#100 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:01

hanska napsal/a:
S tou průměrnou vzdáleností Čecha do slovenských hor 500+ km, to mě taky rozesmálo


to te nema co rozesmat - anebo ma, ja nevim :). nicmene pocet obyvatel treba jen prvnich deseti mest CR (pak uz je to stejne poctme obyvatel zanedbatelne) a vyjde ti prumerna vzdalenost 450-500km (podle toho kde stred slovenskych hor si predstavujes) holt proste prumer je prumer a tech lidi v praze bydli nejvic :).
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka