Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Jak je to teďka s kanálovkama?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:03

Narazil jsem na pravidla z června 2013, kde se zakazují kanálovky.

To se mají všechny zrušit, nebo jenom nové nezakládat a staré se udržovat můžou?

Brousím si zuby na Styx. Můžu počkat na příští léto, nebo mám zahodit brousek na zuby a jít teď, protože už nebude?


  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:11

Pravidla platí pro zakládání nových kanálovek. Nemusíš se bát, že by se v brzké době všechny již publikované kanálovky zrušily.


  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:12

https://wiki.grounds.../Czech Republic

 

pravidla nejsou retroaktivní, dokud nebudou problémy


  • 0

#4 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:31

Díky

Sumíruju co si na takovou kanálovku vzít.

Tohle jsem vydedukoval z netu:

Montérkovou kombinézu

Pokud kombinéza nebude mít kapuci tak něco na hlavu.

Holinky

Rukavice

Respirátor

Dvě baterky z toho alespoň jednu čelovku.

min 2 spolukačery - alespoň jeden zůstane na povrchu a zavolá případně pomoc.

Pero

Věci na výměnu.

GPS

Zapoměl jsem na něco?


  • 0

#5 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:39

Díky

Sumíruju co si na takovou kanálovku vzít.

Tohle jsem vydedukoval z netu:

Montérkovou kombinézu

Pokud kombinéza nebude mít kapuci tak něco na hlavu.

Holinky

Rukavice

Respirátor

Dvě baterky z toho alespoň jednu čelovku.

min 2 spolukačery - alespoň jeden zůstane na povrchu a zavolá případně pomoc.

Pero

Věci na výměnu.

GPS

Zapoměl jsem na něco?

 

Než se pustíš do kanálovky jako je Styx, zkus si něco snadnějšího. Řekl bych, že zrovna Styx je jedna z fyzicky nejnáročnějších kanálovek. Třeba takové ztroskotané UFO je pěkné na začátek.

 

Co se týče vybavení, tak na styx určitě skejt. Klidně bych vynechal respirátor, neslyšel jsem o nikom, kdo bys ním lezl. Stejně tak GPSka je u většiny kanálovek navíc :-)


  • 1

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:39

po neblahých zkušenostech doporučuji jednoznačně - helmu

a pro případ nouze se hodí i mobil, když už nejde nadzvednou víko kanálu, tak signál tam většinou chytit jde


  • 1

#7 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:45

Jaký je GC kód ztroskotaného UFA?


  • 1

#8 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 12:59

oni existuji jednodussi kanalovky nez Styx a turnovske Tubes?? :) http://coord.info/GC1G3WH - Ztroskotane UFO.

Ja osobne jsem sel Styx v kratasech a sandalech (ti co sli se mnou a meli holinky nadavali, protoze v Botici bylo vic vody a stejne jim tam nateklo. Helmu urcite doporucuju a na druhy den se objednej na masaz zad (pokud pujdes bez skejtu).


  • 1

#9 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 13:54

oni existuji jednodussi kanalovky nez Styx a turnovske Tubes?? :) http://coord.info/GC1G3WH - Ztroskotane UFO.

Ja osobne jsem sel Styx v kratasech a sandalech (ti co sli se mnou a meli holinky nadavali, protoze v Botici bylo vic vody a stejne jim tam nateklo. Helmu urcite doporucuju a na druhy den se objednej na masaz zad (pokud pujdes bez skejtu).

Já šel s tebou a měl jsem pevný boty a taky myslím, že pokud jde o potok, tak jsou holiny naopak opruz. A u mě záda dobrý, ale břišní svaly teda bolely snad tři dny a oblékání si trička bylo taky náročné.

 

A vyplatily se mi poměrně dost chrániče na kolena, jen jsem z nich měl potom odřený kolena a holeně, ale zas jsem neměl zdecimovaný stehna.


  • 0
:)

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 14:47

Respirátor určitě nepotřebuješ. To by musela být keš u živé stoky a tam by ji nikdy nikdo nepovolil (jednou jsem takovou betatestoval a když jsem se vrátil, točila se mi hlava jako z řetízáku). Pokud je tam nízký profil a musí se tam po čtyřech, tak pokud nemáš ten doporučovaný skejt, tak alespoň něco na kolena (molitan, sportovní chrániče), protože když ujdeš po čtyřech a kačákem sto metrů, nebudeš už vědět, jak dál bezbolestně lézt. :-)


  • 0

#11 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 15:25

K tomu skejtu asi provázek, aby si ho spolukačer mohl přitáhnout.


  • 0

#12 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 15:40

Ne, na skejtu jedes a odstrkujes se rukama...nikdo te netahne....mrkni do galerii Styxu, urcite to tam nekde bude....


  • 0

#13 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 15:43

Já se svezu, kolega si ho přitáhne a sveze se taky - stačí jeden a nezůstane při poslání uprostřed


  • 0

#14 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 16:45

Respirátor určitě nepotřebuješ. To by musela být keš u živé stoky a tam by ji nikdy nikdo nepovolil (jednou jsem takovou betatestoval a když jsem se vrátil, točila se mi hlava jako z řetízáku). Pokud je tam nízká profil a musí se tam po čtyřech, tak pokud nemáš ten doporučovaný skejt, tak alespoň něco na kolena (molitan, sportovní chrániče), protože když ujdeš po čtyřech a kačákem sto metrů, nebudeš už vědět, jak dál bezbolestně lézt. :-)

 

Divil by ses, co se dá schválit :-) každopádně je věrná svýmu názvu  http://coord.info/GC37BDR ... a respirátor? Tady bych se za něj nestyděl :-)


  • 0

#15 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 16:45

aha, skejtova stafeta, tak to me ani nenapadlo....no good luck, nevim jestli tohle je ta spravna cesta....navic nerizeny skejt tazeny provazkem se v profilu stoky snadno prevrati (najede na stenu a prekoti se)....a taky ber v uvahu to ze je to nejakych 400m


  • 0

#16 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 17:17

Tak v tom případě asi vlastní skejt. Dá se sehnat lacino?

Respirártorem jsem myslel nějakou lacinou čumačenku abych nic nechytil - leptospirózu, ...


  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 18:10

Můj metrák všechny skateboardy, které stály připraveny v ústí štoly na Styxu spolehlivě znehybnil. Vezmi si nějaký kvalitní. Zatímco moji synkové s rachotem sjížděli kanálem při cestě zpět, já funěl jako lokomotiva!  :(


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 18:24

Divil by ses, co se dá schválit :-) každopádně je věrná svýmu názvu  http://coord.info/GC37BDR ... a respirátor? Tady bych se za něj nestyděl :-)

 

ty jo...tak to jsem rád, že si zatím vybírám kešky, kde při odlovu nemusím vypadat jak kondom :-)

Jaké to bylo ? Vlézt do takové černé špinavé díry ?


  • 2

*


#19 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:04

Co jsem se dočetl, tak u Styx jsou erární skejty. Dá se na to spolehnout? U jakých jiných kanálovek by se mi hodil?


  • -1

#20 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:09

Kotja: Sice není od věci se trochu teoreticky (a i prakticky) vybavit. Ale hlavní je chtít...! A každý má ta měřítka čehokoli jiná...  Takže vyraž a uvidíš, vrátit se můžeš vždycky, když ti to nebude "vonět" :-))) Riskovat nemá význam!! Ale v podstatě všechny kanálovky jsou celkem v pohodě, tedy pokud není déšť a moc vody. Na to fakt BACHA!!  Vždycky se najde někdo, kdo píše jak je to hrozné, těžké a já nevím co všechno...:-(((  A jiný (obvykle třeba já) píše, že to čekal mnohem horší...:-))))  Z logů si vyber nějakou snadnější a vyraž/te:-)))  Kdybys chtěl vědět jak to tam vypadá, tak na mých stránkách máš z některých videika...:-)) Odkaz v podpisu.

Osobně má první byla Styx, hned druhý den druhá Epsilon (obě v trekovkách) a pak jsem je začal vyhledávat... V podstatě ve všech (o kterých vím a byl jsem tam) jsem byl sám. Ve většině v trekovkách, skejt jsem nikdy nepoužil, masku, ani respirátor také ne, helmu také ne, občas (asi 2x, v kapse) rukavice, o nějakých kombinézách ani nemluvím, to musí být opruz.:-)

Základ je, jak se píše výše: 2x světla (čelovka super), náhradní baterie, dávat si bacha  (i na hlavu a uklouznutí), ale zbytečně se nebát! Strach je hrozná svi...:-)) A na ty dlouhé klekací se fakt hodí nákoleníky nebo skejt:-))

To Ufo na začátek je akorát:-))  Hodně štěstí.

Skywalker: Na těch mých stránkách je i Jednou a dost...  Tak se podívej pod zem. Tam jsem natočil mé první video na telefon...:-)))


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka