Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.8


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
279 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:14

Aha, ja jsem si uz tak zvykl klikat na odkazy prostrednim tlacitkem, ze jsem si toho ani nevsiml.
  • 0

#122 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:25

Ja to normalne delam taky, ale ted jsem to nevim proc delala levym a docela me to prekvapilo
  • 0

#123 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 16:08

plavcik napsal/a:

Kreten8 napsal/a:
mě se to zase zaseklo, těsně před koncem, při vytváření offline dat.

Zkus to pustit ještě jednou, už víc lidem to podruhé/potřetí proběhlo korektně až do konce...

Tak ani na čtyři pokusy to neproběhlo správně až do úspěšného konce.
  • 0

#124 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 17:27

Jo, máš pravdu, já se pokoušel tu svou radu zrealizovat včera a taky naprosto marně. Spolehlivě to proběhne, jen pokud mám v seznamu jen pár keší...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#125 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 18:50

Ahoj Prohrabávám se GG a snažím se zjistit jak dalece mi tato aplikace může usnadnit život. Dost jsem toho pochopil, dost dočetl, ale přece jenom ne vše dohledal. 1. Jak dosáhnu toho, aby při opětovném importu dat z CSV se mi finální souřadnice nezdvojovaly, ale přepisovaly. Předpokládám, že to bude ve způsobu uložení dat v CSV. V prvním sloupci mám ID, ve druhém jméno keše, ve třetím souřadnice. V případě, že mám chybný formát, může sem někdo dát screen jednoho řádku CSV jak to má vypadat? Díky 2. Lze nastavit, aby se finalní souřadnice u keše nepřipsaly jako další WP, ale aby se změnily základní souřadnice keše na finalové? (Nepotřebuji mít u vyluštěné mysterky 8 WP). V případě, že to lze, je možné tyto upravené souřadnice zafixovat tak, že při další aktualizaci keše, se tyto opět nepřepíší na ty základní? Díky za info.
  • 0

#126 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 19:36

Bod č.2 řeší exportní makro pro nové Garminy, které (nastavitelně) změní ručně zadaný Final waypoint na souřadnice keše (tj. navigace pak při navigování na keš vede přínmo na finálku) a z původních souřadnic udělá Start waypoint. Jen Oregon nezná typ Final location, tak na místo toho zobrazí velkou zavřenou truhlu. A jinak, množství waypointů nevadí, dají se odfiltrovat při exportu. Ručně založený waypoint se pokud vím při aktualizacích nepřepisuje.
  • 0

#127 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 19:54

mpik napsal/a:
Bod č.2 řeší exportní makro pro nové Garminy, které (nastavitelně) změní ručně zadaný Final waypoint na souřadnice keše (tj. navigace pak při navigování na keš vede přínmo na finálku) a z původních souřadnic udělá Start waypoint. Jen Oregon nezná typ Final location, tak na místo toho zobrazí velkou zavřenou truhlu. A jinak, množství waypointů nevadí, dají se odfiltrovat při exportu.
Ručně založený waypoint se pokud vím při aktualizacích nepřepisuje.

Dík za info, je to sice částečné řešení, ale bohužel né dokonalé. Zajímá mě špíše export pro POI, jelikož POI pro mne byly vždy pohodlnější. V tomto případě by to znamenalo exportovaný soubor otevřít a odmazat všechny WP, což by nebyl problém, kdyby při exportu celé ČR to netrvalo vzhledem ke skoro desetinásobnému objemu dat oproti exportu POI skoro hodinu.:(
  • 0

#128 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:00

Import z CSV neni zrovna typicka operace, a ani nevim, co vsechno ten skript dokaze. nicmene obecne: Geoget nepracuje na principu korigovanych souradnic, ale na principu pridanych waypointu. Z principu - umoznuje to mit vice ruznych finalek najednou, a dalsi kouzla, ktera se korigovanymi souradnicemi nedaji udelat. A navic se daji z tech waypointu ty korigovane souradnice nasimulovat, pokud je to zrovna potreba. To delaji treba nektere exportni skripty pro Garmina. Tudiz je nesmysl snazit se nacpat do geogetu data tak, jak je chces mit vyexportovane. tak se s tim fakt nepracuje. Data se importuji tak, jak je to prirozene, a nejake znasilnovani se pak snadno provede pri exportu dat, aniz by se data v databazi pomrsila. A tak zpet k CSV importu - souradnice kese se prepisi pri importu kesi. Pokud si chces uchovat nejake finalky, ukladej je jako finalni waypointy. Kazdy waypoint u kese musi mit svuj dvoupismenny prefix, kterym je identifikovany. Pokud se dokaze tim prefixem sparovat, data se aktualizuji. (nicmene rucne vyrobene waypointy jsou automaticky nastaveny tak, aby se zadnym importem neprepsaly!) Kdyz data v SCSV nemaji zadnou identifikaci waypointu, neni jak je sparovat a tak se zalozi novy. Nicmene nevim, jestli ten CSV import to sparovani waypointu vubec dokaze.
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:07

Cejda napsal/a:
Dík za info, je to sice částečné řešení, ale bohužel né dokonalé. Zajímá mě špíše export pro POI, jelikož POI pro mne byly vždy pohodlnější. V tomto případě by to znamenalo exportovaný soubor otevřít a odmazat všechny WP, což by nebyl problém, kdyby při exportu celé ČR to netrvalo vzhledem ke skoro desetinásobnému objemu dat oproti exportu POI skoro hodinu.:(


Spatne!

Jake otevirani exportu a odmazavani? ne, ne ne! V geogetu mas vsechna data. A z tech dat pak pomoci filtru vyfiltrujes prave a jen to, co hjcces mit ve vyexportovanych datech. A vysledek pak exportujes ven. V ramci filtru si muzes rict, jestli vubec chces waypointy, jaky druh waypointu tam chces mit, atd.

Krom toho, take pouzivam radeji POI, ale prave tam chci mit opravdu vsechno a nevidim sebemensi duvod pro presouvani vychozich souradnic. Mnohem radeji tam uvidim treba hned nekolik finalek od kese jako finalni waypoint. Zrovna u POI s tim neni sebemensi problem!
  • 0

#130 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:10

Mam pocit, ze gorduv import zvlada, kdyz mas na radku samotnej WP i s jeho ID - vcetne prefixu, pak by se to podle me melo sparovat (nebo spis prepsat) a WP by nepribyl. Cejda: podivej se na ararat, je tam makro pro export do POI. A mam pocit, ze v nastaveni toho makra slo i udelat, aby se ti kes presunula na finale. To, ktery WP v exportu budou, nebo ne, staci ovlivnt pomoci filtru, pripadne by mozna i slo udelat, aby se exportovaly jen WP s urcitym prefixem, ale to si nejsem jista a kecala bych.
  • 0

#131 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:39

HaLuMa napsal/a:

Cejda napsal/a:
Dík za info, je to sice částečné řešení, ale bohužel né dokonalé. Zajímá mě špíše export pro POI, jelikož POI pro mne byly vždy pohodlnější. V tomto případě by to znamenalo exportovaný soubor otevřít a odmazat všechny WP, což by nebyl problém, kdyby při exportu celé ČR to netrvalo vzhledem ke skoro desetinásobnému objemu dat oproti exportu POI skoro hodinu.:(


Spatne!

Jake otevirani exportu a odmazavani? ne, ne ne! V geogetu mas vsechna data. A z tech dat pak pomoci filtru vyfiltrujes prave a jen to, co hjcces mit ve vyexportovanych datech. A vysledek pak exportujes ven. V ramci filtru si muzes rict, jestli vubec chces waypointy, jaky druh waypointu tam chces mit, atd.

Krom toho, take pouzivam radeji POI, ale prave tam chci mit opravdu vsechno a nevidim sebemensi duvod pro presouvani vychozich souradnic. Mnohem radeji tam uvidim treba hned nekolik finalek od kese jako finalni waypoint. Zrovna u POI s tim neni sebemensi problem!

Jasně, tomu rozumím. Není problém, abych si odfiltroval vyluštěné keěe, které mají mnou zadaný FI a dále, aby se WP nezobrazovaly. To je v pohodě. Při exportu pro poi se ovšem exportují ne finalní souřadnice, ale základní, což je blbý. Při exportu do GPX pro nové GPS, se vyexportují přepsané, což je super, ovšem ruku v ruce s nima vypadnou i ty základní jako WP, což poté bez jakékoliv úpravy má za násladek, že POI loader generuje dvojnásobný počet bodů, přes které není ani vidět mapa. Rozumím tomu, že každej máme jinej styl a za ty roky jsme na něco zvyklí, ale za sebe musím říci, že u vyluštěné mysterky jsem se nikdy v terénu nezabýval tím, jestli výchozí souřadnice jsou zadány 5km vedle do Horní Dolní. Ještě se mrknu do těch POI pluginů, jestli náhodou něco. Ale jinak díky.
  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:44

Importy pro CSV jsou prinejmesim 2, takze budes muset rict, ktery pouzivas. CSV (alespon ten, co jsem delal ja) je zamyslen vicemene jako nouzove a nestandardni reseni. Import body vzdy pridava, protoze byl tak koncipovan. Pokud by melo pridanim WP dojit ke zdvojeni prefixu, vygeneruje se prefix novy. Ovsem existuje vyjimka: pokud uz existuje bod se stejnymi souradnicemi, nebude novy vytvoren. Do popisu WP se pak automaticky muze pridavat jmeno souboru, z ktereho ten WP byl importovan, aby zpetne bylo mozne identifikovat zdroj.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:44

Pokud pres mnozstvi waypointu nevidis mapu, pak zjevne pouzivas spatnou sadu ikonek. Ja si jako POI exportuji opravdu uplne vsechno, a zaplacanou mapu nemam. A to jako prazak o hustote kesi neco vim.
  • 0

#134 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:46

petulinka1 napsal/a:
Mam pocit, ze gorduv import zvlada, kdyz mas na radku samotnej WP i s jeho ID - vcetne prefixu, pak by se to podle me melo sparovat (nebo spis prepsat) a WP by nepribyl.

Cejda: podivej se na ararat, je tam makro pro export do POI. A mam pocit, ze v nastaveni toho makra slo i udelat, aby se ti kes presunula na finale. To, ktery WP v exportu budou, nebo ne, staci ovlivnt pomoci filtru, pripadne by mozna i slo udelat, aby se exportovaly jen WP s urcitym prefixem, ale to si nejsem jista a kecala bych.


;) Jo ale jak včetně prefixu? Jinak potom asi bueš mít z logiky věci pravdu. Jenže, když ten prefix nezadáš, tak při prvním importu to udělá většinou FI, při druhém FZ, a pak třeba 00. Proto se právě ptám, zdali je někdo schopen sem vyvěsit ten jeden řádek CSV, jak to má vypadat.;)B)
  • 0

#135 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:46

gord uz ti odpoved napsal. Kecala jsem holt. Taky si nemuzu pamatovat, co vsechn on si v pluginech vymysli :P
  • 0

#136 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:49

gord napsal/a:
Importy pro CSV jsou prinejmesim 2, takze budes muset rict, ktery pouzivas.

CSV (alespon ten, co jsem delal ja) je zamyslen vicemene jako nouzove a nestandardni reseni. Import body vzdy pridava, protoze byl tak koncipovan. Pokud by melo pridanim WP dojit ke zdvojeni prefixu, vygeneruje se prefix novy. Ovsem existuje vyjimka: pokud uz existuje bod se stejnymi souradnicemi, nebude novy vytvoren.

Do popisu WP se pak automaticky muze pridavat jmeno souboru, z ktereho ten WP byl importovan, aby zpetne bylo mozne identifikovat zdroj.

Používám CSVUniImport.
  • 0

#137 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:49

Jaky mas duvod k pouzivani CSV importu? co je jeho zdrojem? Opravdu to neni standardni import a doporucoval bych se mu spis vyhybat. A prace s daty v GG opravdu probiha jinak. Mazat v databazi WP je hloupost - vysvetleno na araratu. Pokud neco nepotrebujes v GPS, proste to neexportujes. Temer vsechna exportni makra pracuji jen se *zobrazenymi* daty. Pokud je nemas zobrazena, nebudou exportovana. K tomu slouzi filtry, jejich spojovani, odecitani, ... a pripadne totez s pomoci seznamu. Podle me pracujes s GG spatne. Doporucovany a vhodny princip prace je jiny, jak psal Haluma.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#138 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 20:55

HaLuMa napsal/a:
Pokud pres mnozstvi waypointu nevidis mapu, pak zjevne pouzivas spatnou sadu ikonek. Ja si jako POI exportuji opravdu uplne vsechno, a zaplacanou mapu nemam. A to jako prazak o hustote kesi neco vim.

No ono to není o ikonkách, ty si leta vyrábím sám, dle vlastních potřeb, nálad a pod. Je to hlavně o počtu pixel, které jako pražák nejsem schopen sebrat.;) Jo kde jsou ty doby, kdy jsem měl čistou Prahu.:D Jo ono to lze. Jde to vyexportovat jako GPX, otevřít, odmazat WP, uložit a nechat schroupat na POI. Jen to otevření je opruz (časovej).:(
  • 0

#139 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:02

Tak export s presunem finalovych souradnic jde i POI. Ale ma to radu problemu. Ten zasadni je v tom, ze pokud mas vice vypoctenych finale, vubec nedokazes ovlivnit to, kteroy z bodu bude pouzit pro presun. A navic ty ostatni finalove body nikdy v GPS neuvidis! Proto je rozumnejsi exportovat do POI vsechny body a navigovat na vybrany finalovy bod. Kdyz zjistis, ze to neni ten spravny, muzes navigovat na ten dalsi. Rovnez jsem prazak a rovnez mam vsechny kese (a to i odlovene) se vsemi WP v GPS. Krome toho mam jako POI take treba vsechny zastavky MHD. A stale to mam na mape citelne a mam citelnou i mapu. A mam to tak u 3 ruznych GPS (O300, D10 a D20). Takze vidim problem u tebe, pripadne v tvych navycich.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#140 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:04

Tak znova, to co rikas je nesmysl. proc bych si generoval GPX, ktere pak budu otevirat a necoz nej vymazavat. proc? Zbytecna prace. Vygeneruji si takove GPX, ktere rovnou obsahuje presne to, co chci. nic z nej pak nemazu, jen z nej rovnou generuji POI.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama