Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#121 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:09

Zdejve? :o BRAVO!!!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#122 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:15

poohDA napsal/a:

hanska napsal/a:
No to ji odloví při jakékoli podmínce, jen při těch 10 keších by to asi opravdu nebyla obtížnost 5, ale tak 2,5 maximálně:) Navíc by tak byli zvýhodněni lovci z okolí této keše a mým cílem to je udělat co nejvíce tak, aby mělo stejné výchozí podmínky větší skupina lidí napříč celou ČR i Slovenskem!

Můj názor: Lovci z okolí budou zvýhodněni vždy.
Protože:
1. keš najdou na mapě, ostatní o ní nebudou mít ánung. Leda by četli tohle fórum.
2. Mají to na ní geograficky blíž a to je prostě výhoda. Stejně jako Američani jsou před Evropany zvýhodněni, pokud si chtějí odlovit GroundSpeak HQ. A co teprve ti ze Seattlu.
Snaha o spravedlnost a stejné výchozí podmínky je tady kontraproduktivní, ne každý, kdo má rád hory a leze po kopcích má čas tomu věnovat své dovolené nebo víkendy na příští tři roky. Představ si, že někteří lidé mají třeba rodiny, děti a další závazky. Pro ty to taky není. Tím nechci říct, že keš je špatná nebo zbytečná - každá keš si najde svého lovce, ale ten výše zmíněný odhad 1-2 návštěvy za rok považuji za reálný a podložený daty. V prvním roce tam možná budou ty návštěvy tři.

PawCZ zde dal data vyjadřující něco jiného - těch 50 keší má splněno nebo se tomu hodně blíží odhadem 6 kačerů z ČR, na Slovensku jich bude také odhadem kolem 5. Jinak samozřejmě nějak zvýhodněn vždy někdo bude, myslel jsem tím zejména to, že někdo, kdo bude chtít splnit tu podmínku, tak mu nebude stačit prolézt jen nejbližší kopečky. O Joneu bych se nebál, tam se autem nedostane, navíc na Slovensku snad nemá povolení jezdit kamkoli, to jen malý dodatek mimo téma. Ale i on občas loví pěšky, ač se to nezdá - např. na jedné mé tradičce, kam se autem opravdu dostat nedá, byl kupodivu zapsán v logbooku:)
  • 0

#123 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:41

no jo, ale "má splněno" přece ještě neznamená, že tam letos určitě pojede přes půl republiky. Já mám v šuplíku vyluštěných několik mysterek, takže "mám splněno", ale pro krabičky jsem si ještě nedošel. Obvyklá doba pro zalogování šuplíkovky u mě třeba přesahuje rok.
  • 0
.

#124 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 14:46

Pro srovnání jsem vygeneroval mapy rozložení keší podle původního návrhu a po úpravě. Původní stav viz obrázek, po úpravě vypadly všechny zelené a asi 10 modrých bodů v rámci ČR (mezi 700 - 750 m).
  • 0

#125 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 15:42

PaWcz napsal/a:Pár měsíců...

No, nenašel, ale to nevadí, ono se to nejspíše k publikaci dopracuje. A pak se uvidí.
To hanska: Když už jsi otevřel tohle vlákno, nebylo by od věci ten Tvůj nástřel podmínek sem dát, ať jsou jasně daná fakta, když se tu o tom bavíme, ne?

PaWcz napsal/a:Třeba se někde na kopci potkáme.


Těším se a díky za odpověď :)
I za to skore. Jde to nějak pomalu, a zima si dává na čas.... Ty moje jsou zakládány i pro zimní odlov.
  • 0

#126 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 15:51

Už jsem to psal, bez kategorií, keše na 50 vrcholech (tudíž ne tak, že někdo najde např. tradičku na Lysé hoře a zúčastní se tam 6 eventů). Jen zvažuji, zda tam vůbec dávat jako alternativu eventy, asi spíše ne, jak někteří logují eventy, je velmi dobře známo (viz slova jednoho známého kačera na mém posledním eventu " měli jsme tam zapsat i ...").
  • 0

#127 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 16:30

mne tedy 50 prijde porad neprozumna podminka :). nicmene hlavne abysme tady za nejaky cas zase neresili opravnenost/neopravnenost smazani logu protoze: nejaky pseudoproblem ;).
  • 0

#128 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 16:54

Dain & Olik napsal/a:
mne tedy 50 prijde porad neprozumna podminka :). nicmene hlavne abysme tady za nejaky cas zase neresili opravnenost/neopravnenost smazani logu protoze: nejaky pseudoproblem ;).


Si rikam, obhajit opravnenost logu pred Honzakem muze nekterym kacerum zabrat vice casu, nez splneni samotne vyzvy. :D
  • 0

#129 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 20:02

k-lord napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
mne tedy 50 prijde porad neprozumna podminka :). nicmene hlavne abysme tady za nejaky cas zase neresili opravnenost/neopravnenost smazani logu protoze: nejaky pseudoproblem ;).


Si rikam, obhajit opravnenost logu pred Honzakem muze nekterym kacerum zabrat vice casu, nez splneni samotne vyzvy. :D

Na mých fyzických keších jsem smazal všehovšudy 3 logy, ty jsem ovšem po vysvětlení povolil obnovit. Na mazání WA logu na eventu, který již proběhl či logu neodpovídajících tomu, co bylo v listingu schváleném reviewerem, nevidím nic divného (že reviewer nezná pravidla, není opravdu má chyba...). Mistr na mazání logu je Marazd, ten na své earthcache s celkem 209 uznanými nálezy smazal 30...
  • -1

#130 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 20:59

Ty jsi povolil jejich obnovení? Honzáku, ty nějak ztrácíš paměť, ty logy obnovil RW i přes tvůj výslovný nesouhlas a neustálé ohánění se pravidly, která v tom případě neměla žádný smysl. Jediný, kdo tu nezná pravidla, a to slušného chování, jsi jen a jen ty! :@ Takže obava z mazání logů u challenge je více než oprávněná. Když už nemažeš, tak zase polemizuješ o oprávněnosti některých, kteří se zalogovali a akorát je v lozích urážíš. A to, že se někdo uklikne a místo Attended zaloguje Will attend, tě neopravňuje ke smazání logu, slušný člověk by tomu dotyčnému napsal mail, aby si to opravil. Ty jsi stejně vtipný člověk, X desítek lidí ti řekne, že je ta challenge nesmyslná v tom pojetí, v jakém ji chystáš, řekne ti to i několik RW a ty se ještě pro jistotu zeptáš dalšího, jestli náhodou ten jeden jediný nezmění svůj názor a nepovolí ti ji. To je asi jako kdyby ses milionu lidí zeptal, jestli máš skočit z okna, 999 999 999 by ti řeklo, že ne, pouze jeden ano a tys to proto udělal, protože s tebou někdo souhlasil. A na Mazarda jsi se koukám zaměřil jen proto, že ti smazal log na jeho earthce, co? :D:D:D
  • 0

#131 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 21:14

Já myslím, že ta challenge je dobrá.


Vložený obrázek
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#132 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 21:54

hanska napsal/a:
Pro srovnání jsem vygeneroval mapy rozložení keší podle původního návrhu a po úpravě. Původní stav viz obrázek, po úpravě vypadly všechny zelené a asi 10 modrých bodů v rámci ČR (mezi 700 - 750 m).


MÁM S TÍM JEDEN ZÁSADNÍ PROBLÉM - ŽE TY JÍ NESPLŇUJEŠ, Challenge by měl zakládač člověk, který jí sám splňuje - bez urážky... Pokud totiž tvrdí, že je lehké jí splnit, tak ať jí neprve splní on sám. Mimochodem, byla by to nejdrsnější challenge, kterou bych případně lovil a tom mám za sebou DIAMAND (120 keší v Brdy challenge) i REGION CHALLENGE.
  • 0

#133 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 22:24

Problém je v tom, že ten někdo ti bude tvrdit, že není přeci povinné, aby zakladatel měl challenge už před tím splněnou. To, že bude akorát všem pro smích, je věc druhá, pokud založí něco, na co ani sám nemá nebo to ještě nedokázal splnit.
  • 0

#134 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 1:04

Novom napsal/a:
Problém je v tom, že ten někdo ti bude tvrdit, že není přeci povinné, aby zakladatel měl challenge už před tím splněnou. To, že bude akorát všem pro smích, je věc druhá, pokud založí něco, na co ani sám nemá nebo to ještě nedokázal splnit.


OK - S tím nemám problém, ale... mám problém, že ten člověk se tu rozčiluje, že mu nepustili cache s argumentem, že to není rozumná podmínka, on tvrdí, že to je rozumná podmínka, že odlovit XY takových keší přeci PROBLÉM a sám to NEZKUSIL.

P.S.: RÁD BYCH S VÁMI NYNÍ OSLAVIL MŮJ JUBILEJNÍ 300 PŘÍSVĚVEK.B)
  • 0

#135 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:17

Alke04 napsal/a:

hanska napsal/a:
Pro srovnání jsem vygeneroval mapy rozložení keší podle původního návrhu a po úpravě. Původní stav viz obrázek, po úpravě vypadly všechny zelené a asi 10 modrých bodů v rámci ČR (mezi 700 - 750 m).


MÁM S TÍM JEDEN ZÁSADNÍ PROBLÉM - ŽE TY JÍ NESPLŇUJEŠ, Challenge by měl zakládač člověk, který jí sám splňuje - bez urážky... Pokud totiž tvrdí, že je lehké jí splnit, tak ať jí neprve splní on sám. Mimochodem, byla by to nejdrsnější challenge, kterou bych případně lovil a tom mám za sebou DIAMAND (120 keší v Brdy challenge) i REGION CHALLENGE.

Owner podmínky splňovat nemusí a co je nejtěžší pro jednoho, to může být snadnější pro druhého - pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné asi nejen pro mě - webcache je snad už jen v Praze...Tu mou výzvu může splnit každý, kdo má gps (i v telefonu) a nemusí mít přístroj pro wigo. Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.
  • 0

#136 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:23

Navíc, pokud by chtěl někdo operovat pravidly, tak by pár challenge keší bylo zralých na okamžitou archivaci - viz Doupov, Gorolska vyzva (v obou je nadpoloviční většina keší založena jedním ownerem či skupinou ownerů, což pravidla jasně zakazují). Další challenge keš jsou bonusové keše sérií, což je rovněž v rozporu s pravidly (challenge keše nesmí být založeny na specifickém seznamu keší).
  • 0

#137 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:41

hanska napsal/a:
Owner podmínky splňovat nemusí a co je nejtěžší pro jednoho, to může být snadnější pro druhého - pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné asi nejen pro mě - webcache je snad už jen v Praze...Tu mou výzvu může splnit každý, kdo má gps (i v telefonu) a nemusí mít přístroj pro wigo. Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.


Ono je uplne jedno, jestli owner splnil nebo ne. Dulezite je, jak rozumne je nastavena podminka. Tech challenge kesi, kde owner nemel splneno v dobe publikace mam z USA naprostou vetsinu. Navic je tam bezne, ze owner publikuje challenge kes pod jinym nickem, aby si mohl zalogovat FI, az sam splni svou podminku. Ale tam to berou jeste porad jako hru, tady se z toho stava nekdy uz pekne divadlo.

Podstatne pro ownera ale je, jak se kaceri (hlavne revieweri) divaji na splnitelnost podminky. Asi se shodneme, ze ac mam splneno, nikdo by mi tu nepublikoval challenge pro odlov kese z kazdeho statu USA. Stejne tak se Honzaku musis smirit, ze ti tu challenge, v podobe jakou ji ted mas, nikdo neschvali. Tvoje neustale argumenty, co se jak da stihnout, kolik jich uz vlastne mas a kolik kaceru ji muze mit jsou ted nepodstatne. Tim tady nikoho neukecas, zvlaste ne reviewery. Oni jsou ti, kteri rozhoduji o tom, zda kes ma rozumnou vyzvu nebo ne. Tim, ze bys sam mel splneno, bys je mohl presvedcit, ale stejne tak nemusel (viz muj priklad o par radku vys).

A kdyz uz se tu zminujes nesmyslne o me challenge kesi, tak wiga pro dokonceni vyzvy opravdu nepotrebujes. Tak holt obejdes letterboxy a nebo par webkamer, ktere jsou jeste stale ve 4 krajich. V Praze uz bohuzel mame jen jednu.
  • 0

#138 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:46

hanska napsal/a:
Owner podmínky splňovat nemusí a co je nejtěžší pro jednoho, to může být snadnější pro druhého - pro mě je i kdybych se rozkrájel nesplnitelná výzva Czech regions, neb nemám přístroj na Wigo, takže je to nesplnitelné asi nejen pro mě - webcache je snad už jen v Praze...Tu mou výzvu může splnit každý, kdo má gps (i v telefonu) a nemusí mít přístroj pro wigo. Pokud bych bral i vrcholy, které jsou nyní ve výzvě a kde sice nemám odlovenu keš (nebyla tam, byla neodlovitelná), tak se i v tom osekaném seznamu hravě dostanu k 60 - 70 keším...A to beru jen poslední 2 roky.

Tady ale nejde až tak o pravidla, ale jak se říká "z pedagogických důvodů". A tvoje představa "nemůžu něco splnit, protože nemám WIGO" - klidně si ho můžeš koupit, zbrojní pas k němu není třeba. Jde mi jen o to, že na jednu stranu říkáš , že chceš udělat hypersuperdrsno gallenge a na druhou stranu ji obhajuješ tím, že to nic není a může to splnit každý, kdo má GPS.
  • 0
.

#139 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 8:50

hanska napsal/a:
Navíc, pokud by chtěl někdo operovat pravidly, tak by pár challenge keší bylo zralých na okamžitou archivaci - viz Doupov, Gorolska vyzva (v obou je nadpoloviční většina keší založena jedním ownerem či skupinou ownerů, což pravidla jasně zakazují). Další challenge keš jsou bonusové keše sérií, což je rovněž v rozporu s pravidly (challenge keše nesmí být založeny na specifickém seznamu keší).


Cti v pravidlech vic, nez sam chces:

Note: Challenge caches published prior to the guideline update 3/12/12 are grandfathered into the game and do not need to comply with current guidelines.

Pred zmenou pravidel nebyl u tebou zminovane podminky zakaz, ale jen "nemelo by"
  • 0

#140 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 9:01

k-lord napsal/a:

hanska napsal/a:
Navíc, pokud by chtěl někdo operovat pravidly, tak by pár challenge keší bylo zralých na okamžitou archivaci - viz Doupov, Gorolska vyzva (v obou je nadpoloviční většina keší založena jedním ownerem či skupinou ownerů, což pravidla jasně zakazují). Další challenge keš jsou bonusové keše sérií, což je rovněž v rozporu s pravidly (challenge keše nesmí být založeny na specifickém seznamu keší).


Cti v pravidlech vic, nez sam chces:

Note: Challenge caches published prior to the guideline update 3/12/12 are grandfathered into the game and do not need to comply with current guidelines.

Pred zmenou pravidel nebyl u tebou zminovane podminky zakaz, ale jen "nemelo by"

Aha, to jsem nevěděl, domníval jsem se, že ta pravidla jsou víceméně stejná...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka