Přejít na obsah


Fotka

Podmínky zalogování, aneb např. Posazavsky Pacifik...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 23:27

Na některých caches už tento neoficiální atribut (ikonka foťáčku) je ....takže to jen oficiálně zařadit do GC.com ... pak do PQ atd....Potěšující je na tom že team GC.com již o této variantě uvažuje ....
Pak již tyto věčné diskuse budou patřit minulosti.

Nemá někdo ponětí jak to vypadá s ikonkou fotáčku? A jestli se o tom jen "uvažuje" nebo je to v nějakém pokročilejším přípravném řízení? Jelikož by se určitě nová ketegorie kešek hodila misto zaniké Webky, kdy by kombinovala výhody obou ( obrázek i krabku).
  • -1

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 11:28

... Jak už jsem psal, zajímalo by mě, jestli takovéhle "condition-cache" nejsou jenom u nás, takže otázka pro ty co loví v cizině nebo čtou občas fóra na groundspeaku: setkali jste se tam s něčím takovým?


A i kdyby ne - co by se změnilo? Precedens v gc není příliš uplatňován i v mnohých jiných případech. A proč gc u nás neobohatit nečím, co neodporuje pravidlům? Kešky s rozumnými a jednoduchými podmínkami (foto, příběh k logu, a pod) jsou přece mnohem zábavnější. A to nejen pro lovícího geocachera či ownera, ale i pro všechny ostatní, co si pak listing cache se zájmem prohlížejí a čtou.
Pokud nesouhlasím s danou podmínkou, nic mne nenutí na tu cache jít a nebo zalogovat si ji. Opravdu nechápu, jak s tím někdo může mít tak velký a nepřekonatelný problém. Pokud tedy není hledaný interpolem ;-)
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 11:46

zajímalo by mě, jestli takovéhle "condition-cache" nejsou jenom u nás, takže otázka pro ty co loví v cizině nebo čtou občas fóra na groundspeaku: setkali jste se tam s něčím takovým?

Ja osobne ne. Jakakoli cache s podminkou byla vzdy jako UNKNOWN cache, nebo ty starsi jako VIRTUAL. Klonim se k nazoru, ze "traditional" by mela byt "prijit/vysplhat/doplazit se-pokochat se-zalogovat-podekovat-odejit". Pokud chci kacerum sdelit nebo ukazat neco vic, pak pro ne radeji pripravim multi nebo unknown, kde se listing pred navstevou proste MUSI cist. Predstavte si, ze jste cizinci spatne ovladajici mistni jazyk a ze vam po navratu domu polovinu logu smazou, protoze tradicionalky, ktere jste si vyhlidli, obsahovaly nesrozumitelnou podminku prelozenou do spatne anglictiny.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 17:13

Mně se z diskutovaných řešení zdá jako nejčistší to s novým typem logu "Mission Accomplished". Kdo by jenom našel keš, dostal by obyčejnej smajlík "Nalezeno", zatímco kdo by splnil dodatečnou podmínku, tak by odměněn tím že by měl seznam nalezených keší obzvláštněn nějakým speciálnim smajlíkem. To cachery potěší když mají ve svých statistikách co nejvíc různejch ikonek, ne?

Na me kesi by byl log nekoho, kdo kes nasel, ale povinny ukol ne(s)plnil (po precteni teto debaty uz bez vycitek) rozhodne smazan. Ja jsem ten, kdo stanovuje pravidla, nikdo dalsi je nemuze ohybat k obrazu svemu a vybirat si jestli je bude plnit nebo ne. Bud vsechno, nebo nic. :-).
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 11:57

Hm, tohle asi nikdy nepochopim, že někdo něco DOBROVOLNĚ hraje a zároveň má problém dodržovat pravidla i když třeba nepsaná. Zrovna nápad se ztvárněním Vladimíra Iljiče mi připadá jako velice zdařilý a už se těším až tam někdy velkého vůdce ztvárním.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 12:29

Na druhou stranu, pokud vyzaduji citat prilozeny k logu, je to MYSTERKA ? Srovnejte to s Computerkama, Uhlirovic keskama, Chem keskama... Prijde mi to jako prkotinka, ktera se v nejhorsim da vygooglovat dodatecne. Proste jdu na kesku, najdu/priplazim se/pokocham se/doma lognu, najedu na citaty.cz a neco tam zkopcim. V listingu je to napsano v cestine a anglictine, tak snad to neni takovy problem, ne ? Nehlede na to, ze pokud smaznu nekomu log (udelal jsem to 1x), tak si ho dotycny muze napsat znova a poradne - s citatem.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 12:40

Ja osobne ne. Jakakoli cache s podminkou byla vzdy jako UNKNOWN cache, nebo ty starsi jako VIRTUAL.

Nešlo mi ani tak o to jestli jsou traditional nebo unknown, ale jestli jinde vůbec existují nějaké keše kde musíš pro zalogování splnit nějaký úkol (jiný než zjistit nějaké informace a spočítat z nich souřadnice u multi a mystery, nebo se vyfotit s GPSkou před nějakou památkou u virtuální keše).
Výběr vhodného typu keše je zase jiná otázka a je dost velká škoda že typ je dán při založení už natrvalo a nedá se později změnit.
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 20:19

Skutečně jsem nepochopil, proč je některým geoindividuím tak zatežko splnit zadaný úkol a tím i smysl dané keše... :(

Michal
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 10:09

Na me kesi by byl log nekoho, kdo kes nasel, ale povinny ukol ne(s)plnil (po precteni teto debaty uz bez vycitek) rozhodne smazan. Ja jsem ten, kdo stanovuje pravidla, nikdo dalsi je nemuze ohybat k obrazu svemu a vybirat si jestli je bude plnit nebo ne. Bud vsechno, nebo nic. :-).

To samozřejmě můžeš, a taky je to tak správné, když jsi přesvědčen, že se jedná o zásadní otázku, ve které není morálně možné ustupovat silám Chaosu, Temna a Zla. Někteří tě budou chválit, že v tom děláš pořádek mazáním neoprávněných logů, někteří ti budou nadávat, že v tom děláš bordel neoprávněným mazáním skutečných nálezů, a některým to bude šuma fuk a svůj nález si ve svém výtisku nejbližších keší odfajfkujou tužkou, ať už poté co jsi jim smazel "Found it", nebo poté co si to preventivně zalogovali jenom jako "Note", srandisti pak jako jako "Not found". (No řekni, nevypadlo by to hezky:
XXX couldn't find YYY (Traditional Cache) at DD/MM/YYYY
Log Date: DD/MM/YYYY
Keš se mi podařilo nenajít až po deseti minutách hledání. Logbook byl už plný, tak jsem přidal další list papíru, a schránku jsem zabalil do nového sáčku, ten starý byl na cáry. No trade, TFTC. :-) )
Stoupenci opačného tábora to budou asi vidět tak, že máš tu moc nález smazat, tak jako inkvizice měla moc upálit Giordana Bruna, ale přesto jejich nález nepřestane být nálezem a Slunce se nezačne točit kolem Země. Tak jako ty jim můžeš log smazat, tak oni si ho mohou zase znova vložit kdykoliv ho tam budou chtít vidět. Budeš s nima soutěžit koho dřív přestane bavit mazat a vkládat? Vzhledem k tomu, že obě strany mohou tenhle úkol svěřit robotům, tak by to mohlo pokračovat do nekonečna a jediným výsledkem by byla zbytečná zátěž serveru Groundspeaku; navíc si nejsem jist jestli se zrušené logy fyzicky mažou, nebo jenom archivují, takže pak by takový souboj nemařil jen výpočetní čas, ale i diskový prostor. Bojovat za Pravdu a Pořádek je sice velice chvályhodné, ale pokud na sebe narazí bojovníci kteří nemají zcela totožný názor na to jak ta Prava a Pořádek přesně vypadá, tak to může nadělat pěknou paseku.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 12:17

dobra, asi zmenim sochu na otaznickovou cache, drive-inisti ritici se ulicemi a reagujici na blizke nenalezene cache ji budou mit odfiltrovanou a nenastanou problemy s tim, ze listingy jsou zbytecna vec.

Hm, tohle asi nikdy nepochopim, že někdo něco DOBROVOLNĚ hraje a zároveň má problém dodržovat pravidla i když třeba nepsaná. Zrovna nápad se ztvárněním Vladimíra Iljiče mi připadá jako velice zdařilý a už se těším až tam někdy velkého vůdce ztvárním.


  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 13:31

Hm, tohle asi nikdy nepochopim, že někdo něco DOBROVOLNĚ hraje a zároveň má problém dodržovat pravidla i když třeba nepsaná.

Podle mě je právě rozdíl mezi těmi psanými pravidly na jedné straně a nepsanými zvyklostmi na straně druhé.
Pokud nebude zavedeno něco jako typ "cache with condition" nebo typ logu "task fullfiled", nebo dokud nebude někde oficiální výklad že "found it" neznamená "found it", tak bych to nikomu nemazal.

  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 12:49

Prava majitelu kesi a svrchovana moc revieweru jsou nedotknutelna. Jen se primlouvam za to, aby kesky, ktere obsahuji podminku splnitelnou pouze na miste (Socha, Greenways), byly v budoucnu schvalovany jiz jen jako "unknown". Je-li podminka splnitelna dodatecne v jinem case a miste, pak necht je klidne "traditional".
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 13:40

Na druhou stranu, pokud vyzaduji citat prilozeny k logu, je to MYSTERKA ?


V tomto pripade je naprosto zbytecne aby takove cache s dodatecnym ukolem, ktery se ma provest az behem logovani na inet a nikoliv na miste u cache, byly neco jineho, nez traditionalky.
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 21:49

Nechtěl jsem, ale zeptám se. Týká se to multi. Když z nějakého důvodu neabsolvuji celou multi, např. nenajdu třeba první nebo několik stage nebo neuhodl jsem autorův záměr (nenašel patřičné indicie), ale našel jsem pouze finálovku odhadem nebo PNT. Nemělo vy se taky logovat Write note? To přece není splnění všech podmínek autora kešky.
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 11:01

Skutečně jsem nepochopil, proč je některým geoindividuím tak zatežko splnit zadaný úkol a tím i smysl dané keše... :(

Sice jsem si po přečtení těch výše zmiňovaných vláken na forums.groundspeak.com
(a ještě s nima souvisí vlákno
When A "traditional" Is Not Really A "traditional"?, Cache types and mis-types
http://forums.ground...howtopic=131154)
řekl že všechny argumenty obou stran byly již několikrát vysloveny a nemá cenu k tomu něco dodávat, ale jestliže tedy mluvíme o pochopení proč má někdo jiný názor, tak se přece jen ještě pokusím nějak vysvětlit svůj pohled na věc. Já totiž zase nechápu proč by mi jako autorovi mělo vadit když ten úkol někdo nesplní. Bude mi vadit když se mu ta keš nebude ani trochu líbit a tak na ni vůbec nepřijde? To asi žádnému autorovi vadit nebude; aspoň jsem tak extrémní názor zatím nečetl. Tak proč by mi mělo vadit když si přijde užít jenom tu čistě geocachingovou část a nějaká zábava navíc ho nebude zajímat? Požadavek "všechno nebo nic" bych přirovnal k tomu, že bych hostovi, kterého jsem pozval na večeři, řekl: "Buď to sníš až do posledního sousta, nebo se toho jídla ani nedotkni!"
Geocaching je nesoutěživá aktivita a nějaké úvahy o tom jestli někdo si "zasloužil" nějaký "bod" nebo smajlík jsou bezpředmětné. Nález je nález a záleží jen nálezci jakou cestou se k němu dopracuje. Když udělám multinu a předpokládám že hledač bude obcházet v terénu jednotlivé stage, a někdo si místo toho ty informace vyhledá na internetu, nebo naopak když udělám mysterku a budu předpokládat že bude řešit teoreticky nějakou hádanku, a někdo místo toho vyrazí do terénu systematicky pročesávat tu čtvereční míli která připadá v úvahu, tak pochopím že si to užil tak jak mu to nejlíp vyhovovalo; a když si to někdo ulehčí až tak že se prostě zeptá kamaráda kde ta keš je půjde se tam zapsat, tak sice nepochopím proč si kazí zábavu, ale je to pořád jeho věc. Četl jsem taky o případu kdy se někdo rozhlížel kam by ukryl novou keš a při tom našel náhodou keš která se jinak dala najít jenom tak, že se souřadnice vypočetly z informací získaných při nalezení celé série jiných keší.Byl to nález? Podle mne byl. Typ logu slouží jednak nálezci k tomu, aby měl přehled o tom kde už byl, jednak autorovi keše a těm, kdo se na ni teprve chystají, k přehledu o tom jestli je keš v pořádku.
Vím že zastánci povinných podmínek zřejmě chápou tu podmínku jako jakousi další virtuální stage, jejíž splnění je teprve tím konečným "nálezem", ale jak je vidět všeobecná shoda o takové interpretaci není, a podle mého to je proti směru vývoje geocachingu, který virtuálky a webcamerovky přesunul na waymarking; a virtuální dnes mohou být jenom vnitřní stage multin, ale finální stage musí být fyzická. A zřejmě nejsem sám kdo to tak vidí - viz tohle:

It sounds more like a task cache concept which semi-fits within the concept of geocaching. But honestly I would think that if you want someone to jump through hoops at a location you could make it a new waymarking game and forego the container entirely.

A když už jsem v tom citování autorit, tak bych ještě dodaltohle:

I'm the first to say that we don't necessarily have to play it one particular way. However deleting someone's log on a traditional cache because they didn't have a picture of themselves phooning at the location would certainly be irritating.

a tohle:

The problem is when a user doesn't have a camera or didn't read the description but still found the cache. So why would you get your cache find deleted? You did find it, after all.

.
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2006 - 10:51

Tak jako ty jim můžeš log smazat, tak oni si ho mohou zase znova vložit kdykoliv ho tam budou chtít vidět. Budeš s nima soutěžit koho dřív přestane bavit mazat a vkládat? Vzhledem k tomu, že obě strany mohou tenhle úkol svěřit robotům, tak by to mohlo pokračovat do nekonečna a jediným výsledkem by byla zbytečná zátěž serveru Groundspeaku; navíc si nejsem jist jestli se zrušené logy fyzicky mažou, nebo jenom archivují, takže pak by takový souboj nemařil jen výpočetní čas, ale i diskový prostor. Bojovat za Pravdu a Pořádek je sice velice chvályhodné, ale pokud na sebe narazí bojovníci kteří nemají zcela totožný názor na to jak ta Prava a Pořádek přesně vypadá, tak to může nadělat pěknou paseku.

To je dobrý a ještě bych přitvrdil... bez zátěže serverů GC.com...
Cache jsem našel na foto ti seru a jestli tenhe log smažeš, přijdu ti jí rozkopat.
Co vy na to? A je vyřešeno "Pravda" vítězí, hurá! Mějme radost, jak se ten geocaching pěkně vyvíjí.

  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 12:24

dobra, asi zmenim sochu na otaznickovou cache, drive-inisti ritici se ulicemi a reagujici na blizke nenalezene cache ji budou mit odfiltrovanou a nenastanou problemy s tim, ze listingy jsou zbytecna vec.

Tak to dej vedet, jestli se ti to podari. Podle toho co ja vim a zkousel jsem neni mozne zmenit dodatecne typ cache... :[
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 13:29

hmmm, asi zacnu zakladat cache, ktere budou otaznickove a podminkou logu bude pouze prevypravet vlastnimi slovy listing aby byl dukaz, ze nalezce cetl.

Prava majitelu kesi a svrchovana moc revieweru jsou nedotknutelna. Jen se primlouvam za to, aby kesky, ktere obsahuji podminku splnitelnou pouze na miste (Socha, Greenways), byly v budoucnu schvalovany jiz jen jako "unknown". Je-li podminka splnitelna dodatecne v jinem case a miste, pak necht je klidne "traditional".


  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 13:38

Takze podle tebe, kdyz neni splnena podminka logu uvedena zretelne v listingu tak je to problem ownera, ze si takovou podminku vubec dovolil do listingu dat?

Podle mě je právě rozdíl mezi těmi psanými pravidly na jedné straně a nepsanými zvyklostmi na straně druhé.
Pokud nebude zavedeno něco jako typ "cache with condition" nebo typ logu "task fullfiled", nebo dokud nebude někde oficiální výklad že "found it" neznamená "found it", tak bych to nikomu nemazal.


  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 13:45

Podle mě je právě rozdíl mezi těmi psanými pravidly na jedné straně a nepsanými zvyklostmi na straně druhé.
...


Zajímavý pohled na věc, který nesdílím... Protože existuje existuje i opačný pohled, že se nepsané zvyklosti naopak upřednostňují - například už jsem tu četl rozhořčené debaty na situaci, kdy někdo nedodrží nepsanou zvyklost práva FTFerova prvního zalogování do listingu a v logování jej předběhne. To je pak pěkný mazec! ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka