Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.8


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
279 odpovědí na toto téma

#141 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:10

gord napsal/a:
Jaky mas duvod k pouzivani CSV importu? co je jeho zdrojem? Opravdu to neni standardni import a doporucoval bych se mu spis vyhybat.


Tomu sice rozumím, nicméně historicky si vyluštěné věci ukládám do excelovkého souboru, protože papíry ztrácím, ale to by se dalo jedním importem vyřešit, ale hlavně jako Hexenschuss na České Kanadě spravujeme několik desítek cachí a stará se o to 8 lidí, K tomu slouží sdílená excelovská databáze. Takže když někdo někde něco opraví, přesune a pod, tak v databázi změní aniž by to všem hlásil. Takže, když jedu dolu já, tak stáhnu aktualní databázi finalek. Nerad bych totiž potom místo výměny logbooku, seděl na pařezu a luštil si svoji vlastní mysterku, nebo šel po multině, protože to někdo přemístil a já nemám aktualní data.
  • 0

#142 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:12

Na path.cz je makro do excelu, ktery ti z nej udela GPX, mozna to by ti mohlo pomoct (ale nevim, jaky to GPX je)
  • 0

#143 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:16

HaLuMa napsal/a:
Tak znova, to co rikas je nesmysl. proc bych si generoval GPX, ktere pak budu otevirat a necoz nej vymazavat. proc? Zbytecna prace. Vygeneruji si takove GPX, ktere rovnou obsahuje presne to, co chci. nic z nej pak nemazu, jen z nej rovnou generuji POI.

No hurá a to je právě ta má otázka. Jaké GPX vygenerovat, aby se u vyluštěných keší vyexportovaly pouze ID keše s finalními souřadnicemi?
  • 0

#144 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:18

Tohle uz jsi tu mel ale nekolikrat napsany! :DA udelas to tak, ze si tak proste nastavis export, protoze ten export ma taky v nastaveni pluginu nejaky nastaveni, ze :)
  • 0

#145 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:22

Tak jeste jednou: pluginem PoiGarmin vygenerujes adresar s nekolika podadresari, gpx a bmp soubory. Na ten vytvoreny adresar postves POILoader a ulozis do GPS. Plugin ma nastaveni, tam muzes nastavit (myslim, ze to dokonce je nastaveno implicitne) presouvani kesi na finalove souradnice. Ovsem vyse zmineny problem neodstranis.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#146 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:26

Zkusim to jeste jednou. :) To neni o tom, jake GPX si zvolis pro export, ale o tom, jaka data si zvolis pro export. Takze zaklad je filtr. Takovy filtr, ktery vybere kese, ktere maji finalni waypoint, ale ukaze ti z nich jen tu zakladni kes bez jakychkoliv waypointu. To si lze ve filtrech nacvakat! A az ti z filtru vypadne ta spravna mnozina kesi, pak muzes exportovat do jakeho chces formatu. Klidne i takovy export, kde si lze zapnout posouvani souradnic (to, ze ten finalni waypoint zrovna nevidis, by nemelo nijak vadit, export si ty udaje najde v databazi.) Treba ten export pro Garmin POI.
  • 0

#147 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 21:39

Cejda napsal/a:
ale hlavně jako Hexenschuss na České Kanadě spravujeme několik desítek cachí a stará se o to 8 lidí, K tomu slouží sdílená excelovská databáze.


Tak tu uctyhodnou serii kesi znam, ale ze to spravujete pres excel mne tedy dost prekvapilo. ja bych treba sdilel GPX.

Tak samozrejmne by pro tento ucel sel udelat specielni skript, ktery by s tim zachazel tak jak potrebujes, tedy v tomto pripade ze by to prepatlaval porad dokolecka ten jeden finalni waypoint. (ale ne kesku, to si zaridi export podle toho finalniho waypointu!)

Jen mi pripada, ze kolem toho exscelu je hromada zbytecne prace, excel na tohle proste neni a nebude vhodny. kdyby byl na to excel super, tak nikdy zadny Geoget nebo GSAK nevznikne. ;)
  • 0

#148 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 22:02

Tak díky
  • 0

#149 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 22:21

HaLuMa napsal/a:
Zkusim to jeste jednou. :)
To neni o tom, jake GPX si zvolis pro export, ale o tom, jaka data si zvolis pro export.

Takze zaklad je filtr. Takovy filtr, ktery vybere kese, ktere maji finalni waypoint, ale ukaze ti z nich jen tu zakladni kes bez jakychkoliv waypointu. To si lze ve filtrech nacvakat!

A az ti z filtru vypadne ta spravna mnozina kesi, pak muzes exportovat do jakeho chces formatu. Klidne i takovy export, kde si lze zapnout posouvani souradnic (to, ze ten finalni waypoint zrovna nevidis, by nemelo nijak vadit, export si ty udaje najde v databazi.) Treba ten export pro Garmin POI.

Mám takový pocit, že export pro POIGarmin finálky nepřesouvá. Jako POI si dávám i nalezené, a tam myslím že vidím pořád výchozí. Ale já na nalezené běžně nechodím, tak nevím, možná to nastavit lze. Určitě to dělá export pro nové Garminy, tam to používám. Tedy jako GPX pro navigaci, ne pro POIloader.
  • 0

#150 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 6:04

No jo, je to tak. matli jsme. Ta moznost presunu tam neni. (Omlouva me snad trochu jedine to, ze tento plugin nepouzivam a funkci povazuji za nesmyslnou a matouci.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#151 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 6:06

HaLuMa napsal/a:

Cejda napsal/a:
ale hlavně jako Hexenschuss na České Kanadě spravujeme několik desítek cachí a stará se o to 8 lidí, K tomu slouží sdílená excelovská databáze.


Tak samozrejmne by pro tento ucel sel udelat specielni skript, ktery by s tim zachazel tak jak potrebujes, tedy v tomto pripade ze by to prepatlaval porad dokolecka ten jeden finalni waypoint. (ale ne kesku, to si zaridi export podle toho finalniho waypointu!)


Take neni probem ten prepis WP do pluginu doplnit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#152 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 7:05

No, kdyz tak o tom prepisu premyslim, jeden problem tam vidim. WP muze mit priznak "Neprepisovat pri importu". Muzu sice tento priznak shodit, ale pak je ten priznak tak trochu k nicemu, kdyz jej ten import bude ignorovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 7:42

Cejdo, pokud chces vyzkouset, tak jsem to do importu nejak doplnil. Posli mi mail, nebo nejaky jiny kontakt, kam ti poslat zmeneny plugin k vyzkouseni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#154 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 8:01

gord napsal/a:
Cejdo, pokud chces vyzkouset, tak jsem to do importu nejak doplnil. Posli mi mail, nebo nejaky jiny kontakt, kam ti poslat zmeneny plugin k vyzkouseni.

kontakt máš v SZ.
díky
  • 0

#155 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 9:23

Když chci stahovat z logy, nebo cokoliv přes gc live tak to po mě chce najednou přihlášení a v okně kde normálně zadávám nick a heslo mě to vyhodí toto: oauth_error_message=The%20given%20key%20was%20not%20present%20in%20the%20dictionary. Je to nějaká chyba u mě nebo to ted nějak blbne?
  • 0

#156 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 9:37

Může mi někdo poradit? Když kliknu u zobrazené cache na Získat Mapy.cz (stejně i pro mapy od googlu a mapquest) listing jakoby problikne a nestane se nic. Obrázky do listingu se stáhnou automaticky bez problému. V nastavení - Náhledové mapy v listingu - Generování náhledových map - nemám zatrženo, protože nechci aby se mi mapy automaticky načítaly u každého listingu (bodu) který otevřu. Chtěl bych to jen na vyžádání po kliknutí na to tlačítko Získat mapy, ale to nějak nefunguje..
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#157 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 10:32

posmera: no pokud programu reknes ze ty nahledovy mapy nechces tak ti je holt nezobrazi.. ty cudliky tam jsoi afaik pro to, ze se ti standardne generuji mapky z mapy.cz a ty se rozhodnes, ze se chces podivat na mapku z maps.google.com.
tebou pozadovanou funkci geoget asi neumi. bud mapky ano, nebo ne.
proc je nechces zobrazovat? vadi ti nejak?
  • 0

#158 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 10:32

Aranyafëa napsal/a:
Když chci stahovat z logy, nebo cokoliv přes gc live tak to po mě chce najednou přihlášení a v okně kde normálně zadávám nick a heslo mě to vyhodí toto:
oauth_error_message=The%20given%20key%20was%20not%20present%20in%20the%20dictionary.

Je to nějaká chyba u mě nebo to ted nějak blbne?


Hlásím stejný problém. :(
  • 0

#159 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 11:15

K prihlasovani na gc.live - maji to rozbite a jedna ze dvou moznych prihlasovacich stranek tohle ted dela vsem, kdo ji pouzivaji, vcetne Geogetu.
  • 0

#160 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2013 - 12:51

mikrom napsal/a:
posmera: no pokud programu reknes ze ty nahledovy mapy nechces tak ti je holt nezobrazi.. ty cudliky tam jsoi afaik pro to, ze se ti standardne generuji mapky z mapy.cz a ty se rozhodnes, ze se chces podivat na mapku z maps.google.com.
tebou pozadovanou funkci geoget asi neumi. bud mapky ano, nebo ne.
proc je nechces zobrazovat? vadi ti nejak?


Určitě mi zobrazení mapy jako takové nevadí, ale když třeba GeoGet používám na notebooku, kde mám mobilní datové připojení tak to zbytečně cucá data při každém otevření cache, tak jsem myslel že to jde natáhnout jen dle potřeby kliknutím na ten čudlík Získat mapy a mě to nějak nefunguje. Pokud je to vlastnost, že se buď mapy natáhnou vždy automaticky při otevření cache anebo nikdy tak se s tím nějak musím srovnat..
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama