Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost serveru geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2761 odpovědí na toto téma

#1141 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 16:27

Mně včera do mailu notifikace na zprávu v message centru přišla.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1142 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 20:43

Fachá vám project-gc?


  • 0

#1143 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 20:56

Zdá se že jo. Jedinou změnu vidím, že u loga mají sněhuláka. Ale zkoušel jsem jen live map a nějaké statistiky.


  • 0

#1144 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 20:57

Jo, už to jde


  • 0

#1145 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:18

Taky vám od včerejšího odpoledne nefungují odkazy z listingů na mapy.cz ?


  • 0

#1146 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:21

Teď jsem to zkusil a potvrzuji, že to nefachá


  • 0

#1147 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:43

nj, taky jsem dnes dopoledne zjistil, že to nefunguje. Kdoví proč to Seznam pořád mění.


  • 0

#1148 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:46

nj, taky jsem dnes dopoledne zjistil, že to nefunguje. Kdoví proč to Seznam pořád mění.

aby to nikdo nepoužíval, to dá rozum


  • 0

#1149 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:47

... protoze jsou jim nekde ulozene odkazy u zadnice.
  • 1

#1150 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 12:19

To je v p....i. Zase něco měnili. Stačí ale zkopírovat souřadnice keše do vyhledávacího políčka.

Zkoušel jsem, funguje odkaz http://www.mapy.cz/z...pirovaneOdKesky. Mám to už léta v záložkách FF, na klávesovou zkratku http://www.mapy.npu.cz/zakladni?q=%s, stačí mi napsat m Praha a najde mi to Prahu, nebo m 49.0 14.0 a najde mi to Prachatice. Už ale mnohem víc používám na vše co se týče map Keškomapu.


  • 0

#1151 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 13:40

duZzF.jpg


  • 2

#1152 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 14:15

Můj opičí skript do turistických map (http://babitron.tode.../mapycz.user.js) funguje i nadále.

Ale jen do té doby, než se změní odkaz na GC.


  • 0

#1153 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 7:03

Vím, že nějaký opičí skript na to fungoval. Asi si ho zase nainstaluju.

Koukal jsem na zdroják, je to jednoduché, takže v případě změn na obou stranách to půjde upravit. Na rozdíl třeba od GCLh, které má 7000 řádků a nikdo mimo autora se v tom asi nevyzná.


  • 0

#1154 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 8:29

Achjo, za co jim člověk platí to PM, ta mapa je úplně k ničemu, ještě horší než předtím, seká se, nedá se klikat na ikony, to je tak těžké udělat mapu s funkčními body? Mapy.cz mají také spoustu bodů a fungují bez problému. 


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#1155 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 9:16

Máš to asi rozbitý, mne to běhá na dvou PC bez problémů.


  • 0

#1156 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 9:36

Před chvílí mi taky jedna ikona na mapě zůstala neaktivní. Je to lepší než to bývalo, ale náprava stavu zatím nepřišla (asi by ty klikací oblasti na mapě bylo potřeba udělat nějak jinak, teď se to myslím generuje v browseru nějaký javascriptem).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1157 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 9:44

Achjo, za co jim člověk platí to PM, ta mapa je úplně k ničemu, ještě horší než předtím, seká se, nedá se klikat na ikony, to je tak těžké udělat mapu s funkčními body?

 

Já netvrdím, že je to zrovna tvůj případ, ale spousta lidí má nainstalovánu tunu opičích skriptů, i nad GC mapama, které jim tam dotahují různé mapové vrstvy apod., ale za všechny chyby může stejnak GS.

 

 

Mapy.cz mají také spoustu bodů a fungují bez problému. 

 

Nejsem až takový odborník na tuhle problematiku, ale řekl bych, že Mapy.cz mají ty body i mapové podklady plně ve své režii a vyladěné dohromady, zatímco GS používá cizí mapový podklad (Google), do kterého přes nějaké javascriptovské API doplňuje svoji vrstvu s kešemi, takže se může pohybovat jenom v mantinelech toho, co jim to API umožňuje. Takže srovnávat GC mapu s Mapy.cz se podle mě nedá.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1158 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 10:19

Problém je asi v tom, že po každé změně zoomu a posunu mapy se odesílají nové požadavky na server. A když nedorazí v pořádku, tak mapa vypadá správně, ale nezobrazí se nějaké ikony nebo nejsou klikací. A dlaždice s ikonami se musí od určitého zoomu generovat pro každého zvlášť, každý má jiné ikony (odloveno, nebo skryto).

Dřív se generovaly přímo ikony na určité pozici, obrázek ikony stačilo stáhnout jednou. Taky pak existovaly skripty na jejich skrývání i pro BM, jejich modifikace, atd, to už dnes nejde.

Ale stránek s mapami, různými vrstvami i navzájem překrytými existuje hromada a fungují. Není chyba v technologii, ale ve vyladění systému s obrovským množstvím přístupů.


  • 0

#1159 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 10:50

Ale stránek s mapami, různými vrstvami i navzájem překrytými existuje hromada a fungují. Není chyba v technologii, ale ve vyladění systému s obrovským množstvím přístupů.

(zvýraznil jsem já)

 

Jasně, já neříkám, že je chyba v technologii (možná to není reakce na můj příspěvek, ale vztáhnu to na sebe). Jen bych nesrovnával funkčnost mapy.cz a geocachingové mapy, srovnávat lze pouze srovnatelné.

 

Jinak klíčová je mnou zvýrazněná informace, se kterou souhlasím. Problém je v obrovském množství přístupů, což je prostě jiná liga než nějaký téměř lokální server pro hrstku nadšenců. A ten tenký klient (prohlížeč) moc možností, jak to řešit, nemá, než javascript a AJAX. Možná by to ještě mohlo být řešeno jako javovský applet, ale to by se asi taky spousta lidí opupínkovalo.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1160 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 12:35

Nejsem až takový odborník na tuhle problematiku, ale řekl bych, že Mapy.cz mají ty body i mapové podklady plně ve své režii a vyladěné dohromady, zatímco GS používá cizí mapový podklad (Google), do kterého přes nějaké javascriptovské API doplňuje svoji vrstvu s kešemi, takže se může pohybovat jenom v mantinelech toho, co jim to API umožňuje. Takže srovnávat GC mapu s Mapy.cz se podle mě nedá.

 

Do střev jsem nekoukal, ale řekl bych, že od Googlu si tahají jenom mapové dlaždice, jinak je ta stránka komplet od GS. Takže výmluvy na API od Googlu neberu. Navíc BM mapy od Googlu vůbec nemají (mají OSM) a funguje to stejně blbě. A ty nekonečné cykly, na kterých se stránky zasekávají, jim tam taky určitě nestrká Google.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama