Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Jak je to teďka s kanálovkama?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:16

Tu montérkovou kombinézu nebo soupravu bych si vzal jednak abych si neumazal normální oblečení, jednak jako maskování - když mudla uvidí někoho v pracovním jak leze z/do kanálu, tak mu to nepříjde divné.


  • -1

#22 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:22

Montérky, hadrová kombinéza, maskáče atd to je ohoz akorát do kanálu. Já měl předtím na mysli nějaké pogumované "superholínky až ke krku". Viděl jsem v logách že se lidi do kanálu balej do různejch nesmyslů, atombordelů atd. Pak z nich teče pot, holíny plný vody, nemůžou se hýbat atd:-)))


  • 0

#23 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:37

Nebo sako s kravatou a říkat že jdu na udílení prestižních cen za boj proti klaustrofobii, achlufobii a všech ostatních fóbií, kvůli kterým by se ta cena symbolicky udílela v kanále.  :)


  • 1

#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 19:52

Co jsem se dočetl, tak u Styx jsou erární skejty. Dá se na to spolehnout? U jakých jiných kanálovek by se mi hodil?

 

Na to se nedá spolehnout. Když jsem tam byl já, tak tam sice dva byly, ale oba takové nějaké zadřené. Ten jeden skoro vůbec nejel a ten druhý pořád zatáčel doleva. A další kačeři, kteří tam byli týden po nás, do logu psali, že tam skejty nebyly.


  • 0

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 20:27

to vitablondak: Tvé stránky považuju nejlepší v oboru a máš můj hluboký respekt, zejména po dokumentární stránce :)

Nicméně, jak jsi našel takové zalíbení v chození kanálama ?

 

Mně kanálovky nijak zvlášť nevadí, spíš mám tak nějak filozofický odpor brodit se - případně procházet se - ve sračkách celého města (obrazně).

 

Pač v kanále, krom zmutovaného krokodýla, želv s pizzou, se skrývá Pennywise...a toho se tak trochu bojí :ph34r:


  • 0

*


#26 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 20:27

s kanálovkama je to teď asi bída.

musíš na sever.

jako vitablondak.

ten je na ně machr.

tomu bych fakt věřil. :)


  • 0

#27 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 21:12

Skywalker: U mě to byl vývoj v geocachingu:-) Nejdříve normální keše, pak noční keše, pak normální keše v noci (i lesní serie v noci), pak kanálovky, pak kanálovky v noci...:-)))  Jééé, když já si vzpomenu, jak jsem jel nabalenej a vyzbrojenej obrovskou svítilnou na první nočku do Terezína...:-)))  Pak jsem byl vykulenej, že už je konec:-)))  Tak jsem zašel ještě pro tradičku na hřbitov. Pumpička mi pumpovala a já propadl  nočním... Prostě hledáš další stupínek.    ...Pak jsem šel na Styx. A hned druhý den s bolavýma nohama na Epsilon. A zalíbilo se mi to a propadl jsem podzemí...:-)))   Víš, ono s těma "sračkama" to není tak strašné. Obvykle je to dešťová kanalda. (v podstatě Jednou a dost je výjimka) , nebo voda s blátem (ne "sračky"). Např v Epsilonu jsou rybičky... Někde je sucho.  Víš, je to takový zvláštní pocit: Jsi tam sám, krčíš se, občas projde myška, tma, ozvěna, různé zvuky a dunění.... Pumpička pumpuje, myslíš na ty zmutovaný krokodýly, piraně  z filmu atd. NO PROSTĚ BOBA:-)) Jukni na Werk B 1945, Gnipské sluje, Underground, Velitelství ve Vidouli, "různá" Kateřinská údolí, Dundee v JBC, ZKP, atd. To vlastně nejsou tak úplně kanály (i když to tam tak někde vypadá). Když v noci, sám lezeš do štoly, bunkru, kanálu... Být v noci po lesích kolem Milovic, Kladna, v Krušných horách atd... Prostě je to skvělý adrenalín:-)) O to lepší v podzemí... O suprových nočkách ani nemluvím. 

Bohužel neznám nikoho, kdo by mě naučil lézt na stromy (s lanem)  a skály a potápět se. Tak si musím vystačit s tím, kam můžu sám:-))))

Na severu je zase přes "díry" machr Odnikudnikam. Tomu můžeš fakt věřit:-))))))))


  • 0

#28 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 21:14

Skywalker: Skoro bych zapomněl: Moc díky za uznání. To potěší:-)  I tobě Pete!


  • 0

#29 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 21:40

to vitablondak: ...dyť já vím, že tam nejsou sračky.

 

Ale určitě máš pravdu, že ta pumpička v noci fakt pumpuje...já jednou, za fakt horké letní noci, lezl prakticky sám do takové ruiny v lese, kus od města....ty cvrčci cvkali jak blbí....teď to tam křupalo pod nohama...vyvalené dveře, rozkývaná lampa....mi srdce málem  vyskočilo z hrudníku :-)

 

No a samo že nikde nikdo a krom geo indicie sem tam na zdi našel jen velkou kosočtvernou tři sestru :-)

Což bylo pak docela vtipné, protože uvnitř se měl hledat jeden tajuplný symbol a jeho název se pak zadat do inter. formuláře....


  • 0

*


#30 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 21:55

Skywalker: Tomu rozumím:-)  A teď si vem:  Na konci serie týkající se pohřebišť, jasně že celá v noci, šaháš pod skálu do díry , v listí.  A vytáhneš    ....  lebku.....

 

Nebo v kanále narazíš na potkana (vycpaného) a keš má na břiše.

Nebo v noci v mostním pilíři najdeš "mrtvolu". Keš má v kapse...

Nebo po vylezení z bunkru ve Vidouli potkáš bezdomovce.... Nebo i jinde. O Cikánech kolem Kladna nemluvě:-)

Nebo v noci, v nějaké ruině přijdeš na "ležení" bezdomovců, vaigly ještě hoří...

Nebo ti v Jednou a dost přeběhne vytřeštěný potkan přes gumáky...

O rachotu zvěře (srnky, jezevec a já nevím co ještě) v noci v horách ani nemluvím:-)

No prostě boží!!!  :-)))


  • 0

#31 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 03 prosinec 2013 - 23:06

Zapoměl jsem na něco?

 

 

Do kanálu si beru malou flašku pitné vody.


  • 1

#32 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:08

A pokud z ní během cesty piješ, blahopřeji k nějaké pěkné nemoci. Je samozřejmě nesmysl cokoliv konzumovat v podzemí, ve vzduchu je tolik humusu, že se to může jednoduše dostat při pití do vody a jsi v háji, popřípadě i tak, když otevíráš láhev, tak tam taky něco ulpí. Pokud máš ale vodu na omývání, tak to je v pořádku, ale lepší je tekutá desinfekce v malé lahvičce.


  • 0

#33 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:33

ty jo...tak to jsem rád, že si zatím vybírám kešky, kde při odlovu nemusím vypadat jak kondom :-)

Jaké to bylo ? Vlézt do takové černé špinavé díry ?

 

No nechtělo se mi tam, ale kámoši to na mě navlíkli tak, že jsem jel. Ale je to jeden velkej humus. Až na holinky jsem všechno, co jsem měl na sobě vyhodil. Holinky šly dezinfikovat. Gumový rukavice, jednorázový overal, holinky - to bylo rozhodně minimum. Jako dali jsme to, ale po hodině a třičtvrtě už jsem se těšil na vzduch... i když zajímavá zkušenost. Nedá se proti tomu nic říct - všechno je řečeno v listingu. :-)


  • 0

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 9:48

Vitablondak: Poslyš, když ty kanály tak miluješ a máš s nima tolik zkušeností, nechtělo by se ti zjara doprovodit na Epsilon, případně i na Styx dva začátečníky, co se tam sami bojej? Epsilon mam momentálně mezi prvníma asi třema nejbližšíma neodlovenejma kešmama a vyčítavě tu na mě kouká!


  • 0

#35 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 10:34

K tomu bych se rád přidal - také mám zatím z kanálovek respekt.


  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 11:07

Vitablondak: Poslyš, když ty kanály tak miluješ a máš s nima tolik zkušeností, nechtělo by se ti zjara doprovodit na Epsilon, případně i na Styx dva začátečníky, co se tam sami bojej? Epsilon mam momentálně mezi prvníma asi třema nejbližšíma neodlovenejma kešmama a vyčítavě tu na mě kouká!

 

Ten Styx je dobrý začátek, není to moc riskantní a otestuješ si morál.

 

Kanálovky jsou především o odolnosti a vytrvalosti, vše ostatní je podružné.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 11:27

K tomu bych se rád přidal - také mám zatím z kanálovek respekt.

vem mne s sebou


  • 0

#38 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 16:52

K tomu bych se rád přidal - také mám zatím z kanálovek respekt.

Na Styx muzu provest (ale nevim jestli se mi bude chtit do az na konec do stoky), ale na Epsilon bych se klidne pridal....mam za sebou kanalovky dve, ale na Eps. si brousim a sehnat spolecnost je tezke.


  • 0

#39 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 17:38

Já bych taky rad.
  • 0

#40 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 18:06

Vitablondak: Poslyš, když ty kanály tak miluješ a máš s nima tolik zkušeností, nechtělo by se ti zjara doprovodit na Epsilon, případně i na Styx dva začátečníky, co se tam sami bojej? Epsilon mam momentálně mezi prvníma asi třema nejbližšíma neodlovenejma kešmama a vyčítavě tu na mě kouká!

Jacka: To by nebyl problém:-) Neboj, ta "láska" není až tááák:-) Skvělé na tom je, že nevíš co tě čeká, tajemství, překvapení, zvědavost, respekt z neznámého.  Ale když už jsem tam byl, tak mě to tam netáhne... "Dupat" zase Styx, to je opruz.:-) Pokud ale budeš chtít, tak rád "pomůžu":-))

 

Nebo se tady spunktuje nějaký "houfný zájezd":-) Občas se tu něco takového domlouvá. Konkrétně na Styx šla kdysi banda.  A já šel schválně o den dřív, aby mě kdyžtak našli ...:-))) Koukám, že zájemců je hafo. Tak se domluvte a vyražte. Uděláte řetěz až na konec a nebude se čeho bát:-))))))

Pokud by si to někdo chtěl vyzkoušet BEZ BODU, zajdi sem: http://www.vitablond...-nepublikovana/    Něbola prijata:-((  Ale pro vyzkoušení je super. Za dvacet minut jsi zpět, je tam sucho, žádný smrad, ale stoku uvidíš, je tam signál tel, a je to v civilizaci. Když budeš řvát, tak tě někdo uslyší:-)))  Ale krabičku někdo ukradl, takže se nelze ani zapsat...:-( Můžeš tam jít bez "kombinézy", neušpiníš se:-) Jen se trochu přikrčíš a vykračuješ v předklonu:-) Vystačíš si se světlem v telefonu:-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama