Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#2641 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2023 - 0:26

Minulý rok byla cena v EUR tuším totožná jako v USD (v době, kdy jsem prodlužoval PM). Aktuálně je rozdíl po přepočtu cca 60 Kč. Neb do hospod nechodím, kolik činí tato částka v točených, vážně jedno? :D Osobně je mi ten rozdíl však vcelku jedno, abych řekl pravdu, takže dilema jestli platit v EUR nebo USD neřeším.


  • 2

#2642 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2023 - 7:25

Minulý rok byla cena v EUR tuším totožná jako v USD (v době, kdy jsem prodlužoval PM). Aktuálně je rozdíl po přepočtu cca 60 Kč. Neb do hospod nechodím, kolik činí tato částka v točených, vážně jedno? :D Osobně je mi ten rozdíl však vcelku jedno, abych řekl pravdu, takže dilema jestli platit v EUR nebo USD neřeším.

 

Jo, když si chceš dát dobrý pivo, tak za to dáš 60 Kč, i více.


  • 2

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#2643 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2023 - 15:42

Nemusíš jako bydliště, při objednání chtějí fakturační adresu. Tak tam místo Česko napíšeš Ukrajina. Projeví se to pouze na faktuře

Ale fuj...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2644 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2023 - 18:09

Zajímavé. Že někteří z nás platí třicet dolarů, to jsem věděl. Avšak myslel jsem si, že je to způsobeno neustálým automatickým obnovováním členství z doby dřívější než byla zavedena platba v eurech. Jinými slovy - že když jim dáš souhlas k ročnímu strhávání třiceti dolarů, tak ti sami od sebe prostě nemůžou strhnout víc.
Na tuhle možnost podvodu s jinou zemí jsem si také vzpomněl, ale měl jsem za to, že je už dávno opravená. Ostatně newsletter mi vloni také začal chodit v češtině, i přesto že v nastavení odběrujsem měl angličtinu, vlastně jako v nastavení jazyku pro celý web.
Pak mě také zaujalo, že němci po jednom roce automaticky přechází na členství měsíční. Prý kvůli nějakému nařízení Evropské unie, ale co je to zač a proč nás se to netýká, to netuším.
Zdražení ročního členství se dalo očekávat, ale překvapilo mě, že zvedli i to měsíční. U toho hýbali s cenou už před dvěma lety, a dali ji tak vysokou, že jsem každým dnem očekával zdražení ročního členství na více než dvojnásobek.
Chtěl jsem si aktivovat automatické obnovování, které si vždy po nákupu členství se slevovým kódem vypínám, ale už to nejde. Mám tam k dispozici akorát tlačítko pro nákup nového členství, V mém případě tedy na 365 dní mezi léty 2024 a 2025. Podle informací z oficiálního bloku by se mě sice mělo týkat do 30 denní ochranné období, ale mně na rozdíl od Mirka nepsali žádnou děkovnou zprávu o ponechání cen. Jen to, že pro nové objednávky členství budou zdražovat. Tak nevím, jestli riskovat.
  • 0

#2645 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 6:28

Aha, tak koukám, že jsem to asi měla o fous. Po loňské a předloňské marné snaze dočkat se neobnovením členství nějaké nabídky slevy a nakonec rezignovaným nákupem dalšího prémiového členství za normální cenu jsem se na to letos vyprdla a obnovení, které mám mít koncem dubna, prostě nechala jako automatické, protože se mi tím při stávajících kurzech měn už nechtělo zabývat. Takže kdybych to automatické obnovení jako jindy vypnula, spadla bych rovnou do "dražší" kategorie...(?)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 21 duben 2023 - 6:29

  • 1

#2646 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 8:06

Jsem přesvědčenej, že za rok - dva to zdraží všem. Na druhou stranu je mi to jedno. Mě samozřejmě přišel mail s vysvětlením zdražení a taky mi po obnovení (koncem února) přišlo oznámení o prodloužení a daňový doklad.


  • 1

#2647 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 8:10

Taky si myslím, že stará cena bude jen na ten rok. Trochu psychologická hra, aby jim stávající předplatitelé neutekli. Za rok si na novou cenu zvyknou a už nebudou nic řešit.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 21 duben 2023 - 8:11

  • 2

#2648 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 8:23

Nemusíš jako bydliště, při objednání chtějí fakturační adresu. Tak tam místo Česko napíšeš Ukrajina. Projeví se to pouze na faktuře

Tím se de-facto dopouštíš daňového podvodu, byť maličkého. Groundspeak totiž v té ceně od tebe vybere i daň, kterou musí někomu odevzdat. A to se dělá právě podle té fakturační adresy.


  • 1

#2649 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 10:52

Groudspeak vybere daň a zaplatí ji Ukrajině (nebo spíš nezaplatí), tak tím se Arne dopustí daňového podvodu?
  • 0

#2650 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 11:55

Jasně, protože službu koupil z EU, tak ta daň měla skončit v EU.


  • 0

#2651 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2023 - 14:03

U mě v tej EU skončí, poněvadž tam mám zemi HR


  • 0

#2652 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2023 - 6:35

Jenomže Chorvati už přešli na euro. GS to ještě nezaznamenal?


  • 0

#2653 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2023 - 15:47

Asi to zaznamenává stejná osoba, která si myslí, že u se nás platí eurem
  • 2

#2654 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2023 - 13:44

Aktuálně mi to na mobilu nejede. Asi roztočili kolo nové Challenge. Počkám
  • 0

#2655 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2023 - 22:28

Zdá se mi to nebo si logovací formulář přestal pamatovat zadané datum? Teď jsem musel u každé keše měnit datum na to správné, dřív stačilo zalogovat jednu a ostatní už to měly nastaveny správně...


  • 1

#2656 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2023 - 23:14

Tím se de-facto dopouštíš daňového podvodu, byť maličkého. Groundspeak totiž v té ceně od tebe vybere i daň, kterou musí někomu odevzdat. A to se dělá právě podle té fakturační adresy.

Halumo ty jseš úplný Mirek Dušín  :D

 

Ale fuj...

Proč fuj? Má si tam radši napsat Rusko?


Tento příspěvek byl upraven od Kas.: 27 duben 2023 - 23:15

  • 0

#2657 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 6:32

A víte, že příjmení Dušín vůbec neexistuje, ač zní tak normálně?

 

Si asi musel Foglar nějaké vymyslet, protože žádné skutečné není v této zemi neposkvrněné a použitelné pro postavu kvalit Mirka Dušína ;)


  • 2

#2658 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 6:42

Zdá se mi to nebo si logovací formulář přestal pamatovat zadané datum? Teď jsem musel u každé keše měnit datum na to správné, dřív stačilo zalogovat jednu a ostatní už to měly nastaveny správně...

No neco podobneho sleduji delsi dobu pri logovani z Draftu poslaneho aDrakem. Ale nevedel jsem zda to je chyba v ramci mych uprav v a:Drake (coz bych se divil bo jsem do formatovani dat co se posilaji nesahal) nebo neceho jineho.

Po kliknuti na editaci v drafts tam totiz datum nemam nastavene vubec a musim ho nastavit.


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 28 duben 2023 - 6:43

  • 0

#2659 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 8:54

No neco podobneho sleduji delsi dobu pri logovani z Draftu poslaneho aDrakem. Ale nevedel jsem zda to je chyba v ramci mych uprav v a:Drake (coz bych se divil bo jsem do formatovani dat co se posilaji nesahal) nebo neceho jineho.

Po kliknuti na editaci v drafts tam totiz datum nemam nastavene vubec a musim ho nastavit.

Divné... Já loguju prakticky výhradně z Fieldnotes a s tím jsem se nesetkal - předpokládám, že by to řvalo. Naposledy 25.4.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2660 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 9:28

A víte, že příjmení Dušín vůbec neexistuje, ač zní tak normálně?

 

Si asi musel Foglar nějaké vymyslet, protože žádné skutečné není v této zemi neposkvrněné a použitelné pro postavu kvalit Mirka Dušína ;)

Někde jsem viděl fotku jeho náhrobku. Jen emigroval do Chorvatska a na náhrobku je Mirko Duišin.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama