Přejít na obsah


Fotka

Podmínky zalogování, aneb např. Posazavsky Pacifik...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:32

Pokud nekdo nestal o setkani s ostatnimi nebo nemel casove moznost se tam dostat, byla to jeho vec a me to bylo vicemene jedno.

A jeste to nejdulezitejsi - v te dobe jeste provozovali lide geocaching pro radost a nesplneni podminky bylo chapano jako ochuzovani sebe sama a ne sizeni tech druhych.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:34

Kes byla zakladana v dobe...

Tak to mi stale unika. Listing prece jde upravit, kdyz uz ta podminka neplati...
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 13:50

...Vlastne na jedne strane kostela byly rucicky furt na 12:00, takze se dala fotka poridit kdykoliv :-). To ale nikdo nevedel :-).

No to jsem fakt nevedel, asi mne nenapadlo se podivat na kostel z druhe strany :-))).
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:43

traditional chápu jako "přijít-najít-zalogovat". Vše ostatní řadím do kategorie mystery & spol.

Nevim, ale to je záležitost nová....1/2roku? Protože lidi už nechtějí číst listingy... tak už musí bejt vše označeno jako mystery.......od mysterek čekám nějaké mystery a né jen požadavek se vyfotit u pařezu z GPSkou v ruce... ... ta drzost ownera, po hledači něco chtít..... copak třeba tématická cache? Raději taky označit jako mystery né?
Ostatně za chvíli to čtení listingu bude problém i u mysterek, on už je dnes problém i u multin. Takže bych to nějak neřešil...nepřečteš tak nevíš, nesplníš, nepochopíš, no tak taky holt nemáš Found it.... vyřešeno, pořád nechápu co je v tom za problém...
Tady mě to přijde skoro jako, já jsem ti milostivě přišel na pixlu a ty mě za to líbej nohy a opovaž se mě ještě něčím otravovat.....
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 18:55

A co z toho má za zábavu pak ten autor?

Nějak mi není jasné proč by měl mít autor větší zábavu z logu "Note" než "Found it", případně než z vůbec žádného logu.

Kešek je spousty, tak proč chodit na ty, které mě nesedí?

Třeba proto že jsou blízko - ať už od domova nebo od jiné keše. A hlavně i když si někdo neužije tu zábavu navíc s plněním úkolu, tak mu pořád ještě zbyde ta klasická geocachingová zábava jako u keší bez podmínky.
Tím jsme se ovšem dostali k trochu jiné otázce, a to k otázce jestli tam vůbec chodit, zatímco původní téma bylo o tom jaké jsou přípustné typy logování takové "neúplné" návštěvy keší (z hlediska návštěvníka doporučuji jenom "Note", protože nepoužívát "Found it" se jednak vžilo (Mimochodem: jsou keše s podmínkou jenom tuzemský jev nebo je mají i jinde? Na forums.groundspeak se mi o tom nepodařilo nic najít. (Zato jsem si pěkně početl ve vlákně o tom kolik takykešerů loguje "Found it" aniž měli keš vůbec v ruce.)) a jednak když to owner nechce tak proč mu nevyhovět; ovšem z hlediska ownera bych byl spíš pro to "Found it" nemazat, protože doslova je to pravda).
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 16:07

hehe, kdo je bez viny, necht si hodi kamenem, prave jsem doplnoval foto k cache Frymburk

Za tu dobu byl problém se tam někdy stavit a fotku pořídit dodatečně? Je to zkrátka jen o přístupu a chtít si zahrát a splnit jednu lehkou podmínku, kterou naprostá většina ostatních zvládla bez problémů a bez reptání. O mravech bych se tedy raději už vůbec nezmiňoval...


  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 16:25

Chápu, že když se má splnit nějaká podmínka, je těžký odškrtnout si 40 keší denně. Osobně si taky myslím, že když owner zadá určité podmínky pro zalogování, tak se prostě pro uznání logu musí splnit. Komu se to nelíbí, ať keš nechá ležet pro toho, komu se to líbí. Naštěstí většinou ty podmínky mají nějaký smysl nebo nápad a keš je při jejich splnění hodnotnější.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 12:49

Tak to mi stale unika. Listing prece jde upravit, kdyz uz ta podminka neplati...

Podminka platila porad stejne az do doby, nez jsem kes zaarchivoval, nebyl duvod listing menit. Dodrzovani podminky (navsteva kese v urcity cas) bylo veci hledacu a ne moji. Pokud ji nedodrzeli, nevyuzili prilezitost a nikoho nepotkali, leda zase jineho asociala :-). Dneska v Praze potkas u kese vic lidi nez bys chtel, takze to ber jako vypraveni z tech divnych davnych casu.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 15:51

Nevim, ale to je záležitost nová....1/2roku? Protože lidi už nechtějí číst listingy... tak už musí bejt vše označeno jako mystery.......od mysterek čekám nějaké mystery ...


Pozor, nejde JEN o MYSTERY cache type!
Do této skupiny je zařazena i cache UNKNOWN, tedy každá, která nelze zařadit do žádného známého typu kešky. Bohužel, GC.COM má unknown a mystery spojené pod jeden typ :-( Z toho pak vznikají ta nedorozumění :-(
Jinak v ostatním plně souhlasím.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 20:01

A hlavně i když si někdo neužije tu zábavu navíc s plněním úkolu, tak mu pořád ještě zbyde ta klasická geocachingová zábava jako u keší bez podmínky....ovšem z hlediska ownera bych byl spíš pro to "Found it" nemazat, protože doslova je to pravda).

Zapis do papiroveho logu sam o sobe nic neznamena, pokud byl ucinen bez splneni podminky. Ukolem nebylo kes najit, ale udelat jeste neco a dolozit to pozadovanym zpusobem, jinak nemel pravo logovat ani na papir :-). Pokud o podmince nevedel, nebo mu ve fotolabu zmrsili film, musi se obtezovat znovu, pokud si to owner preje. Tvrde, ale spravedlive.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 20:01

Nějak mi není jasné proč by měl mít autor větší zábavu z logu "Note" než "Found it", případně než z vůbec žádného logu.

Jde o to, že autor uložil keš s určitým záměrem. Třeba keš u letiště s podmínkou fotky letadla, které přistává nebo startuje - najít ji není žádný problém a v podstatě ani žádný zážitek (pokud si nechci jen připsat čárku do "Foun it"...). Zažít letadlo, který letí při startu kousek nad hlavou - to je jiná věc. To zjistím zcela náhodně při logu (nebo spíš nezjistím, protože zrovna nic nepoletí) nebo zcela záměrně, pokud ho mám při startu vyfotit.
Souhlasím, že keš by měla v tomto případě být misterka (pro odlovení je třeba něco splnit) ale na druhou stranu - kdo požadavek nesplní, keš prostě nenašel v celém jejím obsahu. Tedy ne "Found it" ale "Note" a tam může napsat, že spěchal a že to třeba splní příště nebo nikdy, protože ho to plnit nebaví.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 0:04

Nějak mi není jasné proč by měl mít autor větší zábavu z logu "Note" než "Found it", případně než z vůbec žádného logu.

Ach jo... nejde o typ logu, jde o splnit tu podmínku, je mi srdečně jedno jak si to který cacher logne, ... mě třeba potěší fotky koní na cache Tajemství chladné krve, ač to jako podmínka není jen jako prosba... varianty pití mléka na cache Pijte mléko! ... u toho se směje celej náš team a podobně... no, tak proč neudělat radost druhému? V tomhle případě ownerovi cache....To je to tak těžké pochopit??? Tyhle věčné debaty vedou akorát k čemu? K tomu že bude čím dál tím víc obyčejnejch mikro kešek bez nápadu a humoru...
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 14:46

Pozor, nejde JEN o MYSTERY cache type!
Do této skupiny je zařazena i cache UNKNOWN, tedy každá, která nelze zařadit do žádného známého typu kešky. Bohužel, GC.COM má unknown a mystery spojené pod jeden typ :-( Z toho pak vznikají ta nedorozumění :-(

No, to nevadí, MYSTERY/UNKNOWN cache má mimo jiné jednu podmínku, kterou tady všichni opoměli a která říká, že řešení dodatečných logovacích podmínek touto cestou je špatné a proti pravidlům.
Věta The container for mystery/puzzle/unknown caches is not at the posted coordinates snad nepotřebuje překladu. Tzn, pokud schovám pixlu, změřím souřadnice a napíšu je do listingu jiná (správná) možnost než regular není.
Taky je možnost buď :
1. prosadit nový typ cache
2. prosadit nový atribut cache (additional logging requirements)
Osobně bych byl rád za atribut ...protože to v principu atribut je.
Na některých caches už tento neoficiální atribut (ikonka foťáčku) je ....takže to jen oficiálně zařadit do GC.com ... pak do PQ atd....Potěšující je na tom že team GC.com již o této variantě uvažuje ....
Pak již tyto věčné diskuse budou patřit minulosti.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 21:28

kdyz jsem uvazoval o zalozeni cache "socha" chtel jsem ji udelat virtualni, logem by bylo foto zachera jak si zahraje na sochu na miste drive jiste prestiznim. V te dobe se vsak nove virtualni cache uz neschvalovaly. Tak jsem se pokusil vytvorit mystery cache s tim, ze mystery je na tom ta virtualnost. Odvolaval jsem se na tehdejsi Pitrovy koridory. Dopadlo to tak, ze mi bylo sdeleno, ze precedentni pravo v geocachingu neplati a v nedaleke dobe i koridory byly minulosti. na doporuceni reviewra jsem cache udelal jako regularku s podminkou logu napsanou v listingu. Samotne ulozeni cache mi samotnemu nejak nesedlo, uznavam stiznosti na misto, ale proste k zachovani puvodni myslenky to muselo byt tam, pobliz. Ne umistit to do vietnamske trznice 100 m dale. Tak jsem uvazoval tenkrat. Pravidla geocachingu se od te doby snad nezmenila natolik abych byl nucen menit cache na mystery. je pravda, ze mozna by se hodil typ cache, kde by byla regularka podminena fotografii - nejaka snapcache, nebo neco v tom smyslu, nevim. To uz je dalsi otazka.
Ja upozornoval na chybejici foto vicekrak mnoho lidi, vetsinou dodali. Dosud jsem smazal pouze jeden log. Cacher do logu napsal, ze o podmince vi, nerad/a se foti a ze foto proste nebude. A log byl s vysvetlujicim note smazan.
Co bude zitra, nevim. Par cacheru se mi ozvalo, zbytek bud nebyl na mailu, nebo nepovazuji odpoved ci zmenu za vhodnou. Jedine, co muzu rict ted, ze dotycni, co se dnes prokazatelne dostali na geocaching.com a nepovazovali za vhodne reagovat maji tu smulu, ze jejich logy budou smazany. Kdyz uz si mam dnes hrat na nejvetsiho geozloducha pod sluncem, at je to se vsim vsudy.

Jde o to, že autor uložil keš s určitým záměrem. Třeba keš u letiště s podmínkou fotky letadla, které přistává nebo startuje - najít ji není žádný problém a v podstatě ani žádný zážitek (pokud si nechci jen připsat čárku do "Foun it"...). Zažít letadlo, který letí při startu kousek nad hlavou - to je jiná věc. To zjistím zcela náhodně při logu (nebo spíš nezjistím, protože zrovna nic nepoletí) nebo zcela záměrně, pokud ho mám při startu vyfotit.
Souhlasím, že keš by měla v tomto případě být misterka (pro odlovení je třeba něco splnit) ale na druhou stranu - kdo požadavek nesplní, keš prostě nenašel v celém jejím obsahu. Tedy ne "Found it" ale "Note" a tam může napsat, že spěchal a že to třeba splní příště nebo nikdy, protože ho to plnit nebaví.


  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 0:42

Tyhle věčné debaty vedou akorát k čemu? K tomu že bude čím dál tím víc obyčejnejch mikro kešek bez nápadu a humoru...

Z celým tvým příspěvkem souhlasím až na tu poslední větu. Je dobře, že se o tom debatuje - na to je přece fórum dělaný. Každý má právo na svůj názor a třeba někomu dojde, že úkol u keše není jen pro zdržení kešera. A možná že někoho jinýho napadne, že se dají vymyslet i jiný keše než ty bez nápadu a humoru... zvlášť když bude vědět, že pokud něco vymyslí, tak to u většiny kešerů nezapadne v textu.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 23:55

No hned si vážím této cache kterou jsem lovil na třikrát o dost víc a o to hůř vypadám na fotce :-))
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 11:03

mozna by se hodil typ cache, kde by byla regularka podminena fotografii - nejaka snapcache, nebo neco v tom smyslu, nevim. To uz je dalsi otazka.

No právě, žádný takový typ cache oficiálně neexistuje a pravidla se o žádné podmínce pro logování nezmiňují, takže to plnění podmínky je jakási hra navíc, kterou hrajeme proto že to baví ovnera i návštěvníka - ale má smysl do toho nutit i ty které to případně nebaví? Je to založené pouze na právu ownera řešit otázky týkající se jeho keše, a mám obavu jestli mazání logů v takovémto případě už neleží na hranici toho co může být pociťováno jako zneužití tohoto práva. Jak už jsem psal, zajímalo by mě, jestli takovéhle "condition-cache" nejsou jenom u nás, takže otázka pro ty co loví v cizině nebo čtou občas fóra na groundspeaku: setkali jste se tam s něčím takovým?
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2006 - 9:39

... Je dobře, že se o tom debatuje - na to je přece fórum dělaný. Každý má právo na svůj názor a třeba někomu dojde, že úkol u keše není jen pro zdržení kešera. A možná že někoho jinýho napadne, že se dají vymyslet i jiný keše než ty bez nápadu a humoru...


V tomto ohledu musím také vyzdvihnout matyho kešku CAMPUS. Díky podmínce pro zalogování patří mezi kešky s nejzajímavějšími a navíc zábavnými logy. Bez té podmínky by nejspíš zapadla do šedi průměru pražských keší.
Je pak více než dobře, když owneři v takových případech udržují vysokou kvalitu logů a nepřipustí jejich "devalvaci" pokusy o obcházení podmínek, i když to pro ně zcela jistě není nijak příjemná práce a často si vyslechnou od provinilců i výčitky, nebo dokonce urážky.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 15:33

Ja uz psychicky toto vlakno nevydrzel a pozadal v reviewer note o zmenu na puzzle/mystery. Tim se snad vyhnu tomu, aby mi nekdo v budoucnu tvrdil, ze mu odepiram jeho opravnene nakombajnovany bod. Atribut nic neresi, atributy se nezkoumaj kdyz zacne blikat nenalezena cache v v radiousu dostatecnem pro spusteni alarmu. Jedine, co toto snad vyresi je jina ikonka cache kterou nepusti filtr do GPS.

No, to nevadí, MYSTERY/UNKNOWN cache má mimo jiné jednu podmínku, kterou tady všichni opoměli a která říká, že řešení dodatečných logovacích podmínek touto cestou je špatné a proti pravidlům.
Věta The container for mystery/puzzle/unknown caches is not at the posted coordinates snad nepotřebuje překladu. Tzn, pokud schovám pixlu, změřím souřadnice a napíšu je do listingu jiná (správná) možnost než regular není.
Taky je možnost buď :
1. prosadit nový typ cache
2. prosadit nový atribut cache (additional logging requirements)
Osobně bych byl rád za atribut ...protože to v principu atribut je.
Na některých caches už tento neoficiální atribut (ikonka foťáčku) je ....takže to jen oficiálně zařadit do GC.com ... pak do PQ atd....Potěšující je na tom že team GC.com již o této variantě uvažuje ....
Pak již tyto věčné diskuse budou patřit minulosti.


  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2006 - 17:00

Taky je možnost buď :
1. prosadit nový typ cache
2. prosadit nový atribut cache (additional logging requirements)
Osobně bych byl rád za atribut ...protože to v principu atribut je.

Mně se z diskutovaných řešení zdá jako nejčistší to s novým typem logu "Mission Accomplished". Kdo by jenom našel keš, dostal by obyčejnej smajlík "Nalezeno", zatímco kdo by splnil dodatečnou podmínku, tak by odměněn tím že by měl seznam nalezených keší obzvláštněn nějakým speciálnim smajlíkem. To cachery potěší když mají ve svých statistikách co nejvíc různejch ikonek, ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama