Přejít na obsah


Fotka

Podmínky zalogování, aneb např. Posazavsky Pacifik...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 16:40

   Mne se cache s podminkou zalogovani jednoznacne libej. Maj urcity dalsi cil a u jejich hledani je vetsi sranda... bavi se i clovek, co prohlizi logy. Treba u Sochy a Campusu je to naprosto jednoznacne a mrzi me ze si nekteri lidi nejsou schopni precist listing ani pri logovani a kdyz uz jo, tak na to stejne kaslou.
   Cache, o kterych je tu debata, existuji a funguji uz dost dlouho (dokonce pro vetsinu lidi funguji i s oznacenim traditional cache), ja nevidim jediny duvod, proc to menit a rozhodne vyjadruji svou podporu vsem autorum, kteri se rozhodnout, ze na udrzovani myslenky svych cachi s podminenym logem budou dbat....

až sem naprostý souhlas

i za cenu mazani found logu.

Z hlediska vyššího principu sémantického bych se chtěl zastat těch co chápou "Found it" doslovně. Autor i každý jiný čtenář logu stejně vidí, kdo požadovanou fotografii přiložil a kdo je naopak suchar a srab :-) který úkol nesplnil. To jestli má někdo o pár "bodů" víc nebo míň není podstatné. (Proto taky o tom diskutuju, že; o věcech které podstatné jsou je lepší nediskutovat, to se lidi akorát pohádaj a zbytečně se naserou :-) )
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 19:43

A.Da-Meku já nevím, je to pořád dokola. Psal jsi, že ti nejde o body. OK - tak proč chceš mermomocí body za "Found it" i z keše, u který autor požaduje určitý podmínky pro její splnění a tys je nesplnil.

Vždyť já se bez nich samozřejmě obejdu, přece jsem na začátku jasně psal, že hledačům doporučuji tolerovat názory těch ownerů kterým se to zdá tak důležité a logovat to jako "Note" - ovšem zároveň jsem doporučoval ownerům nemazat "Found It" hledačů. To je tak těžký tolerovat odlišné názory, zvlášť když jenom o hru? A dnešní kolo diskuze jsem jasně uvedl tím, že reaguji na "Skutečně jsem nepochopil, proč..." a snažím se teda vysvětlit stanovisko druhé strany. Píšou tady něco v tom smyslu, že je jim smutno z toho, že se v geocachingu rozmáhá lhostejnost k pravidlům nebo snad dokonce podvody - tak se je za prvé snažím uklidnit, že se nic takovýho neděje, že je se jedná pouze různé názory na to jaká ta pravidla jsou. A za druhé se je snažím varovat, že mazání logů, které provádějí v dobré víře že je v souladu s pravidly, může někdo jiný zase chápat jako porušování pravidel (a bejt z toho taky smutnej nebo tak něco). Jsem rád když mě někdo informuje, že něco co považuji za normální někdo jiný pociťuje negativně, protože pak se můžu vyhout zbytečným konfliktům; takže těm co o to stojí se tady snažím poskytnout informaci z druhé strany.

Jestli tě taková keš neoslovuje, nebo si myslíš, že odporuje pravidlům geocachingu tak ji nech ležet.

Kdo nechce aby lidi chodili do jeho hospody, ať si ji nestaví u silnice na Písek, ale na mýtince. Kdo nechce aby mu cacheři chodili na jeho cache, tak ať si ji nedává na geocaching.com. Dovedu docela dobře pochopit ty co považujou podmínku za poslední stage cache, ale ať se snažím sebevíc nemůžu přijít na to, proč někoho uráží pouhá návštěva a "Note".

  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 20:11

Cerna je v tomhle pripade jasne cerna a bila jasne bila (nesplnil/splnil predem danou a jasne formulovanou podminku)

Tak mu smaž log typu "Splnil predem danou a jasne formulovanou podminku" a nikdo nebude nic namítat.

Dle meho nazoru je note naprosto nekonfliktni.

To jsem rád a doufám že to tak vidí i ostatní.
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 16:12

je to pravo ownera, cache je jeho vlastnictvim a pokud jsi podle nej nasel cache nekorektnim zpusobem - ne jen nesplnil podminku logu, ale treba od nekoho prokazatelne opsal souradnice mystery cache bez reseni rebusu - je to jeho plne pravo. To, ze tady tak dlouze diskutujeme zda mazat, ci nemazat a proc mazat, to uz je mozna projev zmekcilosti.

Z mazání Found logů jsem poněkud pozpačitý. Owner si sice může smazat co chce, ale nález nikomu vzít nemůže. Smazat znamená tvrdit, že k nálezu nedošlo. Pak už opravdu jen zbývá rituální vystřižení a spálení příslušného záznamu i z papírového logbooku. Found It podle mého znamená nalezeno, pokud Found It někdo považuje za bod a vytváří nad tím nějaké hry s bonusy, podmínkami logování... na to ten systém podle mého navržen není. Pokud chce někdo podmínkovat, má vložit podmínku do hledání, třeba poslat indicie k nalezení finálovky jen za poznámku s fotkou, nebo něco podobného, ale tvrdit, že nález není nález... to je zvláštní.


  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 17:02

Z mazání Found logů jsem poněkud pozpačitý. Owner si sice může smazat co chce, ale nález nikomu vzít nemůže. Smazat znamená tvrdit, že k nálezu nedošlo. Pak už opravdu jen zbývá rituální vystřižení a spálení příslušného záznamu i z papírového logbooku. Found It podle mého znamená nalezeno, pokud Found It někdo považuje za bod a vytváří nad tím nějaké hry s bonusy, podmínkami logování... na to ten systém podle mého navržen není. Pokud chce někdo podmínkovat, má vložit podmínku do hledání, třeba poslat indicie k nalezení finálovky jen za poznámku s fotkou, nebo něco podobného, ale tvrdit, že nález není nález... to je zvláštní.

To je prave o te definici found logu a zahrava si to se slovickarenim. Ja to beru jako nalez se vsim vsudy. Vzdycky si to muzes lognout jako "write note". Ja tohle treba bezne delam, kdyz u tematickych cachi typu spendlikova nebo tictakova nemam nic na vymenu s tim, ze se jeste vratim. Nicmene chapu, ze tohle uz je druhej extrem a nikomu to necpu.
Dodrzovat jasne formulovanou podminku v listingu mi naopak jako extrem neprijde. Prijde mi to naprosto normalni. A taky o tom lidi vedi predem. (nevi-li = jejich chyba) Nikdo je na tu cache nenuti chodit... vsude je tisice jinych.
A ted pro vsechny a nejen ohledne tohohle tematu. Nelibi-li se vam cache (umistenim, provedenim atd. ale samozrejme pokud neodporuje svym umistenim nebo urazkami v listingu apod. pravidlum, zakonum...), Jdete na jinou. Nikdo vas nenuti hledat cache na smetisti, lezt po skalach nebo prelezat ploty. Cache pro vas nepripravuje zadna soukroma firma, ktera si za to nechava platit a nemusi proto byt dokonale. Uvedomte si to!!! Samozrejme autorovi dejte najevo, ze to neni cache zrovna podle vaseho gusta... ale slusne. Pokud se vam cache nelibi uz z listingu, nezehrejte, co si to kdo dovoluje. Nechodte na ni, vyberte si jinou. Pokud cache bude mit po mesici 0 found logu, uvedomi si to autor treba sam, nebo mu vstricne poradte, ale rozhodne neprudte, jak to tu byva zvykem! Je to totiz dost kontraproduktivni.
btw. Jen si tak rikam, jak by se na me lidi tvarili, kdybych treba zacal hrat fotbal a zacal jim rikat, jak to hraci delaj blbe, ze out vlastne neni out a gol vlastne znamena uz dostani mice do utocneho pasma.... asi by me nakopali.
Ted jsem se zas pro zmenu trochu vytocil ja, takze sorry, ale nemuzu si pomoct.
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 19:47

Především mne zajímalo jestli třeba podobná diskuze už nebyla na forums.groundspeak

Byla, hledej fraze "stupid logging requirements", "silly logging requirements" atd..
Osobne si o takovych cachich myslim vyse uvedene a nehledam je, ale nekomu se libi.
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 18:12

To jestli má někdo o pár "bodů" víc nebo míň není podstatné.

Souhlasím. A je to pořád dokola - proč tedy psát "Found it", když jsem nesplnil všechny podmínky, který zakladatel keše při jejím vyhledání splnit chce. Proč nenapsat třeba "Note" - našel jsem ale kašpara (nebo Lenina) ze sebe dělat nechci. Teď ale nikoho nenavádím, protože já bych ho ze sebe klidně udělal a pak bych si s čistým svědomím napsal "Found it" (a ještě bych se při tom pobavil).

  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 21:32

Tak mu smaž log typu "Splnil predem danou a jasne formulovanou podminku" a nikdo nebude nic namítat. To jsem rád a doufám že to tak vidí i ostatní.

Podminka se ale uz ze zadani tyka "found" logu, jinej log znacici uspech bohuzel neni.
Hele ja tuhle debatu asi ze sve strany koncim, tak nejak jsem uz myslim rekl vsechno, co jsem chtel a ted uz se to trochu zvrhava a stejnak se tim tezko neco vyresi. Kdyztak o tom muzem pokecat nekde u piva, kde se urcite k oboustrannemu pochopeni dospeje snaze a prijemneji. :-))
Tak zdar a ja si jdu konecne dat veceri.
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 16:54

je to pravo ownera, cache je jeho vlastnictvim a pokud jsi podle nej nasel cache nekorektnim zpusobem - ne jen nesplnil podminku logu, ale treba od nekoho prokazatelne opsal souradnice mystery cache bez reseni rebusu - je to jeho plne pravo. To, ze tady tak dlouze diskutujeme zda mazat, ci nemazat a proc mazat, to uz je mozna projev zmekcilosti.

A log je zase můj. A pokud mazání mých logů záleží jen na libovůli ownera, tak si asi raději povedu statistiku jinde. Ono je potřeba si ujasnit o co vůbec v geocachingu jde. Jestli o hledání a nalezení a logování je pouze dokumentace a prostředek zpětné vazby vůči autorovi, nebo je tím cílem zalogování bodu.
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 17:31

btw. Jen si tak si rikam, jak by se na me lidi tvarili, kdybych treba zacal hrat fotbal a zacal jim rikat, jak to hraci delaj blbe, ze out vlastne neni out a gol vlastne znamena uz dostani mice do utocneho pasma....

No v tom fotbalu by se ti klidně mohlo stát že narazíš na lidi co jsou přesvědčeni že fotbalový míč se může nosit v ruce a že má bejt šišatej. Takže ono to s těma pravidlama není jednoduchý ani tam... :-)
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 20:34

Byla, hledej fraze "stupid logging requirements", "silly logging requirements" atd..
Osobne si o takovych cachich myslim vyse uvedene a nehledam je, ale nekomu se libi.

Kdyby Groundspeak nezrusil moznost zakladani oblibenych virtualnich kesi, nemuselo k podobnemu gulasi v mnoha pripadech dochazet. Jakkoli to muzou byt v nekterych vyjimecnych pripadech pozadavky treba i hloupe a blaznive, jejich platnost je nezpochybnitelna.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 21:02

Byla, hledej fraze "stupid logging requirements", "silly logging requirements" atd..

Dík, to je ono; nebo spíš jenom "logging requirements", třeba vlákno
Additional Logging Requirementshttp://forums.ground...howtopic=131477
nebo
Logging Requirements, Must I do them?? http://forums.ground...howtopic=142175
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 22:50

To je uuuuulet :-). Kdyby ta podminka byla nejak diskriminacni nebo potupna, napriklad ze se ma geocacher/ka (zdravim, the.weasel) vyfotit s gpskou zasunutou nejmene 3cm do konecniku a na pozadi musi byt siamska dvojcata kourici doutnik, tak bych snad tohle pochopil. Protoze se ale jedna o civilni fotku sebe sama, stojiciho na piedestalu (SOCHA), nebo o fotku okoli mista kde je kes situovana (Pacifik), pak jsem dost rozcarovan neadekvatni argumentaci. Ani digitalni fotak neni treba, zdigitalizovani negativu je bezna zalezitost. Jelikoz dosavadni praxe je logy mazat, a predpoklad o "vyvoji geocachingu" je mylny,( protoze duvodem ke zruseni virtualek nebyla snaha zrusit kese s podminkou, ale snaha o to, aby geocaching nebyl jen databazi zajimavych mist namisto fyzicky existujicich kesi. ) pouzil bych primer o psech, co stekaji, ale karavana jde dal. Nepresvedcil jste me, hochu a ani ja vas nepresvedcim...
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 19:00

A log je zase můj.

Log je sice tvuj, ale v pripade nesplneni podminky dane predem jako "podminka zavazna pro uznani logu" je to log neopravneny. Je potreba ho smazat.

A pokud mazání mých logů záleží jen na libovůli ownera, tak si asi raději povedu statistiku jinde.

Dalsi lide, kteri podminky poctive splnili to ode mne primo ocekavaji. Zbozi koupene za falesne penize ti taky nenechaji, kdyz se na to prijde. Kdyby stal owner s kazdym u kese a hlidal plneni podminek, nemel bys sanci se zalogovat ani na ten papir. Kdyz ale vyuzijes jeho nepritomnosti, podvedl jsi ho a ted jeste tvrdis, ze by na tebe mel brat ohledy, protoze "tobe se proste cekat na vyfoceni vlaku s gpskou a jehlou nechtelo".

Ono je potřeba si ujasnit o co vůbec v geocachingu jde. Jestli o hledání a nalezení a logování je pouze dokumentace a prostředek zpětné vazby vůči autorovi, nebo je tím cílem zalogování bodu.

V geocachingu muze jit u kazde kese o neco jineho - o to, co stanovil jeji tvurce a zakladatel. Strucne pravidlo zni - owner muze vyzadovat vsechno, co predem v listingu uvedl jako zavaznou podminku. Hledac nemusi hledat, kdyz se mu podminka nezda.
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 17:51

Proč si tady hrajete se slovíčkama a nepodíváte se na přímo na GC? Jediný co tam je ohledně nálezu je to, že se na místě zalogujete do papírového logbooku a potom můžete napsat ownerovi mail, že jste našli. Ani slovo o logování na webu.
Čili z toho mi vyplývá, že tím že ja keška nalezena a logována na místě, končí možnosti nálezce a začíná prostor pro uplatňování podmínek zakladatele. Jestli ten si přeje mít kešku s podmínkou, není možné elektronicky logovat bez splnění této podmínky a je na libovůli majitele jak s jeho logem (elektronickým) naloží.
  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 22:26

Dík, to je ono; nebo spíš jenom "logging requirements", třeba vlákno
Additional Logging Requirementshttp://forums.ground...howtopic=131477
nebo
Logging Requirements, Must I do them?? http://forums.ground...howtopic=142175

Zajimave... Diky za odkazy. Asi by bylo fakt idealni udelat pro tyhle pripady specialni cachotyp. Snad se tak nekdy stane a pak to bude bez debat a bez problemu na obou stranach :-)
  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 12:13

Jelikoz dosavadni praxe je logy mazat,

:-) tak je také dosavadní praxe ty logy dělat, jinak by nebylo co mazat.
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 8:44

Ono "Found it" je splneno, ale to je spis z dob, kdy nebylo nic jineho nez tradicional. Presnejsi by bylo "Have it". Mam to, mam splneno, spis nez nasel jsem to. To by byl dotaz, zda by to slo a zda by to vubec proslo. Ale u kesi s podminkou nebo ukolem by to bylo presnejsi.
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 11:17

Vidím, že toto vlákno za 48 hodin nabralo pěkných rozměrů a mnoho názorů tu bylo řečeno. Chci jen dodat, že já chápu geocaching především jako zábavu a ne honbu za body a ctím podmínky ownera pro splnění "Found it". Taktéž já ale trvám na splnění podmínek mnou daných u mých keší. Myslím, že pak není problém někoho upozornit, že některou podmínku nesplnil. Vždyť to není fér, se taklhe vzájemně obcházet jen proto, abych ten bod do statistiky už tam konečně měl, aniž bych si ho úplně zasloužil. A kdo nechce podmínky splnit, nebo je z jakýchkoliv důvodů nemůže splnit, tak ať tuto chache vynechá a jde na jinou, pro něj splnitelnou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama