Přejít na obsah


Fotka

Proč se honit za body?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#141 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 17 December 2013 - 22:34

Ano, taky mám pár "favoritů" kam se občas virtuálně vracím, obvykle jsou to krabičky, které mi nějak "daly zabrat", ty na pěkném místě nebo ty které mne "odrovnaly" svým provedením. Pročítám logy těch po mně (ty přede mnou obvykle čtu před odlovem) a bavím se tím co napsali a poznávám známá jména, i když jsem ty lidi většinou nikdy neviděl. A loguju proto, aby po mně zůstal na mapě místo krabičky úsměv :)


  • 2

#142 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 17:13

Ještě by bylo možná dobré rozdělení kačerů na ty, co sice mají trilion bodů, ale zůstanou normální a pak na skvadru, kteří mají hodně bodů, následně se z nich stanou ***** (to musí být zahvězdičkované) a začnou se nad ostatní povyšovat, že jsou páni písečku, to je ta nejhorší možná skvadra. Ale takové člověk potká v každém oboru.


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 20 December 2013 - 17:14

  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#143 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1260 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 18:44

Ještě by bylo možná dobré rozdělení kačerů na ty, co sice mají trilion bodů, ale zůstanou normální a pak na skvadru, kteří mají hodně bodů, následně se z nich stanou ***** (to musí být zahvězdičkované) a začnou se nad ostatní povyšovat, že jsou páni písečku, to je ta nejhorší možná skvadra. Ale takové člověk potká v každém oboru.

A kteří jsou kteří by se rozhodlo vzájemným soubojem mezi nimi GPSkami velikosti Montana, aby byl souboj zajímavější  :D  :D  :D 


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#144 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 19:01

Nene, do ringu by se pozvala jen druhá parta a vítěz by dostal poukázku na kešování na sibiři :D
  • -1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#145 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 19:17

Nene, do ringu by se pozvala jen druhá parta a vítěz by dostal poukázku na kešování na sibiři :D

 

Kešování na Sibiři ?? Hmmmmm .... a kde že se podávají přihlášky na ten souboj ??  :D


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#146 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 21:14

Tak tento powertrailový obrázek bych si třeba rád dal. A navíc to vypadá, že tam ještě nikdo z našinců nebyl. Původně jsem myslel, že je to sv. Mikuláš na moji počest, ale je to sv. Ragnhilda z Tälje.

Přiložené miniatury

  • Ragnhild.jpg

Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 20 December 2013 - 21:15

  • 2

#147 Nastasyah

Nastasyah

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2013 - 19:44

Za sebe muzu rict, ze budu asi vecna lama a maly pivo. :) 

Tradicky me moc neberou, pokud mam nejakou po ceste, vezmu ji, k jinym vyrazim kdyz mam na hlidani prcka... ale nejsem schopna se dokopat ani k tomu, abych vstala driv a posbirala si ty kolem prace. :/ Jindy zas narazim na krasny misto a zapomenu, ze nejakej geocaching vubec existuje. 

Posledni dobou me bavi tezsi mysterky, za Loki's mystery jako 70. bod jsem na sebe byla chvili fakt hrda. :D Proste se tim zabavim v praci, mam pocit, ze delam neco produktivniho a kdyz je cas, dojdu si tam. Anebo taky ne. V supliku uz mam slusny stoh vylustenych, ale... 


  • 0

Bad Wolf


#148 odisek

odisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 1:34

Pro mě za mě at si každej loví co chce a jestli na to má prachy at si klidně lítá lovit pixly i na jiny planety.Nelíbí se mi ovšem to,když někdo chce bod za každou cenu.Bydlím cca 20 km od Češova kde je ukryta poslední krabka powertrailu.Sám z trailu nemám odlovenou ani jednu krabku ani neplánuji na tom něco měnit.Mudlokamarád se zajímá o kelty a celkově o naši historii a mezi svátky se jel podívat od Češova na valy.Narazil tam na rozzuřenýho myslivce,který si mu stěžoval na to,že mu po revíru jezdí drahý teréní auta,jen aby nemuseli těch pár metrů ke kešce dojít po svejch.Od publikce už prý z lesa vynesl kilogramy odpadků převážně kelímky z mcdonaldů apod..Ukazoval mi i fotky,toto pietní místo ted vypadá opravdu jak tankodrom.Každej z drive in lovců by si měl sáhnout do svědomí zdali ho ten jeden bodík opravdu tak zahřál na duši.

Jak ovšem zminuji výše někoho baví mysterky,druhýho dlouhy pochody třetího sbírat díkybodovky u silnice v drahejch autech.Ti poslední ale prosím o to aby se drželi svejch díkobodovek u silnice a nenarušovali klid na podobných místech popřípadě aby zkusili vystoupit z auta a ke keši si dojít,ono to zas až tak moc nebolí...


  • 10

#149 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 8:41

Pro mě za mě at si každej loví co chce a jestli na to má prachy at si klidně lítá lovit pixly i na jiny planety.Nelíbí se mi ovšem to,když někdo chce bod za každou cenu.Bydlím cca 20 km od Češova kde je ukryta poslední krabka powertrailu.Sám z trailu nemám odlovenou ani jednu krabku ani neplánuji na tom něco měnit.Mudlokamarád se zajímá o kelty a celkově o naši historii a mezi svátky se jel podívat od Češova na valy.Narazil tam na rozzuřenýho myslivce,který si mu stěžoval na to,že mu po revíru jezdí drahý teréní auta,jen aby nemuseli těch pár metrů ke kešce dojít po svejch.Od publikce už prý z lesa vynesl kilogramy odpadků převážně kelímky z mcdonaldů apod..Ukazoval mi i fotky,toto pietní místo ted vypadá opravdu jak tankodrom.Každej z drive in lovců by si měl sáhnout do svědomí zdali ho ten jeden bodík opravdu tak zahřál na duši.

Jak ovšem zminuji výše někoho baví mysterky,druhýho dlouhy pochody třetího sbírat díkybodovky u silnice v drahejch autech.Ti poslední ale prosím o to aby se drželi svejch díkobodovek u silnice a nenarušovali klid na podobných místech popřípadě aby zkusili vystoupit z auta a ke keši si dojít,ono to zas až tak moc nebolí...

Tak já myslím, že by se především owneři měli chytit za nos a tu jedinou poslední kešku přemístit nebo archivovat. Už jsem někde psal, že to nebyl dobrý nápad ji tam dávat.


  • 2

#150 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 9:25

Mudlokamarád se zajímá o kelty a celkově o naši historii a mezi svátky se jel podívat od Češova na valy.Narazil tam na rozzuřenýho myslivce,který si mu stěžoval na to,že mu po revíru jezdí drahý teréní auta,jen aby nemuseli těch pár metrů ke kešce dojít po svejch.Od publikce už prý z lesa vynesl kilogramy odpadků převážně kelímky z mcdonaldů apod..Ukazoval mi i fotky,toto pietní místo ted vypadá opravdu jak tankodrom.

 

Byl jsem tam hned ten víkend po publikaci a ten tankodrom tam byl, ale nepochybně od traktorů a další podobné techniky.

 

Ale s tím pohazováním odpadků kačery souhlasím, u jedné mojí keše některý nechal celou sedací soupravu, asi se mu jí už nechtělo po keších dál nosit.

 

Jestli věříš tomu, že zrovna kačeři nanosili do lesa hromady kelímků, tak tomu klidně věř, ale pak se taky podívej, kde je tam nějaký mekáč ....


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#151 odisek

odisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 12:28

Byl jsem tam hned ten víkend po publikaci a ten tankodrom tam byl, ale nepochybně od traktorů a další podobné techniky.

 

Ale s tím pohazováním odpadků kačery souhlasím, u jedné mojí keše některý nechal celou sedací soupravu, asi se mu jí už nechtělo po keších dál nosit.

 

Jestli věříš tomu, že zrovna kačeři nanosili do lesa hromady kelímků, tak tomu klidně věř, ale pak se taky podívej, kde je tam nějaký mekáč ....

Máš pravdu asi jsem se moc zaměřil na kolegy honibodiče.Myslivec ti bude tvrdit s přeháněním že se to tam od publikace opravdu zhoršilo hodibodič ti řekne,že nikde žádnej bordel nevyhodil,když po celým dnu vylezl z auta.Jestli z něho vlastně vylezl.Chápu že myslivec chce ve svým revíru klid.Fungovala tam keš od roku 2006 s kačery nikdy problém nebyl z důvodu trailu je v archivaci a toto čeká i ostatní hezké keše co chtějí něco ukázat poblíž této masovky.To už je ale zase jiná písnička.Já jsem chtěl pouze poukázat na to co jsem slyšel a viděl od kamaráda na fotkách.


  • 0

#152 Irenda

Irenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 18:00

Pro mne je geocaching predevsim o zabave a o hre, a je lepsi jedna suprova krabka nez deset beznych. A kazdy ma svoji volnost - honibodove at honi body, zazitkovi kaceri zazitky. A nekazit si svoji zabavu druhymi to je dalsi vec.

Souhlasím na 100%.  Sice se mi líbí, když mi přibývají body, ale víc mě uspokojují skvělé zážitky z gc než plno nudných bodů.... i když to je taky někdy zážitek. Ale taky se mi na gc líbí, že si tady každý může najít, co ho baví!


  • 2

#153 Irenda

Irenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 19:06

I ten JTJPT mě láká, protože je blízko, tak že pokud vydrží do jara, tak si ho zkusíme odlovit, ale na kole. Ale autem nikdy!

Osobně považuji hledání kešek na kole, za absolutně nejlepší!!


  • 0

#154 Irenda

Irenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 19:20


O penězích to není vůbec, je to jen o tom, co seš tomu ochoten obětovat.

 

A proč se lidé honí za body?

- Přirozená lidská soutěživost

- Touha po respektu a uznání

 

...................................................

Tak nejlevněji vyjde sedět doma u televize :-) a nic nedělat

 

Když vidím, že někdo má 20 bodů, tak si řeknu, že je asi začátečník a že mu přeji, aby ho gc bavil a dlouho u něj vydržel.

Ale můj respekt si získá v gc někdo, kdo založí skvělé a nezapomenutelné kešky jako třeba Alke04 nebo Chris z Osečné a další a ne někdo, kdo má 10000 nalezených kešek.

 


  • 3

#155 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 19:27

Osobně považuji hledání kešek na kole, za absolutně nejlepší!!

 

To já taky, ale tenhle PWT nějak s cyklistou nepočítá :-(

 

Potkali jsme, při odlovu, autora a když jsem se ho ptal, proč to není více do kruhu, aby se dalo na kole, tak prý o tom ani neuvažoval. Dokonce mu bylo divné, že to někdo loví na motorce. To mi přijde trochu škoda :-(

 

Lovili jsme v Německu dva PWT a oba byly laděné na kolo a oba byly prima.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#156 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 19:40

A co teprve ten,kdo to loví pěšky a na etapy. Max. deset kousků za den:)
  • 1

#157 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2014 - 15:37

Může mi někdo vysvětlit, jak se někdo může stíhat starat o svých 773 keší a ještě mít čas najít 95tisíc keší? :D pod tím nickem už nemůže být tým, ale celé město ne? :D

http://www.geocachin...7f-0e1537af57f1


  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#158 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2014 - 16:31

To vypadá, že keškuje i v pracovní době :)

773 vypadá jak ohromný číslo, no možná to ve skutečnosti není tak náročný na údržbu jek jsem zvyklí v tuzemských podmínkách. Přibližně z 57% jsou to jen mikrovky.

Zajímavý je, že cca 15% z fyzických označil jako notchosenky, zatímco otherek má jak šafránu. Žeby narozdíl od běžných českých kešařů nevěděl kdy má dát notchosen a kdy other? Asi ne.

 

Šlo by spočítat kolik na těch keších proběhlo odlovů? A sumu FP? V tom si myslím, že ho bude berx.cz dost drtit. Ten nasbíral k dnešnímu dni 4441 favoušů.

 

P.S. Už jsem asi pochopil, jak se dá zvládnout toliko keší - místo tlačítka OM používat tlačítko Archive ;-)


Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 08 January 2014 - 16:36

  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#159 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2014 - 16:41

Jestli jste si všimli, tak má jako povolání uvedeno „Professional Cacher“, takže nejspíš je to člověk, co nemusí pracovat a dělá kačera na plný úvazek.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#160 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2014 - 17:17

No, když vidím ty listingy, jsem vděčný za to, že jsme v Čechách a ne v Americe, kde si autoři s tím listingem většinou pohrají a něco o místě a tématu napíší...

 

Kdybych se choval jako on, tak těch založených keší mám hravě také stovky, ba co, tisíce :-). Listing za 5 minut, dát keš někam pod pařez a víc se nestarat, to se to zakládá :-) I když bych neměl soudit, jeho keše jsem neviděl. A krom toho našel jsem náhodou i log, kdy svou keš obnovil, takže i obnovuje ;-).


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama