Přejít na obsah


Fotka

neuznání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:25

HRAZDA team napsal/a:
To nejsou žádné pasti vysvětloval jsem to o pár příspěvků nahoře!!
Někteří nečtou listing popřípadě to co je napsáno přímo v keši. Kdyby byl logbook popsaný a on do něj vložil list s logem nic proti tomu nemám. Je zajímavé že první co kačera napadne když najde schránku je vyrobit si nový logbook, prostě ho nevidím tak tam není a je mým svatým právem logovat FI když jsem přišel na určené souřadnice.
Myslím že když je v keši nápsáno že logbook obsahuje rázítko teamu a GC kod a pokud tyto náležitosti nemá není to logbook a on se zaloguje, na kus papírku tak at se nediví že mu napíšu že nenašel a doporučím mu změnu DNF. Nikomu logy nemažu je na každém jak loví pouze ho upozorním že nenašel.

Z tvého příspěvku nahoře není vůbec jasné, že zrovna ta keš, o které mluví zakladatel vlákna, je tvoje. Vypadá to spíš jako bys obhajoval přítomnost podobných keší v dané oblasti. Ale dosud jsi nevysvětlil, proč tedy je u této konkrétní keše ta falešná schránka vůbec přítomna na místě.

Alke:

myslím, že s tou vzdáleností nemáš tak úplně pravdu, to se týká různých keší, nikoliv dvou schránek téže keš, např. stagí multiny:

Fyzické prvky různých geokeší by obecně měly být od sebe vzdáleny nejméně 0,1 míle, to znamená 528 stop nebo 161 metrů. Fyzická zastávka (stage) je definována jako jakákoliv zastávka, která obsahuje fyzický prvek umístěný vlastníkem geocache, jako je schránka nebo štítek s dalšími souřadnicemi. Nefyzické cache nebo zastávky včetně referenčních bodů, souřadnic rozcestí nebo parkovišť anebo bodů (waypointů) ke zjišťování indicií (questions to answer) jsou vyňaty z tohoto pravidla. Rovněž mezi fyzickými prvky jednotlivé multicache nebo mystery cache není vyžadována minimální vzdálenost. Earthcache jsou rovněž vyňaty z tohoto požadavku.
(geowiki)

Jinak s tebou souhlasím.
  • -2

#22 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:25

Alke04 napsal/a:
...
Podle pravidel:

...PROTOŽE FYZICKÉ SCHRÁNKY JE NUTNÉ ZAKLÁDAT VE VZDÁLENOSTI MINIMÁLNĚ 161 METRŮ A TO I V PŘÍPADĚ JEDNÉ KEŠE...

POZOR, tohle v případě jedné keše neplatí!
viz http://www.geocachin...cachesaturation
  • 0

#23 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:28

1. Bruntálská grafiti keš původně tam býval lock lock v budce ale protože ho dvakrát po sobě někdo ukradl změnil jsme velikost keše na pet a umístil ji nad budku je to napsáno červeně v listingu. Budka slouží jako orientační bod popsaný v hintu. Nevím čemu v tomto popisu nerozumíš.
  • 0

#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:36

HRAZDA team

Když se teď dívám na tu inkriminovanou keš, vrtím nad tím hlavou ještě víc. Mám tomu tedy rozumět tak, že ve fake skrýši je tato pixla s mudlokartou, na které je mimochodem napsáno, jak vypadá logbook, ale v pixle ten logbook není, a někde jinde o kousek dál je jiná skrýš s "pravou" pixlou, obsahující logbook? Nad tím mi tedy zůstává rozum stát. Co tím sleduješ? Mudlokarta je informace pro náhodné nálezce, nikoliv pro kačery. Nedá se předpokládat, že někdo při nálezu své 4578 keše bude po 4578 číst mudlokartu :D! Proč tam tu fake pixlu dáváš? Jako vtip? A pokud ta pixla není fake, tak proč logbook schováváš tak, aby ho lidi v ní nenašli? Docela jsi mi teda rozesmál. A nebo tomu nerozumím? Prosím, vysvětli nám to :)
  • 0

#25 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:38

Alke04 napsal/a:
Podle pravidel:

Cache je fyzická schránka označena jako schránka pro hru Geocaching, která obsahuje logbooku, který tam owner vložil. Jakýkoliv zápis na papírek, který tam vložili uživatelé a podobně není platný log.

Pokud tam falešnou schránku založil přímo owner - předem říkám, že na to nemá právo: PROTOŽE FYZICKÉ SCHRÁNKY JE NUTNÉ ZAKLÁDAT VE VZDÁLENOSTI MINIMÁLNĚ 161 METRŮ A TO I V PŘÍPADĚ JEDNÉ KEŠE. Podobná situace se řešila na Kladně a owner byl vyzván, aby druhou schránku odstranil.


Dokonce i takový ten klasický vtípek stromoownerů, kteří dají na strom ve výšce 5 metrů budku a v ní zprávu, že keš je o 15 výše nemá podporu v pravidlech a vlastně je vylučuje... Pokud samozřejmě danný reviewer neudělí vyjímku.


Taktez se mi to nejak nezda, nemohl bys sem prosim hodit odkaz na tu kes, pokud se to tam nejakym zpusobem resilo. Zda se mi ze pokud je krabicka radne oznacena jako falesna, nemel by byt pri schvalovani problem. Jelikoz se nejedna ani o stage, ani o oficialni geocache, ale pouze o nejakou krabicku, ktera s hrou nema nic spolecneho.
  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:41

HRAZDA team napsal/a:
1. Bruntálská grafiti keš původně tam býval lock lock v budce ale protože ho dvakrát po sobě někdo ukradl změnil jsme velikost keše na pet a umístil ji nad budku je to napsáno červeně v listingu. Budka slouží jako orientační bod popsaný v hintu.
Nevím čemu v tomto popisu nerozumíš.

Nerozumím tomu, roč v tom případě je v budce umístěna nějaká pixla, navíc ještě označená mudlokartou a bez výrazného označení, že to není keš. V tom případě by bylo na místě dát celou pixlu i s mudlokartou a logbookem jinam, nejlépe na trochu jiné souřadnice, aby nedocházelo k matení lidí. Kamenem úrazu je právě ta pixla s mudlokartou, která mate lidi. Případně bych dala dovnitř budky cedulku, že to není keš, nebo celou budku odstranila.
  • 0

#27 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:46

Jacka_dominikanka Pleteš dvě keše dohromady Bruntálská graffiti keš tam je prázdná budka která slouží k orientaci vše je napsáno v hintu. Pixla je v budce Vyhlídka na Uhlířský vrch IX a ta obsahuje mudlokartu a samozřejmně i logbook.
  • 0

#28 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 13:51

GeoKralicci Odkaz na keše je kousek víš, žádná fake krabka tam není!
  • 0

#29 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 14:08

HRAZDA team napsal/a:
GeoKralicci
Odkaz na keše je kousek víš, žádná fake krabka tam není!


Reagoval jsem na alkeho, kdyz napsal "Podobná situace se řešila na Kladně a owner byl vyzván, aby druhou schránku odstranil."
  • 0

#30 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 14:22

Piposekovi bych log uznal. Našel ukryt, našel LB, tak se do něho (v dobré víře)zalogoval, ono je občas těžké na místě posoudit jestli se jedna ještě o geocache nebo se člověk už hrabe v nějakých odpadcích :)(netvrdim ze to je pripad teto keše). Tomu kdo vložil nový LB do ukrytu, přesto že tam nebyla krabička ale pouze nějaky prostor kde by pixla eventuálně mohla byt, bych nalez neuznal.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#31 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 14:25

To mi hlava ňák nebere. Tradička=1krabice na souřadnicích. Pokud tam jsou dvě, (třeba nad sebou) tak je to jasná offsetová multina, ale do té spodní musíš napsat lez třeba o 15 metrů výš.
  • 0

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 14:55

Jestli jsem to správně pochopila ze SZ, kterou mi poslal owner, tak je to ještě jinak. Krabice je jedna, je v úkrytu, ale z nějakého důvodu owner ještě v rámci krabice schoval logbook tak, že není jasně vidět. Do mudlokarty pak napsal info, že pravý logbook musí mít razítko ownera, jinak je log neplatný. Lidi samozřejmě mudlokartu nečtou, proč taky, takže když najdou krabičku a logbook v ní nevidí, přidají papír. Další pak už vůbec nic neřeší a logují prostě na papír, který v keši najdou. Hledáním "správného" logbooku v rámci krabice se moc nezabývají.
  • 0

#33 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 14:59

GeoKralicci napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Podle pravidel:

Cache je fyzická schránka označena jako schránka pro hru Geocaching, která obsahuje logbooku, který tam owner vložil. Jakýkoliv zápis na papírek, který tam vložili uživatelé a podobně není platný log.

Pokud tam falešnou schránku založil přímo owner - předem říkám, že na to nemá právo: PROTOŽE FYZICKÉ SCHRÁNKY JE NUTNÉ ZAKLÁDAT VE VZDÁLENOSTI MINIMÁLNĚ 161 METRŮ A TO I V PŘÍPADĚ JEDNÉ KEŠE. Podobná situace se řešila na Kladně a owner byl vyzván, aby druhou schránku odstranil.


Dokonce i takový ten klasický vtípek stromoownerů, kteří dají na strom ve výšce 5 metrů budku a v ní zprávu, že keš je o 15 výše nemá podporu v pravidlech a vlastně je vylučuje... Pokud samozřejmě danný reviewer neudělí vyjímku.


Taktez se mi to nejak nezda, nemohl bys sem prosim hodit odkaz na tu kes, pokud se to tam nejakym zpusobem resilo. Zda se mi ze pokud je krabicka radne oznacena jako falesna, nemel by byt pri schvalovani problem. Jelikoz se nejedna ani o stage, ani o oficialni geocache, ale pouze o nejakou krabicku, ktera s hrou nema nic spolecneho.


Ona šla do archivu, ale myslím, že to je tahle GC33M4V, ale většina diskuze je smazaná :-( žel bohu.

Ostatním děkuji za poučení ohledně fyzických keší jedné cache - vycházel jsem asi z nějakého staršího překladu či jsem něco asi špatně pochopil, protože pod tímhle dojmem funguju už dlouho... Díky.
  • 0

#34 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 17:38

Tak já už se v tom neorientuji vůbec :-) Ale zajímalo by mě, jak owner za 5 minut po zalogování FI zjistí, kde je zapsaný nálezce. To tam po každém logu chodí na kontrolu? :D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 17:38

No, mám pocit, že SoM od jedné keše nedělaly kolize mezi sebou. Tj. mohly být i 50-100m od sebe. Ale dělaly kolize 161m proti jiným keším. Nevím, jestli to ještě platí.
  • 0

#36 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 18:38

No pěkně teda, člověk se zajde trochu projet na kole a mezitím tady tolik spekulací :-)

Chtěl bych k tomu říct pouze toliko, že uznání nebo neuznání logu je výsostné právo ownera a já se určitě nechci doprošovat nějakých bodíků - lovím pro radost, abych se dostal na zajímavé místa. Jen jsem chtěl posoudit korektnost chování ownera z pohledu ostatních kačerů a to bez konkrétního nicku. Když už se tady k tomu přihlásil a taky si udělal reklamu na své keše, budiž.

Nyní k tématu.

Co se týče druhé zmíněné keše - GC2YZM1 - neřeším. Ani jsem nelogoval, protože skutečnost, že logbook je uložen v jiné keši, než je geozjevné (prázdná geobudka), je červeně napsaná v listingu. Moje chyba, že si listingy tradiček pročítám až při logování na velkém monitoru a nápovědy čtu až když nemůžu najít.

Co se týče třetí keše - GC37N58 - taky neřeším. V keši je lístek, že logbook je poblíž a že mám hledat dál. Takže jsme dál hledali a našli. Samozřejmě v logu jsem si neodpustil, že na jedné straně owner vyzývá k opatrnosti, aby nedošlo k poničení, a na druhé straně je potřeba k nalezení logbooku hrubá síla (ano, opravdu to nešlo povolit). Ale tohle už s tématem nesouvisí.

To co řeším je, že když najdu keš (GC43J6T), otevřu ji a vidím tam náhradní logbook, tak se zapíšu na náhradní logbook a dál už nic nehledám. Jestli je někde uprostřed mudlokarty ze spodní strany víčka napsáno malým písmem, že logbook je pouze ten s razítkem teamu už by mě opravdu ani ve snu nenapadlo. Možná tak u mysterky, ale rozhodně nikoli u tradiční keše.

kromanonec napsal/a:
Není v silách ownera stále odstraňovat to, co tam někdo jiný dá.


Když to není v jeho silách, tak proč takový typ keše zakládá? No nevím, nechcu tady dělat nějaké rozruchy. Ale jestliže je schopen do 5 minut po odeslání FI logu (na náhradní logbook, který byl v keši přítomen) reagovat s tím, že FI mám přepsat na DNF a vyřídit i všem ostatním, kdo tam byli se mnou, aby se ani nelogovali... tak sil bude asi dost :-)
  • 0

#37 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:07

piposek napsal/a:

kromanonec napsal/a:
Není v silách ownera stále odstraňovat to, co tam někdo jiný dá.


Když to není v jeho silách, tak proč takový typ keše zakládá? .....


Hold si prostě musej hráči počkat, až se k tomu dostane. Život není jen tadle hra.

Jinak u tebe se potvrzuje, že kvantita není kvalita.

A jakej typ keše to jako podle tebe založil?
  • 0

#38 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:13

Alke04 napsal/a:

GeoKralicci napsal/a:

Taktez se mi to nejak nezda, nemohl bys sem prosim hodit odkaz na tu kes, pokud se to tam nejakym zpusobem resilo. Zda se mi ze pokud je krabicka radne oznacena jako falesna, nemel by byt pri schvalovani problem. Jelikoz se nejedna ani o stage, ani o oficialni geocache, ale pouze o nejakou krabicku, ktera s hrou nema nic spolecneho.


Ona šla do archivu, ale myslím, že to je tahle GC33M4V, ale většina diskuze je smazaná :-( žel bohu.


Ne ne, to jsi dal odkaz na první Garáže - to je úplně jiný příběh.:D
Máš na mysli asi tyhle Garáže: http://coord.info/GC3NXAC Na místě bylo několik falešných krabiček, docela dlouho žila ale pak se někteří poněkud zhádali a skončila v archivu.
  • 0

#39 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:15

kromanonec napsal/a:

Život není jen tadle hra.


Tahle poznámka spíš měla patřit na stranu ownera, ne?

Ještě bych dodal malou nepřesnost, posudte sami:

HRAZDA team napsal/a:
...at se nediví že mu napíšu že nenašel a doporučím mu změnu DNF. Nikomu logy nemažu je na každém jak loví pouze ho upozorním že nenašel.


Doporučení si představuju jinak, než:

"Logbook tam je jen jsi ho nenašel. Tak tě požádám aby jsi log změnil na DNF."
  • 0

#40 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:17

Smogeo napsal/a:


A jak má owner vědět, že tam má falešnou kešku? To má jako preventivně prolézat okolí, zda tam někdo něco náhodou nedal?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama