Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#241 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 19:52

tomeso napsal/a:


To mi přijde docela rozumné, i když ty kanály mě dost mrzí :(


Já teda nevím jak ostatní, ale já keš v klasickém kanále žádnou neviděl. Teda jen jednu při betatestu, ale když tři betatesteři napsali, že došli k velké živé stoce plné smradu, tak keš nebyla puštěna. Kanálové keše jsou v tunelech, kterými tečou potoky nebo v přepadových štolách, které slouží při velkých deštích. Myslím, že v takovém místě bude keš po dodání kvalitních podkladů a betatestů povolena.
  • 0

#242 tomeso

tomeso

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:05

Smrk napsal/a:

tomeso napsal/a:


To mi přijde docela rozumné, i když ty kanály mě dost mrzí :(


Já teda nevím jak ostatní, ale já keš v klasickém kanále žádnou neviděl. Teda jen jednu při betatestu, ale když tři betatesteři napsali, že došli k velké živé stoce plné smradu, tak keš nebyla puštěna. Kanálové keše jsou v tunelech, kterými tečou potoky nebo v přepadových štolách, které slouží při velkých deštích. Myslím, že v takovém místě bude keš po dodání kvalitních podkladů a betatestů povolena.


To se omlouvám za malý zmatek. Klasický kanál jsem samozřejmě nemyslel, protože tam bych opravdu lézt nechtěl. Myslel jsem tím přesně ty keše, o kterých mluvíš, protože jsem předtím nesprávně pochopil, co všechno je označováno jako kanál.
  • 0

#243 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:11

hanska napsal/a:
... Groundspeak se bohužel vydal cestou kvantity a nikoli kvality (ať už provedením keše, zajímavým místem apod.).


Ale prd, kešky si děláme sami a ne Groundspeak. Ten má leda tak bednu na recepci.
  • 0

#244 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:31

Smrk napsal/a:

tomeso napsal/a:


To mi přijde docela rozumné, i když ty kanály mě dost mrzí :(


Já teda nevím jak ostatní, ale já keš v klasickém kanále žádnou neviděl. Teda jen jednu při betatestu, ale když tři betatesteři napsali, že došli k velké živé stoce plné smradu, tak keš nebyla puštěna. Kanálové keše jsou v tunelech, kterými tečou potoky nebo v přepadových štolách, které slouží při velkých deštích. Myslím, že v takovém místě bude keš po dodání kvalitních podkladů a betatestů povolena.


Tak to myslíš špatně. Víš ty co? Zkus něco takového poslat Pitrísovi a uvidíš, jak dopadneš.
  • 0

#245 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:49

Smrk napsal/a:

hanska napsal/a:
... Groundspeak se bohužel vydal cestou kvantity a nikoli kvality (ať už provedením keše, zajímavým místem apod.).


Ale prd, kešky si děláme sami a ne Groundspeak. Ten má leda tak bednu na recepci.

...s provázkama, za který případně může zatáhnout...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#246 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 20:49

Smrk napsal/a:

hanska napsal/a:
... Groundspeak se bohužel vydal cestou kvantity a nikoli kvality (ať už provedením keše, zajímavým místem apod.).


Ale prd, kešky si děláme sami a ne Groundspeak. Ten má leda tak bednu na recepci.

A nemusí být náhodou tak keška schválena reviewerem, který zastupuje Groundspeak? A nejsou náhodou mnohé kešky betatestovány lidmi pověřeným tímto zástupcem reviewera? Bohužel interní pokyny groundspeaku reviewerům jsou tajné a moc nevěřím, že komentovaná pravidla obsahují vše z těchto interních pokynů:( Navíc reviewer ti nemusí kešku schválit a není povinen to ani nijak vysvětlil.
  • 0

#247 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:39

Řekl bych, že Tobias to vysvětlil pěkně...

Nechápu pak neustálé výlevy a konstrukce typu spiknutí... Alespoň tak mi připadá, třeba tento příspěvek Hansky

hanska napsal/a:

Smrk napsal/a:

hanska napsal/a:
... Groundspeak se bohužel vydal cestou kvantity a nikoli kvality (ať už provedením keše, zajímavým místem apod.).


Ale prd, kešky si děláme sami a ne Groundspeak. Ten má leda tak bednu na recepci.

A nemusí být náhodou tak keška schválena reviewerem, který zastupuje Groundspeak? A nejsou náhodou mnohé kešky betatestovány lidmi pověřeným tímto zástupcem reviewera? Bohužel interní pokyny groundspeaku reviewerům jsou tajné a moc nevěřím, že komentovaná pravidla obsahují vše z těchto interních pokynů:( Navíc reviewer ti nemusí kešku schválit a není povinen to ani nijak vysvětlil.


  • 0

#248 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:44

Romane - je to jinak: ZA VŠECHNO MŮŽOU MIMOZEMŠŤANI!!! a hanska mi jistě potvrdí, že Rews jsou jejich prodlouženou rukou... :-D :-D :-D
  • 0

#249 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 21:59

hanska napsal/a:

Smrk napsal/a:

hanska napsal/a:
... Groundspeak se bohužel vydal cestou kvantity a nikoli kvality (ať už provedením keše, zajímavým místem apod.).


Ale prd, kešky si děláme sami a ne Groundspeak. Ten má leda tak bednu na recepci.

A nemusí být náhodou tak keška schválena reviewerem, který zastupuje Groundspeak? A nejsou náhodou mnohé kešky betatestovány lidmi pověřeným tímto zástupcem reviewera? Bohužel interní pokyny groundspeaku reviewerům jsou tajné a moc nevěřím, že komentovaná pravidla obsahují vše z těchto interních pokynů:( Navíc reviewer ti nemusí kešku schválit a není povinen to ani nijak vysvětlil.


Nutí Groundspeak někoho vytvořit powertrail podél polní cesty nebo vůbec někoho? Jak může Groundspeak tlačit na kvantitu?
  • 0

#250 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 22:08

Že na ty blbý kecy vo pitomý náladě ještě někdo skáčete B) Vždyť je to furt dokola. Naopak, zrovna v sobotu jsme si na výpravě říkali, že se poslední dobou kvalita nově publikovaných keší rapidně zvyšuje a objevují se poměrně běžně perly, který od začátku sbírají FP. Ale možná že jiný lidi, jinej kraj nebo jaksetoříká. Třeba to bude tím, že hanska nesídlí na Šumavě...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#251 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 22:19

Citecka napsal/a:
Že na ty blbý kecy vo pitomý náladě ještě někdo skáčete B) Vždyť je to furt dokola.

Naopak, zrovna v sobotu jsme si na výpravě říkali, že se poslední dobou kvalita nově publikovaných keší rapidně zvyšuje a objevují se poměrně běžně perly, který od začátku sbírají FP. Ale možná že jiný lidi, jinej kraj nebo jaksetoříká. Třeba to bude tím, že hanska nesídlí na Šumavě...


Ono staci vytahnout paty z CR a po navratu se radovat, jak pekny kese tu mame.
  • 0

#252 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 22:38

Slanecek napsal/a:
Ono staci vytahnout paty z CR a po navratu se radovat, jak pekny kese tu mame.

Přesně :D ! Před pár dnama jsem se vrátila z Německa.
  • 0

#253 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 22:41

Nepovoluje se umístění keše na mostních konstrukcích, lávkách či technologických přemostěních a tzv. produktovodech.

Co si mám představit pod pojmem produktovod. Parovod / plynovod? Chápu.......
Co obyčejný parovod u silnice ve městě..... Je zakázané strčit krabku na jeho konstrukci?
  • 0

#254 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 22:55

to Rozic: a tam u vás nemáte google ?
  • 0

*


#255 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2013 - 23:00

Rozic napsal/a:
Nepovoluje se umístění keše na mostních konstrukcích, lávkách či technologických přemostěních a tzv. produktovodech.

Co si mám představit pod pojmem produktovod. Parovod / plynovod? Chápu.......
Co obyčejný parovod u silnice ve městě..... Je zakázané strčit krabku na jeho konstrukci?


Produktovod je opravdu třeba parovod a budeš se divit, ale třeba parovod na severu Prahy je monitorován bezpečnostní agenturou a když se u něj pohybují nějaká individua, hned po nich startují sakuriťáci. Moc dobře to vím, mluvil jsem s jedním z nich, také kačerem.
Takže umístění kešek nepadá v úvadu.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#256 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 6:27

Smrk napsal/a:
Nutí Groundspeak někoho vytvořit powertrail podél polní cesty nebo vůbec někoho? Jak může Groundspeak tlačit na kvantitu?

To nenutí, ovšem nijak nebrojí proti zakládání zaokapovek, nic neříkajících powertrailů bez pořádného listingu, resp. listing pro všechny kešky série jednotný apod., naopak ztěžuje zakládání keší v náročnějším terénu. Buďto ať se pouští vše neodporující zákonům a vzdálenosti 161 m bez problémů nebo ať se jde tvrdě po kvalitě keší (provedení, místo) - tj. povinný betatest lidmi odsouhlasenými komunitou (např. doporučení od 25 kačerů lovícími více jak 2 roky) - pak by z řad betatesterů odpadli exoti, kterým to slouží jen ke snadnému sběru bodů (vybraní betatesteři např. nedoporučí ke schválení mysterku, pokud jim předem nedáš souřadnice finálky včetně postupu řešení - bohužel jsou i takoví).
  • 0

#257 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 6:40

Smrk napsal/a:
Vy tu hudrujete a já mám za víkend čtyři FTF, z toho dvě na stromech.


Přesně :-)
  • 0

#258 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 6:53

Citecka napsal/a:
Že na ty blbý kecy vo pitomý náladě ještě někdo skáčete B) Vždyť je to furt dokola.

Naopak, zrovna v sobotu jsme si na výpravě říkali, že se poslední dobou kvalita nově publikovaných keší rapidně zvyšuje a objevují se poměrně běžně perly, který od začátku sbírají FP. Ale možná že jiný lidi, jinej kraj nebo jaksetoříká. Třeba to bude tím, že hanska nesídlí na Šumavě...


souhlas kvalita keší je rok od roku výrazně lepší a nestačím se divit co lidi vykoumají za sqvělý nápady...

a blbá nálad :) nebude to tím, že už nějakej pátek chybí sluníčko ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#259 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 7:16

DrakMrak napsal/a: souhlas kvalita keší je rok od roku výrazně lepší a nestačím se divit co lidi vykoumají za sqvělý nápady...

No nevím, na jednu stranu opravdu těch kvalitních přibývá ale na druhou stranu ještě výrazněji přibývá i těch, které nestojí za nic a kde nejde o nic víc, než o pouhý sběr bodů. Souhlasím i s tím, že keše, které bývají více či méně na hraně pravidel zpravidla patří k velmi dobrým, nebo i k úplně nejlepším.

No a pokud jde o pravidla, tak já osobně bych opravdu hodně uvítal, kdyby PWT (vše, co nemá pro každou keš samostatný listing a kde jsou keše od sebe řádově stovky metrů) musely mít povinně určitý příznak, pomocí něhož by bylo možné je odfiltrovat, případně rovnou hromadně házet na ignore list.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#260 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2013 - 7:23

kapsa napsal/a:
No a pokud jde o pravidla, tak já osobně bych opravdu hodně uvítal, kdyby PWT (vše, co nemá pro každou keš samostatný listing a kde jsou keše od sebe řádově stovky metrů) musely mít povinně určitý příznak, pomocí něhož by bylo možné je odfiltrovat, případně rovnou hromadně házet na ignore list.

Ano, ano, navrhuji atribut s koťátkem!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama