Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#1641 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 12:39

No já bych řekl že čím víc lidí tím líp, chtěl jsem někam vyjet na FTR a ony jsou zatím všechny tři místa nejblíž k HC ode mě :D.

Pravdou tedy je, že jsem čekal v tuto chvíli publikovaných už aspoň nějakých 1000míst, a ne jen stovku.


  • 0

#1642 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:03

Pravdou tedy je, že jsem čekal v tuto chvíli publikovaných už aspoň nějakých 1000míst, a ne jen stovku.

Den po spuštění se mi to jeví jako nereálné očekávání. Předvánoční čas a studené počasí tomu zřejmě taky nepřidá.


  • 0

#1643 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:07

Ono se to pohne :)

Teď je fakt kalup a není tolik času...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1644 Theercak

Theercak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
  • LocationTurnov

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:53

Jak vidím, tak se mi podařilo narazit na tento projekt právě včas - druhý den od spuštění ostré verze. A to jen díky tomu, že jsem se včera nějak omylem dostal na waymarking přibližně po roce... Dnes jsem se zaregistroval a moc se mi tento projekt líbí. Zpracování prostředí je naprosto super. Kdyby takhle nějak vypadal waymarking... Zatím se v mém vzdáleném okolí nachází jeden objekt od Tiskaře94, ale tak alespoň něco založím.  :)


  • 0

#1645 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 14:11

Pro Tiskar94

 

Jsme rádi, že GeoSpy takto věříš. Naší strategií je spíše šířit povědomí o GeoSpy na fórech a tím, že si o něm uživatelé mezi sebou řeknou.

Finance a práci chceme investovat spíše do vývoje. Tak uvidíme časem.

Nicméně již teď nás pochvaly zpracování nesmírně těší :) .

 

DrakMrak

Velmi děkujeme za maximálně optimistický přístup ;) .

 

Pro Theercak.

Jsme rádi, že se Ti projekt GeoSpy líbí a budeme se těšit na nové objekty :) .


  • 0

#1646 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 15:04

A jen nápad, jelikož spousta lidí loguje zpětně místa kde byli před lety a automaticky tím obsazují FTR a podobné - co to udělat tak, aby FTR získali až lidé co zde vskutku byli až po publikaci? Pravdou tedy je, že by všichni museli logovat se správným datumem, ale takhle pro mě nějak FTR a notifikace ztrácí význam, když si to jako první zaloguje člověk, který tam byl před lety...


  • 0

#1647 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 15:23

Řešilo se na betě a nevyřešilo není to řešitelné.... jak to chceš udělat když i v EXIFu si můžeš datum změnit ? bylo by to jen za Mirka Dušína jinak nijak :) nebo čestný Pionýrský ;)

 

prostě u běžných objektů to bude o tom kdo to první najde v archivu :) a u méně běžných to bude boj...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1648 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 16:06

Řešilo se na betě a nevyřešilo není to řešitelné.... jak to chceš udělat když i v EXIFu si můžeš datum změnit ? bylo by to jen za Mirka Dušína jinak nijak :) nebo čestný Pionýrský ;)

 

prostě u běžných objektů to bude o tom kdo to první najde v archivu :) a u méně běžných to bude boj...

 

Tak nějakou kontrolu EXIFu jsem na mysli neměl, snad každý ví co je správné a co ne, a kdo bude logovat se špatným datumem, tomu se to prostě smaže, ne?
PS: A já blbec čekám až ty první tři místa vždycky někdo obsadí, už jsem mohl mít z fotoarchivu za uplynulých 10 let asi 50 FTR...


  • 0

#1649 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 16:15

Tak nějakou kontrolu EXIFu jsem na mysli neměl, snad každý ví co je správné a co ne, a kdo bude logovat se špatným datumem, tomu se to prostě smaže, ne?
PS: A já blbec čekám až ty první tři místa vždycky někdo obsadí, už jsem mohl mít z fotoarchivu za uplynulých 10 let asi 50 FTR...

Ono tohle je prostě problém... u fotek :) - virtuálních bodů

No a s tím, že každý víme co je správné... koukni na jinou geolokační hru a povídej mi o tom, že všichni ví co je správné :)

 

nevím osobně ty FTR/STR/TTR až tak neřeším je to tam a má to svý mouchy ... doufám, že se to časem přerodí v zajímavější boj :) ale všechno nejde naráz a má to svůj vývoj... a navíc zjišťuju že na mraky místech sem nebyl a ani můj archiv je neobsahuje...

 

jinak Tiskaři s tebou souhlasím to z toho archivu není zrovna značka ideál... ale ani na WAYMARKINGU se to neřeší protože to řešení nemá...

mimo čestnýho Pionýrskýho a aktuálně aerosolové fotky daného objektu (něco takovýho bych teď vyfotil z okna víc nevidím)...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1650 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 16:17

p.s. myslím, že aktuálně jde o to vytvořit velkou databázi :) a pak se uvidí co se z toho dá vykřesat dál... ale určitě nápady jsou :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1651 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 13 prosinec 2013 - 17:07

FTR a podobné

 

Podle mě je to ta nejposlednější věc, kterou by bylo potřeba řešit.


  • 0

#1652 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 18:13

DrakMrak to sepsal perfektně, ano, tak se věci mají... :-)

Velmi děkujeme DrakuMraku za pomoc při komunikaci.

HQ GeoSpy


  • 0

#1653 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:38

A jen nápad, jelikož spousta lidí loguje zpětně místa kde byli před lety a automaticky tím obsazují FTR a podobné - co to udělat tak, aby FTR získali až lidé co zde vskutku byli až po publikaci? Pravdou tedy je, že by všichni museli logovat se správným datumem, ale takhle pro mě nějak FTR a notifikace ztrácí význam, když si to jako první zaloguje člověk, který tam byl před lety...

 

Zase mně přijde tenhle systém lepší, protože tě nenutí se stále vracet na ta samá místa a jen napíšeš, žes tam už byl a ten objekt si vyfotil... Honění se 10x na stejné místo si přece užiješ u krabiček :-).

 

I když je pravda, že mě docela překvapilo, když si obdoba "Reviewera" rovnou zapíše FTR :-).


  • 0

#1654 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 8:11

Vážení špioni.

 

Nevíme zda ke všem dorazila informace (zasílali jsme emailem), že přidělujeme dny PRO získané v betaverzi.

Pro přidělení dnů PRO potřebujeme Váš souhlas.

Kdo tedy ještě nedostal dny PRO a má zájem, prosíme kontaktujte nás tedy přes kontaktní formulář.

Uveďte svůj nick a email z betaverze.

http://www.geospy.org/help-contact

 

Děkujeme za pochopení

HQ GeoSpy


  • 0

#1655 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 20:46

Zdravím,

Mne akorát přišla zprava o nějakých 30 dnech, ale podle vašich dřívějších informacich bych měl mít daleko víc. Ja teď nejsem doma, mohli byste se na to prosím podívat?

Můj nick na geospy je paulhunter, paulhunter@seznam.cz.

Díky.
  • 0

#1656 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 20:52

Zdravím,

Mne akorát přišla zprava o nějakých 30 dnech, ale podle vašich dřívějších informacich bych měl mít daleko víc. Ja teď nejsem doma, mohli byste se na to prosím podívat?

Můj nick na geospy je paulhunter, paulhunter@seznam.cz.

Díky.

 

Ahoj blind_clown,

 

ano. V tom e-mailu byly instrukce "jak na to".

Ne všichni chtějí dny PRO, proto v e-mailu všechny vyzýváme, aby nás kontakovali přes kontaktní formulář a řekli si o dny PRO.

Dny PRO jsme Ti nyní přidělili :-)

Přejeme Ti hodně zábavy :-)
HQ GeoSpy


  • 0

#1657 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2013 - 12:03

Dobrá zpráva,

vynechám-li objekty kde mě předběhli, mám z bety již převedeny úplně všechny své objekty!

Správně, všechny dva! :D


  • 0

#1658 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:49

Pár připomínek k činnosti serveru - nevím jestli to je schválně, nebo jestli to tak má fungovat.

1) při zadávání objektu o víkendu z pomalého připojení jsem si rozdělal objekt, zadal jméno, souřadnice, popis a při nahrávání fotek mě systém odhlásil - objekt zmizel, nebyl ani v rozdělaných... Objekt při nevyplnění některých kolonek nejde uložit...

Podobné chování jsem pozoroval na Betě při otevření více oken. Teď jsem měl také otevřených více oken. Myslel jsem, že už toto mělo být eliminované.

 

2) Notifikace - samy od sebe mi začaly chodit notifikace na vzniklé objekty. Ovšem když se podívám na objekt, už je třeba obsazen FTRkem ze včerejška, přitom se podívám pár minut potom, co mi přijde notifikace (chodí mi na mobil, o emailech vím  do 10-ti minut od příchodu. Dnes přišlo asi 5 notifikací najednou. Chodí tedy 1x denně, ne hned po schválení?

Zjistil jsem, že chodí od středu kraje, protože jsem nezadal domovské souřadnice - asi by je chtělo zprvu vypnout, než si člověk svoje souřadnice nastaví.

 

 

3) Čas serveru - přišlo mi, že čas je posunut o několik hodin, pak jsem zjistil, že mám nastavený přes umístění ČR časové pásmo UTM-4. Trochu mě to udivilo, že jsem si to musel řešit ručně, když už jsem nastavoval polohu na ČR... Nešlo by to automaticky?

 

Zadávání souřadnic objektů - už se stalo, že jedna notifikace byla na střed kraje - asi někdo dělá stejnou chybu jako já v Betě - že zadá souřadnice do okénka, ale nezadá "Hledej", takže se uloží předvyplněné souřadnice kraje. Možná by to chtělo přednostně brát souřadnice z toho okénka a ne ty, co jsou předvyplněné...


  • 0

#1659 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:26

ad 1) taky by se mi líbilo kdyby se to dalo uložit např i bez fotek... mám rozděláno a pak prostě zjistím, že něco nemám nebo jinak a potřebuju to uložit a nic... no samozřejmě mohu si to dát bokem ale je to škoda... To pomalé připojení mě taky jednou vypeklo

ad 3) stejnej problém - upraveno ručně

 

ad souřadnice taky už sem ulítl ale postup nevím tak to teď bedlivěji sleduju...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1660 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:46

Ahoj Romane

 

Velmi děkujeme za sepsání připomínek.

 

Ad 1)  Zakládání objektu

Náhodné odhlašování uživatele

        chybu evidujeme, ale stále se nám nepodařilo odhalit postup, při kterém se aplikace takto chová.

 

Zakládání objektu – není možno uložit objekt bez povinných údajů

-          zde jsme avizovali, že změna logiky by byla složitá. Nicméně si evidujeme, že o tuto změnu je opět zájem. Pokud jsou vyplněny všechny povinné údaje je možno zakládat i několik objektů najednou.

 

Ad 2) Notifikace

Od startu GeoSpy kupříkladu evidujeme problematické doručování na emaily založené na Centrum.cz a Atlas.cz. Blokují nám rozesílání i malého počtu e-mailů. I po několikanásobné komunikaci a příslibu možnosti zasílání většího objemu emailu Centrum.cz problém stále neřeší. Špionům s emaily na Centrum.cz a Atlas.cz nebudou prozatím doručeny e.maily z GeoSpy.

Prosíme proto špiony, aby upřednostňovali emailové účty jiných poskytovatelů než Centrum a Atlas.

 

Rychlost zasílání notifikací.

Notifikace jsou z GeoSpy zasílány ihned po publikaci objektu. Rychlost doručení informace již pak neovlivníme.

A ano, může se stát, že se email zpozdí o den a nebo nepřijde vůbec. To je běžná věc vzhledem ke složitosti problematiky e-mailové komunikace. (Technické řešení doručování e-mailů a odesílaní vypadá jednoduše, ale není.) Toto chování však z výše uvedeného důvodu nemůžeme ovlivnit. Je to stejné chování jako při notifikacích o nových keších.

 

Defaultní nastavení vypnutí souřadnic.

-          souřadnice můžeme mít defaultně vypnuté. Pak si ale špion nemusí všimnout, že je tato funkcionalita k dispozici. Předpokládáme tedy, že z tohoto důvodu dají špioni přednost defaultnímu zasílání.

 

Ad 3) Časové pásmo

Časové pásmo se standardně nastavuje například i v operačním systému.

Provazovat ho se zeměmi není dobré řešení. Musela by se udržovat aktuální vazba mezi všemi zeměmi a časovými pásmy (kterých je několik tisíc). Navíc člověk, který často cestuje by musel přenastavovat svou zemi, což by nepůsobilo moc logicky.

Proto upřednostňujeme aktuální systém nastavení země a časového pásma nezávisle.

 

Ad Zadávání souřadnic k objektům

Prvotní varianta zakládání objektů byla zapracována přesně, jak popisuješ.

Tato varianta se ukázala jako velmi problematická při testu použitelnosti.

Někteří méně zkušení uživatelé vůbec netušili jak pole se souřadnicemi vyplnit.

 

Tzn. aktuálně zapracované zadávání souřadnice je varianta, která je pro uživatele nejsnadněji použitelná.

Aktuální zadávání souřadnic objektu funguje takto:

-          souřadnice se přednastavují dle vybraného Státu / Region

-          po kliknutí do mapy se již souřadnice po změně Státu / Regionu neaktualizují

-          rozhodující při uložení objektu je vždy umístění markeru na mapě

 

S přáním pěkného dne

HQ GeoSpy


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama