Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.8


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
279 odpovědí na toto téma

#241 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 18:10

...protoze jsou staty i s vice casovymi pasmy.
  • 0

#242 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 19:33

Takže máš velké polygony = pro každé pásmo jeden, nebo naopak určuješ stát podle polygonu a pak přiřazuješ pásmo? Těch státu s různými pásmy zase nebude až tolik, +-10. A to ještě nejspíš jenom USA a Canada jdou mimo hranice států. V jiných zemích prostě polygony nepotřebuješ. Asi trošku víc práce při třídění, ale zase přesnost výrazně lepší.
  • 0
MaFa

#243 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 19:48

otazkou ovsem je, jak to ma udelany treba takovy Rusko...
  • 0

#244 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 19:55

Tak zrovna Rusko vypadá na přirozený hranice států http://www.worldtime....com/wtz009.php, bohužel tam zase pro změnu nemají definovaný státy na gc.com, takže zrovna tam polygonu budou stejně třeba. Na druhou stranu mi to v Rusku dává jenom 434 keší.
  • 0
MaFa

#245 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 20:02

To je ale uplne jedno. Na Geogeti funkci "tady mas souradnice, jaka je tu casova zona?" jsou stejne nejake staty zcela irelevantni. Navic normalne to funguje dobre, schvalne se podivej do sve databaze. Ja se ted do sve podival, a v etc/gmt tam nemam vubec nic! Vse je v poradku rozdelene do zon, jen hranicni kese kvuli jednoduchosti polygonu obcas pretecou do sousedniho polygonu... ale s tim se pocita.
  • 0

#246 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 20:10

Parkis napsal/a:
Ono se to chová dost podivně a moc se mi nedaří nasimulovat opakovatelný výsledek. Skoro to vypadá že problém nastane pokud ve zpracovávaných keších je těch časových zón víc. Když jsem dal do pokusné databáze 40 českých keší, přiřadily se správně (u pár z nich bylo Europe/Berlin, ale ty byly blízko hranic takže asi jen nepřesnost polygonů). Když jsem tam ale přidal další keše z jiných pásem, tak se začaly blbě přiřazovat i ty české.
Tady je ta testovací databáze kde je vidět co divider přiřadil (1,3MB): https://copy.com/WGi7xuCtGKBe


Vzal jsem ji, smazal kategorii tagu timezone a pustil Divider. Vse se korektne priradilo, ani jedna blbe.

Jak sjem rekl, tu etc/GMT zonu to priradi jen tenhry, pokud to nespadlo do zadneho polygonu a zaroven se nepovedl online dotaz na google. A zaroven, pokud je tag uz jednou prirazeny, opetovnym spustenim Divideru se neprepise! Musi se tag nejdrive smazat.

takze netusim, co s tim vyvadis, na moji letite databazi to nikdy nezablblo, na tve testovaci take ne. Takze:

Nemas zapnuty offline rezim? Mas v nastaveni povoleno stahovani polygonu casovych zon? Mas ve spravci pluginu balicek polygons-timezone? Nepouzivas nejaky Dropbox nebo jinou synchronizaci, diky ktere by jsi to nekde pustil, aniz by se jeste vsechny ty polygony casovych zon sesynchronizovaly? Ono je jich docela dost a nejsou male!
  • 0

#247 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 20:15

Tak to ja jsem v databazi etc/gmt našel, ale všechny byly archivované.
  • 0
MaFa

#248 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2013 - 22:32

HaLuMa napsal/a:
... opetovnym spustenim Divideru se neprepise! Musi se tag nejdrive smazat.

to jsem mazal, jak už jsem předtím psal

Nemas zapnuty offline rezim? Mas v nastaveni povoleno stahovani polygonu casovych zon?

offline vyplý, stahování povoleno

Mas ve spravci pluginu balicek polygons-timezone?

balíček tam byl, ALE: podle jeho instalačního scriptu měl přesunout /script/divide/poly/timezone do /polygon/timezone. Jenže to se z nějakého důvodu nestalo. Když jsem to přesunul dodatečně ručně, naprostá většina keší v celé hlavní databázi (cca 45k keší) se přiřadila správně, u několika málo zůstalo etc/GMT(+-něco). Letmým pohledem jsou to vše keše někde na břehu oceánu, případně na ostrovech, takže tam nejspíš žádný polygon nezasahuje.

Takže vyřešeno, díky!

EDIT: akorát to teda nevysvětluje proč při nepřítomnosti polygonů byly české keše přiřazeny o hodinu mimo.
  • 0

#249 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 7:53

...protoze pri nepritomnosti polygonu a nemoznosti dotazu inline (nebo pri prekroceni limitu poctu online dotazu) se provadi jen odhad na zaklade zemepisne sirky. Edit: Krom toho, GMT+1 je v podstate spravny, jen u toho odhadu jaksi nekde pracovat s letnim casem.
  • 0

#250 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 8:13

HaLuMa napsal/a:
...protoze pri nepritomnosti polygonu a nemoznosti dotazu inline (nebo pri prekroceni limitu poctu online dotazu) se provadi jen odhad na zaklade zemepisne sirky.

Aha, to bude ono. Nicméně i podle zeměpisné šířky by to mělo být správně, GMT+1 je od 7,5° do 22,5°, kam se vejde celá ČR.

Edit: Krom toho, GMT+1 je v podstate spravny, jen u toho odhadu jaksi nekde pracovat s letnim casem.

Nebylo tam GMT+1, ale GMT
  • 0

#251 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 11:15

Když si otevřu waypoint volbou "Změnit waypoint" tak je vždy zatrženo "Nepřepisovat při importu", což je podle mě špatně, neboť když se na waypoint jen dívám a prohlížení waypointu "omylem" ukončím tlačítkem OK, tak se mi ten stav toho waypointu změní i když jsem jinak vůbec nic neměnil. Tady by podle mě si to editační okno mělo zjistit ten stav a podle toho to zatržítko nastavit, aby se ten stav bodu nezměnil ani při uložení tlačítkem OK.
  • 0

#252 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 11:18

Ono kdyz si to takle prohlizis, tak se predpoklada, ze si to nebudes jenom prolizet, aleneco tam doplnis, zmenis. Cimz padem by se ti pak nelibilo, ze se ti to pri importu prepise.
  • 0

#253 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 11:28

Kdyz si omylem smazu databazi, nemohu se divit, ze v ni nic nemam :) Kdyby to nebylo zaskrtnuto, zase si budes stezovat, ze se ti to urcite prepise, az budes kesku importovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#254 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2013 - 11:35

Je to tak udelano zcela zamerne, a menit to nehodlam. Kdyz si nekdo da editaci waypointu a ukonci ji pres OK, tak opravdu predpokladam, ze vi co dela.
  • 0

#255 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2013 - 17:05

Mám dotaz na divider... Nasázel jsem si do databáze nějaké své vlastní body. Mají souřadnice (střed obce). Chtěl jsem si je rozházet pomocí divideru do krajů a okresů, ale neudělalo to nic :( Kde by mohl být problém? Dík za radu.
  • 0

#256 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2013 - 18:37

A mas u tech vlastnich bodu nastaveny stat? Divider se totiz podiva na stat, a podle toho si sahne na patricnou skupinu polygonu.
  • 0

#257 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2013 - 18:54

HaLuMa napsal/a:
A mas u tech vlastnich bodu nastaveny stat? Divider se totiz podiva na stat, a podle toho si sahne na patricnou skupinu polygonu.

Ne to nemám..
  • 0

#258 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2013 - 19:13

Tak opak to tam musis doplnit, nebo si pridat ini divideru tak, aby dokazal prirazovat nejake polygony i pri prazdnem statu. (pokud mas vsechny ty body z jednoho statu...) Nebo si napsat skriptik, ktery priradi ten stat podle polygonu vsech statu, ktere take v geogetu jsou. ;) Vyber spravneho reseni zalezi na tom, kde a kolik tech bodu mas a jak casto to chces vyuzivat.
  • 0

#259 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 15:24

Mám dotaz? Je možné v GG nějak označit keš tak, aby se následně dala filtrem odfiltrovat. V podstatě něco takového jako Ignorlist. Sice jsem jedno řešení zjistil, ale je to takové dost kostrbaté.;)
  • 0

#260 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 15:26

Cejda napsal/a:
Mám dotaz? Je možné v GG nějak označit keš tak, aby se následně dala filtrem odfiltrovat. V podstatě něco takového jako Ignorlist. Sice jsem jedno řešení zjistil, ale je to takové dost kostrbaté.;)

Tagem...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama