Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#321 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 9:42

cz7pka napsal/a:
Já to mám pod názvem Trasovaní. Napíšu Ti jak to mám nastavené já.
Tak otevři trasování:
1. Activity mám dáno Chodec Pěší
2.Calculation Method mám Promped
3. Zamknout na silnici.
4. Of route Recalculation mám Automaticky.


Nemáš u bodu 3. překlep? "Zamknout na silnici" bych řekl, že by mělo být nastaveno na NE
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#322 captn flint

captn flint

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 9:43

Mam to ted nastavene stejne a funguje to tak jak jsem chtel. Mam tu GPSku necely tyden (coz je asi znat) tak zatim delam ty zakladni nastaveni. Dik.
  • 0

#323 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 10:05

Jinak se toto dá změnit u každého aktuálního navigování - Where To? - Change route activity pouze však pro tuto relaci, při další navigaci se to vynuluje do nastavení co jsem posílal výše
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#324 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 11:15

captn flint napsal/a:
Mam to ted nastavene stejne a funguje to tak jak jsem chtel. Mam tu GPSku necely tyden (coz je asi znat) tak zatim delam ty zakladni nastaveni. Dik.


Myslím že s ní budeš naprosto Spokojen. Ale co se týče nastavení bychom měli jít do jiného vlákna. Tak když budeš něco potřebovat napiš s vlákna o Oregonu.
  • 0

#325 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 11:50

Dostal jsem odpoved na svuj e-mail z Picodasu, tady je cast z neho: .... Vím, že na stránkách českého geocachingu ohledně funkcionality mapy a routingu chvíli po vydání proběhla poměrně intenzivní dikuse a řada uživatelů volá po routingu v mapě TOPO PRO pro auta. Jakmile přes letní měsíce naleznu časovou kapacitu, pokusím se celou geodatabázi překlopit do nastavení parametrů komunikací pro autorouting a tuto verzi nabídnout všem, kdo u mapy TOPO Czech PRO 2013 toto chtějí. .... Tak pockejte pres leto a zas se ti, kteri budou potrebovat, dostanou k TOPO PRO mape routujici po silnicich. Ostatni mohou zustat u routovani po turistickych cestach a kazdy bude mit to co chce. Ja osobne zustanu u toho routovani po silnicich, po tech mych cestach v terenu by mapa stejne nikdy neroutovala, neb mnohy ani netusim kde skoncim. Mnohy zavidim lidem co vedi kam jdou a kudy pujdou, ale zas nemaji zazitek z hledani cesty, brodeni ledovou vodou a ....
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#326 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 11:57

Solim napsal/a:
Dostal jsem odpoved na svuj e-mail z Picodasu, tady je cast z neho:

....
Vím, že na stránkách českého geocachingu ohledně funkcionality mapy a routingu chvíli po vydání proběhla poměrně intenzivní dikuse a řada uživatelů volá po routingu v mapě TOPO PRO pro auta. Jakmile přes letní měsíce naleznu časovou kapacitu, pokusím se celou geodatabázi překlopit do nastavení parametrů komunikací pro autorouting a tuto verzi nabídnout všem, kdo u mapy TOPO Czech PRO 2013 toto chtějí.
....

Tak pockejte pres leto a zas se ti, kteri budou potrebovat, dostanou k TOPO PRO mape routujici po silnicich. Ostatni mohou zustat u routovani po turistickych cestach a kazdy bude mit to co chce.

Ja osobne zustanu u toho routovani po silnicich, po tech mych cestach v terenu by mapa stejne nikdy neroutovala, neb mnohy ani netusim kde skoncim. Mnohy zavidim lidem co vedi kam jdou a kudy pujdou, ale zas nemaji zazitek z hledani cesty, brodeni ledovou vodou a ....


Jak tomu mám tedy rozumět ? Že bude routovat jak Po tur. stezkách i po klasických cestách? Já jsem štastný že konečně routuje po tur. stezkách. Už jsem sní šel 4 trasy a chovala se korektně. Tak spokojenost. Tak když bude routovat oboje, nebude to mít chybu.
  • 0

#327 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 12:04

Solim napsal/a:
Dostal jsem odpoved na svuj e-mail z Picodasu, tady je cast z neho:

....
Vím, že na stránkách českého geocachingu ohledně funkcionality mapy a routingu chvíli po vydání proběhla poměrně intenzivní dikuse a řada uživatelů volá po routingu v mapě TOPO PRO pro auta. Jakmile přes letní měsíce naleznu časovou kapacitu, pokusím se celou geodatabázi překlopit do nastavení parametrů komunikací pro autorouting a tuto verzi nabídnout všem, kdo u mapy TOPO Czech PRO 2013 toto chtějí.
....

Tak pockejte pres leto a zas se ti, kteri budou potrebovat, dostanou k TOPO PRO mape routujici po silnicich. Ostatni mohou zustat u routovani po turistickych cestach a kazdy bude mit to co chce.

Ja osobne zustanu u toho routovani po silnicich, po tech mych cestach v terenu by mapa stejne nikdy neroutovala, neb mnohy ani netusim kde skoncim. Mnohy zavidim lidem co vedi kam jdou a kudy pujdou, ale zas nemaji zazitek z hledani cesty, brodeni ledovou vodou a ....

;):D
  • 0

#328 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 12:11

cz7pka napsal/a:

Jak tomu mám tedy rozumět ? Že bude routovat jak Po tur. stezkách i po klasických cestách? Já jsem štastný že konečně routuje po tur. stezkách. Už jsem sní šel 4 trasy a chovala se korektně. Tak spokojenost. Tak když bude routovat oboje, nebude to mít chybu.

To spíš zní jako že budou dvě verze. Nevím jak to chtějí ošetřit s licencí a distribucí takové verze ale budiž, alespoň bude na výběr.
  • 0

#329 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 13:11

Parkis napsal/a:

cz7pka napsal/a:

Jak tomu mám tedy rozumět ? Že bude routovat jak Po tur. stezkách i po klasických cestách? Já jsem štastný že konečně routuje po tur. stezkách. Už jsem sní šel 4 trasy a chovala se korektně. Tak spokojenost. Tak když bude routovat oboje, nebude to mít chybu.

To spíš zní jako že budou dvě verze. Nevím jak to chtějí ošetřit s licencí a distribucí takové verze ale budiž, alespoň bude na výběr.


Ne ne, budete si muset vybrat, routovani je pevne svazane s mapou a soucasne moznosti vyroby mapy neumoznuji takovou variabilitu. Tak komu vyhovuje routovani po turisticke ceste, ten sahne po turistickem routovani. Kdo chodi volnym terenem a do cilove oblasti jede autem, ten sahne po auto routovani, ale v jedne mape to nebude. Jak jsem pochopil, tak pro letosek bude k dispozici jeste jedna mapa s auto routovanim a jak dal, to bude resit Pocodat az pote.

Myslim, ze z toho ted maji docela zamotanou hlavu, neb se jim ozvala mlcici vetsina, ktera byla naprosto spokojena s auto routingem a nepozadovala turisticky routing. No ja osobne si nedokazu predsavit, ze by mne turisticky routing prevedl pres brod reky, pak vyhnal krles na kopec a z druhe strany po sutovem poli dolu na dalsi brod pres reku. Tudy by normalni turista nesel a kdyby dostal takovy routing, tak by si neco pomyslel o tvurcich mapy. Takze pro mne i nadale zustava jedinna moznost navigace v prirode po vzdusne linii a to umi kazda mapa automaticky.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#330 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 13:33

pro me je zatim jedina varianta nekupovat TOPO 2013 a zustat u TOPO 2012, jelikoz mapu pouzivam na autrouting a pak kdyz su v lese tak prime trasovani nebo si navolim body pred cestou a je to. jinak topo 2013 umi jen ty turisticky cesty ze ? neumi lesni a polni stezky a cesty?
  • 0

#331 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 13:54

Schrek napsal/a:
jinak topo 2013 umi jen ty turisticky cesty ze ? neumi lesni a polni stezky a cesty?


No prave ze umi. Pak se nestacis divit.

Myslim, ze toto je prvni objet: http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ras
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#332 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 14:16

Solim napsal/a:
Myslim, ze toto je prvni objet: http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ras

:D, to je dobrý...
Musel by to být matěj, kdyby se nechal vést s kamionem Topo mapou.
I když, podle Picodasu je databáze komunikací pro Topo i Atlas společná (tudíž chyby taky společné) , tak se zase tak moc nedivím...

Picodas 7/2013: databaze komunikaci je spolecna pro obe mapy - topo i atlas. Od minuleho roku se nam podarilo proverit cca 30% obci a tyto vyraznejsi chyby odstranit. Letos a pristi rok planujeme kompletni revizi dokoncit a klasifikace komunikaci v sidlech by mela odpovidat skutecnosti.


Copak s osobákem, to je ještě pohoda, ale pro kamioňáky můžou být takové chybky fatální. Jako pro mýho známýho který jel kamionem podle Garmin CN Europe 201? a skončil někde v Itálii v nějakým zapadlým městečku v uličce, kde to prostě už dál nešlo...a couvej s návěsem 100m... Pro místní obyvatelstvo a Carabinieri událost desetiletí...:D
Pozn.: psychicky to neunesl a kamionem už nejezdí :D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#333 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 14:28

Solim napsal/a:
Myslim, ze toto je prvni objet: http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ras


Neni to sice uplne pravdepodobny ze ten kamion jel podle TOPO2013PRO, ale faktem je, ze to nastaveni mapy je nestastne. Ridic ktery pouzival TOPO2012PRO v profilu auto pro navigaci po silnici, upgraduje na TOPO2013PRO a najednou stale v profilu auto ho to naviguje po polnich, lesnich cestach a cyklostezkach.

Garmin v popisu mapy vyzdvihuje turisticky routing a nezminuje ze profil auto je taky peskorouting...
  • 0

#334 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 18:05

Doufám teda, že když konečně zprovoznili turistický routing tak ho kvůli navigaci autama zase nezmrší! Já jsem teda šťastný s turistickým routingem - konečně jsem se dočkal!!!
  • 0

#335 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 18:51

ano, 20 lidi se dockalo a 200 lidi dela ehm ehm :D. no co je podstatne, ze si uvedomuji mnozstvi zakazniku a chteji to resit.
  • 0

#336 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 19:09

Já osobně po počátečním zklamání turistickýmu routingu přicházim na chuť a už mě ani nevadí potřeba občas přepnout mapy. Ono to hodně záleží na stylu kešování...pro toho kdo se během dne 10x přesouvá autem z místa na místo je to možná vopruz ale kdo se dopraví jednou na místo a pak celej den chodí je to plus.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#337 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2013 - 22:27

Solim napsal/a:

Parkis napsal/a:

cz7pka napsal/a:

Jak tomu mám tedy rozumět ? Že bude routovat jak Po tur. stezkách i po klasických cestách? Já jsem štastný že konečně routuje po tur. stezkách. Už jsem sní šel 4 trasy a chovala se korektně. Tak spokojenost. Tak když bude routovat oboje, nebude to mít chybu.

To spíš zní jako že budou dvě verze. Nevím jak to chtějí ošetřit s licencí a distribucí takové verze ale budiž, alespoň bude na výběr.


Ne ne, budete si muset vybrat, routovani je pevne svazane s mapou a soucasne moznosti vyroby mapy neumoznuji takovou variabilitu. Tak komu vyhovuje routovani po turisticke ceste, ten sahne po turistickem routovani. Kdo chodi volnym terenem a do cilove oblasti jede autem, ten sahne po auto routovani, ale v jedne mape to nebude. Jak jsem pochopil, tak pro letosek bude k dispozici jeste jedna mapa s auto routovanim a jak dal, to bude resit Pocodat az pote.

Myslim, ze z toho ted maji docela zamotanou hlavu, neb se jim ozvala mlcici vetsina, ktera byla naprosto spokojena s auto routingem a nepozadovala turisticky routing. No ja osobne si nedokazu predsavit, ze by mne turisticky routing prevedl pres brod reky, pak vyhnal krles na kopec a z druhe strany po sutovem poli dolu na dalsi brod pres reku. Tudy by normalni turista nesel a kdyby dostal takovy routing, tak by si neco pomyslel o tvurcich mapy. Takze pro mne i nadale zustava jedinna moznost navigace v prirode po vzdusne linii a to umi kazda mapa automaticky.


Tak Já si zas říkám že je nesmysl aby Topo mapa routovala po cestách a né po tur značkách. Nebo že bychom napsali že bychom chtěli aby automapa Atlas 2013 routovala po stezkách? Je vtom stejná logika. Jinak topo mapa 2013 routuje po stezkách dobře. Hlavně to pomůže když jdeš pro kešku že nemusíš přímo za šipkou. A také když člověk jde na nějaký kopec tak člověk vidí vzdálenost k cíli a přibližný čas za jak dlouho tam zajde.
  • 0

#338 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:48

cz7pka napsal/a:
A také když člověk jde na nějaký kopec tak člověk vidí vzdálenost k cíli a přibližný čas za jak dlouho tam zajde.

Hezkyyyyyy. Ona fakt umi pri routovani pocitat i s vrstevnicemi a prvysenim? Tak to ji asi fakt vylepsili...
  • 0

#339 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 8:50

petegeo napsal/a:

cz7pka napsal/a:
A také když člověk jde na nějaký kopec tak člověk vidí vzdálenost k cíli a přibližný čas za jak dlouho tam zajde.

Hezkyyyyyy. Ona fakt umi pri routovani pocitat i s vrstevnicemi a prvysenim? Tak to ji asi fakt vylepsili...

:D:D
Noooo a ještě k mapě dávaj zdarma senzory na hnáty a hlavně na plíce, aby ti, kteří se nechají na 300 metrech do krpálu v lese, po cestě co neexistuje navigovat, měli ten výpočet "a tati, kdy už tam budem" co nejpřesnější.:D:D:D
  • 0

#340 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 15:23

:) Plus ještě k tomu ten měřič UV záření u Monterry (tím pádem včasné varování před sesmahnutím chudáka nechráněné pokožky), hmmm, o túúúúúristy fakt bude v terénu postaráno dokonale :D:D:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama