Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#301 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 22:02

No to se může Picodas picnout. Dlouhá léta se volalo o navigování po lesních cestách a turistických trasách, a když to konečně pracně vypotili, tak se můžete strhnout, že je to špatně. Ano, podle mne je to špatně. Když jedu na kole nebo šlapu pešo, tak přeci nepotřebuji navigovat. Mám mapu a mohu se svobodně rozhodnout, kudy jít. A když jedu železnou krávou, tak použiji navigaci.
  • 0

#302 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 12:13

Cejda napsal/a:
Tak jsem si to odklikal a odpípal. Výše popsaný odlov, znamená 83 pípnutí GPSky. To znamená, že jsem zmáčknul 83x nějaké tlačítko.;) To je dost né?
Na té samé 60CSx s TOPO 2012 to je na 9 pípnutí, to jest na 9 zmáčknutí jsem u krabice.
Tak nevím, najít za den 10 krabic a přitom 830x zmáčkout GPSku tak při 1000 nálezech mám palec jak tramvaják od zvonku.


No jo tak aspon mas jednu vec kde Montana/Oregon je lepsi nez stara dobra 60CSx (kterou jsem mel taky).

Na montane mam profil geocaching se vzdusnou navigaci v TOPO2013PRO, profil chodec s peskonavigaci v TOPO2013PRO, a profil auto s autonavigaci v TOPO2012PRO. Prepinani mezi profily jsou 4 zmacknuti a 2 vteriny. Dalo by se udelat i zkratkove tlacitko, pak by to byly 2 zmacknuti. Zadany cil zustava nastaven a s prepnutim profilu se automaticky zmeni pouzita mapa a a trasa se prepocita nove zvolenou metodou routingu v nove zvolene mape.
  • 0

#303 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 12:18

Hamaci napsal/a:
Ano, podle mne je to špatně. Když jedu na kole nebo šlapu pešo, tak přeci nepotřebuji navigovat. Mám mapu a mohu se svobodně rozhodnout, kudy jít.
A když jedu železnou krávou, tak použiji navigaci.


Je to porad dokola stejne pisnicka. Nikdo z tech kdo volali po peskoroutingu nechce aby mu navigace v lese hlasove rikala ze ma za 50 metru odbocit.

Chceme pouze aby nam mapa sama vyhledavala nejkratsi cestu s preferenci mimosilnic, pocitala vzdalenost (kilometrickou a casovou) k cili, vyskovy profil, atd.

Druha vec jsou cyklisti pripadne nejaci enduristi/crosskari/ctyrkolkari, kteri nejezdi po silnici ale nemaji tolik casu volit si trasu sami.

Jestli zvolime trasu kterou spocitala GPS, anebo jinou na kterou po nejake dobe GPS prepocita (pokud je routovatelna) je stale na nas--GPS nas stejne jako v aute nenuti bezhlave jit/jet po trase kterou vybrala ona.
  • 0

#304 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 12:52

michal_a_jana napsal/a:
Chceme pouze aby nam mapa sama vyhledavala nejkratsi cestu s preferenci mimosilnic, pocitala vzdalenost (kilometrickou a casovou) k cili, vyskovy profil, atd.

Ale to je dobře. proti tomu nikdo určitě nic nemá...
ale proč by mapa nemohla umět to, že pouhou změnou nastavení parametrů routingu auto/pěšky bude umět navigovat pro auto, tak jak to uměla doposud ?
Jeden produkt, jedny mapové podklady, jeden vyladěnej typek...pro tohle většina lidí řve...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#305 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 14:14

michal_a_jana napsal/a:
Chceme pouze aby nam mapa sama vyhledavala nejkratsi cestu s preferenci mimosilnic, pocitala vzdalenost (kilometrickou a casovou) k cili, vyskovy profil, atd.

Tohle je právě jeden z těch zásadních problémů turistického routingu. Já nechci vždycky NEJKRATŠÍ cestu s preferencí mimosilnic. U dříve uvedeného příkladu dá někdo přednost jít po klidné okresce než delší cestu lesem, naopak teď jsem se vrátil z výletu, kdy mě navigace nevedla po příjemné cestě kolem meandru řeky a vytrvala mě cpala kratší cestou krpálem přes kopec - a několikrát to přepočítala různými způsoby.

Zkrátka problematika preferencí je složitá (daleko komplikovanější než u auta) a varianta nejkratší s preferencí mimosilnic je jen jednou z možných alternativ.
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#306 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 15:27

michal_a_jana napsal/a:
Na montane mam profil geocaching se vzdusnou navigaci v TOPO2013PRO, profil chodec s peskonavigaci v TOPO2013PRO, a profil auto s autonavigaci v TOPO2012PRO. Prepinani mezi profily jsou 4 zmacknuti a 2 vteriny. Dalo by se udelat i zkratkove tlacitko, pak by to byly 2 zmacknuti. Zadany cil zustava nastaven a s prepnutim profilu se automaticky zmeni pouzita mapa a a trasa se prepocita nove zvolenou metodou routingu v nove zvolene mape.


mam to skoro stejne a prijde mi to dost v pohode.. geocaching(topo2013pro, vzduchem) / auto(atlas2013 po silnici) / evropa(cne2014 po silnici)

v 99% najdu v gps kes, dam navigovat na parking (profil auto) kdyz vystoupim z auta dam profil geocaching a razim..
  • 0

#307 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 15:49

Tak nějak se tu ztratil můj dotaz, zda si do navigace (Dakota 20) můžu nahrát najednou jak TOPO 2013 PRO, tak CYKLO 2013 a používat je najednou?
  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#308 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 16:14

ssva napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Chceme pouze aby nam mapa sama vyhledavala nejkratsi cestu s preferenci mimosilnic, pocitala vzdalenost (kilometrickou a casovou) k cili, vyskovy profil, atd.

Ale to je dobře. proti tomu nikdo určitě nic nemá...
ale proč by mapa nemohla umět to, že pouhou změnou nastavení parametrů routingu auto/pěšky bude umět navigovat pro auto, tak jak to uměla doposud ?
Jeden produkt, jedny mapové podklady, jeden vyladěnej typek...pro tohle většina lidí řve...


Proc to nejde nevim, ale Garmin CZ rika ze to nejde, a zadna jina turisticka mapa co jsem videl to neumi...
  • 0

#309 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 16:34

Shashlick napsal/a:
Tak nějak se tu ztratil můj dotaz, zda si do navigace (Dakota 20) můžu nahrát najednou jak TOPO 2013 PRO, tak CYKLO 2013 a používat je najednou?

Tak nahrát si je tam najednou určitě můžeš, ale na každou si nastav jeden profil. 2 a více map zaplých v jednom profilu nedělá dobrotu.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#310 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 16:45

PaBa napsal/a:
Zkrátka problematika preferencí je složitá (daleko komplikovanější než u auta) a varianta nejkratší s preferencí mimosilnic je jen jednou z možných alternativ.


Vsak to ja ti neberu. Ja taky nekdy chci jit nejkratsi, nekdy cestu bez prevyseni, nekdy klidne pesky po silnici, nekdy zase ne.

Prvnim krokem po kterem jsme volali je ale ta zakladni varianta=nejkratsi s preferenci mimosilnic.

Pokud se povede udelat variant routingu vic (a nebude muset pro kazdou variantu byt separatni mapa ;) tak jedine dobre, ja to samozrejme uvitam.

V basecampu lze nastavit zda trasa ma minimalizovat prevyseni, ale v TOPO2013PRO to nefunguje.
  • 0

#311 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 16:56

michal_a_jana napsal/a:
Prvnim krokem po kterem jsme volali je ale ta zakladni varianta=nejkratsi s preferenci mimosilnic.

Já po ničem nevolal :)

V basecampu lze nastavit zda trasa ma minimalizovat prevyseni, ale v TOPO2013PRO to nefunguje.

Protože udělali to co neměli, ohnuli data podle špatného algoritmu. Data v mapě mají popisovat co na ní je a být správně. Řešit routování pak má navigace. Tahle mapa je takový kočkopes a řekl bych nejhorší možné řešení. Ale to už tu zaznělo mockrát, nemá smysl to omílat, doufejme že se z toho poučí.
  • 0

#312 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2013 - 22:46

koko0925 napsal/a:

Shashlick napsal/a:
Tak nějak se tu ztratil můj dotaz, zda si do navigace (Dakota 20) můžu nahrát najednou jak TOPO 2013 PRO, tak CYKLO 2013 a používat je najednou?

Tak nahrát si je tam najednou určitě můžeš, ale na každou si nastav jeden profil. 2 a více map zaplých v jednom profilu nedělá dobrotu.

OK, díky moc. Pokusím se to nějak udělat, hlavně si nejdřív zjistit, jak se dělá s profily:)
  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#313 captn flint

captn flint

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2013 - 8:48

Hm.. ja mam dve ruzne mapy (Garmin TOPO a OSM) v jednom profilu na Garmin Montana. Pak si vyberu, kterou mapu chci prave pouzit, v 'Map info'. Mozna je to stejne v Dakota 20?
  • 0

#314 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2013 - 20:34

captn flint napsal/a:
Hm.. ja mam dve ruzne mapy (Garmin TOPO a OSM) v jednom profilu na Garmin Montana. Pak si vyberu, kterou mapu chci prave pouzit, v 'Map info'. Mozna je to stejne v Dakota 20?


Vyber map je soucasti profilu, takze lze ulozit jeden profil s TOPO mapou a jiny profil s OSM mapou.
  • 0

#315 captn flint

captn flint

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2013 - 23:00

Ja mam ulozene tri mapy (jeste basemap) na jednom profilu. Na pocet zmacknuti je to asi stejne rychle, zmenit profil s jinou mapou nebo zmenit mapu ve stejnem profilu. Vetsinou mam nastavenou OSM. Mimochodem, pridal jsem australskou vlajku na vas GC profil [:)]
  • 0

#316 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 7:47

Shashlick napsal/a:
Tak nějak se tu ztratil můj dotaz, zda si do navigace (Dakota 20) můžu nahrát najednou jak TOPO 2013 PRO, tak CYKLO 2013 a používat je najednou?

Nahrát si do navigace můžeš map kolik chceš, pokud máš na to místo. Pro každou Mapu si ovšem udělej profil, protože se někdy stává, že když máš zaplých víc map najednou, tak to blbne. Já mám udělané profily Geocaching, to tě vede přímo za šipkou, Rekreační, to mě vede po stezkách a silnicích, Auto, to je jasné, a cyklo. No a u každého profilu mám zaplou jen jednu mapu kterou chci k danému profilu používat. No a jen přepínám. Samozřejmě si musíš nastavit každý profil jak potřebuješ.
  • 0

#317 captn flint

captn flint

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 8:14

Vytvoril jsem Rekreacni profil ale i ten me vede primo za sipkou (at uz nastavim Garmim TOPO nebo OSM). Co mam nastavit aby me to vedlo po stezkach a cestach? Diky!
  • 0

#318 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 8:20

Setup - Routing - Activity - ...
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#319 captn flint

captn flint

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 8:22

wow! diky moc!
  • 0

#320 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 9:26

captn flint napsal/a:
wow! diky moc!


Já to mám pod názvem Trasovaní. Napíšu Ti jak to mám nastavené já.
Tak otevři trasování:
1. Activity mám dáno Chodec Pěší
2.Calculation Method mám Promped
3. Zamknout na silnici.
4. Of route Recalculation mám Automaticky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama