Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#181 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 7:55

Tak jsem to GPX nahrál do navigace. Body jsem tam nakonec uviděl. ALE. Jak se to bude zobrazovat a co tam bude? Jen souřadnice a název? Nebo celý listing? Pokud to bude jen jako trasové body, bude to hodně chudé pro lidi s Oregony, Dakotami, Montanami, nebo s telefony. Vím, že to nejde exportovat jako keše, u Garminů na to chybí ikonka a příslušná kategorie (jí waymarky jako keše v navigaci mám, donutil jsem exportní makro, aby je exportovalo místo Megaeventů) Ale mělo by to jít jako POI. Nebo jsem to špatně pochopil?
  • 0

#182 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 8:05

Verze: zalezi na tom, jake elementy chcete pouzivat, verze 1.1 ma nektere navic. Datum: vsechny objekty maji stejny cas a datum (rok 2006 je sravne?) Chybi mi tam autor, tedy ten, kdo objekt "vytvoril" (presneji asi zaregistroval do hry). Bude se v GPX odlisovat typ na dalsi podtypy? Nebude soucasti GPX nejaky popis objektu? GPX jsem dokonce importoval do GeoGetu :) Tim padem si je bez problemu budu moct z tohoto programu exportovat i do GPS se "svymi" ikonkami a mit je zobrazene stejne jako ostatni kese (pouzivam je jen jako POI). Prozatim jsem GPX pouze zapsal do GPS na kartu a ani jeden z bodu tam nevidim. Takze bych rekl, ze jej GPS nezchroupe. EDIT: Aha, tak jsem body nasel. Ale identifikuji se jen svym kodem (GSA, ...), coz je pro vyhledavani v GPS docela nestastne. (Kazdopadne ja s tim pres GeoGet problem mit nebudu, udelam si to podle sveho gusta :).)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#183 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 8:23

danecek napsal/a:
Má s GPX někdo zkušenost? Mohl by, prosím, někdo prohlédnout a otestovat přiložený GPX?


betatester nejsem a nebudu, nicmene na GPX se ti klidne mrknu:

- osobne bych delal uz GPX 1.1. Verze 1.0 je hodne prehistoricka, a pouziva jej snad jen Groundspeak.
- proc tam v namespace uvadite i rozsireni Groundspeaku (http://www.groundspe...e/1/0/cache.xsd), kdyz jej vubec nepouzivate?
- uvadet souradnice na trinact desetinnych mist je zbytecne, je to vysoko nad realne pouzitelnou presnost jak v GPSkach, tak i v mapovych podkladech. Ale nevadi to.
- Datum 2006-09-03 asi nebude spravne, ze? Kdyz uvadite cas, bylo by dobre uvadet i casove pasmo. Napriklad 2012-06-05T23:28:52Z (zde je cas v UTC)
- Name je, doufam, nejaky unikatni identifikator bodu. Pro snadnou kompatibilitu s existujicim software doporucuji, aby mel pevny dvoupismenny prefix, coz zde soudim, je to GS. Nasledujici pismeno je co? Nestalo by za to pouzit treba system cislovani ve stylu Geokesi? (ta zmet znaku v GC kodu je totiz zakodovane poradove cislo v databazi.)
- Bylo by vtipne, kdyby sym byl nejaky existujici obecny symbol, aby se ukazal v existujicih programech, jako treba Mapsource nebo Basecamp. Tihle symbo GeoSpy opravdu znat nebudou, a ukazi nejakou vychozi tecku.
- u type "Historický a náboženský" mate zdvojenou mezeru. Fuj!
  • 0

#184 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 8:34

Zrovna na to koukám...
Geoget s tím problém nemá schroupl to jako malinu takže záleží co s tím dále...

souhlasím, že pro exporty do GPS je to chudé...
autor mi taky chybí s tím souhlasím
a nějaký popis by se hodil
u kategorii pokud jsou v GeoSpy členěny na kategorie a podkategorie tak by to asi chtělo ve výstupu mít členěno také tak...

jinak export do POI je jasný... a dá se to upravovat dle potřeby...
nějak podobně si hraju i s munzee kde ty exporty taky nejsou bůhví jaké

  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#185 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 8:55

mpik napsal/a:
Tak jsem to GPX nahrál do navigace. Body jsem tam nakonec uviděl. ALE.
Jak se to bude zobrazovat a co tam bude? Jen souřadnice a název? Nebo celý listing?
Pokud to bude jen jako trasové body, bude to hodně chudé pro lidi s Oregony, Dakotami, Montanami, nebo s telefony.
Vím, že to nejde exportovat jako keše, u Garminů na to chybí ikonka a příslušná kategorie (jí waymarky jako keše v navigaci mám, donutil jsem exportní makro, aby je exportovalo místo Megaeventů)
Ale mělo by to jít jako POI.
Nebo jsem to špatně pochopil?





gord napsal/a:
Verze: zalezi na tom, jake elementy chcete pouzivat, verze 1.1 ma nektere navic.

Datum: vsechny objekty maji stejny cas a datum (rok 2006 je sravne?)

Chybi mi tam autor, tedy ten, kdo objekt "vytvoril" (presneji asi zaregistroval do hry).

Bude se v GPX odlisovat typ na dalsi podtypy? Nebude soucasti GPX nejaky popis objektu?

GPX jsem dokonce importoval do GeoGetu Tim padem si je bez problemu budu moct z tohoto programu exportovat i do GPS se "svymi" ikonkami a mit je zobrazene stejne jako ostatni kese (pouzivam je jen jako POI). Prozatim jsem GPX pouze zapsal do GPS na kartu a ani jeden z bodu tam nevidim. Takze bych rekl, ze jej GPS nezchroupe.

EDIT: Aha, tak jsem body nasel. Ale identifikuji se jen svym kodem (GSA, ...), coz je pro vyhledavani v GPS docela nestastne. (Kazdopadne ja s tim pres GeoGet problem mit nebudu, udelam si to podle sveho gusta .)




HaLuMa napsal/a:
- osobne bych delal uz GPX 1.1. Verze 1.0 je hodne prehistoricka, a pouziva jej snad jen Groundspeak.
- proc tam v namespace uvadite i rozsireni Groundspeaku (http://www.groundspe...e/1/0/cache.xsd), kdyz jej vubec nepouzivate?
- uvadet souradnice na trinact desetinnych mist je zbytecne, je to vysoko nad realne pouzitelnou presnost jak v GPSkach, tak i v mapovych podkladech. Ale nevadi to.
- Datum 2006-09-03 asi nebude spravne, ze? Kdyz uvadite cas, bylo by dobre uvadet i casove pasmo. Napriklad 2012-06-05T23:28:52Z (zde je cas v UTC)
- Name je, doufam, nejaky unikatni identifikator bodu. Pro snadnou kompatibilitu s existujicim software doporucuji, aby mel pevny dvoupismenny prefix, coz zde soudim, je to GS. Nasledujici pismeno je co? Nestalo by za to pouzit treba system cislovani ve stylu Geokesi? (ta zmet znaku v GC kodu je totiz zakodovane poradove cislo v databazi.)
- Bylo by vtipne, kdyby sym byl nejaky existujici obecny symbol, aby se ukazal v existujicih programech, jako treba Mapsource nebo Basecamp. Tihle symbo GeoSpy opravdu znat nebudou, a ukazi nejakou vychozi tecku.
- u type "Historický a náboženský" mate zdvojenou mezeru. Fuj!




DrakMrak napsal/a:
Zrovna na to koukám...
Geoget s tím problém nemá schroupl to jako malinu takže záleží co s tím dále...

souhlasím, že pro exporty do GPS je to chudé...
autor mi taky chybí s tím souhlasím
a nějaký popis by se hodil
u kategorii pokud jsou v GeoSpy členěny na kategorie a podkategorie tak by to asi chtělo ve výstupu mít členěno také tak...

jinak export do POI je jasný... a dá se to upravovat dle potřeby...
nějak podobně si hraju i s munzee kde ty exporty taky nejsou bůhví jaké




Ahoj Mpiku, Gordíku, HaluMo a DrakuMraku :)

Užitečné připomínky! :) Velmi vám děkujeme :)
Dáváme si k zapracování :)

Pro práci s GPX si evidujeme tyto změny:
1) GPX upgradovat na v 1.1.
2) TAG time" opravit datum + přidat čas zobrazení času, časové pásmo.
3) Přidáme nick autora. TAG "author"
4) Úprava TAGu "type". Nyní je pro příklad: <type>Vojenský</type>.
Při přepnutí jazyka v GeoSpy by se TAG změnil dle zvoleného jazyka. Pokud nepůjde, bude to v EN.
5) TAG "type". Přidání podtypu. Příklad: <type>Vojenský|vojenské opevnění</type>. Opět dle zvoleného jazyka.
7) Přidání popisu objektu. TAG: <geospy:long_description ....
8) Z hlavičky bude odstraněn odkaz na GroundSpeak
9) V TAGu <type>Historický a náboženský</type> je dvojitá mezera - odstraníme.
10) TAG "sym" sym musí být nejaky existujici obecny symbol, aby se ukazal v existujicih programech, jako treba Mapsource nebo Basecamp. Tyto programy symbol "GeoSpy" opravdu znat nebudou, a ukazi nejakou vychozi tecku.
11) Zapracovat TAG "img".


GS = GeoSpy, GS kód. (Obdoba GC kódu na geocaching)
T = je znak, který se přiřazuje postupně k objektům, jak jsou za sebou tvořeny.
Další objekt bude mít GS kód: GSU, další: GSV, atd.

Velmi děkujeme za podnětné připomínky :)

HQ GeoSpy
  • 0

#186 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:00

Myslim, ze GPX by nemel byt ovlivnen jazykem az tyak, aby se zmenil obsah tagu type. Pokud pridate longd_description, pridejte i short_description. Tak IMG je podle me zbytecny. Mozna s nim budou pracovat programy typu BaseCamp, ale GPS ne, protoze ikonku u sebe mit nebudou.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#187 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:05

Ja bych podotknul, ze zadny z existujicich programu nebudou nestandardnim tagum (zvlaste z namespace geospy) rozumnet. Proto by mi prislo vtipne vzit ono zminene rozsireni Groundspeaku a vyrobit z toho takove falesne PQ GPX. Akorat misto GC kodu kese by byl vas GS kod, a dalsi udaje by se nacpaly do pribuznych kolonek po geokesich. (neznam, co vsechno tam mate, takze nedokazu toto namapovani nevrhnout...) Vyhodou by bylo, ze by takove falesne PQ mohly shroupat existujici geocachingove programy, aniz by se musely jakkoliv upravovat. Ja to tak presne delam, kdyz si do Geogetu davam ŘOPíky nebo Turisticke vizitky. V obou pripadech mam program, ktery ziska data a vygeneruje z nich prave presne takoveto falesne PQ GPX s groundspeakovskym rozsirtenim. A vysledne GPX pak uz naprosto hladce naimportuju do Geogetu.
  • 0

#188 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:07

gord napsal/a:
Myslim, ze GPX by nemel byt ovlivnen jazykem az tyak, aby se zmenil obsah tagu type.
Pokud pridate longd_description, pridejte i short_description. Tak IMG je podle me zbytecny. Mozna s nim budou pracovat programy typu BaseCamp, ale GPS ne, protoze ikonku u sebe mit nebudou.


Ahoj Gordíku :)

Velmi děkujeme za reakci :)

1) OK, budeme tedy myslet na výchozí jazyk: EN

2) Nepoužíváme short_description. Máme za to, že to je specialita Groundspeaku. Při tvorbě kešky jsou dvě textová pole pod sebou. Jedno je short a druhé long description. My máme pouze long :)
Koukni na obrázek:
http://www5.picturep...edit-object.png

3) IMG TAGem máme na mysli načítání obrázků... z popisu objektu. Asi jsi měl na mysli TAG "sym"?

HQ GeoSpy
  • 0

#189 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:10

HaLuMa napsal/a:
Ja bych podotknul, ze zadny z existujicich programu nebudou nestandardnim tagum (zvlaste z namespace geospy) rozumnet.

Proto by mi prislo vtipne vzit ono zminene rozsireni Groundspeaku a vyrobit z toho takove falesne PQ GPX. Akorat misto GC kodu kese by byl vas GS kod, a dalsi udaje by se nacpaly do pribuznych kolonek po geokesich. (neznam, co vsechno tam mate, takze nedokazu toto namapovani nevrhnout...)

Vyhodou by bylo, ze by takove falesne PQ mohly shroupat existujici geocachingove programy, aniz by se musely jakkoliv upravovat.

Ja to tak presne delam, kdyz si do Geogetu davam ŘOPíky nebo Turisticke vizitky. V obou pripadech mam program, ktery ziska data a vygeneruje z nich prave presne takoveto falesne PQ GPX s groundspeakovskym rozsirtenim. A vysledne GPX pak uz naprosto hladce naimportuju do Geogetu.




Ahoj HaLuMo :)

Prosím, mohl bys nám poskytnout šablonu, příklad? Ze které bychom mohli vycházet?

Velmi ti děkujeme :)

HQ GeoSpy
  • 0

#190 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:11

Podobně je dělaný export z munzee co udělali němci... defakto se využívá vlastností GPXu od Groundspeaku štítky se našroubují do stávajících vlastností a upravený export v GeoGetu to pak už nasype do GPS jako POI dokonce se zelenými ikonkami :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#191 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:47

danecek napsal/a:
Prosím, mohl bys nám poskytnout šablonu, příklad? Ze které bychom mohli vycházet?


Nasel sjem tu treba stary priklad, jak jsem kdysi naroboval zaznam o Turisticke znamce do PQ GPX:

<wpt lat="50.0830102778" lon="17.2309275000">
<time>2011-02-28T00:00:00Z</time>
<name><![CDATA[TZCZ00001]]></name>
<desc><![CDATA[TZCZ00001 Praděd 1491m (JESENÍKY)]]></desc>
<url><![CDATA[http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=1]]></url>
<urlname><![CDATA[Praděd 1491m]]></urlname>
<sym>Scenic Area</sym>
<type>TZCZ|JESENÍKY</type>
<groundspeak:cache id="TZCZ00001" available="true" archived="false" xmlns:groundspeak="http://www.groundspeak.com/cache/1/0/1">
  <groundspeak:name><![CDATA[Praděd 1491m]]></groundspeak:name>
  <groundspeak:placed_by><![CDATA[Bruntál]]></groundspeak:placed_by>
  <groundspeak:owner id="0"><![CDATA[Bruntál]]></groundspeak:owner>
  <groundspeak:type><![CDATA[JESENÍKY]]></groundspeak:type>
  <groundspeak:container>G</groundspeak:container>
  <groundspeak:difficulty>1</groundspeak:difficulty>
  <groundspeak:terrain>1</groundspeak:terrain>
  <groundspeak:country>Czech Republic</groundspeak:country>
  <groundspeak:state></groundspeak:state>
  <groundspeak:short_description html="True"><![CDATA[<b><a href="http://www.turisticke-znamky.cz/znamka.php?id=1">Oficialni stranky</a><br><a href="http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=1">Neoficialni stranky</a></b>]]></groundspeak:short_description>
  <groundspeak:long_description html="True"><![CDATA[<li>Restaurace Praděd, tel. 554 779 017</li>
]]></groundspeak:long_description>
  <groundspeak:encoded_hints><![CDATA[meli 28.2.2011]]></groundspeak:encoded_hints>
</groundspeak:cache>
</wpt>

Priklady jinych typu zaznamu ti klidne poslu, ale az vecer, ted je nemam u sebe.
  • 0

#192 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:49

DrakMrak napsal/a:
Podobně je dělaný export z munzee co udělali němci... defakto se využívá vlastností GPXu od Groundspeaku štítky se našroubují do stávajících vlastností a upravený export v GeoGetu to pak už nasype do GPS jako POI dokonce se zelenými ikonkami :)



Ahoj DrakMraku :)

Děkujeme za reakci :)

Munzee GPX si projdeme :)
Mohl bys případně přiložit nějaký příklad GPX od Munzee?

Budeme to muset prozkoumat.
Chceme, aby to bylo pro špiony co nejužitečnější :)

HQ GeoSpy
  • 0

#193 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:52

HaLuMa napsal/a:

danecek napsal/a:
Prosím, mohl bys nám poskytnout šablonu, příklad? Ze které bychom mohli vycházet?


Nasel sjem tu treba stary priklad, jak jsem kdysi naroboval zaznam o Turisticke znamce do PQ GPX:

<wpt lat="50.0830102778" lon="17.2309275000">
<time>2011-02-28T00:00:00Z</time>
<name><![CDATA[TZCZ00001]]></name>
<desc><![CDATA[TZCZ00001 Praděd 1491m (JESENÍKY)]]></desc>
<url><![CDATA[http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=1]]></url>
<urlname><![CDATA[Praděd 1491m]]></urlname>
<sym>Scenic Area</sym>
<type>TZCZ|JESENÍKY</type>
<groundspeak:cache id="TZCZ00001" available="true" archived="false" xmlns:groundspeak="http://www.groundspeak.com/cache/1/0/1">
  <groundspeak:name><![CDATA[Praděd 1491m]]></groundspeak:name>
  <groundspeak:placed_by><![CDATA[Bruntál]]></groundspeak:placed_by>
  <groundspeak:owner id="0"><![CDATA[Bruntál]]></groundspeak:owner>
  <groundspeak:type><![CDATA[JESENÍKY]]></groundspeak:type>
  <groundspeak:container>G</groundspeak:container>
  <groundspeak:difficulty>1</groundspeak:difficulty>
  <groundspeak:terrain>1</groundspeak:terrain>
  <groundspeak:country>Czech Republic</groundspeak:country>
  <groundspeak:state></groundspeak:state>
  <groundspeak:short_description html="True"><![CDATA[<b><a href="http://www.turisticke-znamky.cz/znamka.php?id=1">Oficialni stranky</a><br><a href="http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=1">Neoficialni stranky</a></b>]]></groundspeak:short_description>
  <groundspeak:long_description html="True"><![CDATA[<li>Restaurace Praděd, tel. 554 779 017</li>
]]></groundspeak:long_description>
  <groundspeak:encoded_hints><![CDATA[meli 28.2.2011]]></groundspeak:encoded_hints>
</groundspeak:cache>
</wpt>

Priklady jinych typu zaznamu ti klidne poslu, ale az vecer, ted je nemam u sebe.



Ahoj HaLuMo :)

Velmi děkujeme :)
Poprosili bychom Tě pro jistotou pak ještě o nějaký ten příklad, pokud bys měl čas. :)
Budeme se na ně těšit. Bylo by to super :)

HQ GeoSpy
  • 0

#194 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:08

Psal jsem, ale nepodařilo se odeslat. POI asi budou stačit, ale pokud by to mělo být jako WM, kterých je celkově nula nula nic, ale místy až moc, hodilo by se mít je mezi kešemi, tj. možnost Hledat další a Označit nález. Já tak WM mám, ale donutil jsem je, aby se tvářily jako Megaeventy. Ne úplně správně, nedá se podle toho zatím třeba v navigaci filtrovat. Ale už několikrázt se mi stalo, že jsem našel keš na kopci, dal Hledat další a zjistil jsem, že stojím 10m od WM - geodetického bodu.
  • 0

#195 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:22

mpik napsal/a:
Psal jsem, ale nepodařilo se odeslat.
POI asi budou stačit, ale pokud by to mělo být jako WM, kterých je celkově nula nula nic, ale místy až moc, hodilo by se mít je mezi kešemi, tj. možnost Hledat další a Označit nález. Já tak WM mám, ale donutil jsem je, aby se tvářily jako Megaeventy. Ne úplně správně, nedá se podle toho zatím třeba v navigaci filtrovat. Ale už několikrázt se mi stalo, že jsem našel keš na kopci, dal Hledat další a zjistil jsem, že stojím 10m od WM - geodetického bodu.




Ahoj Mpiku :)

Děkujeme za komentář :)
Zkus to zaslat teď. Geocaching.cz měl výpadek :)

Pokusíme se GPX přizpůsobit tak, aby se co nejlépe používal.

HQ GeoSpy
  • 0

#196 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:02

Dostat GS mezi keše asi nepůjde, tedy šlo by to, ale hodně nestandardním postupem. Já se o to možná následně pokusím, nějakou úpravou exportního makra geogetu. Obecně to nejde, protože Garmin tam má jen pevně zadané kategorie s ikonkami a nepoužívané kategorie už v navigaci nejsou, např. locationless, která by se zrovna na to hodila. Ikonku je možné předělat, ale kategorii není možné doplnit. Pochopitelně jen přímo v GPX. Přes POI to jde bez problémů.
  • 0

#197 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:48

mpik napsal/a:
Dostat GS mezi keše asi nepůjde, tedy šlo by to, ale hodně nestandardním postupem. Já se o to možná následně pokusím, nějakou úpravou exportního makra geogetu. Obecně to nejde, protože Garmin tam má jen pevně zadané kategorie s ikonkami a nepoužívané kategorie už v navigaci nejsou, např. locationless, která by se zrovna na to hodila. Ikonku je možné předělat, ale kategorii není možné doplnit.
Pochopitelně jen přímo v GPX. Přes POI to jde bez problémů.





Ahoj Mpiku :)

Děkujeme za komentář :)

Zkusíme vzít tagy dle Groundpeaku a použít je pro GeoSpy. A to tak, aby s GPX GeoSpy nebyl problém v jiných programech.

Zkusíme dát do kupy příklad. Potom bychom vás poprosili, abyste ho zkusili a sdělili nám, zda to bude OK, nebo máme ještě něco vyladit.

HQ GeoSpy
  • 0

#198 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 14:52

Před chvílí jsme měli live meeting s dalším copywriterem :) Přístup super. :) To se nedalo srovnat se zážitky s prvním copywriterem před pár dny :) Předali jsme mu všechny vaše připomínky :) 1) Měl by se pokusit vylepšit domovskou stránku. Přiblížit GeoSpy většímu počtu uživatelů (nejen waymarkistům a geokešerům). 2) V plánu je také koretkura všech textů na portálu GeoSpy.org (nápověda...). Uvidíme, jaké návrhy přinese. Budeme vás informovat o průběhu :) HQ GeoSpy
  • 0

#199 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 20:10

Přibyli další 2 zájemci o 30 dnů PROfesionálního členství na GeoSpy.org.
Zbývajících 30 dnů PRO: 65

Stav betatesterů se nezměnil:

Celkem:
40 betatesterů

z toho:
2 špionky
38 špionů


Dan
HQ GeoSpy
  • 0

#200 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 20:24

Pripravil jsem balicek s ruznymi priklady vyuziti PQ GPX formatu: http://geoget.ararat...e/gpxsample.zip

Je tam originalni keska, ROPik, turisticka znamka a turisticka vizitka.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama