Přejít na obsah


Fotka

Alkeho melancholické vlákno


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
64 odpovědí na toto téma

#1 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 4:02

Taky Vás tak nebaví psát poslední dobou scénáře a listingy ke keším?
  • 0

#2 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 4:08

Ano, ale v pripade severoceske rally je to naprosto v poradku B)
  • 0

#3 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 4:48

NĚKDE JE CHYBA. EARTH-CACHE: AGT 37 (METEORIT V PLANETÁRIU) zaznamenala v den megaeventu 650 logů.... Ale v planetáriu ten den prodali jen 303 lístků na výstavu. Po té, co jsme zkontroloval odpovědi a smazal pár desítek logů mi přišlo několik desítek otázek proč jim mažu log, co si to vůbec dovoluji... všem trpělivě odepíši, že neposlali žádné odpovědi. Následně na to se většina na den odmlčí a za den mi ty odpovědi pošlou... od koho je asi dostali.

Z TOHOTO VYPLÝVÁ JEDNO POZORUHODNÉ ZJIŠTĚNÍ: VÍCE JAK 50% HRÁČŮ JSOU PODVODNÍCI.
  • 0

#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 5:08

Také jsi mě naštval, žes mi onehdá smazal log, ale to bylo na jiné earthce. :(
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:34

Alke04 napsal/a:
...

Z TOHOTO VYPLÝVÁ JEDNO POZORUHODNÉ ZJIŠTĚNÍ: VÍCE JAK 50% HRÁČŮ JSOU PODVODNÍCI.


Začnou ti tu odpovídat, že úkolem je dostat se na místo a zjistit odpovědi. U hvězdárny byli, odpovědi mají. Já osobně tuhle keš míjím právě kvůli tomu vstupnému. Navíc mám pocit, že motivem k této keši bylo nasbírání spousty FI logů při eventu bez nutnosti měnit logbook.
  • 0

#6 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:35

Neměl by tento povzdech spíše patřit do Geodepresivního koutku? ;)

AJFA

  • 0

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:35

Jeste jsi zapomnel odecist deti, ktere maji svuj nick, ale neplati vstupne, a rodiny, kdy maji kazdy svuj nick, ale plati jedno rodinne vstupne. Ale jinak, ty jsi fakt cekal neco jineho? :o:o:o
  • 0

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:43

Alke04 napsal/a:
...
Z TOHOTO VYPLÝVÁ JEDNO POZORUHODNÉ ZJIŠTĚNÍ: VÍCE JAK 50% HRÁČŮ JSOU PODVODNÍCI.


Tady jsi udělal velkou botu. Nemůžeš prohlásit "50% hráčů", když tvůj vzorek byli jen účastníci oné akce.
  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:48

A ted navic koukam, ze kvuli "kesi" musis platit vstupne Hlavnimu městu Praha, jit dovnitr, takze nestaci jit jen k pokladne, takze je to tim padem komercni kes odporujici pravidlum, a nemela byt schvalena a mela by byt zrusena.
Viz. pravidlo:
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.

To je teprve deprese co... ;)
  • 0

#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:55

A co se divis? Zalozils kes pro megaevent, prevalcovali ti ji navstevnici ME s plnou paradou. Nastesti je virtualni, tak ji aspon nemohli znicit. Jini naopak sve kese pred tihle najezdem chranili a odnesli si je domu. Kazdy sveho stesti strujcem a kd chce kam, pomozme mu tam, jak by rekla teta Katerina :) Ja uz to radil Smrkovi, ale muzes se tim ridit taky. Muzes delat kese pro stado, pak se nediv ze na ne prijde stado. Nebo muzes delat luxusni kese pro par lidi, pak tam prijde par normalnich lidi. Logu budes mit jen treba setinu nez takhle, ale mozna ti ta kes udela i tak vetsi radost. Problem je ze ty se snazis delat luxusni kese pro stado. Nic proti tomu, ale je to dost narocnej cil. Ja se kolikrat divim ze na to mas nervy. Udel nejlepsiho ownera v CR neni jednoduchej B)
  • 0

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 6:58

petegeo napsal/a:
A ted navic koukam, ze kvuli "kesi" musis platit vstupne Hlavnimu městu Praha, jit dovnitr, takze nestaci jit jen k pokladne, takze je to tim padem komercni kes odporujici pravidlum, a nemela byt schvalena a mela by byt zrusena.
Viz. pravidlo:
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.

To je teprve deprese co... ;)


By me taky zajimalo, kolik Alke bere provizi od planetaria z toho vstupnyho ;) Kdyby dostal dvacku z kazdyho listku, tak to ma nejakejch 6 litru. To potesi. Ale celkem chapu ze je zpruzelej ze dalsich 300 lidi mu zalogovalo bez placeni. Ja teda bych smazal log kazdymu, kdo se neprokaze platnou vstupenkou B)
  • 1

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:15

petegeo napsal/a:
A ted navic koukam, ze kvuli "kesi" musis platit vstupne Hlavnimu městu Praha, jit dovnitr, takze nestaci jit jen k pokladne, takze je to tim padem komercni kes odporujici pravidlum, a nemela byt schvalena a mela by byt zrusena.
Viz. pravidlo:
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.

To je teprve deprese co... ;)


Se stejnou logikou by nesměla být spousta dalších kešek (např. na rozhlednách, jen v Pražské ZOO jsem zjistil, že jich je několik, když jsem hledal nějaké tradičky v Praze atp.). Za ty se musí taky platit... Stejně jako na ISS, tam si taky musíš zaplatit "let" na oběžnou dráhu...

Vždy je potřeba rozlišovat, jestli se dotyčný na tom snaží vydělat. U Alkeho to sice nepředpokládám, na druhou stranu jeho argumentace se mi hrubě nelíbí...
Část protiargumentů tu shrnuli ostatní (že se platilo i rodinné vstupné atp.) a k tomu nazývat hned ty, co ti nenapsali odpověď okamžitě, že si od někoho odpověď zjistili, to je dost zcestné. Občas se mi totiž také stane, že třeba zapomenu poslat odpovědi, protože jsem myslel, že jsem je už zaslal... A když mi pak autor earthky napíše, tak je pošlu, jenže třeba nemusím být hned na webu, takže odepíši druhý či třetí den - to snad není důkaz, že si ty odpovědi zjišťuji u někoho jiného? Vím, že je to možnost a že spousta lidí si asi většinu odpovědí zjistila možná jinde, případně tu jednu odpověď, která asi je nutná zjišťovat na místě si tiply, ale to neznamená, že můžeš obviňovat všechny šmahem!
  • 0

#13 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:18

Teď jsem se teprve podíval na listing té earthky. Moc se divím, že to vůbec Galdra schválil.
  • 0

#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:24

Roman_Jaromer napsal/a:
Se stejnou logikou by nesměla být spousta dalších kešek (např. na rozhlednách, jen v Pražské ZOO jsem zjistil, že jich je několik, když jsem hledal nějaké tradičky v Praze atp.). Za ty se musí taky platit... Stejně jako na ISS, tam si taky musíš zaplatit "let" na oběžnou dráhu...

No v tech ZOO a rozhlednach a pod. jsou povolene viz. cele pravidlo
19. Keše v komerčních prostorách
Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.
Povoluje se umisťování keší v knihovnách za předpokladu, že autorem keše není speciálně zřízený nick zaměstnance knihovny.
  • 0

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:31

Alke04 napsal/a:Z TOHOTO VYPLÝVÁ JEDNO POZORUHODNÉ ZJIŠTĚNÍ: VÍCE JAK 50% HRÁČŮ JSOU PODVODNÍCI.


Na tom celkem není nic k údivu ve světě, kde se s podvody setkáváme skoro na každém místěB) ...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:37

petegeo napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Se stejnou logikou by nesměla být spousta dalších kešek (např. na rozhlednách, jen v Pražské ZOO jsem zjistil, že jich je několik, když jsem hledal nějaké tradičky v Praze atp.). Za ty se musí taky platit... Stejně jako na ISS, tam si taky musíš zaplatit "let" na oběžnou dráhu...

No v tech ZOO a rozhlednach a pod. jsou povolene viz. cele pravidlo
19. Keše v komerčních prostorách
Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.
Povoluje se umisťování keší v knihovnách za předpokladu, že autorem keše není speciálně zřízený nick zaměstnance knihovny.


No, ale vždyť planetárium je něco podobného, proto jsem to psal...
(tedy, alespoň mně se zdá, že planetárium je něco podobného, někomu se líbí hrad, někomu planetárium). A nepředpokládám, že by v pravidlech byly vyjmenovány všechny různé možnosti turisticky atraktivních míst... Že to jsou hlavně příklady.
  • 0

#17 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:49

Roman_Jaromer napsal/a:

Občas se mi totiž také stane, že třeba zapomenu poslat odpovědi, protože jsem myslel, že jsem je už zaslal...


Proti tomuhle je celkem snadná obrana. Nejdříve napsat odpovědi a až pak logovat.;)
  • 0

#18 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 7:59

No, zrovna listing je tu naprosto skvělý. Myslím, že zrušení povinnosti foto na EC byl krok špatným směrem. V dobré snaze o pokrocení bujících ALR výstředností GS vylil s vaničkou i dítě. Ale i když chápu, že tě nepoctivé logování extra žere, za současného stavu nemáš na "virtuálkách" reálný nástroj, jak validní a nevalidní nálezy vyfiltrovat. A zrovna z latence odpovědi tuplem nevyčteš nid. Prostě ani přes nejlepší snahu to nerozsekneš a neměl by ses alespoň u tohohle typu položky tím tolik trápit. Co se umístění uvnitř instituce týče, zde je to určitě holá nutnost - když si představím totéž vně, jak dlouho by tam asi objekt vydržel, než by ho nějaký bystrý analyzátor chemického složení místo obdivování W-ových obrazců vystavil na váhu v nejbližším kovošrotu? Ostatně keš takto publikací prošla a není to tuším jediná EC v tuzemsku, která obsahuje otázky z placené zóny. Nadšený z toho nejsem (a asi se prozatím spokojím jen s listingem - když tak dovnitř kvůli celému programu, a ne jen pro jeden "šutr zdaleka"), ale pokud se jedná o několik málo a, jak naznačeno výše, odůvodněných případů, těžkou hlavu mi to nedělá. Takže u psaní listingů zůstaň, jde ti to moc dobře.
  • 0

#19 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 8:02

No, já to dělám tak, že napíšu WN s tím, že až pošlu odpovědi (a stáhnu fotky z fotícího přístoje), ji změním na FI. Pak, samozřejmě, zapomenu, odpovědi poslat, když si na to po čase vzpomenu, už mám problém dohledat jak fotky, tak odpovědi a zůstává tam WN, takže když tam náhodou jedu znova, tak se děsně divím, jak to, že tuto EC ještě nemám odlovenou, když je mi tak povědomá :D
  • 0
Don't panic!

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 8:06

petegeo napsal/a:
Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.


Když si to přečteš pořádně, tak z toho plyne, že v těch ZOO apod. to smí být jen v jejich infocentrech nebo na pokladnách ;) O vnitřním areálu či prostoru, kam Tě pustí až po zaplacení vstupného, tam nevidím nic...

Jinak mně takovéto kešky nevadí, takže tohle ode mne neberte jako rejpání nebo dokonce touhu po tom aby takovéto schránky nebyly povolovány nebo byly dokonce rušeny ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama