Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#1081 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 6:50

No jo, ale dělení logů na dva kratší je taky nedokumentovaná "funkce", kterou nikdo nepředpokládal. A posílat druhou část dříve než první se mi taky nezdá. Když už píšu něco, co se tam nakonec nevejde, třeba dlouhou SMS, prostě odešlu a pokračuju další. To ale neznamená, že by se logy neměly řadit podle času odeslání. To vidím jako velkou chybu, která zřejmě vznikla nějakým překombinováním, kdy se některé logy odesílají i s časem, některé bez něj, některé se změněným časem a pak byla nějaká snaha to zachránit nějakým úplně jiným řazením. Výsledkem je zmatek, kdy např. není ani jasně vidět, kdy a jestli vůbec keš zmizela, když se ještě po DNF objevují regulérní FI logy. Případně se objevují FI logy před publikačním, což vypadá opravdu zajímavě.


  • 1

#1082 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 6:57

Tomy: to WN jsem samozřejmě poslala jako první. Pak jsem poslala FI. Když jsem viděla, že se to zařadilo obráceně, tak jsem to FI zas smazala, počkala delší dobu a poslala znova. Stejně se zařadilo pod WN, tedy v opačném pořadí, než jak jsem logovala. Prostě, to řazení logů je teď opravdu naprosto nesmyslný.


  • -1

#1083 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 7:35

Nevím, za mě nesmyslný není, ale jde jen o můj názor. Asi  GS nepočítá s tím, že by někomu nestačil počet znaků v jednom logu. Zkus jim napsat.  Jiná věc je ta, co píše mpik. Pokud DNF "předběhne" FI log je něco špatně. Ale zase jde o to jestli je DNF oprávněné. Zda po tom kdo DNF dal, opravdu někdo keš nenašel atd. Můžeme zde jenom hádat, jak se logy řadí.


  • 0

#1084 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 8:17

Bohužel za současného systému nelze řadit logy přesně podle toho, jak byly dělané na keši...

Buď budeme řadit logy podle toho, jak je kdo odešle - pak ale klidně může být nejdříve DNF log před tím, než zaloguje někdo FI log, i když se keš ztratila až po zalogovaném FI logu (oba logy nemusí obsahovat čas). Například FI log proběhl 20.11. v 7 hodin, DNF proběhlo 20.11. v 15 hodin. DNF-ko zaloguje kačer 20.11. v 20. hodin, FI log třeba 1.12., vše bez času (tj. z webu bez FN). Pak je přece pochopitelné, že je nejdříve DNF a pak až FI log.

 

Nebo se bude řadit podle času přiloženého v logu a logy bez času se budou brát jako s časem 00:00 a logy se stejným časem se řadí podle data odeslání (předpokládám, že to je asi současný stav). Kdy logy odeslané přes Live.API z nějaké aplikace (jestli jsem to dobře pochopil) a logy z FN mají přiřazen svůj čas, logy z webu ne, takže jsou pak přeházené podle toho. Pokud nejsou dostatečné informace o čase zalogování v terénu, tak asi ani lepší způsob vymyslet nejde.

 

Pokud byste chtěli, aby opravdu bylo logováno popořadě, bylo by nejlepší, aby všechny logy měly přiřazený svůj čas, kdy kačeři zalogovali, ovšem to po spoustě lidí nemůžete chtít. Takže se musíte spokojit s tím, že prostě na webu jsou logy podle toho, jak je lidi zalogují na webu a ne podle toho, jak je zalogují v terénu...

 

A vzhledem k neustálým změnám na GC.com se řídím jedním pravidlem - své logy posílám v jeden den popořadě (občas pošlu nějaký ten WA log nebo WN dřív, než zaloguji frontu, ale jinak loguji frontu postupně). Ale nijak se nestresuji tím, jestli můj log je zobrazen tak či onak, to bych se asi zbláznil. Stačí mi to, že jednou se mi FN pošle se správnou diakritikou a podruhé se špatnou a já nevím, čím to je:-(


  • 2

#1085 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 8:52

Ale zase jde o to jestli je DNF oprávněné.


Co je to proboha neoprávněné DNF?

Bohužel za současného systému nelze řadit logy přesně podle toho, jak byly dělané na keši...
Buď budeme řadit logy podle toho, jak je kdo odešle - pak ale klidně může být nejdříve DNF log před tím, než zaloguje někdo FI log, i když se keš ztratila až po zalogovaném FI logu (oba logy nemusí obsahovat čas). Například FI log proběhl 20.11. v 7 hodin, DNF proběhlo 20.11. v 15 hodin. DNF-ko zaloguje kačer 20.11. v 20. hodin, FI log třeba 1.12., vše bez času (tj. z webu bez FN). Pak je přece pochopitelné, že je nejdříve DNF a pak až FI log.
 
Nebo se bude řadit podle času přiloženého v logu a logy bez času se budou brát jako s časem 00:00 a logy se stejným časem se řadí podle data odeslání (předpokládám, že to je asi současný stav). Kdy logy odeslané přes Live.API z nějaké aplikace (jestli jsem to dobře pochopil) a logy z FN mají přiřazen svůj čas, logy z webu ne, takže jsou pak přeházené podle toho. Pokud nejsou dostatečné informace o čase zalogování v terénu, tak asi ani lepší způsob vymyslet nejde.
 
Pokud byste chtěli, aby opravdu bylo logováno popořadě, bylo by nejlepší, aby všechny logy měly přiřazený svůj čas, kdy kačeři zalogovali, ovšem to po spoustě lidí nemůžete chtít. Takže se musíte spokojit s tím, že prostě na webu jsou logy podle toho, jak je lidi zalogují na webu a ne podle toho, jak je zalogují v terénu...
 
A vzhledem k neustálým změnám na GC.com se řídím jedním pravidlem - své logy posílám v jeden den popořadě (občas pošlu nějaký ten WA log nebo WN dřív, než zaloguji frontu, ale jinak loguji frontu postupně). Ale nijak se nestresuji tím, jestli můj log je zobrazen tak či onak, to bych se asi zbláznil. Stačí mi to, že jednou se mi FN pošle se správnou diakritikou a podruhé se špatnou a já nevím, čím to je:-(


Pruser je, že se kombinuje víc kritérií a vniká tak naprosto nesrozumitelný náhodný chaos. Když logování podle odeslání, bylo to ok. Kdyby logovali podle času (utopie), bylo by to ok. Tohle je bordel
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#1086 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 8:55

Také loguju ve stejném pořadí, jako jsem lovil. A pravidelně tentýž den večer, pokud to není po dovolené, kdy jsem byl bez netu. Ale když si pak v geogetu dám aktualizovat nálezy, jsou zpřeházené. Pokud chci dodržet pořadí, přidám si k nim ručně čas, někdy na to ale kašlu. Asi je to nějaká blbost, ale nevyplatí se mi to zjišťovat.


  • 0

#1087 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 8:58

Logy u keše mají být pochopitelně v chronologickém pořadí, jak přijdou na server. O tom snad nemůže být pochyb. Log má být záznam událostí. Řadit záznamy podle jiných vlastností je nesmysl. To je to samé, jakoby se v papírovém logbooku zápisy samy na stránkách přemisťovaly třeba podle barvy propisky, kterou jsou zapsány.

 

Dost často mne změny na GC.COM štvou, protože jsou pravidelně k horšímu. Někdy si ale dokážu představit důvod, který ke změně vede. Aby byla stránka lépe viditelné/ovladatelná na telefonu apod. Co ale napsat k tomu, že inženýři ze Zeměplku nezvládnou takovou trivialitu, jako řazení logů. Problém bude zjevně hlubší, než se zdá... :ph34r:


  • 7

#1088 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:00

Zajímavá věc je, že dneska jsem to zkusila znova na vlastní keši, a tam se mi předřazení WNlogu před FI log stejného data podařilo. Nechápu, v čem je rozdíl, leda snad, že to bylo brzo  ráno, kdy v Emerice měli ještě včera.


  • -1

#1089 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:01

Neoprávněné DNF? DNF znamená jen to, že jsem nenašel. Psával jsem DNF i když jsem třeba jen neměl čas, nebo bylo přemudleno. Teď v takovém případě nepíšu nic, nebo WN. DNF chápu že je mírné upozornění ownerovi, že je něco v nepořádku. Ale fakticky to znamená opravdu jen to, že jsem nenašel, je třeba si ten log přečíst celý.

A i když někdo napíše, že keš je pryč, může to znamenat taky to, že hledal blbě. Ovšem zpřeházené logy v tom dělají pěkný zmatek, zvlášť na hodně navštěvovaných keších, které mají spoustu nálezů za jeden den.


  • 0

#1090 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:06

Logy nemohou být ve stejném pořadí, jako přišly na server. Protože se dá nastavit datum, někdo loguje po týdnu dovolené, někdo třeba rok zpětně. Ale logy v rámci jednoho dne by po sobě jít měly. Nakonec - dovedu si představit i řazení natvrdo podle zaslání a v logu jen textově, ke kterému datu se vztahuje. To by ale moc nepotěšilo příznivce matrixu.


  • 0

#1091 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:23

Logy u keše mají být pochopitelně v chronologickém pořadí, jak přijdou na server. O tom snad nemůže být pochyb. Log má být záznam událostí. Řadit záznamy podle jiných vlastností je nesmysl. To je to samé, jakoby se v papírovém logbooku zápisy samy na stránkách přemisťovaly třeba podle barvy propisky, kterou jsou zapsány.

 

Dost často mne změny na GC.COM štvou, protože jsou pravidelně k horšímu. Někdy si ale dokážu představit důvod, který ke změně vede. Aby byla stránka lépe viditelné/ovladatelná na telefonu apod. Co ale napsat k tomu, že inženýři ze Zeměplku nezvládnou takovou trivialitu, jako řazení logů. Problém bude zjevně hlubší, než se zdá... :ph34r:

 
S tímto naprosto souhlasím. Je nějaký potvrzený příklad, kdy dotyčný loguje přímo na stránkách GC, nebo přes jejich aplikaci pro telefon a ne přes nějaký přidružený program / protože to GS asi zajímat nebude /  a toto se děje? Poté by se jim to mohlo poslat. Obávám se totiž, že když napíšu, on/a povídal/a , bude to bezpředmětné. Já z čeho čerpat nemám, logy se mi zobrazují, tak jak jsem je napsal. A nikde ani nevidím podle data u logů nějaký problém.


  • 0

#1092 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:28

Já to zaznamenal pouze v kombinaci web+c:geo.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#1093 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:33

Vážení, to řazení léta fungovalo dostatečně, i když se čas vůbec neuváděl. Nebylo to úplně optimální, ale fungovalo to.

Já jakožto IT bych samozřejmě už od počátku u logu evidoval i čas, který při logování přes web mohl přebírat aktuální čas serveru vztažený k časové zóně logujícího (interně pak klidně čas přepočtený na UTC), ale i když tam nebyl, mělo řazení logů nějakou logiku.

Tohle, co zavedli teď, je totální bordel. Některými kanály se loguje včetně času, některými ne (a čas se tudíž nějak defaultně doplňuje - 00:00?), pak je taky zmatek v převodech časových pásem - pokud logujete nález s časem po 15. hodině, tak vám tam automaticky skočí datum následujícího dne, když si toho nevšimnete, pošlete logy se špatným datem (včetně automaticky generovaných logů u TB a GC) a pak vám nezbývá, než je ručně opravovat (ale ownerovi beztak už přišel mail se špatným datem). Pokud používáte v programech typu a:Drake, Locus, c:geo přímé vytvoření logu a ne přes mezikrok s Field Notes, tak si toho ani nemusíte všimnout (ale třeba zrovna tohle funguje dobře, nevím, já to nepoužívám).

Ve výsledku - nové řešení řazení logů možná přineslo nějaká pozitiva, ale taky spoustu negativ, která je podle mého názoru jednoznačně převyšují. Tohle udělat komerční firma platícímu zákazníkovi v jeho systému, tak je sežere i s chlupama.
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1094 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 9:45

Podle meho se driv radilo podle dat a ID logu. Ted z toho ID logu vyhodili a vysledek je vicemene nahodny - mozna pozice v databazi nebo cache nebo kdo vi co to ovlivnuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1095 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 10:48

Logy nemohou být ve stejném pořadí, jako přišly na server. Protože se dá nastavit datum, někdo loguje po týdnu dovolené, někdo třeba rok zpětně. Ale logy v rámci jednoho dne by po sobě jít měly. Nakonec - dovedu si představit i řazení natvrdo podle zaslání a v logu jen textově, ke kterému datu se vztahuje. To by ale moc nepotěšilo příznivce matrixu.


Nechtěl jsem to psát na dvě stránky. Pochopitelně to bylo myšleno tak, že log má ID přiřazené vzestupně chronologicky, jak logy přicházejí na server. Řazení pak ma být den (přepočtený na UTC) a ID. Takhle to bylo a bylo to podle mého názoru správně. Jenže věci co jsou správně je zjevně třeba změnit. A naopak...
  • 3

#1096 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1209 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 11:37

 
 Je nějaký potvrzený příklad, kdy dotyčný loguje přímo na stránkách GC, nebo přes jejich aplikaci pro telefon a ne přes nějaký přidružený program / protože to GS asi zajímat nebude /  a toto se děje? 

Tak třeba na těchto dvou keškách jsem logoval STF a moje logy byly jako první po publikaci. Takže by měly být hned po publikačním logu, v době mého logování tam ještě nikdo zalogovaný nebyl. Ovšem moje logy jsou zařazeny pod revírníkův a navíc po mě logovali i FTFkaři a některé logy se zařadily před publikační. Ty, které byly odeslány týž den. 

Loguji přímo na GC.com, z mapy, ne z appky.

https://coord.info/GC6R6PB

https://coord.info/GC6RWB2


  • 0

#1097 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 13:27

Zajímavé...

 

Jen mě tak napadlo. Nemůže to mít něco společného s postupným ukončováním podpory starších prohlížečů ze strany GS? Nevím, jen se ptám.

http://support.groun...=kb.page&id=215


  • 0

#1098 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 14:14

Tomy, to si neumím představit, jak by tohle souviselo. Logy v konkrétním pořadí dostaneš přímo z databáze, to s prohlížečem nemá co dělat. Ty problémy s řazením podle mě souvisí s už od začátku špatným (nebo aspoň nešťastným) návrhem datového modelu, kdy u logu chybí čas. A tím, jak se to tam teď nějak snaží dobastlit, nezvolili ideální postup a rozesrali to úplně.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1099 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 16:05

Já bych si položila otázku, jestli před zprasením systému řazení někdo na Zeměplku vůbec zaznamenal fakt, že jinde než v Emerice může bejt i o několik hodin jinej čas. Možná je překvapilo, když to během "úprav" zjistili :D.


  • 0

#1100 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2016 - 16:10

Tomy: to WN jsem samozřejmě poslala jako první. Pak jsem poslala FI. Když jsem viděla, že se to zařadilo obráceně, tak jsem to FI zas smazala, počkala delší dobu a poslala znova. Stejně se zařadilo pod WN, tedy v opačném pořadí, než jak jsem logovala. Prostě, to řazení logů je teď opravdu naprosto nesmyslný.

Zaradilo se to naprosto spravne. FI byl o den starsi nez WN, musi tedy byt vespod, bez ohledu na to v jakem poradi to posles. Kdyz budou mit stejne datum, zustanou v poradi jak jsi je postla. Spravnej postup je mit u obou stejne datum, postnout napred WN a pak FI a bude to jak potrebujes. Aspon me to tak vzdy zafungovalo, naposled asi pred tydnem kdy jsem musel pulit dlouhej log. Koukam ze jsi to nasilim uz srovnala, ale za cenu spatnyho data. Jde to i se spravnym datem. A owner holt to tvoje spamovani bude muset nejak  prezit :-)


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama