Přejít na obsah


Fotka

GC3KQBF Chroustni chrastala


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 14:56

poohDA napsal/a:

mh.mail napsal/a:

ale on to "nepřevzal" on to jenom "vzal". U činnosti "převzetí" musejí být dvě osoby: předávající a přebírající. Tohle byl jednostranný akt. O těch patrně ten odpadový zákon také mlčí.

A to máš pravdu! Takže rada na závěr: Nic nepřebírat, vždy jenom brát. A jste v pohodě.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2013 - 20:12

Ono je pěkné, že jsme se tu dohodli, co a jak odnášet a komu patří opuštěné věci, ale přestože tady http://www.geocachin...fb-2465fdc74636 čteme něco o odnášení, tak tam ta keš normálně je a funguje.

Jediný důsledek toho Tiskař94 vyvádění je ten, že se keš nedá logovat :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2013 - 21:02

Tiskař má zvláštní metody, se kterými většinou nesouhlasím, ale ta keš měla být zamčená a odnesená už loni.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#44 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2013 - 21:30

Takže já to tu asi zase trochu rozvířím;), nejdřív jsem občan a teprve následně jihočeská kachna :P, archivované keše nesleduji a proto když uvidím nějaký ODPAD, může se stát, že ostatním kačerům zlikviduji jejich archeokešku - mívám v autě sáček na odpad a pokud náhodně u něčeho podobného zaparkuji.....nebo si někde díky něčemu takovému zvrknu kotník, prostě dotyčný poklad skončí v kontejneru spolu s tím, co ten den budu z auta likvidovat. ;):) Plus plný souhlas s tím, že kdyby konkrétní keš byla včas zamčená a odnesená, byl by klid. ;)
  • 0

#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 8:01

LudekV napsal/a:
Tiskař má zvláštní metody, se kterými většinou nesouhlasím, ale ta keš měla být zamčená a odnesená už loni.


Pokud se ale její vlastník rozhodl jinak, tak Tiskař94 rozhodně není ten, kdo by měl tuhle situaci řešit. A už vůbec ne tak, že napíše ke keši zjevně nepravdivý log.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 8:05

kolombo napsal/a:

LudekV napsal/a:
Tiskař má zvláštní metody, se kterými většinou nesouhlasím, ale ta keš měla být zamčená a odnesená už loni.


Pokud se ale její vlastník rozhodl jinak, tak Tiskař94 rozhodně není ten, kdo by měl tuhle situaci řešit. A už vůbec ne tak, že napíše ke keši zjevně nepravdivý log.


To máš pravdu, to jsem myslel tím, že s Tiskařem nesouhlasím. Ale trvám na tom, že to měl uklidit autor už loni.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#47 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 15:08

Tak jsem si tu zase precetl toto vlakno a nestacim se divit. Je povinnosti ownera po archivaci kesku z mista ulozeni odnest (coz je ostatne i v zakladnich pravidlech geocachingu). V pripade, ze to do urcite doby neudela nebo je jasne, ze geocaching opustil, tu krabicku muze odnest KDOKOLI. Vztahovat na tuto situaci nejake vlastnicke zakony je uplne mimo. Ve Statech jsou normalne skupiny kaceru, kteri takove kese cilene likviduji a NIKDO je za to nekritizuje (a to jsou nekde v USA s vlastnickymi zakony mnohem dal). Proste archivovana keska nema dlouhodobe venku co delat. Archeokesing neni GS vubec podporovan, je to jen ceska "specialita", ktera je v pohodo, v pripade, ze je kes udrzovana kacery, kteri archeokesing provozuji a samozrejme, nerozsiri-li se to do extremu, tzn. ze kaceri prestanou odnaset archivovane kese v domeni, ze to poslouzi archeokacerum. Nejaka kritika kaceru, co opustenou archivovanou kesku odnesou, mi prijde jako nemistna a revieweri by se takovych kaceru meli zastat. Pisu to obecne - je mi jasne, ze tento pripad z toho vybocuje. Tiskari, doufam, ze kdyz uz se ti podarilo dosahnout zamceni listingu, tak ted tu kes opravdu vemes a vyhodis (paklize to neudela owner, kdyz uz ji nejde logovat).
  • 0

#48 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 15:58

Kes v jednom systemu archivovana muze byt aktivni jinde, existuje nejen geocaching.com, ale i napr. opencaching.cz, extremcaching.de, opencaching.com, terracaching.com, geocaching.su ....
  • 0

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 17:28

k-lord napsal/a:
Tiskari, doufam, ze kdyz uz se ti podarilo dosahnout zamceni listingu, tak ted tu kes opravdu vemes a vyhodis (paklize to neudela owner, kdyz uz ji nejde logovat).


Takže jsi toho názoru, že nemá jen uvádět zjevné nepravdy, aby se zbavil nepříjemné připomínky svého chování, ale má zlikvidovat keš, která ho usvědčila ?

Tak to si tu pověst a reputaci opravdu vylepší .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 17:47

kolombo napsal/a:
Takže jsi toho názoru, že nemá jen uvádět zjevné nepravdy, aby se zbavil nepříjemné připomínky svého chování, ale má zlikvidovat keš, která ho usvědčila ?

Tak to si tu pověst a reputaci opravdu vylepší .....


Opravdu tu nechci rozebirat Tiskare. O nem si udelal obrazek uz kdekdo. Jen jsem poznamenal, ze zamknuta kes uz opravdu v terenu byt nemusi a muze byt zlikvidovana (odnesena) kymkoli, tedy i Tiskarem. Muj prispevek byl hlavne o tom, ze kaceri, kteri odstrani opustenou archivovanou kesku, nemaji byt kritizovani, coz se naprosto bezne deje, protoze jde prece o body a tech aktivnich kesi je tu porad strasne malo (ironie). ;)
  • 0

#51 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 18:43

k-lord napsal/a:
.....
Muj prispevek byl hlavne o tom, ze kaceri, kteri odstrani opustenou archivovanou kesku, nemaji byt kritizovani, coz se naprosto bezne deje, protoze jde prece o body a tech aktivnich kesi je tu porad strasne malo (ironie). ;)


Tady ale řešíme jednu konkrétní keš, ne obecně všechny archivované.

Takže pokud chceš vyzývat k uzamčení všech archivovaných keší, tak musíš do vlákna o archiváliích.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#52 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 18:58

kolombo napsal/a:
Takže jsi toho názoru, že nemá jen uvádět zjevné nepravdy, aby se zbavil nepříjemné připomínky svého chování, ale má zlikvidovat keš, která ho usvědčila ?

Ta keš byla založená pro usvědčení mě, to máš pravdu. Přesně pro to dostala od Groundspeaku povolení k existenci. Usvědčila mě, trest jsem dostal, odpykal. Tím měla ta keš skončit - následně už není žádnou pomocí k vyšetřování, ale keší, která znevýhodňuje postavení mé osoby a tím - pozor - nesplňuje ani pravidla o nekonfliktnosti listingu. Zrušená podle GS sice byla (pro GS zrušení = archivace), jenže všichni víme, jak to chodí tady v ČR po archivaci keší (že jak vidno v tomto případě, někdy nepomůže ani zamknutí listingu, aby byl klid).

kolombo napsal/a:
A už vůbec ne tak, že napíše ke keši zjevně nepravdivý log.

S přicházejícím večerem jsem se rozhodl odnést...
S přicházejícím večerem jsem odnesl...
Vidíš rozdíl? To k tomu lhaní v logu, na které narážíš. Pokud rozdíl v těchto dvou větách nevidíš, problém bude na tvé straně.

kolombo napsal/a:
Pokud se ale její vlastník rozhodl jinak...

Když už mluvíš o tom jak se rozhodl vlastník - jak víš, jak se rozhodl? Mluvil jsi s ním snad? Vím, že ne.

Keš je od loňska zrušená, což už ti tu někdo vysvětlil i podle pravidel. Za to, že jsi tam s velkou radostí všechny vodil i po archivaci, já už nemůžu. Že byla zrušená víš moc dobře, že mi tam vadí víš taky, že odemknutá již znova nebude ti je snad jasné. Mohu se tě tedy zeptat, co si od této diskuse slibuješ?

bender-king: Tato konkrétní keš opravdu není v žádném jiném systému.
  • 0

#53 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2013 - 5:59

Tiskar94 napsal/a:
S přicházejícím večerem jsem se rozhodl odnést...
S přicházejícím večerem jsem odnesl...
Vidíš rozdíl? To k tomu lhaní v logu, na které narážíš. Pokud rozdíl v těchto dvou větách nevidíš, problém bude na tvé straně.



LOL.


A pak se div, že Tě nikdo nemá rád.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#54 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2013 - 6:33

honny: Jako protože někteří prostě neumí pořádně číst? :)
  • 0

#55 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2013 - 6:33

kolombo napsal/a:
Tady ale řešíme jednu konkrétní keš, ne obecně všechny archivované.

Takže pokud chceš vyzývat k uzamčení všech archivovaných keší, tak musíš do vlákna o archiváliích.


Tak si procti jeste jednou to vlakno. Zacalo se konkretni kesi, pote se preslo i do obecne roviny. ;)

Jinak mi nepodsouvej neco, co jsem nikde nerekl. Ja nejsem odpurce archeokesingu, ale kazda archivovana kes opravdu nemusi zustat archeokesi.
  • 0

#56 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2013 - 9:11

Koukam ze uz se nasel dokonce jeden soudnej clovek co si smaznul svuj FI log. Budu si ho pamatovat ;) Vypada to ze i na zamknutym listingu jdou logy mazat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama