Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#261 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 9:14

Parkis napsal/a:
ono by pro začátek stačilo kdyby ten pěškorouting dotáhli do konce aby ztráta autoroutingu tolik nebolela. Momentálně je ale v mapě ještě hodně a hodně cest po kterých pěšky neroutuje. Pro pohyb po turistických značkách to celkem jde (cesty pod nimi mají pokryté), ale jak chci někde zkrátit trasu po polňačce kde není turistická tak mám často smůlu.


To je fakt, me se nezdalo ze by te neroutovatelnych bylo nejak moc, rekl bych tak 30%, ale myslim ze kdyby routovani zapli uplne na vsechn, tak by to bylo lepsi.
  • 0

#262 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:03

michal a jana a elmarees: Já současný stav vidím jako plus. U mapy je od počátku uvedeno, že jde o mapu turistickou a proto prostě teď routuje tudy kudy routuje. Jak vidno z map okolních států, když nepočítám Slovensko, technologicky není možné udělat mapu, která by routovala pro auto i turistu správně.

Mám turistickou mapu kvůli turistice. Automapu (případně i autonavigaci) pro jízdu autem. Chápu, že starší přístroje Garminu třeba nemají tak jednoduché přepínání nastavení i map skrze profily, a že to teď lidi štve. To, že Garmin uvolnil lidem zadarmo i mapu Atlas byla čistě dobrá vůle, podle mého by nemuseli jelikož argument "ono to umělo a teď to neumí" jen těžko lze nějak použít pokud je mapa od počátku deklarována jako turistická. Turistice teď prostě vyhovuje víc.

A věřím, že jakmile to technologicky možné bude, tak se tak taky stane.
  • 0

#263 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:09

Nelze s tebou souhlasit. Tvuj pohled na ferovost vuci zakaznikum je podivny.
  • 0

#264 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:12

Co je na tom podivneho? Ze je turisticka mapa najednou lepsi pro turistiku? Na tom mi nic podivneho neprijde. To je furt dokola... Omylani jedne veci dokola kdy proste nekdo nechce pochopit to, ze nova verze cehokoliv nemusi byt nutne stejna jako stara + neco navic. Nicmene chapu, mam jen 18 prispevku a ani nalezu moc nemam. Pravdepodobne zde nejsem rovnocenny "diskuter", tak jak mi to bylo vyjeveno uz i na nekolika zahranicnich forech. Ja proste radsi cas travim venku a nebo praci, kterou nekdo oceni.
  • 0

#265 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:28

mr3ska napsal/a:
... technologicky není možné udělat mapu, která by routovala pro auto i turistu správně....

tomuto tvrzení vůbec, ale vůbec nevěřím B)
  • 0

#266 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:40

mr3ska: To, že Garmin uvolnil lidem zadarmo i mapu Atlas byla čistě dobrá vůle, podle mého by nemuseli jelikož argument "ono to umělo a teď to neumí" jen těžko lze nějak použít pokud je mapa od počátku deklarována jako turistická.


no prave ze od pocatku routuje po silnicich. tou ciste dobrou vuli honem honem napravuji v podstate podraz - loni prijdou s lifetime a hned rok na to aktualizace zmeni vlastnost, ktera tvori velice dulezitou funci mapy. a jak je videt na jejich reakci, neni to nespokojenost par lidi. a krome toho, asi by to chtelo na produkt upozornovat ne: nove routuje po tz, ale: nove neroutuje po silnicich, ale po tz.
  • 0

#267 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:45

Dain & Olik napsal/a:
no prave ze od pocatku routuje po silnicich. tou ciste dobrou vuli honem honem napravuji v podstate podraz - loni prijdou s lifetime a hned rok na to aktualizace zmeni vlastnost, ktera tvori velice dulezitou funci mapy. a jak je videt na jejich reakci, neni to nespokojenost par lidi. a krome toho, asi by to chtelo na produkt upozornovat ne: nove routuje po tz, ale: nove neroutuje po silnicich, ale po tz.


To je fakt, ta mapa teda předtim neměla routovat vubec, teď by byl klid a ne tolik řečí kolem.
  • 0

#268 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:47

mr3ska napsal/a:
Nicmene chapu, mam jen 18 prispevku a ani nalezu moc nemam. Pravdepodobne zde nejsem rovnocenny "diskuter", tak jak mi to bylo vyjeveno uz i na nekolika zahranicnich forech. Ja proste radsi cas travim venku a nebo praci, kterou nekdo oceni.


jako myslis, ze kdybys mel 10k pixel a prispevku plnou nusi, ze by s tebou lidi naopak souhlasili? co to sem tahas za blbosti :). jsou tu dva nazory udelali to dobre x udelali to spatne a ty sem tahas, ze mas malo pixel :D. jestli se ti zda, ze jich mas malo a vadi ti to, tak s tim neco delej, mne je to sumak.
  • 0

#269 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:01

Dain & Olik napsal/a:
jako myslis, ze kdybys mel 10k pixel a prispevku plnou nusi, ze by s tebou lidi naopak souhlasili? co to sem tahas za blbosti :). jsou tu dva nazory udelali to dobre x udelali to spatne a ty sem tahas, ze mas malo pixel :D. jestli se ti zda, ze jich mas malo a vadi ti to, tak s tim neco delej, mne je to sumak.


Jen me to tak prislo na mysl, protoze o takovych zkusenostech z mistniho fora mluvilo vic lidi kolem mne a ja tomu neveril. Nemel jsem cas sem nikdy nejak zvlast prispivat. Ale co se ted deje, kdyz sem neco napisu, mi taky tak pride.

Proste me ta mapa funguje, tak jak bych od turisticke cekal. Osobne tedy mam vetsinu casu stejne zapnute prime trasovani. A to, ze ted pri oddaleni vidim zvyraznene turisticke cesty misto silnic je taky dle meho velke plus, ze se mohu podivat na to, kde jsou kolem jake stezky.
  • 0

#270 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:07

mr3ska napsal/a:
Proste me ta mapa funguje, tak jak bych od turisticke cekal. Osobne tedy mam vetsinu casu stejne zapnute prime trasovani. A to, ze ted pri oddaleni vidim zvyraznene turisticke cesty misto silnic je taky dle meho velke plus, ze se mohu podivat na to, kde jsou kolem jake stezky.


Ty opravdu od mapy (jakekoli) cekas, ze pokud ti nabizi funkci routovani, povede te v ni nesmyslne? Pokud by mapa napsala "Trhni si nouhou, v profilu auto te tikam nepovedu", byla by to jina. Ale toto je vylozene chybna funkce. Ne, ze tam ta funkce chybi.

EDIT: A tvoje tvrzeni, ze udelat routing pro auto i pro turistiku udelat nejde, je nesmysl. V programovani skoro zadne *nejde* neexistuje. Je to jen otazka usili a znalosti. Vzhledem k tomu, ze funkci routovani po TZ *doplnili* (ne ze by tim nahradili routovani po silnici), tak to udela jde. Akorat si myslel, ze je to udelane spravne a ono neni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#271 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:16

mr3ska napsal/a:
Jen me to tak prislo na mysl, protoze o takovych zkusenostech z mistniho fora mluvilo vic lidi kolem mne a ja tomu neveril. Nemel jsem cas sem nikdy nejak zvlast prispivat. Ale co se ted deje, kdyz sem neco napisu, mi taky tak pride.


Houbelec! Kdyz ti napisu, ze se mi tvuj pohled na problem zda podivny a ze s tebou proste nemohu souhlasit, tak tim opravdu myslim, ze se mi tvuj pohled na vec zda podivnym a ze s tebou nesouhlasim. Proc sem tahas pixly? To si vazne myslis, ze kdybys mel vice pixel jak ja, ze bych s tebou nadsene souhlasil?
  • 0

#272 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:18

gord napsal/a:
Ty opravdu od mapy (jakekoli) cekas, ze pokud ti nabizi funkci routovani, povede te v ni nesmyslne? Pokud by mapa napsala "Trhni si nouhou, v profilu auto te tikam nepovedu", byla by to jina. Ale toto je vylozene chybna funkce. Ne, ze tam ta funkce chybi.

EDIT: A tvoje tvrzeni, ze udelat routing pro auto i pro turistiku udelat nejde, je nesmysl. V programovani skoro zadne *nejde* neexistuje. Je to jen otazka usili a znalosti. Vzhledem k tomu, ze funkci routovani po TZ *doplnili* (ne ze by tim nahradili routovani po silnici), tak to udela jde. Akorat si myslel, ze je to udelane spravne a ono neni.


Jenze me to i v aute vedlo spravne jak jsem tu psal. To, ze nejezdim po dalnicich apod, to je jina.

Pokud dostanes nastroj na tvorbu mapy, ktery tu tvorbu obou routingu nepodporuje (coz se evidentne deje, kdyz je to tak nejen v CR) a ke kteremu ti tutove nikdo neda zdrojak, upravis si ho jo?

Vyjadreni Garminu je takove, ze turisticky routing je uprednostneny pred automobilovym... To uz tu taky padlo. Proto je to tak jak to je, takze si evidentne nikdo nemyslel, ze je to "bude pro auto fungovat" tak jako doposud.
  • 0

#273 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:19

HaLuMa napsal/a:
Proc sem tahas pixly? To si vazne myslis, ze kdybys mel vice pixel jak ja, ze bych s tebou nadsene souhlasil?


Zajimave je ze se vzdycky ozve nekdo na koho to mysleno nebylo. Ackoliv zrovna spolu evidentne hodne nesouhlasime
  • 0

#274 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:40

mr3ska napsal/a:
Jenze me to i v aute vedlo spravne jak jsem tu psal. To, ze nejezdim po dalnicich apod, to je jina.

Pokud dostanes nastroj na tvorbu mapy, ktery tu tvorbu obou routingu nepodporuje (coz se evidentne deje, kdyz je to tak nejen v CR) a ke kteremu ti tutove nikdo neda zdrojak, upravis si ho jo?

Vyjadreni Garminu je takove, ze turisticky routing je uprednostneny pred automobilovym... To uz tu taky padlo. Proto je to tak jak to je, takze si evidentne nikdo nemyslel, ze je to "bude pro auto fungovat" tak jako doposud.


Uprednostneny neznamena, ze funkce budou pomichany. Jak to, ze ze silnice to najednou skoci na polnacku a pak o kus dal zase na silnici? A to v profilu s nastavenim "prichytavat na silnici".

To, ze te to jednou navigovalo spravne, je mozne. Nicmene zde byla rada prikladu, kdy tomu tak prokazatelne neni. Zadej si navigaci z Vyskocilovy ulice v Praze do Mnisku pod Brdy. Pojedes pres Vrane nad Vltavou. To rozhodne neni ani priblizne idealni trasa. A to ani pro pesaka - pokud bys snad tak chapal tu preferenci.

Nechtel jsem se do teto nesmyslne debaty zapojovat, ale logika nekterych prispevatelu mne prinutila reagovat. Uz to neudelam. Pokud nekdo neni ochoten akceptovat argumenty protistrany a omila dokola jedo a totez, nejedna se o diskusi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#275 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:12

Chápu dobře, že je pro uživatele, který kombinuje pěší navigování s autonavigováním lepší zůstat u map 2012? Jsem s Oregonem poměrně spokojená, jen párkrát, když jsem zkoušela různá nastavení, tak blbnul a navigoval chvíli nesmyslně - ale vím, čím to bylo, on za to nemohl!:D
  • 0

#276 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:24

gord: vyzkoušel jsem trasu o níš jsi psal. Dle mapy.cz bych měl jít 30,6km jako pěší přičemž z toho asi 2km po krajnici rychlostní komunikace. (?!?)

Dle mé navigace a mapy Topo Pro 2013 bych měl jít pěšky 32.7km z čehož poměrně dost velkou vzdálenost po tzt a pěšinách. Já osobně tedy tuto trasu vidím jako víceméně optimální, krom jednoho místa kde mi na trase udělala navigace takovej "zoubek" cca o 500m víc zbytečně mimo.

Bylo to plánování z A do B a bez průjezdního bodu.
  • 0

#277 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:26

gord napsal/a:
Uprednostneny neznamena, ze funkce budou pomichany. Jak to, ze ze silnice to najednou skoci na polnacku a pak o kus dal zase na silnici? A to v profilu s nastavenim "prichytavat na silnici".


To je priklad proc je diskuze tak zmatena, a kazdy ma v GPS "jiny vypoctovy algoritmus"...

Zaskrkavatko "Prichytavat na silnici" neovlivnuje trasu, ale poze to znamena ze pokud je GPS dle signalu z druzice 50 metru od silnice/routovatelne polnacky, tak se auticko na displeji zobrazi jako kdyby bylo na silnici/routovatelne polnacce.

To jestli se bude routovat po silnici nebo po routovatelne polnacce tim neni ovlivneno.

Proc te GPS tahne na polnacku pokud neni opravdu vyrazne delsi? Protoze mapa je optimalizovana pro chodce, a chodec preferuje si radsi udelat cca 30% zachazku a jit lesem nez jit po kratsi silnici.
  • 0

#278 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:56

Navigaci zároveň silniční a pěší umí v pohodě třeba mapa z openstreetmap.cz (alespoň teda v basecampu, v navigaci jsem to nezkoušel), takže technicky možné to určitě je. Akorát TOPO2013 žene tu "optimalizaci" pro chodce až tak do extrému, že radši odstranili routovaci data ze silnic aby to na ně nedejbože někoho nevedlo. V kombinaci s tím že půlka lesních cest tam routovací není je výsledek takový jaký je...
  • 0

#279 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:01

Parkis napsal/a:
Navigaci zároveň silniční a pěší umí v pohodě třeba mapa z openstreetmap.cz (alespoň teda v basecampu, v navigaci jsem to nezkoušel), takže technicky možné to určitě je.
Akorát TOPO2013 žene tu "optimalizaci" pro chodce až tak do extrému, že radši odstranili routovaci data ze silnic aby to na ně nedejbože někoho nevedlo. V kombinaci s tím že půlka lesních cest tam routovací není je výsledek takový jaký je...


Jenže oficiální mapu nemůžeš vytvářet "nějakými" free nástroji. To bude asi ono. A v diskusi výše již padlo, že silniční data tam jsou. A s těmi lesními cestami, nemáš-li podklady s těmi daty nebo pokud jsi to sám neprošel, že to skutečně existuje tak to do mapy asi nedáš. Tedy já bych si určitě do mapy nenakreslil čáru jen tak zbůhdarma. Pokud já vím, jsou tam data ověřená buď některým ze správců map.dat a nebo přímo Picodasem.
  • 0

#280 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:11

mr3ska napsal/a:
Jenže oficiální mapu nemůžeš vytvářet "nějakými" free nástroji.

A proč by ne? To ale vůbec nesouvisí s free nebo nefree nástroji (ostatně kdysi tu tuším zaznělo že taky používají mkgmap).

To bude asi ono. A v diskusi výše již padlo, že silniční data tam jsou. A s těmi lesními cestami, nemáš-li podklady s těmi daty nebo pokud jsi to sám neprošel, že to skutečně existuje tak to do mapy asi nedáš. Tedy já bych si určitě do mapy nenakreslil čáru jen tak zbůhdarma. Pokud já vím, jsou tam data ověřená buď některým ze správců map.dat a nebo přímo Picodasem.

Silniční data tam jsou, ale jen některé, kvůli spojitosti turistických tras, případně mají nastaveny váhy k nepoužitelnosti.
To s těmi lesními cestami nechápu jak myslíš. Oni je tam mají, akorát označené za neroutovatelné.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama