Přejít na obsah


Fotka

neuznání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#41 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:24

kromanonec napsal/a:

A jak má owner vědět, že tam má falešnou kešku? To má jako preventivně prolézat okolí, zda tam někdo něco náhodou nedal?


On ji tam dal owner sám (novou) a původní (falešnou) neodstranil...
  • 0

#42 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:25

piposek napsal/a:


Tahle poznámka spíš měla patřit na stranu ownera, ne?


"Logbook tam je jen jsi ho nenašel. Tak tě požádám aby jsi log změnil na DNF."


K poznamce komu měla patřit: proč jako ownerovy? Todle absolutně nechápu. Prosím vysvětlit! Byla to poznámka na tebe, ty v tom máš lehčí nejanosti, ne owner.

A k doporučení a popisu logbooku: co je na tom nepochopitelného, že cokoli vypadajícího jinak, než je popsáno není logbook?

A mě tady někdo bude říkat, že neumím číst (správně asi dotyčný chtěl napsat, že nerozumím textu).

Ještě jenou ti zopakuju, že ty jsi fakt případ, kdy kvantita neznamená kvalitu.
  • 0

#43 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:28

kromanonec napsal/a:

K poznamce komu měla patřit: proč jako ownerovy?



Hm, tak to vypadá, že nejen číst, ale i psát... do osobních útoků nejdu, promiň...
  • 0

#44 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:29

piposek napsal/a:

kromanonec napsal/a:

A jak má owner vědět, že tam má falešnou kešku? To má jako preventivně prolézat okolí, zda tam někdo něco náhodou nedal?


On ji tam dal owner sám (novou) a původní (falešnou) neodstranil...


Tys ale napsal, že ji tam dal kačer před tebou a ty jsi logoval do *správné(ve skutečnosti špatné)* krabičky. Nikde o tom, že by ji tam dal owner sám nepíšeš ani slovo. Nevymejšlíš si to tak tošku? Mě to příjde, že to celkem teď dost zamotáváš a nedává to žádný smysl.
  • 0

#45 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:30

Smogeo napsal/a:
Moje stanovisko v podobných případech je, že první nález v kukaččí schránce je chyba toho lovce, že nenašel, další zápisy v kukaččí schránce je už chyba ownera že to neodstranil. Sice by měl správně owner smazat všechny, ale má tady ještě možnost aby ty oklamané lovce přepsal do správného LB. Což už teda, souhlasím, záleží na jeho libovůli, náladě, povaze...

piposek napsal/a:...Jestli je někde uprostřed mudlokarty ze spodní strany víčka napsáno malým písmem, že logbook je pouze ten s razítkem teamu už by mě opravdu ani ve snu nenapadlo. Možná tak u mysterky, ale rozhodně nikoli u tradiční keše.

Mám za to, že právě takováhle "vylepšení" na tradičkách přiměly reviewry k tomu aby při schvalování cpali do kategorie mystery i to co by se dřív považovalo za jasnou tradici (viz nedávná diskuze o archimédovkách).

Jenže tady je problém v tom, že tam není žádná kukaččí schránka. Je tam jen jedna regulérní schránka v regulérní skrýši, splňující náležitosti, akorát že owner do ní schoval logbook tak, že na první pohled není vidět. První nálezce schránky pak do ní přidal papír, protože myslel, že logbook někdo odnesl. Ostatní už logovali prostě tam, kde byly logy předchozích nálezců. Myslím, že geocaching je o hledání keší, tedy schránek, nikoliv o hledání vtipně schovaného logbooku v nalezené schránce. Všichni nálezci správnou schránku našli a zalogovali se do ní, proto jim FI právem patří. Že owner dělá vtípky a schovává logbook ještě v keši, to podle mě je už jeho problém a nemá to oporu v pravidlech.
  • 0

#46 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:31

piposek napsal/a:

kromanonec napsal/a:

K poznamce komu měla patřit: proč jako ownerovy?


Hm, tak to vypadá, že nejen číst, ale i psát... do osobních útoků nejdu, promiň...


No tak já na tebe osobně nijak neutočím. Kdyby jsi v tom měl jasno, tak se snad neptáš. Co je na tom za osobní útok?

A tady jsme na hodině češtiny. já myslela, že jsme na fóru o jedné hře. No, člověk se učí stále.
  • 0

#47 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:52

Jacka_dominikanka napsal/a:
... a nemá to oporu v pravidlech.


No nějakou vykličkovanou oporu v pravidlech to má. Tak jak byla ta keš založena může být i dobrý nápad, osobně proti tomu nic nemám, spíš naopak. Ostatně to tak bylo schváleno i revírníkem.

Nicméně to co se stalo mi - v keši byl náhradní logbook - to se bude stávat i plno dalším lidem, kteří příjdou bezprostředně po člověku, který tam ten náhradní logbook vložil. A taky tam plno lidí bude ty náhradní logbooky vkládat, když náznak o existenci skutečného logbooku je tak zanedbatelný uprostřed mudlokarty malým písmem, že bez předchozího upozornění si toho všimne jen málokdo. Ano, může být, stane se, že to owner nestačí uklidit včas. Mě spíš překvapila ta bleskurychlá reakce o tom at změním FI na DNF, jako by se každou sekundou jen třepal na to, komu zas bude moct poslat, že jeho keš vlastně nenašel ikdyž ji našel a zalogoval se do přítomného logbooku. Proto ta diskuse.
  • 0

#48 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:58

Raraku napsal/a:

Alke04 napsal/a:

GeoKralicci napsal/a:

Taktez se mi to nejak nezda, nemohl bys sem prosim hodit odkaz na tu kes, pokud se to tam nejakym zpusobem resilo. Zda se mi ze pokud je krabicka radne oznacena jako falesna, nemel by byt pri schvalovani problem. Jelikoz se nejedna ani o stage, ani o oficialni geocache, ale pouze o nejakou krabicku, ktera s hrou nema nic spolecneho.


Ona šla do archivu, ale myslím, že to je tahle GC33M4V, ale většina diskuze je smazaná :-( žel bohu.


Ne ne, to jsi dal odkaz na první Garáže - to je úplně jiný příběh.:D
Máš na mysli asi tyhle Garáže: http://coord.info/GC3NXAC Na místě bylo několik falešných krabiček, docela dlouho žila ale pak se někteří poněkud zhádali a skončila v archivu.


Ono je to tam snad víckrát? Ono se to množí? Tak to už je demagogie.
  • 0

#49 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 20:58

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jenže tady je problém v tom, že tam není žádná kukaččí schránka. Je tam jen jedna regulérní schránka v regulérní skrýši, splňující náležitosti, akorát že owner do ní schoval logbook tak, že na první pohled není vidět.
Myslím, že geocaching je o hledání keší, tedy schránek, nikoliv o hledání vtipně schovaného logbooku v nalezené schránce.
Všichni nálezci správnou schránku našli a zalogovali se do ní, proto jim FI právem patří. Že owner dělá vtípky a schovává logbook ještě v keši, to podle mě je už jeho problém a nemá to oporu v pravidlech.


Nevím, jak to je s úkrytem logbooku ve zminované kešce, ale mám podobnou zkušenost.
My také jednou na Moravě našli krásnou skrýš, která v sobě schovávala malé schránečky a v každé byl papírek - už jsi blízko nebo - to pořád není ono apod. Když jsem otevřela asi desátou krabičku a neměla pořád logbook, tak jsem zjistila, že jsem sice našla správnou skrýš - budku, ale že opravdová keš je ukryta ve falešném dně a tyto malé krabičky jsou jen další maskování. Bylo to dost vtipné, ale trvalo to dost dlouho, než jsem na to přišla.
A owner v listingu upozorňoval, že logbook v keši je, ať nikdo nedává žádné papírky. Ale jestli přeci jen někdo nekdy zalogoval a jak se zachoval owner v takovém případě, to nevím.
  • 0

#50 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 21:06

Jacka_dominikanka napsal/a:

Jenže tady je problém v tom, že tam není žádná kukaččí schránka.


Kukaččí schránka se týká jiné keše toho stejného ownera na kterou si tady taky udělal reklamu, kdy nechal původní vymudlenou geobudku na svém místě úplně prázdnou a kousek vedle založil jinou schránku, aniž by tu původní odstranil. Ale je to napsané v hintu a nakolik je tohle regulerní tu nechci řešit - možná by si to zasloužilo jiné svoje vlákno (protože někteří to už přestávají pobírat), jehož já ale nehci být autorem.
  • 0

#51 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 13 April 2013 - 23:16

V tomhle případě si na sebe owner "ušil pěkný bič" :D Taky sdílím názor že GC je primárně o hledání schránek a ne vlastních logbooků...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#52 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 5:38

Smogeo napsal/a:
A piposek by se měl smířit s DNF - měl totiž hledat nanovku, ale našel smalku.

Velikost keše měnil owner včera, poté, co jsem ho v SZ upozornila, že ani toto v případě takové skrýš nesedí.
  • 0

#53 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 5:39

Piposek je smířenej ... Other neznamená dycky nanovku, ale to už bych spoiloval. Už tak stačí, že jsem tady udělal reklamu keším ownerovi, který si bere nejen u této keše pravidla do svých rukou a kličkuje mezi nimi tak, aby na něj nemohl revírník :-)
  • 0

#54 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 5:44

Jacka_dominikanka napsal/a:

Smogeo napsal/a:
A piposek by se měl smířit s DNF - měl totiž hledat nanovku, ale našel smalku.

Velikost keše měnil owner včera, poté, co jsem ho v SZ upozornila, že ani toto v případě takové skrýš nesedí.


Jojo, taky se mi zdá, že tam bylo něco normálnějšího a naprostá většina by v tom zradu po zápisu na náhradní logbook opravdu nehledala...

Nu což, aspoň k nečemu tahle diskuse je. Ještě upravit hint, případně označit existenci skutečného logbooku přímo do skrýše trochu viditelnějším způsobem, aby tam lidi nevkládali náhradní logbooky a nevznikaly tyhle situace a můžem to uzavřít :-)
  • 0

#55 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 7:48

Teda, jestli Alke myslel tu keš, jejíž odkaz sem dala Raraku, tak mne mrzí, že jsem si myslel, že mu křivdím :(. Hlavně mi přijde, že důležité je, zda na místo umístil fake krabku owner anebo někdo jiný. Zažil jsem pár případů a že to teda byly rozdíly: a) Na jednom místě byla podvržená fake keš pouze s papírkem. Kdybych si v listingu nepřečet bližší určení ke schránce keše, asi by mne ani nenapadlo pochybovat a logoval bych do ní a FI. (Takhle jsem žádal ownera o potvrzení, že nejde o keš, což skutečně potvrdil.) b) Na jiném místě byla fake keš, na počátku jejíhož logbuku dotyčný psal, že sem náhradní keš vložil, protože se o ni owner nestará (nereagoval na žádosti o obnovení). V tomto případě to narozdíl od bodu a) vnímám jako chvályhodný čin, kdy dotyčný chtěl udělat radost ostatním a ne je mást logováním do nesprávné keše. c) Už jsem se dokonce i setkal s případem, kdy na místě jsem měl "jasno", že jde o keš, a po rozluštění hintu jsem si s ownerem psal, zda to keš byla či ne. Někdo mu ji totiž přemisťoval, takže nebyla na místě, které by odpovídalo hintu (minimálně po lovu si hint rozluštím). Nakonec jsme dospěli k závěru, že to keš byla a ten bod si zapsat můžu. Vážně si myslím, že je důležité, jestli tam je fake kvůli zmatení, nebo jako náhrada (skutečná keš není; je tak hluboko zapadlá, že vůbec nejde vyndat, atp.). A souhlasím s tím, že pokud matoucí objekt přidá owner, měl by kešer po jeho nalezení jasně poznat, že to není ono a že má hledat dál (skutečně existují jedinci, kteří hint otvírají, až když si neví rady-např. já ;) ).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#56 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 8:29

piposek napsal/a:
Piposek je smířenej ...

Other neznamená dycky nanovku, ale to už bych spoiloval. Už tak stačí, že jsem tady udělal reklamu keším ownerovi, který si bere nejen u této keše pravidla do svých rukou a kličkuje mezi nimi tak, aby na něj nemohl revírník :-)


Je to sice mimo téma, ale už dlouho mi to vrtalo hlavou a je to opravdu celkem polemizovatelné, jednou jsem si přelouskal několik základních pravidel geocachingu. Tady je výtažek z geowiki:

Microcache - Dá se nenápadně uložit téměř všude, proto je také hojně využívána v městských oblastech. Používat však bezdůvodně mikrocache v místech, kde okolnosti umožňují nasadit schránku větších rozměrů, mnozí hráči nevidí rádi. Dovnitř se obvykle vejde jen miniaturní logbook, kousek tužky a ořezávátko. Předměty na výměnu zpravidla vůbec nejsou obsaženy, pokud ano, pak ne větší než mince, odznáčky apod. Nejběžnější, téměř "standardní", podobou mikrocache je kapsle od 35mm filmu. Často se též užívají různé krabičky od léků apod. Poddruhem je nanocache (zatím nemá vlastní kategorii při zakládání), obvykle objemu řádově jednotek cm3, kam se vejde pouze proužek papíru jako logbook - zde je nutno šetřit při zápisu místem.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#57 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 8:55

Stačí, že mám problémy občas sám se sebou a mít je ještě s ownerem keše, že jsem se zapsal do špatného logbooku, to bych měl opravdu špatný den. V listingu keše jsem našel a použil takové pěkné tlačítko, jak to tam psali? Ignore .... nebo něco podobnýho a už se do problému asi nedostanu. Můžu sice keší ulovit o něco míň, ale když vezmu v úvahu můj věk, počet nálezů za rok, .... :D:D
  • 0

#58 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 9:30

Alke04 napsal/a:

Raraku napsal/a:

Ne ne, to jsi dal odkaz na první Garáže - to je úplně jiný příběh.:D
Máš na mysli asi tyhle Garáže: http://coord.info/GC3NXAC Na místě bylo několik falešných krabiček, docela dlouho žila ale pak se někteří poněkud zhádali a skončila v archivu.


Ono je to tam snad víckrát? Ono se to množí? Tak to už je demagogie.


Svého času to bylo oblíbené kladenské téma... Ta prostřední garážová verze je možná ještě na místě, výzva pro archeolovce, ale já tam nešla ani když ještě fungovala normálně: GC3C8XG

Ta zmiňovaná s více schránkami byla třetí verze garážového tématu na jiném místě. Owneři tam krom opravdové keše ponechali schválně také několik nastražených nepravých keší. Původně byly označené papírkem s nápisem toto není keš, hledej dál, nebo něco v podobném znění. Jenže znáte to, když dáte do netěsnící Tictacovky obyč papír, brzo je z něj nečitelný mokrý canc... Takže pak někteří logovali do těch nepravých keší.
  • 0

#59 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 10:03

Smogeo napsal/a:
Co je důležitý, aby owner uvedl size:nano (tedy Other).


To neni tak uplne jednoznacne, spis bych se priklonil ke skupine Micro. Jelikoz:

Micro: 35 mm film canister or smaller – less than approximately 3 ounces or .1 L – typically containing only a logbook or a log sheet
Other: Whatever doesn't fit in any of the above categories.

Ale to jsou uz jen detaily.
  • 0

#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2013 - 10:13

Junior86 napsal/a:
Je to sice mimo téma, ale už dlouho mi to vrtalo hlavou...

V tomto případě ale není řeč o velikosti nano ani micro, ale o velikosti other. To znamená, že se jedná o keš nějakých opravdu atypických rozměrů. Například 2D keš (plechová cedule 1x1m má z rubu nalepenej papír na logování), trubka o průměru 2 cm a délky 3m, která objemem sice splňuje požadavkyy na velikost regular, ale předměty na výměnu tam fakt nenarveš atd....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama