Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#261 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:21

Jacka_dominikanka napsal/a:

kapsa napsal/a:
No a pokud jde o pravidla, tak já osobně bych opravdu hodně uvítal, kdyby PWT (vše, co nemá pro každou keš samostatný listing a kde jsou keše od sebe řádově stovky metrů) musely mít povinně určitý příznak, pomocí něhož by bylo možné je odfiltrovat, případně rovnou hromadně házet na ignore list.

Ano, ano, navrhuji atribut s koťátkem!


Jaký atribut bude mít série keší, kde se sice jedná o PT, ale kese nejsou jen filmovky pod kamenem ??

Už jsem to sem jednou psal: Sakra, Kapso, nechceš toho veřejného válčení proti PT nechat ? Prostě je nelov a nereaguj na ně.

Jako aktivní fotograf jistě víš, že negativní reakce je vyšší hodnocení, než vůbec žádná reakce ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#262 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:22

Já nevím, ohledně kvality je to podle mě v pohodě. Podívejte se na mapu kešek v USA, jaká tam musí být kvalita, když se podíváte na města, tak je tam kupa tradiček. Většinou mikro nebo nano. Myslím, že máme kvalitu o hodně výš než USA. Ale jsme pořád nespokojeni, protože chceme jen super extra vymazlené kešky :(
  • 0

#263 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:25

Přečetl jsem jen část této opravdu plodné diskuse a nejdřív jsem chtěl některým odepsat, ale po zralém uvážení na to kašlu ;) Tímto chci hlavně vyjádřit podporu rewieverům, protože oni o své vůli by jistě nesepisovali sáhodlouhý dokument. K tomto kroku byli donuceni remcaly a blbci, kteří se musí neustále hádat. Ono už to začalo fackovánim rw na eventu před nějakými třemi lety a pokračuje honzakem a spoustou dalších, kteří své komplexy léčí až přes groundspeak. Vůbec se nedivím, že se takto rw halí do roušky předpisů, proč se stále s někým dohadovat že? Za sebe dodám, že když mi rw řekne, že něco schválit nejde, tak hledám alternativu a všechno se dá řešit v přátelském duchu. Odměnou mi pak je jeho ochota při schvalování, poslední keš mi schválil z mobilu deset minut po našem rozhovoru. A tohle si myslím nebyla žádná protekce, jen vzájemně slušně chování a bude tak jednat s každým slušným člověkem.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#264 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:30

My ty série po několika set metrech sbíráme rádi na procházce a ty delší na kole. A nemáme potřebu při tom lézt do kanálů.
  • 0

#265 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:41

hanska napsal/a:
Buďto ať se pouští vše neodporující zákonům a vzdálenosti 161 m bez problémů ...

A ono se tak neděje? Já si myslím, že většina keší, které měly problémy s publikací, právě odporovala nějakému zákonu nebo nařízení.

Existuje takové hezké přísloví: „Když už žereš, aspoň nemlaskej.“ Hodí se to na cokoliv, nejen na politiky. Jestliže dřív bylo publikováno pár keší, které byly za hranou zákona, bylo to s vědomím, že to jsou výjimky a stejně tak že je celkem málo lidí, kteří je půjdou lovit. To by bylo to „žraní“. A „mlaskáním“ je ztráta soudnosti, to, že dneska si leckdo, kdo někde objeví vlez do nějakého kanálu nebo nějaký vysoký strom, chce hned založit T5, že se na tyto keše pořádají hromadné „zájezdy“, někteří kačeři při odlovech neberou ohled na nic a na nikoho, a vůči tomu, kdo si opováží proti tomu něco namítat, se chovají arogantně až drze. A k tomu si přidejte půtky typu „támhletomu jste to pustili, tak já požaduju, abyste to mně pustili taky“.

Ačkoliv jsem taky nebyl hnedle nadšený z dalšího utahování šroubu, když si ta pravidla přečtu a zamyslím se nad nimi, tak tam stále je zmíněna důležitá věc: Pokud budeš mít souhlas majitele, udělej si kešku, kde chceš, třeba v kanále, na stromě či na komíně. Pokud souhlas majitele mít nebudeš, tak můžeš udělat kešku jenom tam, kde to je obecně povoleno. Ať se na to koukám, z které chci strany, nevidím v tom nic nerozumného.

hanska napsal/a:
... nebo ať se jde tvrdě po kvalitě keší (provedení, místo) - tj. povinný betatest lidmi odsouhlasenými komunitou (např. doporučení od 25 kačerů lovícími více jak 2 roky) ...

Čím to, že mám pocit, že bys rád šel příkladem a jako první se do takového seznamu nechal zapsat?
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#266 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:42

kolombo napsal/a: Už jsem to sem jednou psal: Sakra, Kapso, nechceš toho veřejného válčení proti PT nechat ? Prostě je nelov a nereaguj na ně.

Přestanu na ně reagovat, až mě přestanou otravovat - žerou mi zaplacené místo v PQ, tak jen chci, aby se daly odfiltrovat - tak jako se třeba dají odfiltrovat jiné specifické druhy pomocí atributů.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#267 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:50

kapsa napsal/a:

kolombo napsal/a: Už jsem to sem jednou psal: Sakra, Kapso, nechceš toho veřejného válčení proti PT nechat ? Prostě je nelov a nereaguj na ně.

Přestanu na ně reagovat, až mě přestanou otravovat - žerou mi zaplacené místo v PQ, tak jen chci, aby se daly odfiltrovat - tak jako se třeba dají odfiltrovat jiné specifické druhy pomocí atributů.


Ale vždyť se dají odfiltrovat. Chvilka klikání a je to. Je to powertrail, tak to ber jako takové powertrailové klikání :) Nebuď lenoch :D
  • 0

#268 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:56

gygant napsal/a: Ale vždyť se dají odfiltrovat. Chvilka klikání a je to. Je to powertrail, tak to ber jako takové powertrailové klikání :) Nebuď lenoch :D

Mám jich na ignorelistu odklikáno už hodně přes tisíc a už me to nebaví. Taky rozhodně nejsem sám a když je atribut třeba na blbý klíšťata, tak myslím, že by mohl být i pro PWT. Taky hromadné přidávání na ignore list (třeba i z bookmarků) bych jistě neocenil jen já a z programátorského hlediska to není žádná složitá úprava ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#269 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:58

kapsa napsal/a:

gygant napsal/a: Ale vždyť se dají odfiltrovat. Chvilka klikání a je to. Je to powertrail, tak to ber jako takové powertrailové klikání :) Nebuď lenoch :D

Mám jich na ignorelistu odklikáno už hodně přes tisíc a už me to nebaví. Taky rozhodně nejsem sám a když je atribut třeba na blbý klíšťata, tak myslím, že by mohl být i pro PWT. Taky hromadné přidávání na ignore list (třeba i z bookmarků) bych jistě neocenil jen já a z programátorského hlediska to není žádná složitá úprava ....


Tak se nauc delat s GeoGetem nebo GSAKem a presne toto tam budes delat na par kliknuti (stahnout bookmark a zaignorovat ho). Tohle podle nema s RW vysvetlenim pravidel nic spolecneho.
  • 0

#270 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 8:59

atributy určené pwt se netýkají tématu vlákna, tak je řešte prosím jinde
  • 0

#271 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:02

marram napsal/a: Tak se nauc delat s GeoGetem nebo GSAKem a presne toto tam budes delat na par kliknuti (stahnout bookmark a zaignorovat ho). Tohle podle nema s RW vysvetlenim pravidel nic spolecneho.

Já teda myslím, že to s pravidly má společného hodně - pokud se zakazuje tohle nebo onohle (a mnohdy se to týká super keší), tak nevím, proč by nemohl být povinný atribut PWT ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#272 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:03

kapsa napsal/a:

marram napsal/a: Tak se nauc delat s GeoGetem nebo GSAKem a presne toto tam budes delat na par kliknuti (stahnout bookmark a zaignorovat ho). Tohle podle nema s RW vysvetlenim pravidel nic spolecneho.

Já teda myslím, že to s pravidly má společného hodně - pokud se zakazuje tohle nebo onohle (a mnohdy se to týká super keší), tak nevím, proč by nemohl být povinný atribut PWT ....


Protoze atribut neni o kolizi se zakonem nebo vyhlaskami. A pokud je nejaky PWT sam o sobe v takove kolizi, tak ani atribut nepotrebuje a nebude publikovany.
  • 0

#273 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:18

marram napsal/a: Protoze atribut neni o kolizi se zakonem nebo vyhlaskami. A pokud je nejaky PWT sam o sobe v takove kolizi, tak ani atribut nepotrebuje a nebude publikovany.

Jasně - ale když už je atribut třeba na blbý klíšťata, tak proč by nemohl být i na PWT?
Kdo chce, ať ho použije, kdo nechce, ať si dělá co chce ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#274 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:22

hanska napsal/a:

Smrk napsal/a:
Nutí Groundspeak někoho vytvořit powertrail podél polní cesty nebo vůbec někoho? Jak může Groundspeak tlačit na kvantitu?

To nenutí, ovšem nijak nebrojí proti zakládání zaokapovek, nic neříkajících powertrailů bez pořádného listingu...


Na to je jednoduchý lék, zakládejme si navzájem jen pěkné kešky. Já se o to snažím.
  • 0

#275 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:34

Kapso, ač jsi jinak rozumný člověk a děláš moc pěkné reportáže a fotky, tak teď jsi úplně stejný kolovrátek jak ten hanska. Nech ty PT být, nebo už o tom přestaň psát, je to zbytečné mlácení slámy.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#276 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:42

sovidoupe napsal/a: Kapso, ač jsi jinak rozumný člověk a děláš moc pěkné reportáže a fotky, tak teď jsi úplně stejný kolovrátek jak ten hanska. Nech ty PT být, nebo už o tom přestaň psát, je to zbytečné mlácení slámy.

Díky, nicméně si nemyslím, že je to zbytečné. S debat s kačery vím, že rozhodně nejsem sám, kdo to vidí podobně (když tu na fóru byly "lajky", tak jsem jich na toto téma nasbíral celkem hodně) a atribut PWT není nic proti ničemu. Naopak si myslím, že je to rozumný kompromis a hlavně řešení, kdy se "Kapsa nažere a PWT zůstane celý". Nebo by snad takový atribut někoho nějak obtěžoval? Proč může být atribut na klíšťata (která jsou dnes už stejně všude) a na PWT ne?

P.S. - A pokud by někomu vadilo, dát na svůj PWT takový atribut, tak to jen vypovídá o tom, že sám tuší, že takové keše za mnoho nestojí.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#277 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:49

To je hned naněkolikrát demagogie, Kapso. Ale nešť. On totiž ten attrib může být i pozitivní, pro toho, kdo si naopak chce PT vytípnout. Obávám se ovšem, že to tvoje očekávání nesplní ani kdyby bylo "koťátko" zavedeno - použití určitých atributů na keši totiž není povinné. A to už vůbec nehovořím o definici samotného pojmu PT (no flame, prosím...).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#278 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:52

kapsa napsal/a:

sovidoupe napsal/a: Kapso, ač jsi jinak rozumný člověk a děláš moc pěkné reportáže a fotky, tak teď jsi úplně stejný kolovrátek jak ten hanska. Nech ty PT být, nebo už o tom přestaň psát, je to zbytečné mlácení slámy.

Díky, nicméně si nemyslím, že je to zbytečné. S debat s kačery vím, že rozhodně nejsem sám, kdo to vidí podobně (když tu na fóru byly "lajky", tak jsem jich na toto téma nasbíral celkem hodně) a atribut PWT není nic proti ničemu. Naopak si myslím, že je to rozumný kompromis a hlavně řešení, kdy se "Kapsa nažere a PWT zůstane celý". Nebo by snad takový atribut někoho nějak obtěžoval? Proč může být atribut na klíšťata (která jsou dnes už stejně všude) a na PWT ne?

P.S. - A pokud by někomu vadilo, dát na svůj PWT takový atribut, tak to jen vypovídá o tom, že sám tuší, že takové keše za mnoho nestojí.


No jo, kolovrátek se točí :D. PWT sice nejsou moje krevní skupina, a taky nemám rád (drtivou většinu z nich) pro mne zbytečné lavičkovky, parapetovky a okapovky, nebyl by na ně nějaký megabookmark, hned by mi z mapy zmizelo 10 000 keší. A atribut taky, samosebou!
  • 0

#279 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 9:57

Citecka napsal/a:
To je hned naněkolikrát demagogie, Kapso.

Ale nešť. On totiž ten attrib může být i pozitivní, pro toho, kdo si naopak chce PT vytípnout.

Obávám se ovšem, že to tvoje očekávání nesplní ani kdyby bylo "koťátko" zavedeno - použití určitých atributů na keši totiž není povinné. A to už vůbec nehovořím o definici samotného pojmu PT (no flame, prosím...).

Fakt nevím, co je na tom demagogického a samotní sběrači bodů by takový atribut třeba fakt taky ocenili, takže opravdu nevím, co je na tom demagogického nebo špatného? Myslím, že by to smysl mělo a to i kdyby byl ten atribut jen dobrovolný - snad by se našlo aspoň pár autorů PWT, kterí by byli natolik soudní a uznali, že to má smysl pro obě strany.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#280 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 10:03

kapsa napsal/a:
Proč může být atribut na klíšťata (která jsou dnes už stejně všude) a na PWT ne?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama