Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#1101 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 19:18

Zaradilo se to naprosto spravne. FI byl o den starsi nez WN, musi tedy byt vespod, bez ohledu na to v jakem poradi to posles. Kdyz budou mit stejne datum, zustanou v poradi jak jsi je postla. Spravnej postup je mit u obou stejne datum, postnout napred WN a pak FI a bude to jak potrebujes. Aspon me to tak vzdy zafungovalo, naposled asi pred tydnem kdy jsem musel pulit dlouhej log. Koukam ze jsi to nasilim uz srovnala, ale za cenu spatnyho data. Jde to i se spravnym datem. A owner holt to tvoje spamovani bude muset nejak  prezit :-)

Omyl, napřed jsem měla u obou to datum stejný a to WN jsem poslala jako první. Pak jsem si teprve začala hrát s mazáním a editací datumů. Owner to má za trest, já jsem kvůli němu musela trpět mnohem víc! :D


  • -1

#1102 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 22:39

Tak dnes zapnu mapu na GC a koukám že nám změnili ikonky, ale je to "přehlednější" :)

Přiložené miniatury

  • sshot-4.png
  • sshot-5.png

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 06 prosinec 2016 - 10:49

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#1103 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 22:49

Tak dnes zapnu mapu na GC a koukám že nám změnili ikonky, ale je to přehlednější :)

 

No to je hnus :-(


  • 1

#1104 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 22:59

Když otevřu geocaching.com, tak se objeví reklama, na které můj androidí tablet naprosto spolehlivě zhavaruje a pokračuji natvrdo restartem.
A koukám, že můžu být vlasně rád :-)
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#1105 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 23:01

Tak dnes zapnu mapu na GC a koukám že nám změnili ikonky, ale je to přehlednější :)


Záleží na člověku. Mně se podobný styl zrovna dvakrát nezamlouvá a nějak více přehledný mi tedy nepřijde. Klasické ikony se mi líbí/líbily mnohem více. :unsure:

Mimoto, diskuze nad touto novinkou probíhá ve vedlejším vlákně.


  • 3

#1106 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 23:47

Stará verze byla určitě přehlednější. Jak už někdo psal ve vedlejším vlákně, při určitém zoomu nepoznáš, jestli se díváš na keš nebo benzínku!
Je to hnus, velebnosti.
  • 2

#1107 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 23:56

Doriti zase predelavaj nepodstatne veci a zase k horsimu....


  • 1

#1108 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 10:07

Myslím, že opravili řazení logů, všech 31 logů z mého včerejšího eventu je seřazeno ve stejném pořadí, jako došlé maily.


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 13 prosinec 2016 - 10:22

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#1109 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 19:03

Jak tak koukám, tak další úprava. U logů se ukazují náhledy fotografií a pokud jsou v exifu fotky, souřadnice, zobrází se i ty. A po kliknutí na souřadnice se zobrazí dané místo na google mapách.

souradnice1.jpg

 


  • 0

#1110 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 20:03

Já mám tedy fotky pořád postaru...
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#1111 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 20:04

Hmmm, a obnovili už alespoň ukládání jmen fotek co před několika týdny zlikvidovali ?

 

 

 

A ty náhledy - divné, nic takového nevidím ani na své keši, ani u svého logu za zeměkeši kde EXIF určitě je. Nedělá ti to nějaký plugin ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 prosinec 2016 - 20:08

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1112 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 20:38

Tomy, to máš nějaké rozšíření v prohlížeči, ne? Nedávno tento vzhled i s tím EXIFem (vypadalo to takhle) tu někdo prezentoval a vzápětí došel na to, že to byl jakýsi add-on v browseru.

Protože já nic takového nevidím (a to jsem si vypnul Greasemonkey).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1113 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 21:17

To bude GC Little Helper...
  • 0

#1114 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 21:33

Tomy, to máš nějaké rozšíření v prohlížeči, ne? Nedávno tento vzhled i s tím EXIFem (vypadalo to takhle) tu někdo prezentoval a vzápětí došel na to, že to byl jakýsi add-on v browseru.

Protože já nic takového nevidím (a to jsem si vypnul Greasemonkey).

 

 

Nevím, netuším. Nic jsem mezi tím, než se mi tato změna ukázala, neinstaloval. Proto jsem myslel, že tato změna pochází od GS.


  • 0

#1115 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 21:54

nic takového tam není, to bude add-on


  • 0

#1116 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 7:50

kiReGPS: GC Little Helper je schopen zobrazit náhledy obrázků u logu, ale takhle to nevypadá (a EXIF neumí vůbec).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1117 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 10:26

Tak to by si fotografové, fotící mobilem nebo navigací měli dát pozor na fotky od finálky, aby tam v exifu souřadnice neměli. Docela mě baví brutnout multinu podle FTF fotky, třeba podle druhu listí na zemi, nebo podle charakteristicky rozštípnutého stromu (a hledat ho po celém lese), ale jít rovnou na finálku podle souřadnic by mě nebavilo.

GCLh ukazuje náhledy obrázků u logů (dobré) a větší obrázky v galerii, to chci nějak zablokovat, pokud to jde, protože se načítají pomalu. Že by uměl exif, jsem si nevšiml.


  • 2

#1118 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 12:38

mpiku, dobrý postřeh. Budu si na to dávat pozor. U keší kde jsou souřadnice ukrytí jiné než uvedené v listingu, stačí v exifu odmazat souřadnice, popřípadě je zlomyslně změnit na jiné. :D


  • 0

#1119 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 13:42

Tak to by si fotografové, fotící mobilem nebo navigací měli dát pozor na fotky od finálky, aby tam v exifu souřadnice neměli...

 

To ještě nic není. Ve svém okolí mám keš, kde owner v jejím listingu přímo používá fotku, kterou podle GPS v EXIFu fotil u sebe doma. Vtip je v tom, že ta jeho mysterka má finálku u něj před barákem na plotě, takže vlastně ani není potřeba nic počítat, souřadnice má přímo v listingu.
A silně pochybuju, že by to byl úmysl. Prostě jen technika v rukou neznalého.

  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1120 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 23:18

Tak to by si fotografové, fotící mobilem nebo navigací měli dát pozor na fotky od finálky, aby tam v exifu souřadnice neměli. Docela mě baví brutnout multinu podle FTF fotky, třeba podle druhu listí na zemi, nebo podle charakteristicky rozštípnutého stromu (a hledat ho po celém lese), ale jít rovnou na finálku podle souřadnic by mě nebavilo.

GCLh ukazuje náhledy obrázků u logů (dobré) a větší obrázky v galerii, to chci nějak zablokovat, pokud to jde, protože se načítají pomalu. Že by uměl exif, jsem si nevšiml.

Ano, už jsem z tohoto důvodu párkrát fotografii od finálky keší, které mám na starosti, v souladu s pravidly mazal.
Jinak pozor na to: Jako vše, i údaje v EXIFu lze samozřejmě změnit. Vlastním krásnou historku jisté těžké plavecké mystery T5 keše: FTFkaři úmyslně změnili souřadnice u fotky od finálky. A pak přišel krásný DNF log těch, kteří si mysleli, že budou snadno druzí a na "vymyšlené" místo se pro keš dostavili...  :)


  • 7




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama